Magnitogorsk – Čerepovec 4:3 (kon.) | Čeljabinsk – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:0 (kon.)
Toljatti – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Kazaň – Novokuzněck 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Minsk 3:2 (po pr.)
Dynamo Moskva – Jokerit 5:2 (kon.) | Petrohrad – Chanty-Mansijsk 7:2 (kon.) | Soči – Omsk 2:1 (2:0 po s.n.)
Spartak Moskva – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | Riga – Barys 2:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Severstal Čerepovec
Pátek 05.02.2016, 15:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je další ze zápasů Kontinentální hokejové ligy. Kokrétně střetnutí mezi Metallurgem Magnitogorsk a Severstalem Čerepovec.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Antipin, Birjukov, Lee, Batyršin, Osipov, Tereščenko, Bereglazov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Wolski, Filippi, Osala – Sjomin, Kajgorodov, Potěchin – Kaletnik, Železkov, Timkin – Platonov.

Severstal Čerepovec: Smirjagin (Gorjačevskich) – Sizov, Němec, Chamidulin, Karlsson, Svijazov, Chochlov, Popov – Trubačjov, Demagin, Vovčenko – Nikoncev, Berdnikov, Trunjov – Kagarlickij, Skorochodov, Černov – Gimatov, Monachov, Kovyršin – Vorobjov.

Rozhodčí: Kadyrov, Sojn – Parfjonov, Sysujev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledě.

Halou zní hymna Ruské federace.

Vše je připraveno na úvodní vhazování.

00:01

00:10
    Kovář vybojoval puk pro Magnitogorsk. Jeho tým ihned nahazuje puk do útočné třetiny.

00:46
    Kovář na modré čáře nepřešel do útočné třetiny. Puk zavezl za svou bránu.

01:31
    Samsonov musel zasahovat. Puk propadl obráncům a útočící hráč Čerepovce bekhendem zakončil do betonů brankáře.

02:15
    Demagin si vybojoval puk a zakončil. Gólman Metallurgu stihl zakročit.

02:40
    Ofsajd nyní zastavil postup Čerepovce do útočné třetiny.

02:45
    Tvrdá střela od modré končí v lapačce Smirjagina.

02:54
    Demagin zkusil nahrát na kolegu, místo toho poslal kotouč do ochranné sítě.

03:15
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Svijazov chyboval na modré a DANIS ZARIPOV mu odebral puk. Při následném nájezdu na bránu udělal kličku, kterou oklamal brankáře a zasunul puk do brány.
    03:15 Danis ZARIPOV - 1:0

04:23
    Hosté se snažili odpovědět a v útoku ohrozili střelou bránu Samsonova.

05:28
    Gimatov vystřelil z modré pouze do ochranné sítě.

05:33
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    ILJA CHOCHLOV vystřelil ihned po buly a prostřelil překvapeného Samsonova. Asistence: Dmitrij Kagarlickij.
    05:33 Ilja CHOCHLOV - 1:1

05:57
    Icing Magnitogorsku.

06:10
    V situaci dva na jednoho zakončil Nikoncev. Puk ale poslal těsně nad bránu.

07:07
    Trubačjov tečoval nahození svého kolegy. Samsonov se ale proti kotouči vrhl a hra je přerušena.

08:30
    Hosté zavezli puk do pásma a chvíli obléhali bránu. Do zakončení je ale domácí nepustili.

08:59
    Metallurg byl nyní ve vlastním pásmu pod tlakem a musel se osvobodit vyhozením do střední třetiny.

09:45
    Mozjakin vysunul Zaripova. Ten ale u mantinelu ztratil puk.

10:03
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Kovář – 2 min., nedovolené bránění).

10:12
    V oslabení vyrazil do útoku Osala. Zvládl zakončit přes obránce, ale Smirjagin jeho pokus zlikvidoval.

