Jihlava – Poruba 3:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 0:7 (kon.) | Kladno – Letňany 5:6 (1:2 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Poruba 4:1 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 0:3 (kon.) | K. Vary – Havířov 2:1 (kon.)
HC Litvínov – Vsetín 7:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 1:9 (kon.) | HC Plzeň – Mladá Boleslav 9:0 (kon.)
Třinec – Slavia 2:5 (kon.) | Jihlava – Opava 7:3 (kon.) | Liberec – Chomutov 5:7 (kon.)
Č. Budějovice – Pardubice 7:6 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
HC Slavia Praha
Sobota 27.02.2016, 14:00 • Werk aréna • Extraliga staršího dorostu • 16. kolo

S konstatováním, že Oceláři zakončili základní část na první příčce, se s vámi z WERK Arény loučím a někdy příště u online přenosu z třineckého sportu opět napočtenou. (16:12:38)

Oba týmy mají za sebou poslední zápas základní části. Třinečtí neuhájili domácí prostředí a Pražané si odvážejí z WERK Arény všechny tři body za vítězství 5:2. Dva góly vítězů vstřelil Fiala, po jedné trefě přidali Zídek, Vildumetz a Šteiner. Za domácí se do střelecké listiny zapsali Kalus s Przybylou.

59:55
    Hosté dohrají zápas ve čtyřech. Jan Kern byl vyloučen na dvě minuty za sevření puku rukou.

59:23
    Slavia právě vstřelila branku!
    ERIC FIALA ujel po pravé straně a střelou od mantinelu zvýšil na 2:5. Asistence: Matouš Patočka, Michal Steinocher.

59:15
    Třinečtí hrají bez brankáře.

59:15
    Trenéři Slavie si vzali oddechový čas.

58:50
    Přihrávku z levé strany lehce tečoval Fiala a puk se odrazil od pravé tyče Ochmanovy branky.

58:25
    Třinečtí chtějí odvolat brankáře, ale nedaří se jim usadit v útočném pásmu.

57:45
    Třinecký trenér si vzal oddechový čas.

57:45
    Třinečtí se snažili s výsledkem něco udělat, ale jejich platonický tlak neohrozil brankáře Pateru. Na druhé straně střelu Šmída od modré schoval do výstroje třinecký gólman.

56:10
    Proti střele Patočky z levého kruhu vytasil své betony Ochman a puk schoval pod své tělo.

55:23
    Zídkova střela po buly trefila jednoho z třineckých hráčů, na druhé straně musel brankář Patera odpálit kotouč před dojíždějícím Stuchlíkem.

54:43
    Hra ve čtyřech žádnou šanci nepřinesla, oba týmy jsou již s pěti hráči v poli.

52:42
    Přesilovka Slavie končí velmi rychle. Ve středním pásmu fauloval Michal Steinocher a vyrovnává síly na ledě. Za nedovolené bránění inkasoval dvouminutový trest.

52:35
    Třinečtí budou hrát oslabení. Na dvě minuty je vyloučen Adam Raška za držení protihráče.

52:35
    Šteiner dostal chuť na další gól, u pravé tyče si položil brankáře Ochmana, objel branku a chtěl zakončit u druhé tyče, jenže tam byli připraveni třinečtí beci.

51:54
    Nahození Brabce proletělo vedle levé tyče branky Slavie.

51:26
    Vochozka se uvolnil mezi kruhy, vystřelil na soupeřovu branku, kde byl připraven Patera. Gólman Slavie nejprve jeho střelu vyrazil, poté byl sražen dojíždějícími hráči. Rozhodčí hru přerušil.

50:05
    Zídek hledal přihrávkou k levé tyči najíždějícího DAVIDA ŠTEINERA, útočník Slavie puk zachytil, jenže hned vzápětí ho o kotouč obral Radzienciak a následně s kotoučem zamíchal tak nešťastně, že puk proklouzl pod Ochmanem do třinecké branky. Bez asistence – 2:4.

49:42
    Zídek vjel předčasně s pukem do útočného pásma, kde už byl jeden z jeho spoluhráčů. Rozhodčí museli odpískat postavení mimo hru.

48:28
    Zatímco Razienciak naskakoval na led, Vildumetz z levého kruhu chvíli počkal na pohyb brankáře, aby pak napálil puk do boční sítě třinecké branky.

47:47
    Přihrávku Vildumetze v obranném pásmu zachytil Stuchlík, k brejkové akci se ale nedostal.

47:18
    Ochman přikryl kotouč po střele Fialy z levého kruhu – přerušeno.

46:23
    Třinecký Grzegorz Radzienciak podrazil soupeře u mantinelu a hosté mají výhodu dvouminutové přesilové hry.

45:21
    Po souboji u mantinelu zůstal na ledě ležet útočník Pražanů Tomáš Vildumetz. Po chvíli oddechu ale vstal a odjel na střídačku bez doprovodu spoluhráčů či lékařů.

