Kometa Brno – Sparta 4:6 (kon.)
HC Kometa Brno
4:6 (1:3, 2:1, 1:2)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 04.02.2016, 16:40 • Sportcentrum Lužánky, Brno • Extraliga staršího dorostu • 11. kolo

Konec zápasu. (19:02:00)

58:55
    Sparta právě vstřelila branku!
    Patrně je rozhodnuto, Sparta se dostala do úniku a TOMÁŠ SCHWAMBERGER prostřelil domácího hráče mezi nohy a puk doputoval až do sítě. Bez asistence.

58:38
    Kometa je v šestí, tvrdou ránu Trnky dokázal Škorpík zastavit lapačkou!

57:47
    Holík se hlásí o střídání, zatím ale pokyn k odchodu z brány nedostává.

57:24
    Hosté dobře brání své pásmo a nepouští domácí s kotoučem na holi před Škorpíka.

56:01
    Hosté strhávají znovu vedení na svoji stranu těsně před třetí sirénou. Při signalizované výhodě se střela JAROSLAVA CHLOUBY vzduchem dostala za beton Holíka a posléze i za brankovou čáru. Asistence: Vojtěch Komárek.

55:17
    Kropáčkova střela od modré nepřekvapila Holíka, ten stále drží naděje domácích naživu.

53:40
    Mlynář s Ferdou unikali ve dvou dopředu, druhý jmenovaný nedokázal střelou překonat prvního bránícího hráče Sparty.

52:17
    Kometa si nerozuměla v obranném pásmu a puk nakonec končí zakázaným uvolněním.

51:23
    Sparta se rychle po buly přesouvá do útoku, kde se bude po přerušení vhazovat.

50:49
    Kometa právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Furchovo nahození od modré šikovně tečoval MATĚJ NOVÁK a kotouč zaplachtil až do pražské sítě! Asistence: Michal Furch a Tomáš Mlynář.

50:24
    Brno se dostalo rychle po chvilce bránění do útoku.

48:46
    Domácí nahodili další puk do pásma a vynutili si tak vhazování po pravici Škorpíka.

47:41
    Zukal byl nucen zpracovat si puk ze vzduchu rukavicí, jelikož se ale kotouče dotkl Ferda, byla odpískána přihrávka rukou.

47:19
    Kometa se nastěhovala do útočného pásma, vyrovnání se ale nedočkala.

46:57
    Dalekonosné nahození Süsse skončilo v lapačce Škorpíka.

46:03
    Zukal bojoval u mantinelu v útočném pásmu o puk, nakonec se jej zmocnili hosté.

45:03
    Před domácí brankou vznikl závar, poté puk od modré napálil Janda. Holík i tento puk zastavil.

44:15
    Novák si s pukem vytvořil palebnou pozici, z pravého kruhu našel jen výstroj gólmana Sparty.

43:37
    Hosté se nasunuli do pásma, pokus z levé strany ale končí v ochranné síti bez zásahu Holíka.

41:48
    Icing Prahy.

41:18
    Zukal dokázal zachytit rozehrávku po mantinelu Sparťanů v pásmu Brna a dostat kotouč do bezpečí.

40:29
    Čejka hledal Hasoně před brankou, ten byl ale pokryt hostující obranou a nemohl zakončit.

40:01

Čtyřicet minut je za námi a domácí dokázali lehce stáhnout svoje manko. Hned v první minutě třetiny snížili na 2:3 zásluhou Čejky, hosté ale zakrátko odskočili. Další dotáhnutí se na jednu trefu přišlo, když Kometa hrála pětiminutovou přesilovku.

Další třetina začne přibližně v 18:31.

40:00

39:56
    Poslední akce domácích je přerušena pro přihrávku rukou.
    Sledovali jste Utkání hvězd NHL? Tak vás jistě také zaujal tento borec - John Scott!

Congrats to the MVP. #MadeofHockey (󾓯 via NHL

Zveřejnil(a) CCM Hockey dne 31. leden 2016

39:38
    Švarc při akci 2 na 2 nezpracoval kotouč, který mu mířil na paty.

38:49
    Sparta posílá puk na zakázané uvolnění.

37:35
    Puk končí znovu za domácí brankou, v této přesilovce se domácí nedostali skoro vůbec do zakončení.

36:32
    Čejka si nestihl zpracovat puk, který následně vypálil jen na boční síťku.

35:45
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Maršoun – 2 min., příliš mnoho hráčů).

35:20
    Schwamberger se dostal do šance, jeho zakončení bekhendem ale nepřešlo až za brankáře Komety.

35:06
    Zukal si nezpracoval puk a do zakončení z úhlu se dostal Kropáček, jeho pokus si Holík pohlídal.

33:16
    Sparta je v pěti, pětiminutovou přesilovku přečkala "pouze" s inkasováním jedné branky.

