Boston – Carolina 2:3 (po pr.) | Detroit – Winnipeg 3:2 (kon.) | Florida – Ottawa 6:2 (kon.)
Montreal – Buffalo 3:2 (kon.) | Minnesota – Edmonton 1:2 (kon.) | San Jose – New Jersey 0:3 (kon.)
Montreal Canadiens
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Buffalo Sabres
Pátek 11.03.2016, 01:40 • Bell Centre, Montreal • NHL

Ode mě je to vše, díky za pozornost a u hokeje zase někdy na počtenou! (04:41:33)

Branky a nahrávky:
    30. Galchenyuk (Pacioretty, Barberio), 40. Galchenyuk (Andrighetto, Subban), 54. Mitchell (Barberio, Matteau) – 29. Deslauriers (McCabe, Bogosian), 46. Gionta (Kane, Moulson). Střely na branku: 34-38. Zablokované střely: 18-16. Bodyčeky: 36-37. Využití přesilových her: 1-0.

Hokejisté Montrealu Canadiens se ubránili více než dvouminutovému oslabení způsobenému hrou Buffala bez brankáře. Nápor hostí byl enormní, ale vyrovnávacímu gólu zabránil skvěle chytající Condon i obětavá obrana před ním. Radost z vítězství a dvou bodů Canadiens trochu kazí fakt, že ke konci zápasu byl na nosítkách odvezen PK Subban, který schytal úder do oblasti hlavy a krku od svého spoluhráče.

59:51
    Konečně se Montreal dokázal osvobodit a Galchenyuk měl na hokejce dokonání hattricku, ale prázdnou klec Buffala netrefil!

59:35
    Zakázané uvolnění Montrealu.

59:29
    Kaneova střela byla zablokována Jemelinem. Condon zasahovat nemusel ani pár vteřin před tím proti střele Bogosiana.

Oddechový čas pro domácí.

59:10
    Daří se to až Markovovi, který vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:48
    Nápor Buffala pokračuje, domácí se snaží marně obrat útočící tým o puk.

58:20
    Nyní už Condon pozastavuje po svém zákroku hru. Bogosianovu střelu schovává pod lapačku.

57:59
    Condon vyráží střelu od modré čáry a obrana Habs vyváží puk do středního pásma.

57:48
    Zakázané uvolnění Montrealu! Buffalo již hraje bez brankáře, Lehner je na střídačce!

Stále ještě zbývá odehrát 146 vteřin normální hrací doby. Za malou chvíli bude hra pokračovat.

Subban je naložen na nosítka a odvážen z ledu. Čeká ho transport na vyšetření do nemocnice. Pevně doufejme, že bude v pořádku. Ale nevypadá to zrovna pozitivně, krk Subbana dostal hodně zabrat.

Pod Subbana již byla podsunuta část nosítek, kterou následně položí na klasická nosítka, když bude Subban zcela zafixován a nebude hrozit, že by se jeho těla při zvedání nějak výrazně pohlo.

Skutečně to vypadá, že bez nosítek se to neobejde. Subban bez hnutí leží a nechává si fixovat krk. Je pravdou, že Subbanova hlava po střetu s Jemelinem provedla hodně nepřirozený pohyb.

Hodně nepříjemný obrázek. Subban stále zůstává na ledě a je v péči lékařů. Na ledovou plochu přijíždí zdravotníci s nosítkami.

57:34
    Subban leží na ledě a kroutí se bolestí. Upadl po souboji s Folignem a nešťastně ho do hlavy trefil vlastní spoluhráč, konkrétně Jemelin, jenž přijížděl k mantinelu s úmyslem trefit Foligna a zastavit jeho útočnou akci.

57:16
    Znovu domácí bez problémů vyváží puk mimo vlastní třetinu bez toho, aby se domácí dostali ke střele.

56:39
    Další nahozený puk sbírá tentokrát Subban. Tohle domácím vyhovuje.

56:17
    Nahozený puk za branku Montrealu rozehrává Condon.

