Trenčín – Košice 0:3 (kon.) | Zvolen – Martin 6:3 (kon.) | Poprad – Piešťany 6:3 (kon.)
Skalica – Nitra 2:4 (kon.) | Žilina – Banská Bystrica 3:1 (kon.)
MsHK Žilina
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 31.01.2016, 17:30Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vážení hokejoví priatelia, vitajte pri sledovaní ďalšieho online prenosu našej najvyššej hokejovej ligy. Vlci z MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade hostí z HC 05 iClinic Banská Bystrica.

Keď sa pozrieme na tabuľku, lepšie na tom sú hostia. Tí momentálne sídlia na 4.priečke s trojbodovým mankom na tretí Zvolen. Domáci sú na priečke číslo 7 a na konte majú 61 bodov. Na 6. Poprad strácajú 9 bodov.

V poslednom kole sa dnešným súperom darilo takto:
    Žilina privítala Zvolen a prehrala 2:3 po samostatných nájazdoch.
    Banská Bystrica hrala taktiež doma a vyhrala 5:2 nad trápiacou sa Skalicou.

Favorit dnešného stretnutia je jasný, ale Žilinčania nedajú svoju "kožu" len tak ľahko a hostí isto potrápia. Ako ich vzájomné meranie síl skončí, to zistíte, keď budete sledovať náš prenos. Úvodné buly je naplánované na 17:30.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – Brejčák, Zaťko, Homer, Ťavoda, Leško, Kurali, Makovský, Ondruš – Huna Ri., Huna Ro., Novotný – Handlovský, Valášek, Stupka – Drábek, Ježek, Konečný – Rogoň, Rehák, Drevenák

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Pujacs, Petran, Čížek, Košecký – Tománek, Bast, Majdan – Matoušek, Kytnár, Hvila – Gillies, Lucenius, Lamper – Košecký, Surový, Ambroz

Rozhodca: Konc, Lokšík – Tvrdoň, Výleta.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Všetko je už pripravené, o pár minút začneme.

Na ľad vykorčuľovali rozhodcovia aj hokejisti hostí.

A na ľad vstupujú domáci Vlci.

Domáci odohrajú dnešný zápas v zelených dresoch, hostia v bielej sade dresov.

Minúta ticha za zosnulého trénera Viliama Pongráca.

A teraz si vypočujeme štátnu hymnu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Zápas sa začal a hostia sa vrútili do tretiny súpera.

00:30
    Domáci udržali hostí len pri mantineloch.

00:43
    Domáci šli do brejku a brankár hostí musel zasahovať.

00:58
    Matoušek sa uť-už dral dopredu, ale domáci ho dobre zdvojili a o puk pripravili.

01:33
    Barani v útočnom pásme, ale opäť sú len pri mantineli.

01:53
    Bast sa dostal do zakončenia, ale pre Tomeka bola táto strela malinou a bez problémov puk ukryl v lapačke.

02:06
    Domáci sa tiež ocitli v útočnom pásme, ale zakončenie jedného z hráčov skončilo na brániacom hráčovi.

02:44
    Puk sa dokĺzal až k Tomekovi, ktorý ho pre istotu prikryl.

03:36
    Puk majú na hokejkách domáci, ale útok musia zakladať až spoza vlastnej bránky.

04:18
    Vidíme množstvo nepresností na jednej či druhej strane, brankári sa zatiaľ viac-menej nudia.

05:02
    Lucenius strieľal z ľavého kruhu po prihrávke Gilliesa, ale Tomek si situáciu ustrážil. Pred bránkou vznikla menšia strkanica. Toto bola veľká šanca Baranov.

06:38
    Po prechode modrej sa domáci odhodlali k strele, ale Bacashihua si pripísal úspešný zákrok.

07:18
    Domáci stratili puk vo vlastnom pásme, čo sa snažil využiť Kytnár, ale Tomek ho vygumoval.

07:40
    Kurali pálil od modrej, Drábek ešte túto strelu tečoval, ale Bacashihua opäť dobre zakročil.

08:17
    Bast nahral Majdanovi, ale rozvlnil len vonkajšiu sieť žilinskej svätyne.

