Magnitogorsk – Čerepovec 4:3 (kon.) | Čeljabinsk – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:0 (kon.)
Toljatti – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Kazaň – Novokuzněck 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Minsk 3:2 (po pr.)
Dynamo Moskva – Jokerit 5:2 (kon.) | Petrohrad – Chanty-Mansijsk 7:2 (kon.) | Soči – Omsk 2:1 (2:0 po s.n.)
Spartak Moskva – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | Riga – Barys 2:3 (kon.)
Dinamo Riga
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Barys Nur-Sultan
Pátek 05.02.2016, 18:30 • Arena Riga • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:53:33)

Trestné minuty: 12:16

Utkání je u konce a z bodů se raduje hostující Barys Astana. Rozhodující okamžik utkání přišel v 55. minutě, kdy Brandon Bochenski využil přesilovku pět na tři a po vyšachování bránících hráčů zblízka zasunul puk za brankovou čáru. Pro Astanu to je velice důležité vítězství v boji o play off a tomu odpovídá i radost celého týmu.

59:53
    Puk je ve středním pásmu, tohle si už hosté pohlídají.

59:25
    Teď už ale Riga hraje v šesti, Sedláček je na střídačce,

58:55
    Domácím se nedaří dostat puk do útočného pásma, nemohou tak zahájit power-play.

57:53
    Riga hraje v plném počtu.

57:38
    Od modré vystřelil Lundin a Sedláček chvíli nevěděl, kde má puk. Ten skončil v rohu kluziště.

57:26
    Sedláček leží v brankovišti, zde si poradil s výpadem Starčenka.

56:59
    Utkání sleduje 5 182 diváků.

56:33
    Sedláčkovi se podařilo vyhodit přes všechny čáry, vysloužil si za to potlesk tribun.

55:57
    Riga hraje ve čtyřech.

55:53
    Opět se vylučuje na straně Rigy. U branky se nedovoleného ataku dopustil Guntis Galvinš a už i on sedí na trestné lavici. Odpyká si tam dvouminutový trest za hrubost.

55:42
    Sedláček drží naděje Rigy na bodový zisk nad vodou, v brankovišti chvílemi kouzlí.

55:20
    Indrašisovi se nepodařilo vyhodit, Barys pokračuje v přesilovkovém zámku.

54:15
    Samozřejmě pokračuje přesilovka Astany pět na čtyři.
    54:09 Brandon BOCHENSKI - 2:3

54:09
    Astana právě vstřelila branku!
    A jak vidno, mělo to cenu. Hosté rozehráli kombinaci, stáhli se k brance, k zadní tyčce si sjel zcela volný BRANDON BOCHENSKI a hravě zblízka doklepl přihrávku skrz brankoviště. Asistence: Nigel Dawes, Kevin Dallman.

53:57
    Hosté si berou oddechový čas, chtějí probrat útočné varianty.

53:57
    Další vyloučení a opět na straně Rigy. Dvě minuty za krosček si jde odsedět Oskars Cibulskis. Astana si zahraje přesilovku pět na tři.
    Slovan Bratislava si z těžkého východního tripu odvezl celkem osm bodů, a klepe na brány play-off!

Venco stole the show tonight

Fotka zveřejněná uživatelem HC SLOVAN Bratislava (@hcslovan),

53:28
    Sedláček je teď pod velkým tlakem, svou práci v brankovišti ale zvládá na jedničku.

52:46
    Je tu přesilovka pro hosty. Romanovův průnik do pásma byl zastaven faulem, za který je potrestán Aleksandrs Jerofejevs. Dostal dvě minuty za hákování.

51:49
    A další výpad domácích. Nyní to bylo z pravé strany a po rychlé kličce na střed střílel mimo Mejja.

50:54
    Blízko úspěchu byl domácí Sotnieks, rychle si nabruslil z levé strany do pásma a zamířil k první tyčce. Polujektov byl u tyče přitisknutý a zvládl puk vytěsnit.

49:52
    Kulda se v rohu kluziště chopil puku a založil akci Rigy. Ta ale neměla příliš dlouhého trvání...

48:14
    Zakázané uvolnění domácího celku, hra míří před Sedláčka.

47:59
    Od modré nahazoval Savčenko, puk se k Sedláčkovi nedostal.

47:00
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, je to ale celé bez nebezpečných střel. Oba gólmani hravě likvidují střely z dálky.

45:52
    Riga je nyní velmi aktivní, zakončení však vázne.

