Washington – Columbus 4:1 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Detroit – Buffalo 3:2 (kon.)
Tampa – Toronto 3:0 (kon.) | Nashville – Colorado 3:4 (kon.) | Edmonton – Anaheim 1:2 (kon.)
Arizona – Calgary 2:5 (kon.) | San Jose – Los Angeles 5:2 (kon.)
HC Kometa Brno
5:3 (4:0, 0:1, 1:2) Stav série: 2:0
Piráti Chomutov
Úterý 29.03.2016, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Play-off extraligy st. dorostu • Finále

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:23:43)

V tuto chvíli zní DRFG Arenou hymna vítězů We Are the Champions a hokejisté i fanoušci brněnské Komety si užívají velkého úspěchu.

Pohár pro vítěze převzal kapitán Radim Ferda.

V tuto chvíli hlasatel vyhlásil vítěze letošního ročníku extraligy staršího dorostu, jako první si pro zlatou medaili přijel brankář Lukáš Dostál.

Nyní již probíhá závěrečná ceremonie, při níž bude předávat medaile šéftrenér ČSLH Slavomír Lener a legendární brněnský obránce Jaromír Meixner.

Hokejisté brněnské Komety rozhodli o své výhře již v první třetině, v níž vstřelili čtyři branky. Hosté se v následujících dvou periodách dokázali přiblížit na rozdíl dvou branek, vyrovnat se jim už ale nepovedlo, a tak severočeský celek obsadil druhé místo v letošním ročníku extraligy staršího dorostu.

Nejlepším hráčem Chomutova v dnešním utkání byl vyhlášen Michal Smutný, na straně Komety Lukáš Dostál.

Starší dorostenci brněnské Komety porazili stejně jako v prvním finálovém utkání, i v tom druhém Chomutov v poměru 5:3, celou sérii vyhráli 2:0 na zápasy, a slaví svůj premiérový titul!

59:35
    Domácí dohrávají utkání v útočném pásmu a fanoušci v DRFG Areně začínají slavit.

59:08
    Zřejmě je rozhodnuto! Domácí se dostali do útočného pásma a Martin Hřebíček se dopustil faulu. Od rozhodčího obdržel trest dvě minuty za podražení.

58:25
    Hosté se vrátili do útočného pásma a Pavlát zamířil na střídačku. Piráti to zkouší v šesti!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:57
    V této chvíli se hraje u chomutovské brány. Hra navíc byla přerušena, protože skrumáž u mantinelu trvala příliš dlouho, aniž by některý z hráčů vyškrábl puk.

57:22
    Polák vyslal z pravého kruhu tvrdý projektil do masky Dostála. Hra pokračovala a chomutovský útočník se dostal k dorážce své střely, která ale nebyla přesná.

56:56
    Další icing severočeského celku, který se po vstřelení třetí branky nedokáže dostat na dostřel Dostála.

56:45
    Havránek si najel do mezikruží a v jízdě vypálil, jeho projektil zamířil těsně mimo levou tyč Pavlátovy brány.

56:31
    Zakázané uvolnění Chomutova. Vhazování před Pavlátem, což domácímu celku naprosto vyhovuje.

Dnešnímu utkání přihlíží 2053 diváků! Zda se jedná o nový rekord Extraligy staršího dorostu, ještě uvidíme.

55:27
    Piráti právě vstřelili branku!
    Tak pozor, hosté využívají další přesilovou hru a prohrávají již "jen" o dvě branky. Novák nahrál MARTINU HŘEBÍČKOVI, který svůj "golfák" poslal neomylně pod víko Dostálovy brány. Asistence: Daniel Novák, Filip Krivošík.

55:09
    Do třetice vyhodil puk přes všechny čáry Novák.

54:50
    A znovu se domácímu celku k velké radosti brněnských fanoušků povedlo poslat puk přes všechny čáry.

54:19
    Smutný vypálil od modré čáry těsně mimo pravou tyč brány Lukáš Dostála. Hosté následně ztratili pásmo.

53:59
    Přesilová hra pro Chomutov. Martin Nečas obdržel dvouminutový trest za sekání.

53:10
    Piráti hrají v plném počtu. Nyní už potřebují vrhnout všechny síly do útoku, chtějí – li pomýšlet na zvrat v zápasu.