43:40
    Prudkou přihrávku Macha zachytil v levém kruhu Vochozka, ale následnou střelou trefil pouze boční síť Paterovy svatyně.

41:49
    O první šanci třetí třetiny se přičinila dvojice Slávistů Matějka s Vildumetzem, Matějka přihrál před branku střelci třetí branky, ten puk stáhl k bližší tyči, jenže bekhendem neumístil puk do odkryté branky.

40:01

Hráči obou celků ve druhé třetině nabídli zajímavý hokej a čtyři góly rovnoměrně rozdělené po dvou na obou stranách. Hosté se ve 27. minutě dostali do dvougólového vedení, ale domácí se nevzdali a dvěma góly ve 34. a 39. minutě vyrovnali. Čáru přes rozpočet jim však v předposlední sekundě udělal Tomáš Vildumetz střelou pod břevno, díky které vedou po druhé třetině 3:2.

40:00

39:59
    Sekundu před koncem druhé třetiny domácí zachybovali v obranném pásmu, na levé straně se uvolnil TOMÁŠ VILDUMETZ a krásnou střelou do pravého horního růžku vrátil Pražanům vedení! Asistence: David Matějka – 2:3.

38:18
    Třinec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Domácí ukázali správný důraz, brankář Patera neudržel střelu třineckého Peterka, poslal puk do brankoviště, kde důrazně zapracoval DAN PRZYBYLA a nadvakrát zametl puk přes obránce do branky Slavie! Asistence: Jonáš Peterek, Grzegorz Radzienciak – 2:2.

37:59
    Pražané toto oslabení přežili a hrají v plném počtu.

37:20
    Vochozka vybojoval puk u mantinelu, objel si pravý kruh a zápěstím vystřelil vedle pravé tyče branky Slavie.

35:58
    Další vyloučení Slavie. Na dvě minuty si jde odpočinout Jan Šergl za podražení.

35:28
    Patočka vybojoval puk za třineckou brankou, přihrál puk před brankáře Ochmana, kde byl Šergl, jenže ten sice puk zachytil, ale nezpracoval.

33:55
    Třinecká kombinace končí gólem! Przybyla mohl střílet po Kalusově přihrávce na branku Slavie, kde se přesunoval brankář Patera, ale ještě zvolil zpětnou nahrávku, kterou JAN KALUS nepohrdl a napálil puk po ledě do prázdné branky! Asistence: Dan Przybyla, Timotej Marguš – 1:2.

33:17
    Oceláři si zahrají dvouminutovou přesilovku. Na dvě minuty je vyloučen Eric Fiala (SLA) za sekání.

33:17
    Nyní už Ochman musel předvést daleko lepší zákrok, protože nebezpečnou střelou pod jeho levou ruku vyslal Fiala. Ochman kotouč s problémy lapil.

32:45
    Třinecký gólman Ochman si poprvé v utkání sáhl na puk, stačilo mu k tomu nahození soupeře ze středního pásma.

31:07
    Przybyla objel jednoho z protihráčů na modré čáře a domácí se rázem dostali do přečíslení dva na jednoho. Przybyla však místo nahrávky Kalusovi zvolil přímou střelu na branku Slavie, bohužel kotouč minul pravý horní růžek.

29:16
    Radzienciakovo nahození od modré čáry končí v Paterově lapačce.

29:10
    V domácí brance došlo ke změně. Ovčařího nahradil Radek Ochman.

28:55
    Przybyla se uvolnil na hranici levého kruhu, pohrál si s pukem a následně střelou zápěstím vypálil puk mezi Paterovy betony, gólman Slavie puk vyrazil do ochranné sítě.

26:31
    Šteiner našel krásnou přihrávkou přes tři bránící hráče u vzdálenější tyče zcela volného VÁCLAVA ZÍDKA, ten si zpracoval kotouč a bekhendovou střelou odraženou o ruku gólmana Ovčařího usměrnil puk do třinecké branky! Asistence: David Šteiner, Lukáš Netolický.

26:05
    Nahození Pražanů ze středního pásma končí pod lapačkou třineckého brankáře.

25:49
    Kern se otočil u levé tyče a namířil puk pod horní tyčku. Ovčaří kotouč ramenem vyrazil před sebe, ale Matějka z dorážky nedokázal trefit poloodkrytou branku.

25:00
    Prudkou střelu Krásného od modré odrazil bruslí vedle brány Imrich.

24:45
    Hra se nám tady trochu kouskuje. Hráči mají problém prosadit se až před brankáře.

21:29
    Obrovská šance Slavie, Fiala našel u vzdálenější tyče zcela volného Šergla, který zkoušel padajícího Ovčařího překonat střelou mezi nohy, ale třinecký gólman včas uzamkl prostor pod svým tělem!

20:19
    Tečovaná střela Dudy od modré končí ve výstroji brankáře Ovčařího.