32:12
    Novák neprostřelil od levého mantinelu Škorpíka, ten zasáhl betonem.

31:04
    Přeci jen domácí skórují z početní převahy. Puk před odkrytou klec dostal naservírovaný JAN HASOŇ a bez problému jej posouvá za brankovou čáru. Asistence: Radim Ferda a Jakub Čejka.

30:31
    Skoro polovina dlouhé přesilovky Brna je pryč a Škorpík si mnoho zákroků nepřipsal.

29:48
    Sparta podruhé vyhazuje až k Holíkovi.

28:18
    Kometa vystřídala na několik sekund Holíka za Šindelku, Martin Holík se po prvním přerušení vrací zpět do hry.

28:12
    Tomáš Šmerha (SPA) dostává pět minut za napadení gólmana Holíka, navíc Šmerha odchází předčasně do kabiny. Ten nepříjemně dopadl na led a okamžitě odjel na střídačku k lékaři.

27:25
    Oba celky jsou kompletní, Kometa se nastěhovala do útočného pásma, Kučerova rána od modré byla sražena do ochranné sítě.

25:55
    Novák nahodil puk od modré, vyražený kotouč zkusil ten samý brněnský útočník dorazit.

25:06
    Současně jsou na dvě minuty vyloučeni Tomáš Jurnečka (KOM) a Tomáš Šmerha (SPA).

24:26
    Ferda se vrátil na led a ihned dostal puk, jeho tvrdá rána od mantinelu skončila na výstroji Škorpíka.

23:24
    Mlynář pohodově posílá puk přes všechny čáry.

23:00
    Vandasova střela od modré zastavila na výstroji Holíka.

22:36
    Sparta využívá i další přesilovku po několika sekundách. Hosté si rozebrali brněnskou trojku a VOJTĚCH KOMÁREK poslal kotouč do sítě. Asistence: Jaroslav Chlouba a Ondřej Šišolák.

22:05
    Kometu čekají perné chvilky. Radim Ferda (KOM) dostává dvě minuty za držení.

21:34
    Domácí rychle vyhazují puk z pásma a šetří vteřiny.

21:25
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Novák – 2 min., faul loktem).

20:29
    Kometa rychle zkraje periody snižuje manko. Domácí se dostali do šance, Ferda s pukem upoutal pozornost Sparťanů a poté přihrál JAKUBU ČEJKOVI, který po zpracování dopravil puk do sítě. Asistence: Radim Ferda a Jan Hasoň.

20:01

Máme za sebou první dějství. Lépe do třetiny vstoupili domácí, kteří po úvodních šesti minutách, které strávili prakticky celou dobu na kotouči, vstřelili úvodní gól. Jenže hosté za několik sekund srovnali a z následné přesilovky navíc otočili vývoj utkání. V osmnácté minutě přidal třetí trefu po chybné rozehrávce Brna Janda a Pražané tak odchází do kabin za dvoubrankového vedení.

Další třetina začne přibližně v 17:37.

20:00

19:58
    Sparta přešla přes modrou a zakončila, Holík byl připraven. Následně se do sebe ještě zlehka navážel Eliáš s Ferdou, rozhodčí oba udrželi od sebe.

18:58
    Hra přerušena, Holík patrně inkasoval ránu holí do masky, kterou okamžitě odhodil.

17:11
    Hosté trestají špatnou domácí rozehrávku. Volný puk mezi kruhy poslal Komárek na hůl SEBASTIANA JANDY, který měl už jednoduchý úkol nasměrovat kotouč do odkryté branky. Asistence: Vojtěch Komárek.

16:45
    Čejka zkusil od mantinelu propálit shluk těl před brankou.

14:52
    Sparta se usadila v pásmu a nadělala Holíkovi starosti. Ten odolal oběma pokusům a drží domácí stále na dostřel.

14:04
    Puk za domácí brankou a hosté jsou opět kompletní.

13:38
    Ferda si s pukem najel až mezi kruhy a vyprášil Škorpíkovy betony.

12:44
    Mlynář našel u vzdálenější tyče Nováka, který jen o kousek minul svojí tečí hostující síť.

11:57
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Šišolák – 2 min., hákování).

11:30
    Hasoň nabil na modrou Jeřábkovi, jehož prudká střela z první prolétla kolem brankové konstrukce Prahy.

11:05
    Nepříjemně tečovaná střela těsně minula levou tyčku domácí brány, hlavní sudí ale odpískal vysokou hůl, takže gól by ani neplatil.

09:50
    Jurnečka bekhendem vyhazuje puk z brankoviště, kde kotouč zůstal po nárazu do Holíka.

09:25
    Sparta je v pěti.

08:53
    Sedliský vytlačil Čejku s pukem až z pásma.

08:18
    Domácí pomýšleli na srovnání taktéž z početní výhody, dorážka se ale Mlynáři u tyčky nepovedla a Škorpík puk zastavil.

