Boston – Detroit 5:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 1:4 (kon.) | Philadelphia – Toronto 3:4 (po pr.)
Washington – Pittsburgh 3:4 (po pr.) | New Jersey – Tampa 2:4 (kon.) | Carolina – Montreal 2:4 (kon.)
Ottawa – Florida 3:1 (kon.) | Nashville – Arizona 3:2 (po pr.) | Chicago – St. Louis 1:2 (po pr.)
Dallas – Colorado 4:2 (kon.) | Calgary – Vancouver 7:3 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:5 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 2:1 (kon.)
Los Angeles Kings
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Anaheim Ducks
Pátek 08.04.2016, 04:40 • Staples Center, Los Angeles • NHL
    O nejhezčí gól noci se postaral Vladimir Tarasenko.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (07:26:05)

Dnešní utkání sledovalo 18 511 diváků.

1. Drew DOUGHTY (LAK) 0 + 0
    2. Kris VERSTEEG (LAK) 1 + 0
    3. Ryan KESLER (ANA) 1 + 0

Československá stopa v utkání:

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

Anaheim Ducks: 5

Utkání končí těsným vítězstvím domácích Kings, kteří v souboji dvou špičkových týmů Západní konference "přetlačili" Anaheim. Hosté byli výrazně střelecky pasivnější, za což může excelentní defenziva Králů v čele s Drew Douthym, jež sám zabránil dvěma jistým gólům výtečným zákrokem. Anaheim ztrácel spoustu puků ve středním pásmu, naopak domácí se mnohem častěji dostávali do útočného pásma a po zásluze dnes vítězí.

59:47
    Další excelentní zákrok si připisuje Drew Doughty, který tentokrát ze vzduchu odpaluje puk vedle vlastní branky.

59:47
    Pozor, Quick vyráží střelu z levé strany, ale branka za ním je posunutá.

59:30
    Hosté jsou zpět, Getzlaf netrefuje branku z mezikruží.

59:10
    A domácím se podařilo vyhodit puk ze třetiny.

59:00
    Bekhendová střela Fowlera míří vedle branky.

58:50
    Getzlaf s pukem u levého mantinelu, Ducks v útočném pásmu.

58:25
    Důležité vhazování před Quickem domácí vyhráli, ale nedokázali puk odehrát ze třetiny.

58:20
    Je to tak, hosté se šesti hráči v poli, Gibson na střídačce, branka Ducks prázdná.

58:20
    Až nyní přichází time-out Anaheimu a Gibson zřejmě již zůstane na střídačce.

57:40
    Ale Gibson zůstává v brance, byť jeho spoluhráči drží útočné pásmo.

57:34
    Icing Kings = příležitost pro Anaheim vzít si time-out a odvolat gólmana.

57:08
    Getzlaf to zkouší bekhendem, ale netrefuje branku, Anaheim zůstává v útočném pásmu.

56:15
    Nahozený puk sráží Gibson do rohu a co nevidět se přiblíží jeho odchod na střídačku při power-play Anaheimu.

55:29
    Kings však nepřesně rozehrávají, je pískán icing.

55:20
    Puk míří do třetiny Kings, kde ale není nikdo v bílém dresu.

54:51
    Vhazování po levici Gibsona, Getzlaf úspěšnější a hosté mohou rozehrát.

54:09
    Anaheim se stále brání, skvělé střídání řady Vincenta Lecavaliera.

52:45
    Santorelli zablokoval střelu Scuderiho, ale domácí zůstávají v útočném pásmu.

52:40
    Pas na Horcoffa nepřesný, pískáno zakázané uvolnění Anaheimu.

52:15
    Despres se zkoušel před brankou Kings prosadit bekhendem, ale jeho otočka nebyla povedená.

51:27
    Tentokrát pálí Versteeg z levé strany, Gibson chytá a přerušuje hru.

51:08
    Probíhá již poslední desetiminutovka třetí třetiny, po střele Kyle Clifforda přerušuje Gibson hru.

49:35
    Střela McGinna míří vedle branky Kings, ale hosté se drží v útočném pásmu.

47:46
    Icing odpískán Los Angeles, vhazování po levici Quicka.

