Mountfield HK – Slavia 6:5 (po pr.) | HC Litvínov – Opava 10:4 (kon.) | Zlín – Liberec 4:5 (po pr.)
Kladno – Jihlava 6:5 (kon.) | Letňany – Havířov 0:1 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 1:4 (kon.)
Pardubice – Vsetín 7:1 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Třinec – HC Plzeň 4:1 (kon.)
K. Vary – Poruba 5:0 (kon.)
Berani Zlín
4:5 (1:3, 2:1, 1:0 - 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 05.02.2016, 16:00 • Zimní stadion Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu • 11. kolo

61:39
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je hotovo! JAN JENÍK si našel šikovně místo tak, aby Šimonů nic neviděl, poslal kotouč na branku a ten si našel cestu až do zlínské klece. Asistence: Jiří Průžek.

59:54
    Fryšara si pomohl faulem a tak si musí jít odsedět dvě minuty.

58:22
    Zlín právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! DANIEL DLABAJA to jako správný kapitán vzal na sebe. Našel si místo na vrcholu kruhu, vypálil a svou střelu otřel o tyč a puk poté zamířil do sítě. Asistence: Štěpán Fryšara.

57:03
    Žajdlík dostal desetiminutový osobní trest. Ten za něj ale pochopitelně odsedí někdo ze spoluhráčů.

52:33
    Je tu šance pro domácí. Na trestnou odešel Charvát za krosček.

46:02
    Wiencek se dostal za obranu, ale když se pokusil udělat kličku, Šimonů ho skvěle přečetl a kotouč mu vypíchl.

43:08
    Fryšara se rozjel ke svému nájezdu, zamíchal pukem, zvolil kličku do bekhendu, ale puk mu úplně nesedl a nedokázal ho nasměřovat do sítě.

43:08
    Fryšara se dostal do úniku, udělal kličku, ale zakončit již nestihl protože byl faulován. Rozhodčí tak nařídil trestné střílení.

38:14
    Dluhoš si šikovně počkal, snažil se objet libereckého brankáře před kterým se ocitl, ale nepovedlo se mu zasunout puk do sítě.

36:48
    Průžek si jde odpykat dvě minuty za hákování, takže Zlín čeká další přesilovka.

35:25
    Zmeškal nebezpečně dotíral a málem vydoloval puk, jenž zůstal ležet z liberecké tyčky.

31:11
    Máme sníženo. A to brankou, kterou liberecký gólman ani neviděl. Po vyhraném buly se dostal kotouč na modrou, odkud vypálil ZDENĚK FRIDRICH, zmatený Žajdlík přes své hráče nic neviděl a puk zahlédl až ve své síti. Asistence: Jonáš Kočica, Kryštof Dvořáček.

28:30
    Korecký usedl na trestnou za podražení, takže přesilovou hru bude opět hrát Zlín.

27:11
    Nejen, že se Zlín přesilovku nevyužil, ale on v ni i inkasoval. Jeník předložil kotouč na VÁCLAVA BURDU, který v před brankovém prostoru dokázal dostat puk za záda Šimonů. Asistence: Jan Jeník, Jan Eichler.

25:13
    Pro změnu tu máme přesilovku Zlína. Juščák si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

22:41
    Ovšem nyní dostává šanci Liberec. Fridrich odešel na trestnou a Zlín tak bude oslaben.

21:57
    Krásná individuální akce! Zmeškal posunul puk na Hefku, který v ponechané výhodně parádní stahovačkou prohodil obránce, poradil si s gólmanem a nasměřoval puk do sítě. Asistence: Lukáš Zmeškal, Viktor Bainar.

18:55
    Nejen že hosté zápas otočili, oni ještě skóre navyšují. Závěrečné tři minuty zlínské hrůzy první třetiny korunuje brankou Liberce MICHAL JUŠČÁK. Asistence: Tomáš Nezbeda, Ondřej Chrtek.

18:32
    A hosté jdou rázem do vedení. Habermann poslal puk na ADAMA VELECHOVSKÉHO, ten to zkusil od modré a jeho nahození prošlo přes všechny hráče až do sítě. Asistence: Richard Habermann.

17:24
    Je vyrovnáno a to docela kuriózní brankou. Turský vyslal do úniku PETRA WIENCEKA, který přebruslil zlínské obránce, řítil se na Šimonů, ale když se chystal ke střele byl faulován. Hokejka mu vyletěla do vzduchu, to zmátlo zlínského gólmana a puk se doklouzal do sítě. Asistence: Vítek Turský.

15:46
    Hosté si vyměnili puk mezi kruhy, přišla střela z první a Šimonů se blýskl efektivním zákrokem lapačkou.

15:21
    Přesilovku si zkusí také hosté. Za hákování si odsedí dvě minuty zlínský Hefka.

10:40
    Kačírek se po chybě obránců ocitl mezi kruhy tváří v tvář zlínskému brankáři. Šimonů však zachoval klid a střeli libereckého útočníka zneškodnil v náruči.

08:13
    Uvidíme první přesilovku a bude jí hrát Zlín. Dvě minuty za podražení si odpyká Eichler.

06:48
    Ševci využívají svou herní převahu a jdou do vedení. VIKTOR BAINAR se snažil najít spoluhráče před brankou, ale neúspěšně. Litovat však nemusí. Na podruhé totiž propasíroval kotouč mezi tělem a tyčkou do liberecké branky. Bez asistence.

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 7. Bainar, 22. Hefka (Zmeškal, Bainar), 32. Fridrich (Kočica, Dvořáček), 59. Dlabaja (Fryšara) – 18. Wiencek (Turský), 19. Velechovský (Habermann), 19. Juščák (Nezbeda, Chrtek), 28. Burda (Jeník, Eichler), 62. Jeník (Průžek)

Berani Zlín: Šimonů (Huf) – Padrnos, Dluhoš, Dřímal, Budil, Kowalczyk, Marek, Fridrich – Fryšara, Kočica, Dvořáček, Bainar, Zmeškal, Hefka, Kotek, Kenša, Dlabaja.
    Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Hrstka) – Habermann, Krejsa, Eichler, Turský, Charvát, Korecký, Velechovský – Maťátko, Juščák, Čermák, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Kačírek, Burda, Průžek, Chrtek.

Rozhodčí: Fiedler – Kurtin, Hykel