45:23
    Astanu zastavil v rozletu sražený puk, ten skončil mezi diváky.

44:17
    Šance na druhé straně. Zpoza branky si vyjel Sotnieks, jeho bekhendový pokus skončil na chráničích gólmana Polujektova.

43:40
    Starčenko si srazil letící puk k holi, jenže pak nedokázal přesně vystřelit. Nyní už jde dopředu domácí tým.

42:36
    Astana se ubránila a opět hraje v plném počtu.

42:24
    Další nápor Rigy. Před brankovištěm operovali Indrašis, Mejja i Skvorcovs, ale ani jeden z nich nedokázal překonat pozorně chytajícího Polujektova.

41:19
    Po krátkém tlaku se hosté dokázali osvobodit a vyhodit puk do středního pásma.

40:36
    Hned v úvodu je tu vyloučení na straně hostů, Roman Savčenko vyhodil puk přes plexisklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.

Trestné minuty: 6:14

Skončila druhá třetina a i po čtyřiceti minutách je stav nerozhodný. Nyní ale 2:2. Jako první se v této třetině prosadila Astana, do opětovného vedení ji dostal Dustin Boyd, když bleskově využil přesilovou hru. Riga se vyrovnání dočkala ve 36. minutě, to Gints Mejja proměnil trestné střílení. Výsledek je tak otevřený a my se můžeme těšit na třetí část hry.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45
    Závěr třetiny se dohrává v pásmu Rigy, Sedláček ale drží.

38:17
    Na druhé straně se po přečíslení dvou na jednoho dostal do zakončení Romanov, zblízka ale Sedláčkovu branku netrefil.

38:00
    Přes obránce střílel Indrašis, jeho pokus zamířil kousek nad branku.

37:16
    Mejja byl blizoučko obratu, stál sám mezi kruhy a po přesném pasu okamžitě střílel. Trefil však pouze Polujektova do masky.

36:51
    Chybná rozehrávka Rigy a najednou tu byl rychlý brejk Barysu se střelou Starčenka. Puk byl sražen mimo branku.
    35:39 Gints MEJJA - 2:2

35:39
    Riga právě vstřelila branku!
    Je opět srovnáno! Riga podnikla rychlý výpad, Indrašis si z pravé strany sjel na střed a i když mu střela nevyšla, puk se dostal k dojíždějícímu GINTSI MEJJOVI a ten doslova procedil puk přes Polujektova. Střela se sotva došourala za brankovou čáru. Asistence: Mikš Indrašis, Guntis Galvinš.

34:27
    Na Sedláčkovi si vylámal zuby i Boyd, gólman Rigy opět přerušil hru.

34:08
    Do dobré pozice si z rohu vyjel Solarev a mířil do horní části branky. Trefil však Sedláčka do masky a rozhodčí po chvilce přerušil hru.
    Matěj Machovský předvádí v brance Plzně skvělé výkony! Dočká se po sezóně přestupu do zahraničí?

33:02
    Mejja potáhl, v útočném pásmu zadovkou posunul na Indrašise, jeho následná střela ale skončila mimo.

32:05
    Z podobné pozice pálil na druhé straně Sestito, ani on neuspěl, puk trefil protihráče.

31:44
    Hraje se teď před Sedláčkem, ten musel čelit střele z mezikruží. Puk nakonec skončil vedle.

30:34
    V plném počtu je už i Astana.

30:25
    Riga je v plném počtu, začíná kraťoučká přesilovka.

29:20
    Riga kouzlí v útočném pásmu, jenže tomu schází finální okamžik, nějaký překvapivý moment.

28:34
    Přesilovka ale neměla dlouhého trvání, neboť prakticky ihned se u mantinelu dopustil faulu Mike Lundin a za úder do oblasti hlavy a krku dostal 2+10 minut.

28:25
    Další vyloučení na domácí straně, dvouminutový trest za hákování obdržel Kristaps Sotnieks.
    27:36 Dustin BOYD - 1:2

27:36
    Tak tohle byla bleskově využitá přesilovka! Po vyhraném buly pálil od modré Dallman, jeho pokus se odrazil od zadního mantinelu před branku, ke byl nekrytý DUSTIN BOYD a ten pohotově dorazil puk za Sedláčkova záda. Asistence: Kevin Dallman, Brandon Bochenski.

27:30
    Přesilovku si zahraje hostující tým, dvě minuty za nedovolené bránění totiž dostal Maris Jass.