09:46
    V prvej polovici prvej tretiny sme videli niekoľko streleckých pokusov, ale vidíme, že jedno i druhé družstvo sa snaží využiť chyby súpera.

10:14
    Dlhá prihrávka od vlastnej brány na útočnú modrú k Handlovskému, ten prešiel do útočnej tretiny, ale gól z toho nebol. Pekná šanca.

11:19
    Oba tímy striedajú počas hry.

11:36
    Tománek šiel dopredu po tom, čo on so spoluhráčmi zachytili puk na útočnej modrej. Hľadal pred bránou ešte Majdana, ale tento hráč bol strážený a nemohol tak zakončovať. Tománek sa možno mal sám postarať o zakončenie.

12:35
    Novotný zaviezol puk do pásma, našiel Róberta Hunu, ktorý preveril brankára hostí strelou švihom. Brankár predviedol excelentný zákrok lapačkou.

14:00
    Domáci si strážia obrannú modrú, hostia sa musia do pásma dostávať nahadzovaním puku.

14:21
    Drábek nachystal pozíciu pre Konečného, ale opäť zasahoval brankár Baranov.

15:00
    Ostáva posledných päť minút prvej tretiny.

15:36
    Domáca prvá formácia robí problémy Bystričanom.

15:59
    Novotný mal puk medzi kruhmi, posielal ho naspäť jednému z bratov Hunovcov, ale opäť úradovala Bacashihuaova lapačka.

16:20
    Ďalšie vzrušenie pred bránou hostí po zakončení Ježeka. Brankár puk ukryl a hra sa prerušuje.

17:04
    Konečnému píska rozhodca ofsajd, čo sa nepáči hráčom ani divákom, ale nič s verdiktom rozhodcu nespravia.

17:41
    Bude sa vylučovať, čo sa opäť nepáči ani divákom, ani hráčovi. Dostáva menší trest za krošček. Ježek je tretí najvylučovanejší hráč ligy.

17:55
    Sandgren strieľal od modrej, ale nepresne. Hostia sú stále v pásme.

18:22
    Opäť pokus Sandgrena. A opäť to neznamená gól.

18:44
    Puk na ochrannej sieti. Hra je prerušená.

18:47
    Domáci vyhrali buly a pokúsili sa o vyhodenie puku, čo sa im nepodarilo a k zakončeniu sa po nahrávke Majdana dostal Bust, no Tomek svoj tím podržal.

19:05
    Domáci puk vyhodili.

19:29
    Majdan vybojoval pásmo.

19:36
    Od modrej pálil Pujacs, ale Tomekova lapačka bola v pohotovosti.

19:41
    Domáci sú už v plnom počte.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Videli sme zaujímavú prvú tretinu, ale gól nepadol. Po prestávke sme tu opäť.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:16
    Za podrazenie je vylúčený Novotný.

20:21
    Hostia už v pásme, uvidíme, či presilovku číslo dva využijú.

21:11
    Pujacs pálil od modrej, ale nebol presný.

21:25
    Domáci vyhadzujú puk a zbierajú cenné sekundy.

21:59
    A opäť sa Vlkom podarilo vyhodiť puk. Tento raz až k Bacashihuauovi.

22:16
    Domáci v plnom počte.

22:42
    Konečný pripravil Čížeka o puk, toho sa zmocnil Novotný, ktorý si nakorčuľoval do útočného pásma a vypálil svoj projektil, ale Bacashihua zakročil.

23:01
    Drábek chcel prekvapiť hosťujúceho gólmana spoza brány, ale neuspel.

23:43
    Matoušek skúsil preveriť strelou z pravého kruhu Tomeka. Brankár zakročil lapačkou.

24:08
    Strela Richarda Hunu bola zrazená na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude pred brankárom Baranov.

24:16
    Icing hostí.

24:25
    Žilina dala gól!
    RICHARD HUNA strieľa otvárací gól stretnutia. Zaťko pálil od modrej a do siete ho dopravil už vyššie spomínaný hráč.
    Asistencie: Miroslav Zaťko
    HUNA - 1:0

25:35
    Banská Bystrica dala gól!
    Čížek nahral MARTINOVI AMBRÓZOVI a prepálil domáceho gólmana. Brankár celú situáciu videl, no i tak proti nemu neuspel.
    Asistencie: Václav Čížek
    AMBRÓZ - 1:1

26:22
    Domáci sa teda z vedúceho gólu netešili nejako dlho.