55:43
    Reinhartovi se to konečně podařilo a hned vystřelil střelu zpoza obránce. Condon však puk viděl a vyrazil.

55:16
    Buffalu nyní ubíhá čas mnohem rychleji a to i kvůli faktu, že se hosté nemohou propracovat do útočného pásma.

54:48
    Komerční přestávka.

54:48
    Pacioretty se dostal na útočné modré ke kotouči, rozjel se na Lehnera, ale tomu se povedl včasný rozklek a chycení nebezpečné střely útočníka domácích. Velká šance Montrealu, která mohla rozhodnout!

54:04
    Condon se musel popasovat s nepříjemnou bekhendovou střelou Gorgese. Ale zvládl svou úlohu.
    53:21 Torrey MITCHELL - 3:2

53:21
    Montreal právě vstřelil branku!
    Lehner vypadal, že si s celou akcí Montrealu poradí, jenže první střelu Marka Barberia helmou jen vyrazil před sebe a útočník Canadiens TORREY MITCHELL se z dorážky nemýlil a z pravého kruhu brankáře prostřelil! Asistence: Mark Barberio, Stefan Matteau.

52:40
    Markov blokuje střelu Ristolainena mimo nebezpečí.

51:54
    Kaneovu střelu vzduchem chytá Condon do lapačky.

51:49
    Eller vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

51:33
    Po Condonově zasáhu a přerušení hry je zde komerční přestávka.

50:58
    Zakázané uvolnění Montrealu po nepovedené dlouhé přihrávce.

50:12

50:03
    Buffalo vyhazuje puk přes všechny čáry.

49:55
    Další závar před Lehnerem ukončuje Gorges, který natlačil Galchenyuka do branky a ta končí posunuta.

49:38
    A další obří šance! McCarron, Eller ani Markov nedokázali při střelách jdoucích záhy po sobě pokořit Lehnera!

49:27
    Eller byl osamocen v pravém kruhu pro vhazování, dostal přihrávku od Plekance, ale propálit Lehnera nedokázal.

48:48
    Galchenyuk se dostal do střelecké pozice v pravém kruhu pro vhazování, ale jeho střela je tečována do ochranné sítě.

48:28
    Buffalo se na úvod osvobozuje.

48:12
    Chyba Colaiacova, který ve snaze o vyhození puku do středního pásma přehodil i plexisklo a za zdržování hry jde na dvě minuty na trestnou lavici.

47:57
    Bomba Barberia od modré proletěla vedle branky Lehnera.

47:10
    Matteau z rohu poslal před branku Buffala prudkou přihrávku, kterou Brown nezachytil.

46:48
    Galchenyuk má sebevědomí na rozdávání. Přes střední pásmo se dostal až k Lehnerovi, jehož přinutil jen vyrážet svou střelu. Bohužel pro Montreal se nedostal Andrighetto k dorážce.

46:26
    Lehner drží ve výstroji střelu od modré jednoho z najíždějících hráčů Montrealu. Po přerušení hry je tu komerční přestávka.

45:53
    Lehner musel na led po střele Paciorettyho z velkého úhlu. Puk si brankář Buffala vyrazil jen před sebe a musel po něm skočit, aby zabránil dorážce.
    45:10 Brian GIONTA - 2:2

45:10
    Sabres právě vstřelili branku!
    Buffalo však i přes návrat Bartleyho na led pokračovalo v útočné kombinaci a dokonalo rozehranou přesilovkovou akci, když BRIAN GIONTA tečoval střílenou přihrávku Evandera Kanea za Condonova záda. Asistence: Evander Kane, Matt Moulson.

45:00

44:25
    Další zásah Condona, tentokrát proti ráně od modré Bogosiana.

44:06
    Dělovka Ristolainena od modré zaduněla o Condonovy betony.

43:45
    Eichel se po přejetí skrz modrou čáru prosmýkl kolem obránců a najížděl sám na Condona, na něhož zkusil bekhendový blafák, ale brankář domácích ho dokázal vybruslit.

