Vladivostok – Jaroslavl 3:4 (0:1 po s.n.) | Chabarovsk – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Kazaň – Záhřeb 1:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Medveščak Záhřeb
Pátek 26.08.2016, 18:00 • TatNeft Arena • KHL

59:52
    Taylor je nyní doslova ostřelován, ale střelám domácího celku velmi dobře čelí. Působí ve svém brankovišti spíše jako betonová hráz.

58:34
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Goran Bezina – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

58:15
    Domácí brankář je na střídačce, Kazaň to zkouší se šesti bruslaři v poli.

58:15
    Domácí tým si bere oddechový čas.

53:26
    Další velká šance na straně domácích. Michail Varnakov pálil z pravé strany, ale bravurním zákrokem jeho střelu dokázal zlikvidovat Taylor.
    52:10 Justin AZEVEDO - 1:3

52:10
    Kazaň vstřelila branku!
    Po velké šanci hostů přichází branka ve vlastním oslabení. Do dobré střelecké pozice se dostal JUSTIN AZEVEDO a dává tak první branku domácího týmu. Kazaň tak ještě vykřesala jiskřičku naděje v dnešním duelu. Asistence: Jiří Sekáč.

51:49
    Alexandre Giroux stál připravený u levé tyčky domácího brankáře a poté, co na něho zamířil puk, bez přípravy vystřelil. Trefil ale pouze lapačku gólmana Kazaně.

50:27
    Tak ani ve třetí třetině aktéři tohoto utkání s tresty nezahálí. Ten další inkasoval Zacharčuk za podražení a hosté budou hrát přesilovou hru.

47:26
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vasilij Tokranov – 2 min., držení protihráče).

46:32
    Další početní výhoda pro Kazaň. Na trestnou lavici za vražení na hrazení usedá Smith.

46:01
    Marnost, marnost, marnost. Domácí prostě dnes nemají souzeno vsítit branku. Když už to vypadalo, že si puk najde cestu směr hostující branky, v poslední chvíli do jeho dráhy vložil hůl Tomáš Mertl a vystavil Kazani stopku.

41:29
    Moc dlouho to bez trestů nevydrželo. Na trestnou lavici míří domácí Jarullin za nedovolené bránění.

38:40
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Francis Paré.

33:10
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Bobby Butler – 2 min., hákování).

31:05
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Abrosimov – 2 min., držení protihráče).
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Yann Sauve – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Samson Mahbod – 2 min., hrubost).
    30:23 Bobby BUTLER - 0:3

30:23
    Medveščak právě vstřelil branku!
    To je pro domácí pořádná sprcha. Po tom, co měli několik možností snížit v přesilových hrách, nakonec inkasují třetí gól, když byl Medveščak už v plném počtu. BOBBY BUTLER z prostoru pravého kruhu trestá chybu domácích třetím gólem hostů. Asistence: Gilbert Brulé.

27:15
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Blake Parlett – 2 min., podražení).

25:15
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Alexandre Giroux – 2 min., hákování).

23:44
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., vysoká hůl).

23:12
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Derek Smith – 2 min., vražení na hrazení).

21:02
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Danny Taylor – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Colby Genoway – 2 min., podražení).
    20:24 Brandon MCMILLAN - 0:2

20:24
    Hosté se hned v začátku druhé třetiny ujímají vedení. Tomáš Mertl viděl volného BRANDONA MCMILLANA, který dokázal prostřelit brankáře Galimova. Ten tak podruhé musí lovit puk ze své sítě. Asistence: Tomáš Mertl.
    18:37 Derek SMITH - 0:1

18:37
    Až nyní se to povedlo. DEREK SMITH si na modré čáře převzal odražený kotouč od hole domácího obránce a spěchal s ním na pravý kruh. Odtud zamířil naprosto přesně a v domácí brance doslova vymetl všechny pavučiny. Hosté tak využívají přesilovou hru a jdou do jednobrankového náskoku. Bez asistence.

16:48
    Síly na ledě se srovnají. Dvě minuty inkasuje domácí Tokranov a uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.

15:21
    Za podražení jde na trestnou lavici Bezina a nyní si přesilovou hru zahraje Kazaň.

12:58
    Další trest pro Jiřího Sekáče, který usedá na trestnou lavici za vysokou hůl. To je příležitost pro hosty, kteří mohou udeřit ve své početní výhodě.

09:29
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Jiří Sekáč – 2 min., vysoká hůl).

08:40
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Gilbert Brulé – 2 min., naražení zezadu + 10 min. osobní trest, naražení zezadu).

06:25
    První vyloučení na straně hostů. Brulé dostává dvě minuty za sekání a přesilovou hru si zahraje domácí Kazaň.

02:40
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Mike Glumac – 5 min., bitka).

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 53. Azevedo (Sekáč) – 19. Smith, 21. McMillan (Mertl), 31. Butler (Brulé)

Ak Bars Kazaň: Galimov (Garipov) – Batyršin, Jarullin, Musin, Ohtamaa, Zacharčuk, Tokranov, Abrosimov – Glinkin, Popov, Varnakov – Lukojanov, Tkačjov, Čibisov – Azevedo, Žukov, Sekáč – Lazarev, Svitov, Gluchov.
    Medveščak Záhřeb: Taylor (Hovinen) – Parlett, Katic, Smith, Bezina, Larkin, Sauve – Butler, Brulé, Morrisonn – McMillan, Mertl, Paré – Genoway, Mahbod, Giroux – Glumac, Smejkal, Hedberg.

Rozhodčí: Bukin, Vasiljev – Otmachov, Raming