47:08
    Zajímavá střela Keslera, kdy se puk "povaloval" ve vzduchu a nakonec zapadl k vnější straně brankové konstrukce, vše jistil Jonathan Quick.

46:50
    Dustin Brown neudržel puk v útočném pásmu, hosté mohou rozehrát.

44:59
    A problém s výstrojí u Gibsona je odstraněn a jednička Ducks se vrací do branky.

44:59
    Na druhé straně přerušuje hru Jonathan Quick, bude se vhazovat po jeho pravici.

44:15
    Chudobin si poprvé sáhl po střele McNabba na puk, hra přerušena.

43:48
    Gibson má zřejmě nějaký problém na výstroji, který mu nedovoluje pokračovat v zápase, do branky se tak chystá náhradní gólman Chudobin! Vypadá to na problém s bruslemi, které bude potřeba nabrousit.

43:21
    Domácí zpět v útočném pásmu, branka za Gibsonem je ale posunutá, hra přerušena.
    42:50 Parádní zákrok Gibsona (ANA)

42:50
    A na druhé straně zazářil Gibson v brance Ducks, který vychytal Kopitara!

42:20
    Puk za brankou Kings, Doughty nedokázal odehrát a Horcoff se dostal ke střele, ovšem ten pro změnu branku netrefil.

41:41
    Silfverberg se ocitl na ledě, nešťastně ho pukem trefuje vlastní obránce Manson.

41:15
    Puk prolétl před brankou LA, kde se ho snažil zasáhnout Getzlaf, což se mu ale nepodařilo.

40:53

40:10
    V úvodu třetí třetiny dohrávají hosté přesilovou hru při vyloučení Andreoffa.

40:01

Další třetina začne přibližně v 6:38.

Druhou třetinu zvládli domácí výtečně, dvěma rychlými góly v jejím úvodu strhli vedení na svou stranu. Kings vedou zaslouženě, jsou o něco lepší, než Anaheim, o čemž svědčí i statistika střel po čtyřiceti minutách – 24:12 pro domácí. Hosté sice nehrají špatně, ale přes dobře zorganizovanou obranu soupeře se těžko dostávají do šancí.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:27
    Anaheim v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, hosté rozehrávají zpoza vlastní branky.

38:52
    Až nyní se hra přerušuje, na trestnou lavici zamířil Andy Andreoff za držení.

38:43
    Anaheim stále v šesti, při signalizovaném vyloučení v sestavě Kings.

38:16
    Bude se vylučovat, hosté si zahrají přesilovou hru, nyní hrají v šesti.

37:35
    Quick lapil nahozený puk na branku a raději přerušil hru.

36:54
    Je ale pískáno zakázané uvolnění Králů a hra se tak vrátí před Jonathana Quicka.

36:45
    Lecavalier vyhrál souboj za vlastní brankou a díky tomu se domácí osvobozují.

36:00
    Souboj za brankou Gibsona, hosté získávají puk.

35:04
    Další rozehrávka Lindholma již nebyla přesná, puk končí na zakázaném uvolnění.

34:20
    Po komerční přestávce se již opět hraje, puk mají hosté, kteří rozehrávají, konkrétně Lindholm hledá na pravém křídle Silfberberga.

34:03
    Anaheim se opět brání, z levé strany pálí Jeff Carter, ale Gibson chytá a přerušuje hru.

33:43
    Horcoff s pukem za brankou Anaheimu.

32:34
    Domácí šli dva na jednoho, ale Kopitar to vzal na levé straně na sebe, branku soupeře však netrefil.

31:06

30:41
    Garbutt uniká po levém křídle při vlastním oslabení a bekhendem orazítkoval horní tyčku domácí branky!

29:49
    Kopitar netrefuje branku z pravé strany, tentokrát se již hosté osvobozují.

29:27
    Jake Muzzin netrefuje branku soupeře, ale domácí se udrželi v útočném pásmu.

29:06
    Utkání je hodně nervózní, o čem svědčí další vyloučení a znovu to bude někdo z hostů. Po souboji u mantinelu je to Wagner, který šel loktem do souboje s Horcoffem.