43:21
    Sabres neudrželi ani podruhé útočné pásmo.

43:00
    Hned po zákroku se Bartley omlouval, věděl, že fauloval. Hokejka se mu zamotala do nohou Ristolainena, který přes ni přepadl. Přesilová hra pro Buffalo.

42:34
    A nakonec z toho byla střela domácích, ale Lehner byl na ránu Bartleye připraven.

42:21
    Deslauriers na útočné modré vybojoval útočné pásmo.

42:01
    Hraje se ve středním pásmu.

41:04
    Reinhart se netrefil mezi tyčky, jeho střela letí vedle.

40:37
    Galchenyuk po kombinaci s Paciorettym zkoušel završit hattrick, ale jeho střela byla zablokována.

40:23
    Pateryn byl Giontou sražen a vzteky chytl prvního soka, kterého dostal do ruky a rozdal si to s Folignem v pěstním souboji, při němž soupeři přetáhl dres přes hlavu a dle pravidel po roztržení od rozhodčích zvítězil.

40:01

Druhá třetina přinesla hned tři branky, z toho dvě do sítě Buffala. Oba góly Montrealu přitom stojí za připomenutí, i když trefa Deslaurierse o tyčku byla také parádní. Vyrovnávací gól padl už devět vteřin po inkasované brance a druhý Galchenyukův zásah v utkání přišel při pohotové střele v přesilovce.

Třetí třetina začne přibližně v 03:39.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58
    A Condon měl hodně co dělat! Eichel ho však nedokázal překonat, výborně si domácí brankář pohlídal prostor u tyčky.

39:50
    Buffalo se ještě pokusí o poslední útok.
    39:17 Alex GALCHENYUK - 2:1

39:17
    Za svou aktivitu je ALEX GALCHENYUK odměněn krásnou přihrávkou před branku, kde byl zcela sám. Jen on a Lehner. A přihrávku dokázal Galchenyuk z první poslat za záda brankáře Sabres! Asistence: Sven Andrighetto, P.K. Subban.

39:01
    Galchenyuk se dostal dvakrát ke střele, ale nedokázal se trefit na klec Lehnera.

38:17
    Bogosian sekl hokejkou po De La Rosovi a posílá své spoluhráče do čtyř. Přesilovka Montrealu.

37:58
    Condon se toho nebál, vyjel pro puk a tísněn hráčem Buffala skvěle rozehrál na Barberia.

37:22
    McCabeovo nahození na Condona proletělo těsně vedle. Larsson se marně natahoval po teči.

36:45
    Velká závar před Lehnerem gólem nekončí, ačkoliv někteří diváci už slavili. Lehner udržel puk před brankovou čárou a hra je přerušena. Komerční pauza.

35:17
    Foligno netrefil prakticky prázdnou branku! Obrovská šance Buffala končí tyčkou!

34:50
    Hra plyne, čas ubíhá a Buffalo hodně kouše obranu Montrealu. Condon musí být neustále na pozoru.

33:23
    Obří šance Ristolainena, který najížděl na Condona sám, ale nedokázal ho ani po kličce překonat. Navíc narazil do Condona, za což schytal pár ran – ale hra pokračuje dál.

33:13
    Po přejezdu modré čáry vypálil Markov na Lehnera, který včas secvakl betony a drží kotouč.

Brown odchází z trestné lavice do šatny s krvavým zraněním.

32:38
    Plekanec v útočné třetině kroužil s kotoučem a přihrál Ellerovi, jehož střelu však Lehner lapil.

31:59
    Pysyk zkoušel střelu z ostrého úhlu, ale Condon si prostor u tyčky pohlídal.

31:36
    Oba kohouti se počastovali několika direkty a následně se do sebe zaklesli. V přetahované byl silnější Deslauriers, který stáhnul soupeře k ledu.

31:36
    A máme tu bitku mezi Brownem a Deslauriersem!

