Angers – Toulouse 2:3 (kon.) | Monaco – Montpellier 2:0 (kon.) | Saint-Étienne – Lille 0:1 (kon.)
Guingamp – Nice 2:3 (kon.) | Troyes – Marseille 1:1 (kon.) | Lorient – GFC Ajaccio 1:0 (kon.)
PSG – Nantes 4:0 (kon.) | Caen – Bordeaux 1:0 (kon.) | Remeš – Lyon 4:1 (kon.)
Rennes – Bastia 1:2 (kon.)
Stade de Reims
4:1 (2:0)
Olympique Lyon
Sobota 14.05.2016, 21:00 • Stade Auguste-Delaune II (Reims). • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 38. kolo

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, hezký zbytek víkendu a příště na shledanou. (22:56:05)

Domácí sice dnes poráží favorizovaný Lyon, a to zcela po zásluze, avšak radost z toho nemají, naopak cítí velké zklamání. Nejvyšší fotbalovou soutěž ve Francii totiž nezachránili a sestupu nezabránili, Toulouse totiž dokázalo dokonat obrat v Angers a na hřišti soupeře zvítězilo 3:2, díky jednomu bodu se tak zachránilo, zatímco Reims obsadilo první sestupovou pozici. Nezbývá, než aby se o návrat mezi elitu pokusilo příští sezónu.

90+2

90+2
    Ještě jedna útočná snaha hostů končí nezdarem, za malou chvíli duel skončí.

90+1
    Dvě minuty se budou nastavovat, možná to jsou poslední dvě minuty pro Reims v nejvyšší francouzské fotbalové lize.

90
    Lopes se musel zaskvět výborným zákrokem, když vyrazil nepříjemnou ránu z pravé strany, následná nepovedená dorážka poté skončila mimo jeho bránu.

89
    Lacazette trefil střelou po zemi pouze bránícího protihráče.

88
    Placide po malé domů odkopává míč daleko od své brány.

87
    Na hřišti toho k vidění v posledních minutách příliš není, týmy si mezi sebou míč spíš vyměňují, ale šance nejsou v podstatě žádné. Těžko říct, zda domácí hráči vědí o tom, co se v Angers stalo.

85
    Hosté rozehráli standardku z pravé strany znovu nepříliš dobře, neboť domácí hráči dokázali míč bez větších potíží odvrátit do bezpečí.

82
    Reims sice vede nad favoritem 4:1, avšak špatná zpráva přichází z Angers, kde domácí mužstvo ještě před malou chvílí vedlo nad Toulouse 2:1, nyní s tímto týmem prohrává 2:3. V takovém případě by Reims k udržení nepomohlo ani vítězství.

81
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Grejonh Kyei, přichází Frédéric Bulot.

80
    Diego vybídl pěknou přihrávkou ke skórování svého spoluhráče, tomu však míč utekl od kopačky.

78
    Už se domácí dostávali do šance, nakonec byl přeci jen u míče jako první Lopes.

76
    Placide si s míčem u nohy v klidu počkal na protihráče, teprve poté jej sebral do rukou.

75
    Hosté se dožadovali odpískání faulu u pokutového území soupeře, ale hlavní arbitr nechává ve hře pokračovat.

73
    Hosté útočnou souhru překombinovali a o míč přišli.

71
    Držení míče: 35 % – 65 %.

70
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Lass Bangoura, přichází Omenuke Mfulu.

Petr Frömel

Branky: 14. Mandi (Fofana), 34. Diego (Charbonnier), 51. Atila Turan (Fofana), 56. Kyei (pen.) – 63. Cornet

Karty:   27. Kyei (REI), 42. Mandi (REI), 43. Fofana (REI), 54. Kankava (REI) – 25. Gonalons (LYO), 55. Umtiti (LYO)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:6. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:15.
    Stade de Reims: Placide – H. Traoré, Mandi, Fofana, Atila Turan – Devaux (62. Oniangué), Kankava – Bangoura (70. Mfulu), Charbonnier, Diego – Kyei (81. Bulot).
    Náhradníci: Lemaitre – Oniangué, Bifouma, Bulot, N'Gog, Weber, Mfulu.

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Yanga-Mbiwa (26. Koné), Umtiti (66. Morel), Bedimo – Grenier, Gonalons, Kemen – Cornet, A. Lacazette, Fékir (66. Valbuena).
    Náhradníci: Gorgelin – Koné, Ghezzal, Ferri, Darder, Morel, Valbuena.

Rozhodčí: A. Delerue – J. Aube, B. Jouannaud