10:46
    Osala opět vybojoval puk a šel do protiútoku. Jeho střela následně rozvlnila boční síť.

11:16
    Němec přenechal kolegovi, který následně vystřelil. Hradbu těl před bránou ale neprostřelil.

11:46
    Magnitogorsku se podařilo vyhodit puk.

12:03

12:19
    Čerepovec si udržel puk. Jeho hráči ale pouze nahodili a odešli střídat.

13:03
    Špatná přihrávka zastavila přečíslení Čerepovce a Metallurg obrací hru.

13:20
    Dobývání své brány utržil přítrž Smirjagin zákrokem. Následuje komerční pauza.

13:38
    S vypětím sil se hosté udrželi v pásmu a nyní obléhají bránu domácích.

14:17
    Sjomin se málem dostal do velmi výhodné pozice. Při kličce ho ale o kotouč obral pozorný obránce Severstalu.

14:57
    Antipin vystřelil přes obránce a gólman musel zasahovat vyrážečkou.

15:37
    O puk se nyní tvrdě bojuje v rohu za bránou Samsonova.
    Zkušený švédský brankář Henrik Karlsson podává i v letošní sezóně v dresu Jokeritu výborné výkony, a jeho tým se opět představí v play-off! Jak daleko to finský celek dotáhne?

Henken johdolla! #Jokerit and @hcslovan ready to battle for points inside Slovnaft Arena. #KHLfi

Fotka zveřejněná uživatelem @jokerithc,

15:54
    Skorochodov zakončoval u bližší tyče. Gólman ale stihl zakročit.

16:03
    Timkin vystřelil přes obránce a Smirjagin musel pohotově použít beton k vyražení této střely.

16:53
    Mettalurg těží z nařízené výhody.

17:10
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Demagin – 2 min., podražení).

17:15
    Čerepovci se ihned podařilo vyhodit puk z pásma.

17:25
    Kagarlickij v úniku poslal puk do ochranné sítě.

17:42
    Nikoncev sebral domácím puk a vyhodil ho co nejdále to šlo.

18:11
    Sjominova přízemní střela trefila gólmana do betonu.

18:45
    Hezkou souhru Magnitogorsku proměnil JAN KOVÁŘ. Po rychlé kombinaci vystřelil prudce z mezikruží a využil tak přesilovou hru. Asistence: Alexander Sjomin, Danis Zaripov.

19:30
    Další akce Magnitogorsku skončila zakončením těsně vedle vzdálenější tyče.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině se nejprve ujali vedení domácí po akci Zaripova. Hosté odpověděli o dvě minuty později, kdy se po buly refil Chochlov. Teprve v závěru dvacetiminutovky vrátil vedení Metallurgu přesnou trefou Jan Kovář.

20:01

20:10
    Kovář vybojoval pro svůj tým kotouč při vhazování, Magnitogorsk rozehrává první akci třetiny.

20:40
    Lee se snažil vystřelit ale kotouč mu odskočil od hole.

20:50
    Černov byl seknut do obličeje ale rozhodčí po konzultaci s kolegy nikoho nevylučuje.

21:06
    Trunjov si nahodil puk ale Samsonov odehrál na hokejky svých kolegů.

21:13
    Karlsson lehým zakončením poslal puk do náruče Samsonova.

22:05
    Monachov se dostal do pásma a zkusil vystřelit. Po výstřelu zjistil, že něco není v pořádku, jelikož puk nechal za sebou a nevyslal ho na bránu.

22:21
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Gimatov.

22:36
    Sjominovo zakončení vyrazil gólman.

22:50
    Zaripov se dostal až před bránu, ale puk mu byl vypíchnut.

23:10
    Hosté vyhazují puk.

23:32
    Lee vystřelil od modré a poslal puk těsně vedle brány.

23:47
    Hostům se opět podařilo vyhodit.

24:21

24:32
    I po skončení přesilovky se Metallurg drží v útočném pásmu.

