Porto – Boavista 4:0 (kon.) | Arouca – Guimarães 2:2 (kon.) | Tondela – Coimbra 2:0 (kon.)
Setúbal – FC Ferreira 0:0 (kon.) | União Madeira – Rio Ave 1:2 (kon.) | Belenenses – Estoril 2:1 (kon.)
FC Porto
4:0 (1:0)
Boavista FC
Sobota 14.05.2016, 12:45 • Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 34. kolo
    Dvacetiletý André Silva v posledním zápase sezóny vstřelil v dresu Porta první gól a upravil konečný výsledek utkání na 4:0.

FC Porto odstartovalo závěrečné 34. kolo portugalské Ligy NOS hladkým vítězstvím nad Boavitou, na kterém se po přestávce podíleli kromě Danila Pereiry také Miguel Layún, z penalty střídající Yacine Brahimi a André Silva. Boavista si během zápasu vytvořila pouze jednu slibnou šanci, kterou zlikvidoval Iker Casillas. Konečný výsledek. FC Porto 4 Boavista 0. (14:42:05)

90+1

90+1
    Dnešní utkání sleduje 26122 diváků, což je opravdu málo. Kapacita Estádio Do Dragão činí 50399 míst.

90
    Nad rámec zápasu byla nastavena 1 minuta.

89
    Do konce utkání zbývají odehrát pouze dvě minuty a uvidíme, kolik minut se nad jeho rámec bude nastavovat.

88
    FC Porto po přestávce rozjelo velký kolotoč a fotbalisté Boavisty nevědí místy, kde jim hlava stojí.
    87. André SILVA - 4:0

87
    Porto právě vstřelilo branku!
    ANDRÉ SILVA se touženě snažil v dnešním utkání skórovat a tři minuty před koncem se mu to podařilo!! André Silva dostal krásnou přihrávku do běhu a po kličce vybíhajícímu brankářovi Mikovi míč z úhlu na levé straně šestnáctky nad stehnem jednoho z obránců Boavisty poslal do prázdné brány.

87
    Boavista dnes nemá žádnou šanci. Fotbalisté FC Porta hrají v naprostém klidu, a přestože do utkání možná nedali sto procent, tak vedou rozdílem třídy.

86
    Další střídající hráč Rúben Neves mohl skórovat, když zpoza šestnáctky napřáhl k nádherné táhlé střele, která o vlásek minula vzdálenější levý horní roh brány!
    85. Yacine BRAHIMI - 3:0

85
    YACINE BRAHIMI bezpečně proměňuje pokutový kop a posílá FC Porto pět minut před koncem do tříbrankového vedení!! Yacine Brahimi nedal brankářovi Mikovi žádnou šanci a nekompromisní střelou míč napálil doprostřed brány.
    84. Faul Rúbena Ribeira na zakončujícího Maxiho Pereiru.

84
    Žlutou kartu dostává Rúben Ribeiro (Boavista FC).

84
    Fotbalisté FC Porta rozehráli rohový kop nakrátko a uprostřed šestnáctky po kombinaci na jednom metru vybojovali pokutový kop! Rúben Ribeiro fauloval uprostřed šestnáctky Maxiho Pereiru.

83
    Varela vypálil bez přípravy zpoza šestnáctky a jeho následná střela byla zablokována, stejně jako následný centr z pravé strany, po kterém bude následovat rohový kop.

82
    André Silva využil volného prostoru na pravém křídle k přízemnímu centru do šestnáctky, Mika byl ale včas na zemi a míč ukryl v náručí.

81
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Imanol Iriberri, přichází Luisinho.

Tomáš Reiner

Branky: 11. Pereira, 56. Layún, 85. Brahimi (pen.), 87. Silva

Karty:   37. Mandiang (BOA), 79. Correia (BOA), 84. Ribeiro (BOA)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:12.
    FC Porto: Casillas – Maxi Pereira, Chidozie, Marcano, Layún – Danilo (46. Neves), Herrera (C), André André (69. Evandro) – Corona (46. Brahimi), André Silva, Varela. (rozestavení 4-3-3)
    Náhradníci: José Sá, Martins Indi, Sérgio Oliveira, Aboubakar. José Peseiro.

Boavista FC: Mika – Mesquita, Vinícius, Henrique, Anderson Correia – Idriss (C) (70. Douglas Abner), Tahar – Renato Santos (65. Samu), Rúben Ribeiro, Anderson Carvalho – Iriberri (70. Luisinho). (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Ba, Philipe, Hackman, Mario Martinez. Erwin Sánchez.

Rozhodčí: Carlos Xistra. Asistenti: Bertino Miranda, Jorge Cruz. Čtvrtý rozhodčí: Daniel Cardoso

Diváci: 26122