Boavista – Chaves 2:2 (kon.) | Moreirense – Marítimo 0:1 (kon.) | Sporting – Porto 2:1 (kon.)
Rio Ave – Feirense 1:0 (kon.) | Setúbal – Arouca 2:0 (kon.)
Boavista FC
2:2 (1:0)
GD Chaves
Neděle 28.08.2016, 17:00 • Estádio do Bessa Século XXI, Porto (kapacita: 28.263 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 3. kolo

Hráči ani fanoušci Boavisty nejsou zrovna šťastní. Dvakrát vedli, ovšem bojovný nováček vždy dokázal vyrovnat. Skóre utkání otevřel ve 36. minutě Andre Schembri. Hosté srovnali krok v 72. minutě, kdy nepřesnost v rozehrávce soupeře potrestal Hamdou Elhouni, ale o tři minuty později přišla penalta a Fábio Espinho Panterům vrátil těsný náskok. V 83. minutě však skóroval také Perdigão a skóre 2:2 už vydrželo až do konce. Boavista má tedy na kontě pět bodů za výhru a dvě remízy, pro Chaves, který má utkání k dobru, je to druhý bod. (18:56:50)

90+3

90+3
    Mika si neporozuměl s Mesquitou a daroval hostům autové vhazování.

90+1
    Perdigão si počínal v pokutovém území velmi dobře a přes přesilu domácích hráčů se dostal až ke střele. Tu zlikvidoval Mika.

90+1
    Zápas bude prodloužen o tři minuty.

89
    A rozhodčí Godinho neměl pro divadelní představení Elhouniho pochopení. Ukázal mu zaslouženou žlutou odměnu.

88
    Elhouni se z pravé strany řítil na brankáře Miku. Místo zakončení se však pokusil o zbytečné divadlo, kdy si zasekl míč kolem vracejícího se obránce a bez jakéhokoliv kontaktu upadl. Za tohle musí následovat žlutá karta!

87
    Hráči Chavesu jsou s výsledkem spokojeni. Brankář Ricardo teď za nevole domácích fanoušků nepospíchal s rozehrávkou.

85
    Právě Mesquita, který možná mohl gólovou střelu zblokovat, se řítil dopředu. Byl ale včas zastaven.
    83. PERDIGÃO - 2:2

83
    Chaves právě vstřelil branku!
    Hosté i podruhé vyrovnávají! Na hranici šestnáctky se dostal k míči PERDIGÃO, který vypálil přes bránícího Mesquitu a balón zapadl ke vzdálenější tyči domácí brány. Mika se natahoval marně – 2:2.

83
    Blížíme se do závěrečné fáze zápasu. Hosté operují na polovině soupeře.

81
    Bukia donutil k faulu Paulinha, který dostává žlutou kartu.

80
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Idris Mandiang, přichází Tengarrinha.

77
    Hosté se radovali z vyrovnání jen chvíli. Nyní musejí opět dřít, aby si domů odvezli alespoň bod.
    75. Fábio ESPINHO - 2:1

75
    Boavista právě vstřelila branku!
    Domácí si berou vedení zpět! FÁBIO ESPINHO proměnil penaltu přízemní střelou do protipohybu Ricarda – 2:1.

74
    Žlutou kartu dostává Battaglia (GD Chaves).

74
    Penalta pro Boavistu! Ta následuje poté, co Battaglia sestřelil pronikajícího Bukiu.
    72. Hamdou ELHOUNI - 1:1

72
    Je vyrovnáno! Po chybě v domácí rozehrávce se dostal k míči HAMDOU ELHOUNI, který s ním doběhl až do pokutového území a nepříliš prudkým přízemním zakončením překvapil Miku. Domácí gólman zřejmě čekal razantní střelu do horní části brány – 1:1.

70
    K hlavičce se dostal Leandro Freire, ovšem míč končí v rukavicích Miky, který tak může dopřát svým spoluhráčům trochu klidu.

