Columbus – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Tampa – Philadelphia 1:3 (kon.) | St. Louis – Anaheim 5:2 (kon.)
Dallas – Chicago 5:2 (kon.) | Calgary – Arizona 1:4 (kon.) | Boston – NY Islanders 3:1 (kon.)
Buffalo – Carolina 3:2 (po pr.) | Detroit – NY Rangers 3:2 (po pr.)
HC Motor České Budějovice
3:6 (0:4, 1:1, 2:1) Stav série: 0:3
Piráti Chomutov
Sobota 12.03.2016, 16:00Play-off DHL extraligy juniorů • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobrý den, vítám vás u sledování online reportáže z utkání play off juniorů mezi domácími Českými Budějovicemi a hostujícím Chomutovem.

Osmifinálová série se zatím vyvíjí lépe pro Severočechy. V prvním utkání rozhodli o své výhře 2:1 až v prodloužení. Ve druhém utkání zvítězili v normální hrací době poměrem 3:2. Jihočeši tedy odvracejí mečbol. Jedině výhra v zápase jim zajistí čtvrtý, nedělní zápas.

HC Motor České Budějovice: Spáčil (Hauser) – Michal, Farka, Klinecký, Svoboda, Benda, Radoš – Žáček, Točík, Prokeš, Guman, Panáček, Šuhaj, Sloboda, Doktor, Bárta, Šulek, Pixa, Marcilis

Piráti Chomutov: Lukeš (Danylec) – Meliško, Páleník, Bláha, Hierman, Lidák, Černý, Novák – Wágner, Šťovíček, Krivošík, Tůma, Macháček,Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz, Veselý

Rozhodčí: Lacina – Štětina D., Štětina J..

00:01

00:50
    Veselý se probíjel před domácí branku

01:40
    Prokešovo nahození z uctivé vzdálenosti nečinilo gólmanu hostí potíže.

03:07
    První přerušení hry. Chomutovská střela sražena do ochranné sítě.

03:50
    Doktor hledal Bártu, ale tomu puk utekl.

04:20
    Bárta v šanci před Lukešem.

05:10
    Šuhajovi ve slibné šanci kotouč přeskočil hokejku.

05:59
    Šuhaj (CEB) 2 min podražení.

06:58
    Piráti právě vstřelili branku!
    Využitá přesilovka hostí. Střela LUKÁŠE BLAHY zaplula pod horní tyčku Spáčilovy branky. Asistence: Radek Veselý.

07:56
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Krivošík – 2 min., držení hole).

08:50
    Prokešova chytrá přihrávka ke Gumanovi neprošla.

09:26
    Doktorovu střelu Lukeš ukryl ve své lapačce.

09:56

09:58
    Tůma se dostal po skončení oslabení k povedené střele.

10:54
    Piráti využili přečíslení 3 na 2 a RADEK VESELÝ dorazil Šťovíčkovu střelu. Asistence: Martin Šťovíček, Lukáš Blaha.

11:34
    Po střele Černého od modré čáry zůstal před Spáčilem nepokrytý MARTIN ŠŤOVÍČEK a dorazil kotouč do domácí branky. Asistence: Robert Černý.

11:34
    Výměna strážce domácí svatyně – do zápasu naskočil Martin Hauser.

13:44
    První Hauserův úspěšný zákrok. Rychlá lapačka!

14:37
    Zakázané uvolnění hostí. Chomutovští hrají ve velké pohodě vlivem tříbrankového náskoku.

14:47
    Šťovíček se těžce sbírá z ledu. Vylučovat se nebude, dle gestikulace rozhodčího se jednalo o čistý hit.

15:04
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Sloboda – 2 min., hákování).

16:27
    Přihrávka hostí sražena do ochranné sítě. Domácí jsou hodně opaření vývojem zápasu.

17:04

17:53
    Slobodovu střelu z úhlu Lukeš ztlumil ve svém náručí.

19:32
    Hauser neudržel střelu hostujícího hráče a pro přihlížejícího PETRA MACHÁČKA již nebyl problém zasunout do odkryté branky. Bez asistence.

20:00

Po první třetině se zdá být o osudu zápasu víceméně rozhodnuto. Hosté se čtyřmi trefami dostali do herní pohody. Druhá třetina začne přibližně v 16.34.

20:01

20:21
    Povedená Gumanova střela.

20:28
    Michal od modré vyzkoušel Lukešovu pozornost.

22:04
    Doktorovu střelu vyrazil Lukeš betonem.

23:02
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Wágner – 2 min., podražení).

23:39
    Domácím se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu soupeře.

24:54
    Šuhaj jako první vystřelil v poskytnuté přesilové hře.

25:03
    Guman ve slibné střelecké pozici přestřelil branku.