27:12
    pulujektov chvíli nevěděl, kde má puk, po Kuldově střele neposedně poskakoval na brankovišti. Gólman Barysu si nakonec poradil a přerušil hru.

26:23
    Proti Sedláčkovi neuspěl ani Voroncov, jeho rána z úhlu neměla mnoho šancí.

25:26
    Hned přes několik hráčů vystřelil aktivní Starčenko, Sedláček si ale zvládl puk najít a s ránou si poradil.

24:09
    Barys Astana je v plném počtu.

23:51
    Redlihs se pokusil o kličku, který by mu zajistila prostor mezi kruhy, obrana Barysu mu puk vypíchla a dostala do středního pásma.

23:09
    Po hezké a rychlé kombinaci pálil Galvinš, ani on však branku Astany netrefil.

22:47
    Střela z ostrého úhlu skončila mimo. Riga pokračuje v náporu.

22:09
    Přesilová hra pro Rigu, dvě minuty za podražení obdržel Michajl Panšin.

21:13
    Cibulskisova střela byla sražena obranou, gólman Astany nemusel zasahovat.

20:24
    První střela druhé třetiny, na Sedláčka ji z pravé strany vyslal Dawes. Český gólman ránu kryl a přerušil hru.

Trestné minuty: 2:0

Je za námi první třetina a stav je zatím nerozhodný 1:1. Lépe do zápasu vstoupili hosté, byli aktivní a odměnou jim byl v 11. minutě gól na 0:1. Po přihrávce zpoza branky se prosadil Nigel Dawes. Náskok ale Astaně vydržel pouze do 14. minuty, v té byl faulován Kaspars Saulietis a ten poté proměnil trestné střílení. Pak už byl v vidění spíše urputný boj a dalších branek jsme se nedočkali.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    Zkušený švédský brankář Henrik Karlsson podává i v letošní sezóně v dresu Jokeritu výborné výkony, a jeho tým se opět představí v play-off! Jak daleko to finský celek dotáhne?

Henken johdolla! #Jokerit and @hcslovan ready to battle for points inside Slovnaft Arena. #KHLfi

Fotka zveřejněná uživatelem @jokerithc,

19:37
    Sledujeme urputný boj o puk ve středním pásmu, ani jeden z týmů nechce udělat před koncem třetiny chybu.

18:47
    Střelu Skvorcovse z levého kruhu Polujektov vyrazil do rohu.

17:53
    Starčenko se pokoušel o zakončení přes obránce, neuspěl, protože trefil pouze brusle před ním stojícího hráče.

17:16
    Oba týmy se nyní pokouší o rychlé přechody do útoku a pasy přes celé střední pásmo.

16:44
    Zabis se snažil o vyjetí zpoza branky, k zakončení se nedostal, ale přihrál do volného prostoru a Polujektovu pozornost vyzkoušel Berzinš.

15:28
    Dlouhý pas na útočnou modrou zpracoval Saulietis v postavení mimo hru.

14:45
    Pavlovs číhal na levé straně, dostal přihrávku a přes stínícího spoluhráče se pokusil překvapit brankáře. Ten střelu vyrazil.

14:17
    Domácí jsou vyrovnávací trefou povzbuzeni a jsou opět v náporu.
    13:12 Kaspars SAULIETIS - 1:1

13:12
    KASPARS SAULIETIS tak dostal druhou možnost, rozpohyboval si gólmana a bekhendovým blafákem dostal puk pod horní tyč. Polujektov neměl nárok – 1:1.

13:12
    Do sóla se dostával domácí Saulietis, byl faulován Dallmanem a rozhodčí byl nekompromisní – trestné střílení!

12:52
    Domácím se rozehrávka nevydařila, za vlastní brankou tak začíná protiakce Astany.

12:36
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění, hra se po nějaké době stěhuje před Polujektova.

11:24
    Opět menší závar v pásmu Rigy, nyní puk jen projel brankovištěm a domácí se dostali do klidnějších vod.
    10:46 Nigel DAWES - 0:1

10:46
    Hosté jdou do vedení. Astana se dostala do pásma, zpoza branky přišla Boydova přihrávka mezi kruhy a NIGEL DAWES se trefil přesně do horního růžku Sedláčkovy branky. Asistence: Dustin Boyd.

08:45
    Polujektov si připsal zákrok po nepříliš prudké střele z otočky. Gólman Astany pro jistotu přerušil hru.

