Jihlava – Poruba 3:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 0:7 (kon.) | Kladno – Letňany 5:6 (1:2 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Poruba 4:1 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 0:3 (kon.) | K. Vary – Havířov 2:1 (kon.)
HC Litvínov – Vsetín 7:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 1:9 (kon.) | HC Plzeň – Mladá Boleslav 9:0 (kon.)
Třinec – Slavia 2:5 (kon.) | Jihlava – Opava 7:3 (kon.) | Liberec – Chomutov 5:7 (kon.)
Č. Budějovice – Pardubice 7:6 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
HC Slavia Praha
Sobota 27.02.2016, 14:00 • Werk aréna • Extraliga staršího dorostu • 16. kolo

59:55
    Hosté dohrají zápas ve čtyřech. Jan Kern byl vyloučen na dvě minuty za sevření puku rukou.

52:42
    Přesilovka Slavie končí velmi rychle. Ve středním pásmu fauloval Michal Steinocher a vyrovnává síly na ledě. Za nedovolené bránění inkasoval dvouminutový trest.

52:35
    Třinečtí budou hrát oslabení. Na dvě minuty je vyloučen Adam Raška za držení protihráče.

46:23
    Třinecký Grzegorz Radzienciak podrazil soupeře u mantinelu a hosté mají výhodu dvouminutové přesilové hry.

35:58
    Další vyloučení Slavie. Na dvě minuty si jde odpočinout Jan Šergl za podražení.

33:17
    Oceláři si zahrají dvouminutovou přesilovku. Na dvě minuty je vyloučen Eric Fiala (SLA) za sekání.

18:58
    Przybyla se ovšem dle rozhodčího provinil za brankou Patery podražením a vyfasoval tak menší trest.

18:11
    Šmíd se provinil sekáním a od rozhodčího tak vyfasoval dvě minuty.

09:16
    Šantrůček podrazil Stuchlíka v blízkosti mantinelu a za tento nebezpečný zákrok vyfasoval dvě minuty.

05:06
    Po chybné rozehrávce hostů se puk dostal k Vochozkovi, jehož ránu slávistický gólman neudržel a Oceláři se tak snažili o dorážku, to se jim ovšem nepodařilo a navíc půjdou do čtyř. Mach si na trestné lavici odpyká dvě minuty za sekání.

01:19
    Přesilová hra domácího týmu dlouho netrvala, Przybyla totiž vyfasoval menší trest za podražení.

00:45
    Třinečtí mladíci si hned v úvodu zahrají v početní výhodě po faulu Krásného, který si míří odpykat dvě minuty.

Igor Mainka

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 34. Kalus (Przybyla, Timotej Marguš), 39. Przybyla (Peterek, Radzienciak) – 5. Fiala, 27. Zídek (Šteiner, Netolický), 40. Vildumetz (Matějka), 51. Šteiner, 60. Fiala (Patočka, Steinocher)

HC Oceláři Třinec: Ovčaří (30. Ochman) – Krzak, G. Radzienciak, Klocek, Brabec, Timotej Marguš, J. Adámek, Haman, Imrich – Stuchlík, Vochozka, Peterek, Mach, Przybyla, Kalus, Raška, Najsar, Molin
    HC Slavia Praha: Patera (Korad) – Krásný, Steinocher, Melovič, Vobořil, Duda, Šmíd, Šantrůček – Matějka, Fiala, Vildumetz, Kern, Šteiner, Netolický, Zídek, Marek, Šergl, Patočka, Šilhan

Rozhodčí: Vaněk – Novák, Kurtin