52:45
    Mikyska napřáhl na modré a vypálil, Pavlát s problémy zasáhl betonem.

52:17
    Hasoň nahrál na pravý kruh Mlynářovi, jehož nepřesný projektil byl tak tvrdý, že kotouč se po mantinelu dostal až k Dostálovi.

51:10
    Rozhodčí vylučovali. Tomáš Hajič dostal dvě minuty za sekání a také dvě minuty za hrubost. Libor Zábranský na straně Komety dostal dvouminutový trest za hrubost. To znamená, že domácí budou hrát početní převahu.
    Brno si užívá poslední letošní utkání na domácím ledě!

51:10
    Hajič vypálil z levého kruhu, Dostál ukryl kotouč, načež Hajič ještě sekl do lapačky brněnského gólmana. Následně se strhla menší potyčka.

50:09
    Nyní je ovšem v jejich útočné snaze zastavil ofsajd.

49:58
    Piráti mají v této pasáží navrch a dobývají útočné pásmo brněnského týmu.

49:26
    Krivošík si nabruslil na pravý kruh a tvrdě vypálil, Dostál nevěděl, kde je kotouč, ten se ke štěstí domácího celku odrazil vysokým obloukem mimo bránu.

48:40
    Kotel brněnských fanoušků nyní při choreu zpívá hymnu Komety.

47:38
    Hosté početní převahu využili, snižují stav utkání a ještě drží naději na srovnání. Chlán našel na levém kruhu Poláka, jehož nebezpečný projektil Dostál vyrazil před sebe, načež se z následné dorážky prosadil TOMÁŠ KOBLÍŽEK. Asistence: Tom Polák, Petr Chlán.

46:54
    Domácí vyhráli buly a povedlo se jim odpravit puk pryč z pásma.

46:45
    Ještě plamínek naděje pro Chomutov. Hosté budou mít k dispozici početní převahu. Rozhodčí totiž za nedovolené bránění udělil dvouminutový trest Tomáši Havránkovi.

46:08
    Následně se hostům nepovedl přechod do útočného pásma – ofsajd.

45:48
    Zakázané uvolnění Chomutova. Vhazovat se bude před Pavlátem.

45:38
    Havlát to zkusil od mantinelu, Pavlát byl se svými betony připraven.

43:32
    Kometa právě vstřelila branku!
    Modrobílí přesilovou hru nakonec využili a znovu vedou o čtyři branky. Havránek našel před bránou volného Nováka, který se zblízka neprosadil, zanedlouho poté se dostal k dorážce TOMÁŠ HAVRÁNEK a zblízka se bekhendovým blafákem nemýlil. Asistence: Martin Nečas, Matěj Novák.

43:20
    Následně se ale domácí usadili v pásmu a po projektilu od modré pálil Král do tyče.

42:54
    Domácím se zatím tato přesilová hra příliš nedaří. Zatím ještě na Pavláta nevystřelili.

41:53
    Přesilová hra pro Kometu. Dvě minuty za hákování dostal Jakub Lauko. Šance pro domácí celek upevnit náskok.

40:59
    Hostům nevyšla rozehrávka, což rezultovalo až v zakázané uvolnění.

40:23
    Polák si najel na osu hřiště a vypálil těsně mimo levou tyč Dostálovy brány.

40:01

Ve druhé části se Chomutovu povedlo vyrovnat hru, místy byli hokejisté ze severu Čech aktivnějším celkem. Ve 28. minutě umazal nulu na kontě brankáře Lukáše Dostála Michal Smutný. Hosty první vstřelená branka povzbudila a mohli vstřelit i další gól, domácí mužstvo ale podržel svými zákroky Dostál. Třetí třetina, která začne zhruba v 19:48, tak ještě může být zajímavá.

40:00

39:54
    Domácí mohli vstřelit gól do šatny. Mlynář v přečíslení dva na jednoho uvolnil Ferdu, který se tváří v tvář Pavlátovi tentokrát neprosadil, když přestřelil bránu chomutovského gólmana.

39:00
    Začala se poslední minuta prostřední části.

38:22
    Protiútok Komety zakončoval nebezpečnou střelou z levého kruhu Knap, Pavlát jeho pokus eliminoval.

