Chabarovsk – HC Slovan 2:3 (1:2 po s.n.) | Vladivostok – Záhřeb 5:4 (po pr.)
Admiral Vladivostok
5:4 (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)
Medveščak Záhřeb
Čtvrtek 04.02.2016, 10:30 • Fetisov hall • KHL

Domácí to nakonec přeci jen ubojovali a vybojovali druhý bonusový bod, když v prodloužení rozhodl Kindrad. To je pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. (13:11:55)

62:59 KINRAD - 5:4

62:59
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Nakonec se přeci jen radují domácí, kteří rozhodli v prodloužení zásluhou, GEOFFREYHO KINRADA, který využil odraženého kotouče od zadního mantinelu a z dorážky překonal Krosejla. Asistence: David Booth, Arťjom Zemčjonok.

62:00

61:18
    Makarov napřáhl z první, ale trefil jen lapačku gólmana. Vzápětí se hosté dokázali osvobodit.

60:37
    Oddechový čas pro domácí.

60:37
    Vladivostok dlouho motal bránící tři hráče, nakonec je z toho střela Fišenka, která je sražená. Bude se vhazovat před brankou Záhřebu.

60:01

A je tomu skutečně tak. Základní hrací doba nerozhodla, a tak o druhém bodu bude muset rozhodnout buď prodloužení, nebo nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

60:00
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Tuuka – 2 min., sekání).

59:25
    Hraje se uprostředu hrací plochy. Je v podstatě jisté, že tento zápas zamíří do prodloužení.

57:28
    V nadějné pozici se zjevil Smoleňák, který zakončoval z první. Krosejl natáhl ale beton a ránu českého hráče zablokoval.

56:14
    Blíží se nám závěr třetí periody a vypadá to, že zápas zamíří do prodloužení. Dá se očekávat, že se zbývajícím časem, se bude hrát hlavně opatrně.

55:28

54:55
    Kombinace domácího týmu je sice přesná, ale bez efektu. Vladivostok se drží v útočné třetině, jenže se nedostává do zakončení.
    Matěj Machovský předvádí v brance plzeňského týmu skvělé výkony! Myslíte, že by se mohl prosadit v KHL?

Ya man ????#plzen #indiani #hcskoda

Fotka zveřejněná uživatelem Matěj Machovský (@machiatto35),

53:28
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Brule – 2 min., hrubost).

53:03
    Brule vzápětí zakončoval za modrou čárou přes obránce. Letící puk zamířil do náruče Bobkova, který raději přerušil hru.

52:47
    Ve velmi nadějné pozici se po rozebrání hostující obrany zjevil Goroškov, jenž pálil z mezikruží. Pozorný Krosejl ale zasáhl včas.
    51:06 GILIATI - 4:4

51:06
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Hosté bojují a již po čtvrté v dnešním duelu srovnávají stav utkaní. Tentokrát chybovala defenzíva domácích, která si nepohlídala STEFANA GILIATIHO, který si najel před svatyni soupeře a ranou po zemi překonal Bobkova. Asistence: Ilja Arkalov, Blake Parlett.

49:17
    Bjorkstrand se na druhé straně pokoušel individuálně prosadit, jenže neúspěšně. Následovat bude vhazovaní ve středu hřiště.

48:50

47:41
    Zatím se Vladivostoku příliš nedaří. Rána Lisova byla zblokována a vzápětí se Záhřeb dokázala osvobodit.

47:22
    Jamtin dostal pravděpodobně hokejkou, nebo loktem do obličeje. Odhodil hokejku a v bolestech doputoval na střídačku.

46:50
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Zanoskij – 2 min., sekání).

46:25
    Opět je Vladivostok po vstřelené brance o něco lepším týmem. Nicméně Záhřeb má dostatek času na to, aby s výsledkem něco udělal.
    45:10 FISENKO - 4:3

45:10
    Těch hrubek dnes Krosejl kupí opravdu hodně. Po špatném výhozu zachytil kotouč Lugin. Ten jej poté zpoza brány poslal před brankoviště, na hokejku MICHAJLA FISENKA, jenž se dokázal prosadit z těžké pozice nad rameno gólmana. Asistence: Dmitrij Lugin.