25:16
    Batyršin střílel z dobrá pozice, ale puk stihl srazit do rohu obránce.

25:46
    Kagarlickij vystřelil z dobré pozice a Samsonov vyrazil jeho pokus do ochranné sítě.

25:55
    Odpískán je ofsajd Magnitogorsku.

26:04
    Trubačjovova střela byla sražena mimo zamýšlený směr.

26:35
    Nečekaně se dostal do zakončení Kovář a jeho pokus zamířil těsně vedle. Následně Smirjagin čelil nebezpečnému pokusu Mozjakina, který gólman zlikvidoval v leže.

27:12
    Tvrdá rána Brdnikova končí za bránou.

27:29
    Průnik domácích do útoku končí ofsajdem.

27:54
    Monachov nahodil puk, který ale Samsonov lapil do lapačky a přerušil tím hru.

27:58
    Demaginova střela zamířila těsně nad bránu.

28:05
    Samsonov zakročil proti dorážce útočníka Severstalu a hra se opět přerušuje.

28:20
    Nahození Mozjakina lapil brankář.

28:37
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Černov – 2 min., hákování).

29:04
    Wolski vystřelil jen do obránce před bránou.

29:35
    Filipi dorážel před bránou, ale Smirjagin zvládl vyrazit puk betonem.

30:01
    Wolski nezachytil nahrávku před bránou a puk propadl k mantinelu.

30:24
    Osalovo zakončení vyrazil gólman se štěstím na své straně.

30:37

31:36
    Zaripov v přečíslení poslal kotouč jen do brusle jednoho z obránců.

32:46
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Tereščenko – 2 min., podražení).

33:03
    Němcova střela mířila mimo.
    Matěj Machovský předvádí v brance Plzně skvělé výkony! Dočká se po sezóně přestupu do zahraničí?

33:09
    Kagarlického teč lapil Samsonov.

33:22
    Po nebezpečné střele se puk potloukal v brankovišti. Domácí obrana ho ale dostala pryč.

34:06
    Domácí zvládli vyhodit puk z pásma.

34:46

34:52
    Nahozený kotouč raději podržel gólman domácích.

35:17
    Aktivni hosté nyní prověřili Samsonova. Ten byl ale připraven a vyrazil puk na hokejky svých kolegů.

36:35
    Wolski zavezl puk do útoku a bekhendem donutil gólmana k zákroku.

37:27
    První střela od modré se do brány nedostal. Puk ale skončil v moci IGORA SKOROCHODOVA, který prostřelil gólmana. Asistence: Mattias Karlsson, Kirill Svijazov
    37:27 Igor SKOROCHODOV - 2:2

38:24
    Zaripov se snažil odpovědět ale jeho pokus byl zablokován.

39:16
    Chammidullin vystřelil přesně do náruče Samsonova.

39:41
    Icing Čerepovce.

39:48
    Wolskiho nahození lapil gólman.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině zabrali hosté a dokázali srovnat šťastnou střelou. Do třetí třetiny tedy budou týmy nastupovat za nerozhodného stavu.

40:01

40:15
    A ihned po buly rozjeli hosté rychlou akci! Kagarlickij našel IGORA AKOROCHODOVA, který v samostatném úniku zakončil nad rameno gólmana. Asistence: Dmitrij Kagarlickij, Anton Sizov.
    40:15 Igor SKOROCHODOV - 2:3

41:15
    Metallurg nyní obléhá bránu Smirjagina.

41:34
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikoncev – 2 min.).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Potěchin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

42:01
    Lee svou dělovkou donutil gólmana k zákroku.

42:36
    Zaripov přenechal Filippimu, který poslal puk do lapačky gólmana.

42:55
    Wolski vystřelil nikým nehlídán, Smirjagin ale předvedl výborné reflexy a kotouč přizvedl.

43:07
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Batyršin – 2 min., vysoká hůl).

