Finsko – Slovensko 6:1 (kon.) | Česko – Německo 2:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1) Stav série: 2:4
HC Sparta Praha
Pátek 08.04.2016, 17:20 • Home Monitoring Aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

30:46
    Domácí budou hrát 66 sekund přesilovou hru čtyři na tři. Michal Barinka (SPA) zbytečně fauloval Kratěnu a dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

29:52
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Tomáš Svoboda – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Netík – 2 min., hrubost).

26:41
    Domácí si situaci značně komplikují velkým počtem vyloučení. Lukáš Pulpán (PLZ) sekl protihráče ve středním pásmu a inkasuje dvě trestné minuty. K jeho štěstí je však potrestán i Lukáš Klimek (SPA) za nedovolené bránění. Uvidíme hru 4 na 4.

23:50
    Domácí hráli v šesti a budou za to pykat. Miroslav Indrák (PLZ) odsedí dvouminutový trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

21:17
    Domácí jdou opět do oslabení. Miroslav Preisinger (PLZ) totiž vyhodil puk do hlediště a míří na trestnou lavici, dostává dvě minuty za zdržování hry.

18:22
    Pražany čeká třetí přesilová hra v utkání. Lukáš Pulpán (PLZ) je potrestán za sekání. Jak naloží hosté s touto početní výhodou?

12:01
    Dvě trestné minuty dostává Marek Hrbas (SPA), který se provinil krosčekem. Dvojnásobná početní výhoda bude nyní trvat 18 vteřin.

10:19
    Domácí budou hrát 62 sekund přesilovou hru pět na tři! Michal Barinka (SPA) totiž podrazil soupeře a bude pykat na trestné lavici.

09:21
    První přesilová hra čeká i indiány. Jaroslav Hlinka (SPA) se provinil sekáním, a Sparta tak nyní bude bránit se čtyřmi hráči v poli.

06:03
    K velké nevoli domácích fanoušků následuje další vyloučení a početní výhoda Sparty. Jakub Jeřábek (PLZ) dostává dvě minuty za krosček, po komerční přestávce začne druhá přesilovka hostí.

02:37
    Uvidíme první přesilovou hru. Jaroslav Kracík (PLZ) se provinil podražením ve středním pásmu a odsedí si dvě trestné minuty.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 1. Bližňák (Kratěna), 60. Pulpán (Jeřábek, Kracík) – 7. Polášek (Hlinka, Forman), 33. Barinka (Mikuš), 73. Pech (Švrček)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Moravčík, Jeřábek "A", Špaček, Kadlec "A", Pulpán, Kubka, Sklenička – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Svoboda, Preisinger, Lev – Poletín, Přikryl, Hollweg – Suchý.
    Trenér: Michal Straka.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Taylor) – Polášek, Eminger, Barinka, Hrbas, Mikuš, Švrček, Kalina – Buchtele, Hlinka "C", Forman – Kumstát "A", Pech, Sabolič – Kudrna, Klimek, Hamilton – Hlaváč, Dragoun, Netík "A" – Černoch.
    Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Hodek, Polák – Barvíř, Blümel

Diváci: 8236 (vyprodáno)