20:01

Úvodní část je u konce a spokojenější zatím mohou být hosté, kteří využili jednu ze svých šancí zásluhou Erica Fialy a jsou tak ve vedení. Oceláři mohli v samotném závěru této dvacetiminutovky vyrovnat, Imrich ale z prostoru mezi kruhy trefil pouze tyč.

Další třetina začne přibližně v 14:46.

20:00

18:58
    Przybyla se ovšem dle rozhodčího provinil za brankou Patery podražením a vyfasoval tak menší trest.

18:45
    Peterek našel přesnou přihrávkou zpoza branky Imricha, ten ale z prostoru mezi kruhy trefil pouze brankovou konstrukci.

18:11
    Šmíd se provinil sekáním a od rozhodčího tak vyfasoval dvě minuty.

17:40
    U pravé tyče se k dorážce dostal Patočka, třinecký gólman ovšem podržel svůj tým a zabránil dalšímu gólu ve své síti.

15:57
    V krátkém sledu se Oceláři opět provinili icingem a hra se tak vrací k Ovčařímu.

15:13
    Klocek vypíchl puk z obranného pásma přes všechny čáry a pro zakázané uvolnění se tak hra vrací k třinecké brance.

15:03
    Vildumetz vypálil prudkou ránu ihned po přejetí modré čáry, Ovčaří měl ovšem dobrý výhled a puk zkrotil.

14:30
    Střela Molina z vrcholku kruhů se od zadního mantinelu odrazila zpět do brankoviště a Patera tak raději přerušil hru.

14:11
    Vochozka přejel modrou čáru dříve než jeho spoluhráč s kotoučem a hra je tak přerušena pro ofsajd.

13:31
    Teď už jsou ovšem hosté zpátky před Ovčařím a zatápějí třinecké obraně.

12:38
    Slávisté dostali puk do útočného pásma, tam se ale tentokrát příliš dlouho neudrželi.

11:23
    V samotném závěru oslabení ujeli hosté do přečíslení dva na jednoho, prudkou přihrávku Krásného ale jeho spoluhráč trefit nedokázal.

10:49
    Po střele Radzienciaka od modré čáry se k dorážce dostal Mach, překonat beton slávistického gólmana se mu ale nepodařilo.

09:46
    Početní výhoda zatím Ocelářům vůbec nevychází a před dotírajícími hráči Slavie raději kryje Ovčaří puk pod lapačkou.

09:16
    Šantrůček podrazil Stuchlíka v blízkosti mantinelu a za tento nebezpečný zákrok vyfasoval dvě minuty.

08:58
    Slavia zavřela domácí tým v útočném pásmu a po menším závaru střílel od modré čáry Krásný, jeho pokus Ovčaří vyrazil do rohu hřiště.

08:08
    Aktivnějším dojmem působí hosté z Prahy, Oceláři se zatím do útočného pásma moc nedostávají.

07:06
    Přihrávku Šergla napříč brankovištěm dokázala domácí obrana zablokovat a v tomto momentu už jsou Oceláři kompletní.

06:15
    Slávisté nějakou dobu kombinovali před třineckou brankou, teď je ovšem hra přerušena a vykázána do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

05:31
    Zídek to zkusil hned po přejetí modré čáry, jeho rána ale končí v lapačce připraveného Ovčařího.

05:06
    Po chybné rozehrávce hostů se puk dostal k Vochozkovi, jehož ránu slávistický gólman neudržel a Oceláři se tak snažili o dorážku, to se jim ovšem nepodařilo a navíc půjdou do čtyř. Mach si na trestné lavici odpyká dvě minuty za sekání.

04:47
    Hosté ovšem pokračovali v tlaku, puk se nakonec dostal do prostoru mezi kruhy, odkud zamířil přesně ERIC FIALA. Bez asistence.

04:11
    Fiala se dostal hned k několika dorážkám před brankou Ovčařího, překonat beton třineckého gólmana se mu ovšem nepodařilo.

03:19
    Na ledovou plochu se vrací také Przybyla, krátké oslabení jeho tým bez problémů ustál.

02:45
    Hra ve čtyřech více vyhovovala hostujícím hráčům, kteří už jsou v tomto momentě kompletní.

01:19
    Přesilová hra domácího týmu dlouho netrvala, Przybyla totiž vyfasoval menší trest za podražení.

00:45
    Třinečtí mladíci si hned v úvodu zahrají v početní výhodě po faulu Krásného, který si míří odpykat dvě minuty.

00:01

Vzájemné zápasy
    Dnešní soupeři se v této sezóně již jednou střetli a to na ledě pražského týmu, odkud si dva body za vítězství 2:1 po samostatných nájezdech odvezli Oceláři.

Hosté z Prahy se včera představili na ledě ostravských Vítkovic, kterým nadělili devět branek a nakonec slavili vítězství 9:2. V tabulce se dorostenci z hlavního města drží na pátém místě s třiaosmdesáti body.