30:19
    Subbanovu střelu se snažil tečovat Galchenyuk, puk proletěl těsně vedle branky, Lehner však měl štěstí, že za klec se vrhnul i jeden z obránců a zabránil Galchenyukovi v možné dorážce.

30:13
    Po dalším přerušení hry přichází komerční přestávka.

29:51
    Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru. Diváci však stále oslavují vyrovnávací branku, které dosáhli domácí jen devět vteřin po inkasovaném gólu. Blesková rychlost!
    29:09 Alex GALCHENYUK - 1:1

29:09
    Neskutečná rychlost, během níž bylo vyrovnáno! Domácí se hned po vhazování vrhli do útoku, Pacioretty přihrál na ALEXE GALCHENYUKA, která propasíroval puk za záda Lehnera! Asistence: Max Pacioretty, Mark Barberio.
    29:00 Nicolas DESLAURIERS - 0:1

29:00
    Začalo to nenápadně! Buffalo v útoku točilo kotouč po mantinelech, následně Bogosian pálil mimo a puk se dostal až k NICOLASU DESLAURIERSOVI, který o pravou tyčku otevírá skóre! Asistence: Jake McCabe, Zach Bogosian.

28:17
    Po přerušení hry je na řadě komerční přestávka.

27:55

27:42
    Puk znovu letí až za Lehnera.

27:20
    Canadiens se osvobozují.

27:12
    Ristolainenova pumelice od modré míří vedle.

26:51
    Přesilová hra prozatím moc šancí nepřinesla. Buffalo sice drží útočnou třetinu, ale je to bez střel.

25:54
    Za hákování jde na trestnou lavici Greg Pateryn, který zaháčkoval Kanea.

25:52
    Evander Kane si přebruslil kluziště a dostal se k zakončení proti Condovi, který sice puk chytá, ale bude se vylučovat.

24:45
    Eichel přebruslil celé kluziště a zápěstím vypálil na Condona. Ten puk vyrazil do ochranné sítě.

24:02
    Montreal se dostal ke kotouči v útočné třetině, ale přihrávka z rohu na modrou byla natolik nepřesná, že se Markov musel vracet až ke Condonovi.

23:16
    Nahozený puk do útočného pásma dokázali konečně domácí přetavit alespoň v ohrožení Lehnera. Matteau sice napřed minul klec, ale vzápětí už přinutil Lehnera k zákroku.

-154:03
    Hraje se převážně po mantinelech. Do střeleckých pozic se ani jeden z týmů nemůže dostat.

21:22
    Krátce po skončení přesilovky se do šance dostával Plekanec po přihrávce Subbana, ale Lehner zůstává nepřekonaný.

21:14

20:44
    Dokonce se v oslabení dostal Gionta ke střele na Condona.

20:30
    Pokračuje přesilovka Montrealu, domácí však musí zdolávat útočnou modrou.

20:01

Montreal si do druhé třetiny přenese ještě přes minutu trvající přesilovou hru. Jinak ale se nedá říci, že by domácí hráči byli nějak aktivnější, naopak Buffalo své soupeře dokonce přestřílelo a to i přes fakt, že čelí již podruhé oslabení. Branku jsme prozatím neviděli, první třetina byla dlouho hodně opatrná. Uvidíme, co přinese druhá dvacetiminutovka.

Druhá třetina začne přibližně v 02:41.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:57
    Tak přeci jen Subban vyslal přes modrou čáru Paciorettyho, který zkusil zápěstím pozornost Lehnera. Ten však nezklamal.

19:49
    Plekanec zavezl puk do útočného pásma, ale jeho spoluhráči o něho zase rychle přišli. Navíc je přerušena hra. Už to nevypadá na žádnou úspěšnou akci v první třetině – vhazuje se ve středním pásmu.

19:26
    Buffalo dostalo hru před Condona a po vhazování ho dokonce ohrozil Gionta. Jeho střelu ale brankář Montrealu viděl.

19:14
    A bude se vylučovat. Na straně Buffala odchází na trestnou lavici Evander Kane a vypadá to, že na straně Montrealu nikdo potrestaný není. Takže přesilovka. Důvodem vyloučení je nesportovní chování.