25:03

26:54
    Veselý se parádně probil před Hausera, ale ke kloudnému zakončení se již nedostal.

27:45
    Panáček to zkoušel sám mezi čtyři Piráty.

28:23
    Hraje se dlouho bez přerušení. Chomutovští jsou ve velké herní pohodě a očividně nikam nespěchají.

29:30
    Se Slobodovou střelou měl Lukeš starosti.

30:30
    Šťovíček zakončil přečíslení střelou nad Hauserovu branku.

31:14
    Útočné choutky Severočechů zastavilo postavení mimo hru.

31:57
    Wágner sám před Hauserem, ale ten včas sklapl své betony.

32:59
    Teď měl Hauser více štěstí než rozumu, ale spršku střel zvládl.

33:04
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Krivošík – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

33:50
    Točík v šanci nedokázal z první nasměrovat kotouč nad ležícího Lukeše.

35:04

35:10
    Panáček v samém závěru přesilovky se pokusil ohrozit chomutovskou branku, ale jeho střela byla sražena.

36:10
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Žáčkovo nahození z rohu srazil ONDŘEJ ŠULEK mezi Lukešovy betony. Asistence: Josef Žáček.

36:53
    Budějovice malinko ožily po vstřelené brance.

37:22
    Lukeš v pohodě zachytil lehké nahození domácího útočníka.

37:40
    Veselého svižnou střelu výtečně Hauser vyrazil betonem.

38:59
    Opět musel prokázat Hauser svoji mrštnost při vyjetí hostujících útočníků zpoza branky.

39:42
    Gumanovu křížnou přihrávku v obranném pásmu výborně přečetl hostující MARTIN ŠŤOVÍČEK a nekompromisní střelou k tyči vrací Pirátům čtyřbrankový náskok. Bez asistence.

40:00

Druhá třetina přinesla nejprve snížení ze strany domácího celku, ale v poslední minutě vrátil Pirátům čtyřbrankový náskok ukázkovou střelou svým druhým gólem v utkání Martin Šťovíček.

40:01

40:40
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Šťovíček – 2 min., podražení).

41:30
    Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu.

42:18
    Gumanovu střelu Lukeš ukryl v lapačce.

42:40

43:10
    Šťovíčkova střela lízla Hauserovu masku a skončila nad brankou.

44:04
    Útočnou akci domácího týmu zastavila přihrávka rukou.

44:30
    Panáček po dlouhém pasu obešel obránce, ale jeho zakončení bylo hodně nepřesné.

45:01
    Domácí působí aktivním dojmem, ale nevyslali na Lukeše žádnou střelu z kategorie nebezpečných.

45:07
    RADEK PROKEŠ vybojoval za brankou kotouč, vybruslil před branku a blafákem do bekhendu snižuje stav utkání. Bez asistence.

45:53
    Páleníkovo svižné nahození Hauser skrz houštinu těl neviděl, ale včas vytrčil svůj pravý beton.

47:05
    Obrana Motoru nechala Martina Hausera na holičkách. Dvě střely stihl vyrazit, ale na dorážku nikým nepokrytého FRANTIŠKA WÁGNERA již byl krátký. Asistence: Jakub Meliško.

48:56
    Útočná kombinace domácího celku je dosti krkolomná.

49:25
    Krásnou Gumanovu přihrávku trefil z první RADEK PROKEŠ. Asistence: Tomáš Guman, Petr Panáček.

51:30
    Guman s Točíkem se probíjeli k chomutovské brance, ale hostující obránci jim dokázali zabránit v zakončení.

52:30
    Hauser před dotírajícím hostujícím útočníkem raději přikryl kotouč.

52:50
    Macháček ve slibné pozici, ale výborný Hauser šanci zlikvidoval.

54:18
    Krivošík se snadno dostal sám před Hausera, ale ten ramenem vyrazil.

56:10
    Chomutovští drží puk na svých holích a kontrolují hru.

58:35
    Šulek to zkoušel zpoza branky.

59:10
    Postavení mimo hru domácích.

59:50
    Chomutov dohrává v útočném pásmu.

Severočeši ve třetí části utkání měli hru pod kontrolou a dovedli zápas k výhře.

Dnešním vítězstvím se Chomutovští dostali do čtvrtfinále extraligy. Motoru sezóna končí.

Ode mne pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu. (17:56:23)

Karel Svoboda

Branky a nahrávky: 37. Šulek (Žáček), 46. Prokeš, 50. Prokeš (Guman, Panáček) – 7. Blaha (Veselý), 11. Veselý (Šťovíček, Blaha), 12. Šťovíček (Černý), 20. Macháček, 40. Šťovíček, 48. Wágner (Meliško)

Rozhodčí: Lacina – Štětina D., Štětina J.