26:28
    Po prihrávke od mantinelu sa delovkou prezentoval Majdan, ale 21. gól si do štatistiky nezapíše.

26:53
    Hostia sa vystavili do ofsajdu.

27:06
    V nádejnej príležitosti sa ocitol Kytnár, ku ktorému sa puk odrazil od zadného mantinelu. Kytnár svojím pokusom vystrašil gólmana v zelenom drese.

27:55
    Krásna spolupráca hostí. K strele sa dostal na pravej strane obranca Petran, ktorý podporil ofenzívu. Stav stretnutia sa ani po jeho pokuse nemení.

28:22
    Už dva razy v posledných minútach padli na ľad hráči domáceho celku. Diváci pískajú, rozhodca nevylučuje. Hrá sa veľmi tvrdo.

29:23
    V posledných minútach sú aktívnejší hráči hostí.

29:56
    Domáci sa dostali do tretiny, ale Bacashihua nepreverili, hostia vyhodili puk a nakoniec sa pri návrate Vlkov do útočnej tretiny píska ofsajd.

30:24
    Strela švihom z hokejky Handlovského neznamenala gól.

31:03
    Nedorozumenie na strane "bielych" – icing.

31:22
    Strela z väčšej vzdialenosti neprekvapilo Bacashihua, ktorý puk udržal vo svojej výstroji.

31:42
    A zasa sa píska icing hostí.

31:56
    Nebezpečná strela od modrej z hokejky domáceho celku.

32:29
    Bacashihua mal zakrytý výhľad a DANIEL BREJČÁK na dvakrát bekhendom dáva druhý gól.
    Asistencie: Štěpán Novotný
    BREJČÁK - 2:1

32:48
    Handlovský v šanci, ale Bacashihua zachytil puk.

33:29
    Hostia stratili puk a do šance sa dostal Valášek. Žilinčania sú zdá sa pri chuti.

33:47
    Icing domáceho celku.

34:14
    Žilinčania to vymysleli teraz veľmi dobre a Bacashihua musel byť pozorný. Konečný strieľal.

35:29
    Aktivita, ktorou hýrili Žilinčania sa rozplynula a sledujeme rozháraný hokej.

35:59
    Lucenius sa v súboji jeden na jedného dokázal presadiť, mieril zrejme pomedzi betóny, ale Tomek si celú situáciu ustrážil.

36:12
    Domáci sa rútili do zakončenia, konkrétne to bol Handlovský, hokejka mu bola nadvihnutá Petranom, čo sa nepáčilo hráčom ani striedačke Vlkov. Arbiter stretnutia nepíska.

36:44
    Na žilinskom zimnom štadióne niečo buchlo, zrejme niekto odpálil nejakú pyrotechniku. Na tribúnach prevládajú negatívne emócie po niekoľkých pádoch domácich hráčov a mlčaniu pánov v pásikavom.

Na štadióne je ohlásená prestávka a hráči idú do kabín. Dôvodom je delobuch a usporiadateľská služba vyprevádza mladíkov, ktorí odpálili delobuch.

Hráči oboch tímov sa už vracajú na ľad.

Teraz by sa mali dohrať ešte 3 minúty a 15 sekúnd.

36:45
    Vhadzovalo sa pred Bacashihuaom.

37:07
    Snaha Žiliny je zastavená ofsajdovým verdiktom.

37:51
    Puk za žilinskou bránou.

38:20
    Domáci si nerozumeli a píska sa icing. Vhadzovať sa bude pred Tomekom.

38:30
    Bude sa vylučovať na strane Bystrice.

38:39
    Majdan dostáva menší trest za hákovanie.

38:42
    Puk v žilinskej obrannej tretine.

39:08
    Domáci až teraz v pásme.

39:11
    Trestné strieľanie po faule na Novotného.

39:11
    Novotný neprekonal Bacashihuau, ktorý zasahoval lapačkou.

39:23
    Vlci v útočnej tretine a Homer pálil od modrej. Bacashihua zasa uspel.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Nasledovať bude kratučká prestávka len na vymenenie strán.