44:53
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

44:27
    Domácí se snaží zužitkovat více prostoru na ledě. V dobré pozici byl Saarinen, jenže Krosejl se včas přemístil a jeho ránu zneškodnil.

43:53
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Voronin – 2 min., příliš mnoho hráčů).

42:53
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Parlett – 2 min., sekání).
    41:29 KATIC - 3:3

41:29
    Saarinen skvěle vypíchl v rohu mantinelu kotouč, který poté přeposlal před bránu, kde si ho převzal MARK KATIĆ, jenž tvrdou ranou procedil kus černé pryže mezi tyčí a tělem bránícího Bobkova. Máme opět vyrovnáno! Asistence: Jesse Saarinen, Gilber Brule.

40:50
    Domácí se snažili velmi rychle rozehrát, jenže jim akce nevyšla a je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Bobkovem.

40:01
    Slovan bojuje o další důležité body, zatím však hraje 2:2!

Slovan bojuje o další důležité body v boji o play-off. Na ledě Amuru Chabarovsk zatím hraje po dvou třetinách nerozhodně 2:2. Dokáže slovenský celek dovést utkání do vítězného konce?

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 4. únor 2016

Ve druhé periodě navýšil Vladivostok své vedení, když se v krátkém sledu prosadil Makarov a Voronin v oslabení. Jenže Záhřeb se velmi rychle vrátil zpět do ukaní, když vzápětí zužitkoval další přesilovou hru. Admiral tak jde do kabin s jednobrankovým náskokem.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

38:43
    Bjorkstrand si sjížděl před bránu na pas z hokejky Smoleňáka. Ten byl ale zblokovaný a bude následovat vhazování před Bobkovem.

37:02
    Booth mohl navýšit vedení domácích, když jel sám na bránu. Krosejl ale vyjel z brankoviště, zmenšil střelecký úhel a zachytil puk o beton.

36:24
    Jenže Vladivostok momentálně v plné síle nepouští soupeře do šancí. Naopak sám se v této chvíli drží v útočné třetině.

35:12
    V závěru periody se hra obrací a Záhřeb vycítil šanci, že by opět mohl vyrovnat. Uvidíme, zda se mu to podaří.
    06:45 MANTYLA - 3:2

33:15
    Rázem se už hostující tým v přesilové hře prosazuje. Po kombinační souhře se kotouč dostal k hokejce, TUUKI MANTYLY, který napřáhl až ke stropu a tvrdě vypálil. Puk se odrazil od spodní tyče v brance zpět do hry. Následně musel gól ještě potvrdit videorozhodčí. Asistence: Jeese Saarinen.

33:02
    Prohrávající tým drží kus černé pryže v útočné třetině. Zatím ale jen kombinuje a nedostává se k žádné střele.

32:34
    Další přesilová hra pro Záhřeb! Makarov obdržel menší trest za hákování.

31:25

30:48
    Přesilová hra hostů samozřejmě pokračuje, jenže se sebevědomím Záhřebu inkasovaný gol evidentně zamával.
    VORONIN - 3:1

30:04
    Při vlastním oslabení ujel do brejku KIRILL VORONIN, jenž dostal perfektní přihrávku. Před gólmanem volil bekhendovou ránu, kterou usměrnil na vyrážečku bezmocného Krosejla. Asistence: Geoffrey Kindrade, Nikita Lisov.

29:25
    Hosté se snaží na nepříznivý vývoj okamžitě zareagovat a budou mít přesilovou hru. Za držení dostává menší Mnacjan.
    28:40 MAKAROV - 2:1

28:40
    Další nejistý zákrok hostujícího brankaře končí v síti. KONSTANTIN MAKAROV zachytil přihrávku u mantinelu a následně se prosadil, když tažnou ranou usměrnil kotouč mezi betony nepozorného gólmana. Asistence: Arťjom Podšendajlov, Alexandr Kuzněcov.

28:15
    Odražený puk se dostal ke Smoleňákovi, který okamžitě zamířil z první. Svatyni Valladivostoku ale netrefil.