19:14
    Kane se pere ve středním pásmu s Brownem krátce po přerušení hry. Oba kohouti si nejspíš vyřizují něco ze hry, co kamery nezachytily.

18:48
    Colaiacovo musel hasit požár před Lehnerem, kde se k dorážce hnal De La Rose!

18:26

18:24
    Puk vylétl na střídačku, do konce přesilovky zbývají už jen dvě sekundy.

17:52
    Poměrně dlouho se o puk bojovalo v rohu obranné třetiny Buffala. Obráncům se podařilo puk vydolovat a následně vyhodit přes všechny čáry.

17:26
    Plekancovu střelu Lehner schovává ve výstroji.

17:12
    Pěkná střela Markova z pravého křídla, kterou Lehner sráží do rohu.

16:39
    Sabres se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

16:30
    Hned po vhazování zkoušel vystřelit Subban, ale jeho střelu Lehner kryje.

16:26
    Bude se vylučovat a to na straně Buffala. Za podražení jde na dvě minuty Gorges.

16:10
    Buffalu je písknuto postavení mimo hru.

15:54
    Gionta si nabruslil s pukem do útočného pásma a těsně za modrou čáru vypáll na Condona. Puk však tečoval Markov a ten vyletěl do ochranné sítě. Hra přerušena a přichází komerční přestávka.

15:15
    Pokračuje trápení obou týmů ve snaze usadit se v útočné třetině.

14:12
    Tempo hry se lehce uklidnilo, Buffalo se marně snaží dostat do ofenzivní zóny.

13:16
    Markov vystřelil zápěstím od modré čáry přes clonu a napálil tyčku!

12:22
    Znovu je to dánský útočník Eller, který doráží na Lehnera, tentokrát se na branku ale netrefil.

12:14
    Lehner přikryl puk po střele Ellera a přerušuje hru. Hrálo se dlouho bez přerušení a tak přichází komerční pauza.

11:42
    Hra se rychle přesunula zase do obranné třetiny Montrealu, kde Eichel zkoušel překvapit Condona.

11:32
    Pacioretty prověřil připravenost Lehnera, který měl teď nějakou chvilku oddechu.

10:56
    Ristolainen i Gorges míjí při svých pokusech klec! To je smůla hráčů Sabres!

10:48
    Montreal se sice osvobodil, ale hra se zase rychle vrátila před Condona.

10:09
    A další střela! Pysyk netrefil klec domácích.

09:58
    Znovu Girgensons a tentokrát už Condon musel vytasit zákrok – betonem sráží puk do rohu.

09:42
    Girgensons se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale minul Condonovu klec. Útok Buffala ale dále pokračuje.

08:38
    Do velké šance se dostal Andrighetto, ke kterému přišla přihrávka od mantinelu do mezikruží, ale útočník Canadiens nedokázal prostřelit připraveného Lehnera, který si vychutnal další zásah lapačkou!

08:01
    Záhy po vhazování se k ráně dostal Subban, který propálil vše, co mu stálo v cestě – až na Lehnera, jenž úspěšně vymrštil svou lapačku.

07:58
    Nahození puku na Lehnera, na něhož nikdo nedorážel. Brankář Sabres přesto raději drží puk ve výstroji.

07:45
    Přetlačovaná za brankou Lehnera nemá svého vítěze a rozhodčí přerušují hru.

07:20
    Komerční přestávka. Na Lehnera prozatím šla jen jedna střela, na Condona celkem 4. Střelecký prach hokejistů je dnes prozatím hodně vlhký.

06:48
    Galchenyuk se dostal ke kotouči ve středním pásmu a najížděl na Lehnera. Marně ho přitom stíhal jeden z obránců. Zakončení však Galchenyukovi nesedlo, puk vypálil vedle.

06:24
    Nahozený puk za Lehnera nakonec po menším přetahování sbírá obrana Sabres.