43:37
    Skorochodov pálil a rozvlnil boční síť.

44:18
    Metalurgu se povedlo vyhodit a hosté nyní musejí dobývat pásmo.

44:42
    Trunjov vystřelil z modré a puk proletěl okolo brány.

45:19

46:09
    Po nebezpečné střele Mozjakina kotouč mířil těsně vedle brány.

46:17
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Chchlov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

46:30
    Domácí teď obléhají bránu Severstalu.

46:47
    Hosté vybojovali a vyhodili puk.

47:22
    Další rychlá kombinace domácího týmu vede k vyrovnání. SERGEJ MOZJAKIN se opřel do střely a prostřelil vše před sebou. Asistence: Danis Zaripov.
    47:22 Sergej MOZJAKIN - 3:3

48:34
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Bereglazov – 2 min., podražení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Železkov.

48:54
    Severstalu se nepodařilo udržet v pásmu.

49:14
    Ofsajd Severstalu.

50:12
    Po delší době se hosté usadili v pásmu a vzápětí z něj byli vyexpedováni.

50:52
    Samsonov zachránil svůj tým pohotovým zákrokem. Následovalo vyhození puku.

51:19
    Po střele Němce puk proskákal okolo brány. Němec následně zachránil puk v pásmu ale za cenu bolístky na ruce.

51:25
    Kotouč lapil gólman a hra je přerušena.

52:24
    Chamidulinovu střelu vyrazil gólman.

52:40
    Osala vyrazil do protiútoku a donutil gólmana k zákroku.

53:14
    Magnitogorsku se daří držet puk mimo pásmo.

53:35

53:59
    Mozjakin se dostal mezi kruhy a tvrdou střelou prověřil pevnost gólmanovo betonů.

54:32

54:51
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Vovčenko – 2 min., faul kolenem).

55:01
    Domácí krátce po buly vyhazují.

55:20
    Puk končí v ochranné síti. Vhazuje se ve střední třetině.
    Slovan Bratislava si z těžkého východního tripu odvezl celkem osm bodů, a klepe na brány play-off!

Venco stole the show tonight

Fotka zveřejněná uživatelem HC SLOVAN Bratislava (@hcslovan),

55:44
    Němec vystřelil z modré těsně vedle brány.

56:30
    Po obléhání brány se domácím podařilo sebrat a vyhodit puk.

56:47
    Magnitogorsku se daří držet puk co nejdále od brány.

57:24
    Smirjagin riskoval s rozehrávkou ale nakonec dostal puk na spoluhráče.

57:41
    Domácí vyhodili puk z pásma a ten zvládl dojet OSKAR OSALA. V úniku poté zakončil přesně mezi nohy gólmana. Asistence: Sergej Tereščenko.
    57:41 Oskar OSALA - 4:3

57:41
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Hosté hrají v šesti a snaží se udržet v pásmu, ale domácí výborně brání.

59:15
    Samsonov famózně zasáhl proti dorážkám hostů.

59:36
    Severstal usazený v pásmu a snaží se dostat do střelecké pozice.

59:56
    Osala vyvezl puk.

Po famózní třetí třetině se z vítězství radují domácí hráči Magnitogorsku. Dvě minuty před koncem rozhodl v úniku Oskar Osala.

Československá stopa

Jan Kovář (MET): 1+0, 2 střely na bránu
    Tomáš Filippi (MET): 0+0, 2 střely na bránu
    Ondřej Němec (CER): 0+0, 2 střely na bránu (17:20:32)

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 4. Zaripov, 19. Kovář (Sjomin, Zaripov), 48. Mozjakin (Zaripov), 58. Osala (Tereščenko) – 6. Chochlov (Kagarlickij), 38. Skorochodov (Karlsson, Svijazov), 41. Skorochodov (Kagarlickij, Sizov)

Rozhodčí: Kadyrov, Sojn – Parfjonov, Sysujev