27:19
    Sledujeme vyrovnaný hokej. Oba týmy mají světlejší chvilky, nicméně ani domácím, ani hostům se nedaří výrazně prosadit.

26:50
    Dobrou ranou se prezentoval Mamin. Jeho rána zápěstím směřovala k levé tyči. Tu minula jen o malý kousek.

26:33
    Bude se vhazovat ve středním pásmu.

25:24
    Oba brankaři jsou v této periodě sebejistí a předvádějí kvalitní zákroky.

24:57
    Vzápětí zakončoval Brule přímo do míst, kam zasáhla lapačka pozorného gólmana.

24:20
    Bolduc z otočky nahazoval před brankoviště. Žádný z jeho spoluhráčů ale letící kotouč nezachytil.

23:47
    Série nepřesných přihrávek. Naštěstí je hra, alespoń prozatím plynulá a příliš se nepřerušuje.

22:51
    Domácí se snaží vzepřít soupeři a propracovat do tlaku, jako na začátku prvního dějství.

22:24
    Záhřeb se dostal do útočné třetiny a Jamkin zakončoval. z první. Bobkov máchl lapačkou a kotouč zachytil.
    Ve výběru Vladimír Vůjtka na dvojzápas s Ruskem nechybí ani jedenáct hráčů z KHL!

Vladimír Vůjtek oznámil nominaci pro zápasy s Ruskem! Ve výběru je i deset hráčů z KHL!Sálák, Furch, Kempný, Kundrá...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 4. únor 2016

21:40
    Následně hosté špatně rozehráli a dostali puk ven, jen za cenu zakázaného uvolnění.

21:23
    Lugin se pokoušel propasírova podél mantinelu až před brankoviště, jenže neúspěšně.

20:49
    Opět se přerušuje. Kosmačjov zblokoval letící ránu za mantinel. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:31
    Dugin to zkoušel z pravé strany, nicméně jeho střela neměla přesné parametry.

20:01

Domácí vlétli do zápasu, jako uragán. Zatlačili soupeře a zaslouženě se již ve 2. minutě dostali do vedení. Jenže Záhřebu paradoxně pomohlo vyloučení. Poté se hosté propracovali do hry a v 11. minutě bylo srovnáno. Následně měl VLadivostok ještě jednu přesilovku, ale ani tu nevyužil.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

18:58
    V závěru první třetiny je hra hodně rozkouskovaná a často se přerušuje.

18:16
    Po vyhraném vhazování okamžitě napřáhl Smoleňák. I tentokrát byl Bobkov úspěšnější a vytěsnil kus černé pryže do sítě.

17:39
    Na protější straně se ke koncovce propracoval Bjorkstrand. Domácí brankař letící kotouč zachytil a raději přerušil hru.

16:47
    Dugin se chtěl prosmýknout přes posledního bránícího hráče, jenže puk mu sjel z čepel a do zakončení se tudíž nedostal.

15:19
    O střelu z dálky se pokoušel Makarov. Ten sice vypálil, jenže jeho pokus byl zablokován.

14:56

13:15
    Přesilové hry zatím Admiralu příliš nejdou. Záhřeb se brání naprosto bez problémů.

12:56
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Jamtin – 2 min., hákování).

12:30
    A daří se jim to! Před Bobkovem vznikly velké zmatky. Nikdo nevěděl kde je puk. Naštěstí pro domácí ho poté zachytil Lisov a vyhodil jej do středního pásma.

12:07
    Rázem narostla hostům křídla a Medveščak se snaží vytvořit tlak před bránou soupeře.
    10:48 PERKOVIC - 1:1

10:48
    Máme vyrovnáno! Arkalov vyslal z otočky křižnou přihrávku od mantinul až před brankoviště, kde se k puku dostal NATHAN PERKOVIC, který z první Bobkova nepřekonal, avšak z následné dorážky se již nemýlil. Asistence: Ilja Arkalov.

10:37
    Perkovič zachytil puk a vydal se s ním na útočný výlet do útočné třetiny.

10:18
    Vypadalo to, že je Kosmačev podražený, nicméně rozhodčí se rozhodli a nechávají hru plynout i nadále.