05:49
    Vhazovalo se ve středním pásmu. Plekanec byl úspěšnější než Eichel.

05:24
    Jemelinovu střelu zablokovala bojující dvojice v mezikruží a odrazila ji mimo ledovou plochu.

04:47
    Lehner přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho levici.

04:18
    Canadiens drží puk v útočné třetině, ale prozatím si ho jen přihrávají za brankou.

03:58
    Giontovu střelu Condon po celou dobu viděl a nedělalo mu problém ji chytit. Přerušuje hru.

03:40
    Hodně vlažný úvod zápasu. Ani jeden z týmů nechce na začátku udělat chybu a podle toho hra i vypadá.

03:15
    Eichel zavezl do středního pásma a nahodil do obranné třetiny Canadiens. Jeho spoluhráči mezitím střídali.

02:45
    Nahozený puk na sebe Condon vyráží vedle sebe a rozehrává na spoluhráče.

02:27
    Danaultova střela je tečována do ochranné sítě. Předtím se Montreal jen těžce dostával ke kotouči v útočné třetině. Nahazované puky prozatím nesbírají moc úspěchů.

01:46
    Pysykova pumelice od modré mířila jen vedle pravé tyčky.

01:22
    První zákrok zápasu předvádí hostující Lehner, který si počíhal na střelu Subbana.

00:41
    Úvod zápasu se nese spíše v oťukávané ve středním pásmu.

00:01

Oba týmy se chystají na úvodní buly.

Montreal Canadiens: Condon (Scrivens) – Subban, Markov, Pateryn, Jemelin, Barberio, Bartley – Andrighetto, Galchenyuk, Pacioretty – Byron, Plekanec, Matteau – Mitchell, McCarron, De La Rose – Brown, Danault, Lessio.

Buffalo Sabres: Lehner (Johnson) – Ristolainen, Gorges, Bogosian, McCabe, Pysyk, Colaiacovo – Reinhart, Eichel, Kane – Girgensons, O'Reilly, Deslauriers – Gionta, Larsson, Foligno – Moulson, Legwand, Catenacci.

Rozhodčí: Justin St. Pierre, Kelly Sutherland – Steve Barton, Andy McElman.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Přesto pro oba týmy ještě existuje naděje, kterou však musí podpořit bezpodmínečně výhrou v jejich vzájemném střetnutí. Ve vzájemných zápasech to v této sezoně dopadlo takto:

13. 02. 2016 Buffalo Sabres - Montreal Canadiens 6:4
    04. 02. 2016 Montreal Canadiens - Buffalo Sabres 2:4
    24. 10. 2015 Buffalo Sabres - Montreal Canadiens 2:7

Buffalo je s 63 body předposlední ve Východní konferenci a příčky zajišťující boje o Stanley Cup jsou vzdálené obřích 12 bodů. Montreal má přitom jen o pět bodů více a i u něho to nevypadá, že by pozice ve vyřazovacích bojích měl atakovat.

Zklamání Montrealu i Buffala z letošní sezony je zřejmé. Zatímco Canadiens, které zradilo zdraví jejich brankářské jedničky, měli v úmyslu bojovat o přední příčky v konferenci, Buffalo se po draftu, kde získalo Jacka Eichela a poměrně výrazně posílilo, těšilo na boj o playoff. Oba týmy jsou ale v pozicích, které jsou pro ně jasným zklamáním.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 30. Galchenyuk (Pacioretty, Barberio), 40. Galchenyuk (Andrighetto, Subban), 54. Mitchell (Barberio, Matteau) – 29. Deslauriers (McCabe, Bogosian), 46. Gionta (Kane, Moulson)

Montreal Canadiens: Condon (Scrivens) – Subban, Markov, Pateryn, Jemelin, Barberio, Bartley – Andrighetto, Galchenyuk, Pacioretty – Byron, Plekanec, Eller – Mitchell, McCarron, De La Rose – Brown, Danault, Matteau.

Rozhodčí: Justin St. Pierre, Kelly Sutherland – Steve Barton, Andy McElman