37:40
    Hosté mají momentálně více ze hry, domácí se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

37:32
    Další zákrok Dostála, který zasahoval proti Laukovi.

37:24
    Hosté se propracovali do přečíslení dva na jednoho, Palička zakončoval z levého kruhu, Dostál byl opět připraven se svou lapačkou a eliminoval další šanci severočeského celku.

36:23
    Polák zakončoval z pravého kruhu svůj útočný výpad bekhendem, Dostál proti němu vytáhl svou lapačku.

35:28
    Novák pálil od modré čáry do skrumáže před Dostálem. Brněnský gólman nakonec zasahovat nemusel.

34:50
    Čejkovu propagační střelu ukryl Pavlát v lapačce.

34:00
    Domácí se pro změnu dopustili zakázaného uvolnění.

33:51
    Rodící se útočnou akci zhatil hostujícímu týmu ofsajd.

33:30
    Novák nabil na pravý kruh Zábranskému, jehož zakončení si Pavlát pohlídal.

33:01
    Zakázané uvolnění Chomutova.

32:49
    Hosté operovali v útočném pásmu, přičemž nakonec vypálil Polák, Dostál proti jeho pokusu vytáhl beton.

31:24
    Frydrych přejel modrou a jeho střelu po ledě mířenou mezi betony si Pavlát pohlídal.

30:38
    Novák vypálil od modré čáry, Dostál proti jeho projektilu vytáhl svou lapačku.

29:00
    Zábranský vypálil od modré čáry, Pavlát zasáhl.

28:35
    Hosté hrají v plném počtu.

28:17
    Utkání bylo na chvíli přerušeno, protože kotel Komety při jednom z pokřiků zasypal prostor za bránou Chomutova papírky.

28:06
    Domácí hrají v plném počtu, přičemž jim začíná zkrácená početní převaha.

27:56
    Přesilovou hru sice hosté nevyužili, prosadit se dokázali při hře čtyři na čtyři. Köverovu a Svobodovu střelu Dostál ještě eliminoval, na následnou dorážku MICHALA SMUTNÉHO zblízka už byl brankář Komety krátký. Asistence: Jan Svoboda, Jakub Köver.

27:20
    Polák to zkusil vzít na sebe a snažil se individuálně proháčkovat až před Dostála, což se mu ale nepovedlo.

26:35
    Přesilová hra Chomutova je záhy u konce. Dvě minuty za podražení totiž obdržel Jakub Lauko.

26:17
    Domácí vyhráli buly a povedlo se jim poslat puk na druhou stranu kluziště.

26:06
    Rozhodčí nakonec vyloučil pouze Tomáše Mlynáře na dvě minuty za krosček a Chomutov si zahraje přesilovou hru.

26:06
    Zábranský zakončoval brněnskou akci zpoza pravého kruhu, Pavlát s problémy zasáhl, následně vznikla v brankovišti brankáře Chomutova roztržka.

25:39
    Zukal přejel modrou čáru a bekhendem vystřelil, Pavlátovi puk vypadl, jeden z brněnských hráčů dorážel, ale puk poslal mimo bránu.

24:56
    Furch uvolnil Čejku, který měl v útočném pásmu dost času i prostoru, nakonec pálil z levého kruhu, přičemž Pavlát zasáhl.

23:58
    Na druhé straně pálil Novák, Pavlát jeho nepříliš razantní střelu ukryl v lapačce a následně rychle rozehrál.

23:36
    Krivošík dostal přihrávku do mezikruží a vypálil z první, Dostál jeho pokus eliminoval.

23:14
    Po buly to ihned zkusil Matyáš Svoboda, ale ani jeho střelecký projektil nemířil na Dostála.

23:11
    Hajičovi vůbec nesedla střela od modré čáry, kotouč zamířil od brusle brněnského hráče na ochrannou síť.

22:52
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

22:26
    Na druhé straně pálil z levého kruhu Palička, Dostál byl připraven a zatím drží čisté konto.

22:13
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, které zakončoval Havlát, Pavlát zakročil.

21:45
    Novák napřáhl na modré a vypálil nad bránu.

21:25
    O první střelu druhé části se postaral Zábranský, jehož střelu od modré čáry Pavlát eliminoval.