28:33
    Ofsajd Anaheimu na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

28:20

27:48
    Domácí ostřelují branku Ducks, ale Gibson zatím v tomto oslabení nemusel lovit puk ze své branky.

26:20
    Opět se vylučuje, tentokrát si přesilovou hru zahrají domácí, Shawn Horcoff vyloučen za držení hole.

26:13
    26:13 Zákrok večera - Drew Doughty (LAK) odehrál puk za zády brankáře

26:13
    Fantastický zákrok Douthyho, který již za překonaným Quickem dokázal špičkou hole odehrát puk směřující do branky, po němž se také navíc natahovat Santorellimu, kterému tak zadák Kings sebral z hole jistý gól!

25:52
    Při vlastním oslabení se Trevor Lewis dostal do úniku po levé straně, který zakončil bekhendovou střelou, branku soupeře však netrefil.

25:05
    Rob Scuderi zablokoval střelu Cama Fowlera a domácí poté vyhazují puk ze třetiny.

24:27
    Quick má ve své lapačce puk po střele Keslera, Perry se ještě snažil dorážet, ale nebylo co.

24:13
    Znovu se vylučuje, za nedovolené bránění jde na trestnou lavici domácí Versteeg a hosté si zahrají přesilovou hru.

23:52
    Další vyhození puku z vlastní třetiny v podání hostů.

23:08
    Anaheim po delší době ve třetině soupeře, Scuderi zblokoval střelu od modré.

22:38
    A tlak Los Angeles pokračuje, hosté se nyní osvobozují jen vyhozením puku ze třetiny.
    22:01 Kris VERSTEEG - 2:1

22:01
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Střelu McNabba dokázal těsně před Gibsonem tečovat KRIS VERSTEEG, který pak ještě stihl dorazit puk, jež se odrazil od horní tyčky na brankoviště, doklepnout do branky. Asistence: Brayden McNabb a Kyle Clifford.

21:08
    Ryan Getzlaf je nejen skvělý střele, ale také bitkař, což předvedl nyní, kdy přijal výzvu domácího Schenna k bitce. Oba borci dostávají pětiminutové osobní tresty.
    20:28 Milan LUCIC - 1:1

20:28
    Pearson "sáhl" do rozehrávky soupeře, puk se trochu se štěstím dokutálel na levou stranu, kde byl nikým nabráněný MILAN LUCIC, který bekhendem poslal puk do odkryté branky, Gibson se také, stejně jako jeho protějšek při gólu Anaheimu, nestihl přemístit. Asistence: Tanner Pearson a Anže Kopitar.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:40.

První třetina je za námi, hosté vedou díky gólu Keslera. Quick při odchodu do kabin zlostně třískl holí o mantinel, ale domácí nemusí nijak smutnit. Králové mají převahu a je jen otázkou času, kdy alespoň vyrovnají. Hosté toho v první třetině moc nepředvedli, s výjimkou gólové akce.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:29
    Pearson se natahuje u branky Ducks po přihrávce Pearsona, ale puk se odrazil od brankové konstrukce za branku.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, puk na hokejkách domácích.

18:06
    Quick brzdí za svou brankou nastřelený puk soupeře.

17:05

16:56
    Střelu Anže Kopitara dokázal John Gibson zneškodnit, hned poté hosté vyhazují puk ze třetiny.

16:28
    Domácí v plném počtu a začíná jejich přesilová hra.
    16:11 Ryan KESLER - 0:1

16:11
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Silfverberg přihrál z pravé strany na levou, kde se od bránícího Lewise parádně odpoutal RYAN KESLER a přesnou střelou trefil odkrytou část branky, Jonathan Quick se nedokázal přesunout. Asistence: Jakob Silfverberg.

15:40
    Domácí s pukem ve vlastní třetině, Doughty nahazuje do útočného pásma.

15:13
    Minutu a šestnáct sekund se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, poté začne krátká přesilová hra Los Angeles.

15:05
    A dokonce se dostal Kopitar do zakončení, předvádí před branku Ducks elegantní otočku, ale je poté zahákován Camem Fowlerem, poměr sil na ledě se tak vyrovná.

15:00
    Pearson vyhazuje puk ze třetiny.