08:03
    Neprosadili se ani hosté. Zprava si sice do pásma najel Starčenko, nahazoval na brankoviště, tem si ale domácí obrana dokázala poradit a prostor uhlídala.

07:14
    Cibulskis nahazoval od modré čáry, jeho spoluhráčům se nepodařilo tečovat.

06:28
    Hosté jsou zatím lepší a aktivnější, nyní pálil Jevdokimov a Sedláček musel opět vytasit pohotový zákrok.

05:53
    Parádní slalom mezi domácími hráči předvedl Romanov, prokličkoval se až do zakončení, to ovšem postrádalo přesnost.

05:31
    Dinamo Riga hraje v plném počtu.

04:58
    Od modré si až do pravého kruhu pro vhazování sjel Srarčenko, Sedláček jeho střelu vytlačil a puk se mu vykutálel těsné vedle jeho branky.

03:58
    Nahození Dallmana srazila domácí obrana, Sedláček nemusel zasahovat.

03:31
    Dvě minuty za krosček dostal útočník Rigy, Mikš Indrašis.

03:10
    Bude se poprvé vylučovat, hosté mají zatím ponechanou výhodu.

02:28
    Od modré čáry vypálil Zabis, Polujektov tuto tvrdou ránu vyrazil svým betonem.

01:55
    Jass zakládá další akci Rigy.

01:00
    Na druhé straně se po přihrávce zpoza branky dostal k ráně Solarev, Sedláček jeho pokus zleva dokázal vykrýt.

00:39
    Domácí dokázali dojet vyhozený puk, následná akce ale ke střele nevedla.

00:01

Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Ševčenko, Galvinš, Cibulskis, Sotnijeks, Jass, Jerofejevs, Zile – Mejja, Indrašis, Skvorcovs – Redlihs, Darzinš, Pavlovs – Saulietis, Kulda, Sestito – Zabis, Berzinš, Bicevskis. Trenér: Normunds Sējējs.

Barys Astana: Polujektov (Laco) – Lundin, Dallman, Lipin, Semjonov, Savčenko, Trjasunov, Lobanov – Bochenski, Boyd, Dawes – Starčenko, Chudjakov, Krasnoslobodcev – Voroncov, St. Pierre, Romanov – Jevdokimov, Solarev, Panšin – Michajlis. Trenér: Andrej Nazarov.

Rozhodčí: Gofman, Naumov – Zacharenkov, Sadovnikov.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zní národní hymny a hned poté začne samotný zápas.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v Areně Riga začne v 18:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Barys Astana

To hosté mají rozhodně o co hrát. Momentálně jsou na devátém místě Východní konference, když na osmý Nižněkamsk ztrácí pouhý bod. Každý zisk tak může hrát svou roli a Astana by si nejraději odvezla všechny body. Nebylo to od věci, protože Barysu se v poslední době vůbec nedaří a z posledních pěti zápasů vydoloval tým pouhé dva body!

Dinamo Riga

Domácí tým už je dávno bez šance na postup do play off, neboť po 56 odehraných zápasech má pouze 68 bodů a je na 12. místě Západní konference. Pouze tak dohrává základní část a cílem bude potěšit věrné fanoušky dobrou hrou a výhrou. V posledním odehraném utkání se to zrovna nepovedlo, Dinamo doma schytalo od Jokeritu krutý debakl 0:7!

Riga – Minsk 0:3
    Riga – CSKA Moskva 0:5
    Nižnij Novgorod – Riga 4:1
    Čerepovec – Riga 1:3
    Riga – Jokerit 0:7

Dobrý den u KHL. Dnes se společně podíváme na duel mezi týmy Dinamo Riga a Barys Astana.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. Saulietis (TS), 36. Mejja (Indrašis, Galvinš) – 11. Dawes (Boyd), 28. Boyd (Dallman, Bochenski), 55. Bochenski (Dawes, Dallman)

Barys Nur-Sultan: Polujektov (Laco) – Lundin, Dallman, Lipin, Semjonov, Savčenko, Trjasunov, Lobanov – Bochenski, Boyd, Dawes – Starčenko, Chudjakov, Krasnoslobodcev – Voroncov, St. Pierre, Romanov – Jevdokimov, Solarev, Panšin – Michajlis. Trenér: Andrej Nazarov.

Rozhodčí: Gofman, Naumov – Zacharenkov, Sadovnikov

Diváci: 5 182