20:50
    Hra se na úvod druhé třetiny přelévá ze strany na stranu bez střeleckých pokusů.

20:07
    Hosté se na úvod druhé části dopustili zakázaného uvolnění.

20:01

Úvodní třetinu druhého finále před výbornou atmosférou ovládli domácí hokejisté Komety. Těm patřil především úvod v utkání, v němž rychle vstřelili dvě branky (trefili se Havlát s Havránkem). Hosté se poté začali zvedat, více útočili, ale srazil je inkasovaný gól v oslabení, kdy samostatný únik proměnil Ferda. V poslední minutě se navíc prosadil Süss a Brňané po úvodních dvaceti minutách vedou 4:0 a míří mílovými kroky za titulem. V mládežnickém hokeji je ale možné všechno. Druhá část začne zhruba v 18:49.

20:00

19:40
    Aby té radosti pro brněnské fanoušky nebylo málo, tak teď naprosto fenomenální zákrok předvedl brankář Lukáš Dostál. Ten proti velmi dobřé mířené střele od modré čáry vytáhl ukázkový semafor, za který by si snad zasloužil nominaci na Zlatou helmu.

19:17
    Čtvrtá radost v DRFG Areně. Frydrych zavezl kotouč před bránu, kde vznikla skrumáž. V té se i díky důrazu prosadil JAN SÜSS, který prostřelil Pavláta. Asistence: Lukáš Frydrych, Lubor Zábranský.

19:00
    Začala se poslední minuta první části.

18:39
    Ofsajd Chomutova.

18:13
    Palička nabil na modrou čáru Laukovim, jehož zakončení si pozorný Dostál pohlídal.

17:29
    Novák se z pravého křídla hnal sám na Pavláta, jehož ale nepřekonal.

17:03
    Další zákrok musel vytáhnout brněnský brankář, proti střele Navrátila od modré čáry vytáhl svou lapačku.

16:57
    Zakázané uvolnění modrobílého celku. Hra se přestěhuje před Dostála.

16:35
    Kotouč na střídačce. Hra přerušena. V posledních chvílích se hrálo bez střeleckých pokusů na jedné či druhé straně.

14:33
    Hřebíčkův tečovaný projektil od modré čáry vytěsnil pozorný Dostál.

14:00
    Hosté jsou v těchto chvílích nebezpeční. Lauko ostře vypálil od modré, ale trefil jen před bránou clonícího spoluhráče Studeného.

12:50
    Domácí hrají v plném počtu.

11:58
    Chomutovu pokračuje přesilová hra, Lauka vypálil od modré čáry mimo bránu.

11:00
    Místo toho, aby se hosté dostali na kontakt, se domácí bleskově prosazují v oslabení a vedou toto finále již o tři branky! RADIM FERDA se dostal do samostatného úniku, který zakončil střelou mezi Pavlátovy betony. Asistence: Tomáš Havránek.

10:50
    Hosté se po rozpačitém úvodu pomalu osmělují a nyní mají dobrou příležitost vrátit se do zápasu. Dvě minuty za podržení obdržel Filip Král, a Piráty čeká první početní převaha.

09:39
    Polák přejel modrou čáru a v jízdě vyslal nebezpečnou střelu, kterou Dostál vytěsnil mimo bránu vyrážečkou.

09:21
    Furch si nerozuměl při rozehrávce se svými spoluhráči a domácí se dopustili zakázaného uvolnění.

08:37
    Hosté si vytvořili tlak, ze skrumáže v mezikruží pálil z otočky Kulich. Dostál zakročil.

08:20
    Palička svižně objel bránu a snažil se zakončit k tyči, Dostál byl se svým betonem u tyče připraven.

07:15
    Domácí stvrzují vynikající vstup do utkání druhou brankou a jdou do trháku. Po buly se dostal k puku Dalimil Mikyska, který předložil před odkrytou bránu kotouč TOMÁŠI HAVRÁNKOVI, jenž se nemýlil. Asistence: Dalimil Mikyska, Jakub Čejka.

07:15
    A další icing severočeského celku.

07:04
    Zakázaného uvolnění se nedlouho poté dopustili i hosté.