14:28
    Dustin Brown dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění a hosté si tak zahrají přesilovou hru.

13:40
    Gibson přerušuje hru, bude se vhazovat ve třetině Anaheimu.

12:31
    Opět se vylučuje, na trestnou lavici znovu usedají hráči obou týmů. Za domácí Luke Schenn za hrubost, ale také Jonathan Quick dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění, trest za něho odsedí Lewis. Hosté mají také dva vyloučené, a to Corey Perryho za nedovolené bránění na brankáře a Korbiniana Holzera za hrubost, i oni dostali dvouminutové tresty. Hraje se v pěti na obou stranách.

11:38
    Hraje se ve třetině Anaheimu, Fowler zvládl souboj za vlastní brankou.

10:00
    Zakázané uvolnění Anaheimu, hra se tak vrací zpět před Gibsona.

09:45
    Králové převzali iniciativu a jsou nyní lepší, aktivnější.

08:56
    Hra přerušena po souboji u mantinelu za brankou Jonathana Quicka.

08:27
    Puk ve třetině Kings, ale hosté se nemohou dostat ke střele.

07:10
    Drew Doughty netrefuje branku, ale domácí mají znovu puk a zůstávají tak v útočném pásmu.

07:00
    Pouze za cenu zakázaného uvolnění přerušili hosté tlak Kings.

06:00
    Jeff Carter pálí z levé strany, John Gibson sráží za branku.

05:45
    Getzlaf nahazuje puk do útočného pásma a domácí se dostávají před branku soupeře.

04:29
    Silfverberg vypálil po přihrávce Thopmsona z pravého kruhu pro vhazování, pohotovou střelu dokázal Quick zneškodnit.

04:05
    Oba týmy hrají v plném počtu.

04:04
    Ještě předtím přerušuje Gibson hru a bude se vhazovat po jeho pravici.

03:56
    Za deset sekund oba potrestaní naskočí zpátky do hry.

02:05
    Chris Stewart a domácí Kyle Clifford do sebe šli jak dva kohouti a oba si půjdou odsedět dvouminutový trest, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

02:05
    Stewart posílá puk z levé strany na Quicka, který ho v pohodě přikryl a přerušil hru.

00:56
    Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky, dlouhý pas míří do útočného pásma.

00:01

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – McNabb, Doughty, Muzzin, Schenn, Scuderi, McBain – Lucic, Kopitar, Pearson – Brown, Carter, Toffoli – King, Lecavalier, Lewis – Clifford, Andreoff, Versteeg

Anaheim Ducks: Gibson (Chudobin) – Lindholm, Manson, Fowler, Despres, Stoner, Vatanen – McGinn, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Santorelli, Horcoff, Stewart – Garbutt, Thompson, Wagner

Rozhodčí: Leggo, O'Halloran – Sharrers, Murchison.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Los Angeles Kings se žene do play-off jako dvojnásobný držitel Stanley Cupu v posledních čtyřech letech, a tak se od tohoto celku čeká hodně. LA prošli základní částí s vyrovnanými výkony a nakonec z toho bude nejhůře šesté konferenční místo. Králové naposledy udolali Calgary.

Nejproduktivnější hráči
    Anže Kopitar – 79 zápasů, 72 bodů (25+47)
    Jeff Carter – 78 zápasů, 61 bodů (24+37)
    Tyler Toffoli – 80 zápasů, 57 bodů (30+27)

Nabitý program zámořské NHL vrcholí v půl páté našeho času. Jedním ze dvou zápasů je také kalifornský souboj mezi Los Angeles a Anaheimem. Oba celky mají dávno jisté play-off. Kings i Ducks získali stejný počet bodů, a to 99. Kdo dnes přidá ten stý?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 21. Lucic (Pearson, Kopitar), 23. Versteeg (McNabb, Clifford) – 17. Kesler (Silfverberg)

Anaheim Ducks: Gibson (44. – 45. Chudobin) – Lindholm, Manson, Fowler, Despres, Stoner, Vatanen – McGinn, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Santorelli, Horcoff, Stewart – Garbutt, Thompson, Wagner

Rozhodčí: Leggo, O'Halloran – Sharrers, Murchison

Diváci: 18 511