Washington – Columbus 4:1 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Detroit – Buffalo 3:2 (kon.)
Tampa – Toronto 3:0 (kon.) | Nashville – Colorado 3:4 (kon.) | Edmonton – Anaheim 1:2 (kon.)
Arizona – Calgary 2:5 (kon.) | San Jose – Los Angeles 5:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
6:3 (3:1, 0:1, 3:1)
HC Dukla Jihlava
Úterý 29.03.2016, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Baráž o extraligu • 1. kolo

59:11
    Tomáš Rohan (KVA) dostává dvě minuty za hákování, domácí jdou tedy do tří, šance pro Duklu to ještě je.

57:31
    Po brance se na hřišti strhla bitka, ve které byl velmi aktivní Radim Bičánek (KVA), který obdržel 2+2 minuty za hrubost a osobní desetiminutý trest. Marek Prokš (JIH) pak dostává dvě minuty za sekání.
    57:31 Pavel MRŇA - 6:3

57:31
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukla v závěru zápasu přidává ještě třetí branku! PAVEL MRŇA si sjel mezi kruhy, dostal přesný pas, zbavil se obránce a svižnou střelou se trefil přesně k tyči. Asistence: Lukáš Anděl a Alexandr Grebeňuk.
    55:41 Tomáš DVOŘÁK - 6:2

55:41
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Nyní už ale Škarek neodolal a inkasuje po šesté! Krásná akce byl zakončení přihrávkou mezi kruhy, kam si sjel TOMÁŠ DVOŘÁK, jenž se trefil přesně k tyči. Pro karlovarském obránce se jedná o první branku v dresu Energie! Asistence: Petr Koblasa a Vojtěch Tomeček

Dnešní utkání sleduje 3047 diváků.

54:26
    Akce domácí ale pokračovala a skončila až tvrdou střelou kapitána Bičánka, který se do puku opřel a trefil břevno, to bylo pořádné cinknutí!
    42:47 Jakub SVOBODA - 5:2

42:47
    Uběhla jen chvilka a domácí přidávají pátou branku! JAKUB SVOBODA ujel všem po pravé straně, protáhl se před brankou a přesně zakončil na vzdálenější tyč! Asistence: Vladimír Sičák a Tomáš Rachůnek
    41:14 Marcel HAŠČÁK - 4:2

41:14
    Domácí na začátku třetí třetiny odskakují do dvoubrankového vedení! Tomáš Rohan se dostal kupředu po levé straně, před brankou našel MARCELA HAŠČÁKA, který se bez problémů trefil do zpola odkryté branky. Asistence: Tomáš Rohan a Rudolf Huna
    39:16 Jan KOLÁŘ - 3:2

39:16
    Ale pozor, krásná akce a v poslední minutě druhé třetině Dukla snižuje na rozdíl jediné branky! Po pravé straně se až před branku protáhl JAN KOLÁŘ a procpal kotouč Závorkovi skrze betony až do branky! Asistence: Richard Diviš

38:51
    Bude se hrát opět ve čtyřech, Martin Rohan za brankou vybojoval faul na Škarkovi – dvě minuty za hození hole. Trest odpyká Aleš Jergl.

37:50
    Skuhravý (KVA) sice obral Mrňu o puk, při tom ho ale podrazil a dostává za to dvě minuty.

31:22
    Počet hráčů na ledě se opět srovná, taktéž za vysokou hůl je vyloučen nyní Jakub Svoboda (KVA).

29:57
    V polovině zápasu je tu přesilová pro domácí, na dvě minuty za vysokou hůl je vyloučen Michal Důras (JIH).

23:49
    Jergl ujel v oslabení po levé straně, před brankou hledal svého spoluhráče, puk ale srazil Huna. Karlovarský útočník ho ale nasměroval přímo na přesunujícího se Závorku, domácí brankář stačil jen tak tak zasáhnout.

23:08
    Nyní si přesilovou hru zahrají domácí, za krosček si odjíždí odpočinout Grebeňuk (JIH).

20:52
    Hosté si zahrají druhou přesilovou hru, Jan Tomeček (KVA) dostává dvě minuty za držení.

20:10
    Domácí se ihned po vhazování dostali kupředu, Skuhravý v přečíslení dvou proti jednom našel Barteka, jeho střela ale Škarkovi mezi betony neprošla.
    09:21 Jan KOLÁŘ - 3:1

09:21
    Špatná rozehrávka domácího celku a je z toho první branka Dukly! JAN KOLÁŘ vybojoval puk v útočném pásmu, obelstil obranu a bez výraznějších problémů se mu podařilo skórovat. Bez asistence.
    08:54 Martin BARTEK - 3:0

08:54
    Krásná individuální akce a je toho vedení Energie o tři branky! MARTIN BARTEK si vyjel zpoza branky mezi kruhy a prostřelil vše, co clonilo Škarkovi! Asistence: Václav Skuhravý a Michal Vachovec

08:01
    Skořepa s Důrasem ujeli do přečíslení dvou proti jednomu, druhý jmenovaný vracel puk před prázdnou branku Skořepovi, ten ale puk nedokázal trefit!

05:29
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, Tomáš Kaláb (JIH) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

04:25
    První přesilová pro Duklu, Jan Tomeček (KVA) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.
    02:48 Václav SKUHRAVÝ - 2:0

02:48
    KV Arena podruhé vybuchla radostí! Domácí se znovu usadili v útoku, puku se ujal v rohu kluziště VÁCLAV SKUHRAVÝ, který si vybruslil mezi kruhy a trefil se přesně do růžku. Asistence: Jan Tomeček
    01:38 Jakub SVOBODA - 1:0

01:38
    Energetici využívají vytvořený tlak a jdou do vedení! Rachůnek objel branku, před brankovištěm našel JAKUBA SVOBODU, který se i přes obránce dokázal prosadit, Škarek se za pukem natahoval marně! Asistence: Tomáš Rachůnek a Jaroslav Kůs

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 2. Svoboda (Rachůnek, Kůs), 3. Skuhravý (J. Tomeček), 9. Bartek (Skuhravý, Vachovec), 42. Haščák (T. Rohan, Huna), 43. Svoboda (Sičák, Rachůnek), 56. Dvořák (Koblasa, V. Tomeček) – 10. Kolář, 40. Kolář (Diviš), 58. Mrňa (Anděl, Grebeňuk)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – M. Rohan, Sičák "A", Bičánek "C", J. Tomeček, Dvořák, Redlihs, Weinhold – Vachovec "A", Skuhravý, Bartek – Rachůnek, Kůs, Svoboda – T. Rohan, Haščák, Huna – Koblasa, Vrána, V. Tomeček. Trenér: Karel Mlejnek
    HC Dukla Jihlava: Škarek (Sáblík) – Dobrovolný "C", Kaláb "A", Štebih, Bilčík, Parýzek, Grebeňuk, Zadražil – Jergl, Skořepa, Důras "A" – Anděl, Seman, Březina – Diviš, Melenovský, Kolář – Mrňa, Jícha, Prokš. Trenér: Petr Vlk

Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Jelínek, Pešek