07:23
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Schwamberger – 2 min., podražení).

07:20
    Nepříjemný zvrat pro domácí. Sparťané využívají rychle nabídnutou přesilovku, za bezbranně ležícího Holíka dopravil podruhé puk VOJTĚCH KOMÁREK. Asistence: Sebastian Janda.

06:52
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Petrla – 2 min., vražení na hrazení).

06:20
    Záhy je však srovnáno. Sparta vyhrála vhazování, první pokus mezi kruhy zblokoval domácí Furch, jenže na bekhendovou dorážku TOMÁŠE ŠMERHY byl už krátký, stejně jako Holík. Asistence: Jaroslav Chlouba a Vojtěch Komárek.

05:50
    Brno nakonec přeci jen skóruje. Úvodní nápor vyústil v první trefu, kterou z dorážky zařídil kapitán RADIM FERDA. Asistence: Jan Hasoň.

05:42
    Jenže modrobílí okamžitě přešli do útoku, Ferda se marně snažil zkrotit nahozený puk do sítě.

05:25
    Hosté dokázali puk vyhodit tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, hra se stěhuje na brněnskou třetinu.

04:45
    Tomáš Mlynář dostal přihrávku na pravou stranu, než ale stačil kotouč zpracovat, zatarasil hostující gólman škvírku, kterou před sebou domácí útočník na krátko měl.

03:49
    Kometa si vytvořila tlak, nejprve Ferda a poté Hasoň se snažili z poměrně ostrého úhlu poslat puk do sítě, ale marně. Sparťanští hráči téměř zabarikádovali brankoviště. Poslední dorážející byl Jakub Čejka, po jeho pokusu však rozhodčí přerušil hru a rozpažil!

02:43
    Bojuje se především ve středním pásmu, oba celky si dobře brání svoji modrou.

01:42
    Kafkův pokus zachytil Holík do lapačky.

01:27
    Icing Pražanů.

01:00
    Šišolák nabíral rychlost a snažil se dostat do střelecké pozice, Holík mu ale puk rychleji vypíchl do rohu.

00:49
    Po souboji v rohu u brněnské branky se dopředu dostali opět domácí, Novákův pokus byl tečován do ochranné sítě.

00:12
    Ferda po buly nahodil puk na Škorpíka, ten nechal puk nebezpečně poskakovat mezi kruhy, kam si najel na dorážku domácí kapitán, ovšem další střela už minula tři sparťanské tyče.

00:01

Domácí jsou již nastoupeni na ledové ploše, čeká se na příchod hráčů Sparty.

HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Petrla, Trnka, Jurnečka, Furch, Kučera, Jeřábek, Zukal – Novák, Hasoň, Čejka, Matula, Mlynář, Knap, Krejčí, Frydrych, Ferda (C), Süss

HC Sparta Praha: Škorpík – Simotics, Janda, Vízner, Eliáš, Horský, Vandas, Sedliský – Šrámek, Šmerha, Švarc, Šišolák, Kafka, Nacházel, Arnošt, Chlouba, Komárek (C), Schwamberger, Maršoun, Kropáček

Rozhodčí: Kašík – Vožda, Zedník.

Vzájemný zápas:
    Letos se tito dva soupeři utkali jednou, a to desátého ledna uhájili Sparťané doma těsný náskok 3:2 a poslali tak modrobílé zpět domů bez bodu.

Domácí se naposledy představili na ledě Pirátů, kde vybojovali jeden bod po prohře na nájezdy. V předchozím utkání v Plzni si patrně Kometa vystřílela munici, Indiány totiž Brňané porazili 9:2.

Naopak Sparťané nejprve doma padli se Zlínem 1:5, v posledním hraném utkání poté v hlavním městě přestříleli Olomouc 8:2.

Pěkný den při sledování NOEN Extraligy staršího dorostu. Na programu dnes je bitva mezi HC Kometou Brno a HC Spartou Praha. Mezi soupeři je sedmibodový rozdíl, domácí drží čtvrtou příčku, Pražané druhou. Duel odstartuje v 16:40 ve Sportcentru Lužánky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:40.

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 6. Ferda (Hasoň), 21. Čejka (Ferda, Hasoň), 32. Hasoň (Ferda, Čejka), 51. Novák (Furch, Mlynář) – 7. Šmerha (Chlouba, Komárek), 8. Komárek (Janda), 18. Janda (Komárek), 23. Komárek (Chlouba, Šišolák), 57. Chlouba (Komárek), 59. Schwamberger

HC Kometa Brno: Holík (od 28:12 do 28:18 Šindelka) – Petrla, Trnka, Jurnečka, Furch, Kučera, Jeřábek, Zukal – Novák, Hasoň, Čejka, Matula, Mlynář, Knap, Krejčí, Frydrych, Ferda (C), Süss

Rozhodčí: Kašík – Vožda, Zedník