La Coruňa – Real Madrid 0:2 (kon.) | Granada – Barcelona 0:3 (kon.) | Ath. Bilbao – Sevilla 3:1 (kon.)
Atlético – Celta Vigo 2:0 (kon.)
Athletic Bilbao
3:1 (2:0)
Sevilla FC
Sobota 14.05.2016, 19:30 • San Mamés Barria, Bilbao • Španělská LaLiga • 38. kolo

Je konec! Athletic Bilbao zvládl poslední zápas letošní sezony a v domácím prostředí dokázal porazit Sevillu FC 3:1!

Do prvního poločasu vstoupilo lépe domácí Bilbao, které se zásluhou Aritze Adurize dostalo hned v jedenácté minutě do vedení! K vidění byla velmi vyrovnaná hra, avšak góly stříleli hlavně domácí. Po půl hodině hry se podruhé v tomto zápase prosadit Aduriz. Ten samý hráč mohl poločas zakončit vstřelením třetí branky, avšak Rico zasáhl!

Sevilla vstoupila do druhé půle aktivněji a po desíti minutách bylo srovnáno. Na přihrávku od Sáncheze si naběhl Juan Muňoz a snížil na rozdíl jediné branky! Bilbau však v 71. minutě vrátil dvoubrankové vedení Raúl García!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic. (21:24:15)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:11.

90+3

90+2
    Dnešní zápas už se spíše pouze dohrává. Domácí celek momentálně kombinuje na polovině hřiště.
    Carlos Gurpegi působí v Athleticu od roku 2002! Dnes odehrál kapitán Bilbaa poslední zápase v tomto dresu!

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby!

90
    Třetí červená karta v dnešním zápase! Střídající Mikel Rico byl na hřišti necelé tři minuty a už míří zpět do kabiny! Rico totiž na pravé straně ostře atakoval jednoho z protihráčů a zaslouženě dostává červenou kartu!

89
    Aduriz absolvoval další vzdušný souboj na pravé straně, tentokrát s Iborrou. Hostující záložník skončil po zásahu na zemi a je odpískán nedovolený zákrok!

88
    Dlouhý odkop brankáře Rica hledal na útočné polovině Konopljanku, avšak ten prohrál vzdušný souboj s Adurizem a u míče je domácí celek!

87
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Carlos Gurpegi, přichází Mikel Rico.

86
    Do pravé části pokutového území dostal povedenou přihrávku Beňat, který chtěl poslat míč pod sebe na hranici vápna pro Muniaina, avšak přihrávku vystihl Carmona!

85
    Následné standardní situace se zhostil Beňat, jehož centr se slesl na hranici malého vápna. Ve vzduchu však kraloval Carrico, který míč odhlavičkoval!

84
    Na pravé straně se pokoušel uvolnit Lekue, který udělal kličku Krychowiakovi, avšak následně byl tvrdě dohrán Sánchezem. Hlavní rozhodčí však žlutou kartu neudělil!

83
    Athletic však zvládá závěr zápasu parádně a svého soupeře drží v dostatečné vzdálenosti od vlastní branky!

82
    Hostující celek se po delší době dostal do kombinace na útočné polovině. Carmona hledal dlouhým nákopem za obranou Muňoze, avšak centr byl příliš rychlý a míč skončil u Iraizoze!
    Raúl García vstřelil velmi důležitý gól, kterým domácím dodal potřebným klid

81
    Muniain se opět dostal do akce na levé straně, nicméně střídajícímu hráči se opět nepodařilo projít do vápna, a tak raději přenesl hru na pravou stranu!

79
    Střídající Iker Muniain se hned zapojil do hry a pokoušel se uvolnit na levém křídle. Španělský křídelník však nedokázal přejít přes Carrica a o míč přišel!

Jan Havlovic

Branky: 11. Aduriz, 31. Aduriz (Susaeta), 71. Raúl García (Susaeta) – 55. Muñoz (Sánchez)

Karty:   5. Raúl García (ATB) – 39. Cristóforo (SEV), 60. Sánchez (SEV)   90. M. Rico (ATB) – 34. Coke (SEV), 58. Kolodziejczak (SEV)

Athletic Bilbao: Iraizoz – Lekue, Bóveda, Gurpegi (C) (87. M. Rico), Balenziaga (49. G. Elustondo) – San José, Etxebarria – I. Williams (76. Muniain), Raúl García, Susaeta – Aduriz.
    Náhradníci: Herrerín – G. Elustondo, Eraso, Iturraspe, M. Rico, Muniain, Viguera.

Sevilla FC: S. Rico – Kolodziejczak, Rami (46. Carriço), González, Carmona – N'Zonzi (46. Krychowiak), Cristóforo – Sánchez, Iborra (C), Konopljanka – Muñoz.
    Náhradníci: Soria – Krychowiak, Carriço, Escudero, Coke, F. Llorente, Fernández Luna.

Rozhodčí: Alfonso Álvarez – Barranco, Fernández (vš. Španělsko)