06:42
    Modrobílí sice ovládají na úvod zápasu ledovou plochu, před chvílí si ale neodpustili zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Dostálem.

06:00
    Už to mohlo být 2:0. Knap se utrhl společně s Frydrychem do přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný předložil puk druhému jmenovanému, jehož vychytal důležitým zákrokem Pavlát.

05:10
    Domácí ani po vstřelené brance nepolevují v útočné aktivitě. Od modré vypálil Král, Pavlát byl připraven.

04:45
    Modrobílí nakonec za mohutného jásotu hlasitých fanoušků domácího celku využívají přesilovou hru a otevírají skóre utkání. Mikyska vypálil od modré čáry, načež jeho projektil v mezikruží tečoval ROBERT HAVLÁT, čímž překonal Pavláta. Asistence: Dalimil Mikyska.

03:40
    Následně modrobílému celku nevyšla kombinace v útočném pásmu a hosté znovu vyhodili.

03:14
    Hostům se povedlo vyhrát první buly v oslabení a poslat puk mimo nebezpečí.

03:05
    Domácí si zahrají první početní převahu utkání. Dvě minuty za podražení obdržel Tomáš Hajič.

02:38
    Mlynářův projektil z levého kruhu byl sražen mimo bránu.

02:26
    Větší útočnou aktivitu prokazují na úvod zápasu domácí. Trnkovu střelu od modré tečoval před Pavlátem lehce Knap. Brankář Chomutova zakročil.

01:08
    Na druhé straně musel zasahovat Dostál proti nebezpečné střele Seemana z mezikruží, brankář staršího dorostu Komety eliminoval pokus chomutovského obránce betonem.

00:40
    Novák vjel do útočného pásma a vypálil, Pavlát si připsal první zákrok.

00:20
    Mlynář vypálil od modré čáry, jeho tečovaný projektil zamířil mimo bránu.

00:01

Úvodní čestné buly vhodí 1. náměstkyně primátora města Brna Klára Liptáková.

Už od úvodu je patrné, že dnešní utkání je speciální. Utkání bude provázet svým komentářem místní hlasatel, cestu do DRFG Areny si dnes najde možná rekordní návštěva. Nyní hlasatel představuje hráče domácího týmu, kteří vjíždějí do potemnělé arény.

HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Trnka (A), Furch, Zábranský, Kučera, Král, Zukal, Jeřábek, Mikyska – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Čejka, Mlynář (A), Knap, Havránek, Frydrych, Ferda (C), Süss, Nečas.

Piráti Chomutov: Pavlát (Khůn) – Buchtela, Seeman, Novák, Studený, Smutný, Hajič (A) – Köver, Lauko, Polák (A), Kulich (C), Krivošík, Chlán, Palička, Matyáš Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, Jan Svoboda, Koblížek, Šilar.

Rozhodčí: Čech, Kika – Bryška, Lukš.

První finálové utkání zvítězili hokejisté brněnské Komety. Utkání v Chomutově vedli od samotného začátku. Ráz zápasu určil svým gólem ze čtvrté minuty Jakub Čejka. Náskok modrobílého celku navýšil v 16. minutě Tomáš Havránek a ve 31. minutě zvyšoval již na 3:0 Robert Havlát.

Pirátům se sice povedlo snížit, následně ale vrátil Brnu tříbrankový náskok Matěj Novák. Třetí část sice v poměru 2:1 zvítězili hokejisté Chomutova, ovšem vyrovnat se jim nepovedlo. Modrobílí si připsali po výhře 5:3 první bod v sérii.

Hezký úterní podvečer! Před námi je druhé finálové utkání NOEN Extraligy staršího dorostu mezi Kometou Brno a Piráty Chomutov, které může určit mistra letošní sezony. V případě, že dnes hokejisté z moravské metropole zvítězí, připíšou si na své konto první extraligový titul v dané věkové kategorii.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 5. Havlát (Mikyska), 8. Havránek (Mikyska, Čejka), 11. Ferda (Havránek), 20. Süss (Frydrych, Zábranský), 44. Havránek (Nečas, Novák) – 28. Smutný (Jan Svoboda, Köver), 48. Koblížek (Polák, Chlán), 56. Hřebíček (Novák, Krivošík)

Rozhodčí: Čech, Kika – Bryška, Lukš