08:49
    Ranou z úhlu se prezentoval Brule. Bobkov bez potíží zasáhl, avšak raději přerušil hru.

08:08
    Paradoxně hostům vyloučení pomohlo, protože od tédby dokázal Záhřeb alespoň trochu srovnat krok se svým soupeřem.

08:05
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Jakovlev – 5 min., hrubost).

08:05
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Larkin – 5 min., hrubost).

08:05
    A máme tu bitku! Rukavice spadly dolů a ostře se do sebe pustili Larkin s jedním domácím hráčem, kterému okamžitě sundal dres a poté ho usadil k zemi.

07:54

06:16
    Zatím se domácím nedaří usadit v útočné třetině. Hosté dvakrát za sebou vyhodili přes všechny čáry.

05:54
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Perkovič – 2 min., sekání).

05:30
    Tak či tak je Admiral zatím jasně lepším týmem.

05:04
    Makarov vysunul Podšenajdlova, který se už chystal opět zakončovat. V poslední chvíli mu puk vypíchl jeden z bránících hráčů.

04:19
    Následně už se Medveščak dokázal osvobodit, nicméně kotouč jen chvíli podržel ve středním pásmu, a poté o něj přišel.

03:23
    Po vyhraném buly napřáhl Fišenko. Jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě a následovat bude vhazování před Krosejlem.

02:48
    Oddechový čas pro hosty.

02:48
    Vladivostok pokračuje v náporu a Záhřeb je uzamčený v obranné třetině. Nemůže se vymanit z tlaku soupeře.
    01:58 PODŠENDAJLOV - 1:0

01:58
    A úvodní tlak dokázali domácí velmi přetavit! Defenzíva Záhřebu zachybovala a nechala ve svém pásmu ARŤJOM PODŠENDAJLOV, který napřáhl z velké vzdálenosti. Krosejl na střelu dobře viděl, ale nedokázal jí zachytit. Tenhle gól si hosutjící brankař rozhodně za rámeček nedá. Asistence: Konstantin Makarov.

01:15
    Kosmačev nahodil od modré čáry před bránu. Tam se jeho spoluhráči snažili tečovat, jenže neúspěšně.

01:05
    Domácí jsou na začátku zápasu hodně aktivní a pokračují v útočné snaze.

00:26
    Booth dostal přihrávku před bránu a okamžitě vypálil. Krosejl se ale stihl přemístit k tyči a jeho ránu zneškodnit v poslední možné chvíli.

00:01

Admiral Vladivostok: Bobkov (Nalimov) – Kinrade, Lisov, Kosmačjov, Bartulis, Zemčjonok, Mnacjan – Booth, Ugarov, Dugin – Fišenko, Lugin, Alexandrov – Makarov, Podšendajlov, Kuzněcov – Mamin, Voronin, Goroškov – Jakovlev

Medveščak Záhřeb: Krosejl – Parlett, Morrisonn, Mantyla, Gysbers, Katic, Larkin, Jurčina, Deutsch – Bolduc, Bjorkstrand, Smoleňák – Brule, Saarinen – Giliati, Glumac, Jamtin – Zanoskij, Perkovič, Arkalov.

Rozhodčí: Kulakov, Sidorenko – Goljak, Nesterov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

naopak zažívá zklamání, když už téměř nemá žádnou šanci, jak se probojovat do vyřazovacích částí. Momentálně ztrácí na osmý Slovan osm bodů. Tým už opustil Tomáš Mertl, který ze Záhřebu přestoupil do Hradce Králové.

má po 57 odehraných zápasech 90 bodů a drží se na páté příčce východní konference. Je téměř jisté, že si Admiral letos zahraje play-off, protože od nesestupových příček ho dělí deset bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 2. Podšendajlov (Makarov), 29. Makarov (Podšendajlov, Kuzněcov), 31. Voronin (Kindrade, Lisov), 46. Fisenko (Lugin), 63. Kinrad (bOOTH, Zemčjonok) – 11. Perkovic (Arkalov), 34. Mantyla (Saarinen), 42. Katic (Saarinen, Brule), 52. Giliati (Arkalov, Parlett)

Rozhodčí: Kulakov, Sidorenko – Goljak, Nesterov