69
    Hráči Chavesu teď soupeře hodně zatlačili. Zahrávají roh.

68
    Další pokus po standardce. Opět to byl Braga, který bránu netrefil.

67
    Braga zahrával standardní situaci téměř od rohového praporku. Míč se obloučkem snášel přímo do brány a Mika musel boxovat kulatý předmět do bezpečí.

67
    Žlutou kartu dostává Idris Mandiang (Boavista FC).

66
    Žlutou kartu dostává Anderson Correia (Boavista FC).

65
    Perdigão se nadechl k individuální akci, která skončila střelou z 20 metrů. Míč ale skončil vedle pravé tyče z pohledu brankáře Miky.

64
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Anderson Carvalho, přichází Andre Bukia.

62
    Hosté sice solidně kombinují ve středu hřiště, ale schází jim lepší finální fáze útočných akcí. Mika si dnes zatím nemusel připsat složitější zákrok.

60
    Hosté tedy mají pro dnešek dostřídáno. Kouč Simao musí doufat, že se nikdo nezraní.

59
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází João Mário, přichází Elhouni.

59
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Rafael Lopes, přichází Willian.

58
    Domácí hráč bude v pořádku. Lavička Chavesu chystá střídání.

57
    Fábio Espinho se ocitl po tvrdém souboji na zemi a nechce se mu vstávat.

55
    Hosté u míče, jsou s ním však daleko od brány soupeře.

52
    Ve druhé půli zatím čekáme na zajímavější situaci před jednou z branek.

50
    Mesquita zajel skluzem do Bragy. Míč mají hosté.

49
    Hosté to v úvodu druhé půle zkouší s aktivním pojetím. Po nepřesném centru Lenha však bude kopat od brány Mika.

47
    Battaglia se zbavil dvou protihráčů krásnou kličkou, ale třetí obránce Boavisty ho už zastavil.

46
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Fábio Martins, přichází Perdigão.

46

Aktéři zápasu se vracejí zpět na trávník, druhý poločas bude za malou chvíli rozehrán.

První poločas přinesl poměrně vyrovnaný fotbal. Vedení si v něm přesto zajistila favorizovaná Boavista, když se ve 36. minutě hlavou prosadil maltský útočník Andre Schembri. Hráči nováčka soutěže však rozhodně nespoléhají jen na defenzivu a po přestávce mohou portský tým ještě hodně pozlobit.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Rozhodčí nastaví první půli o minutu.

45
    Levý bek Boavisty je v pořádku, už se opět hraje.

44
    Hra je nyní přerušena. Ošetřován je Anderson Correia.

42
    Battagliův centr byl odvrácen defenzivou Boavisty. Ta může jít dopředu.

41
    Domácí se budou snažit dohrát poločas bez inkasovaného gólu. Nyní však budou čelit přímému kopu.

40
    Renato Santos zahrával standardní situaci. Hosté se ubránili.

38
    Domácí tedy vstřelili důležitý úvodní gól. Uvidíme, jak na to Chaves odpoví.
    36. Andre SCHEMBRI - 1:0

36
    Domácí jdou do vedení! Fábio Espinho poslal téměř od rohového praporku do šestnáctky krásný centr, po kterém sice Renato Santos nezasáhl míč tak, jak chtěl, ale to bylo pro domácí dobře. Balón totiž nasadil na hlavu ANDREHO SCHEMBRIHO, který zblízka rozvlnil síť za zády Ricarda Nunese.

35
    Šance hostí! Na přihrávku za obranu si naběhl Braga, který přesprintoval domácí zadáky a zakončoval z velmi výhodné pozice. Jeho přízemní střela skončila těsně vedle tyče!

34
    Battaglia rozehrával standardní situaci z pravé strany. Jeho centr lízl leden ze spoluhráčů a míč končí v zámezí. Rozehrává se od svatyně Boavisty.

32
    Hodně nepovedený pokus Battaglii. Po střele argentinského záložníka se bude kopat od Mikovy brány.

32
    Mika si nekomplikoval situaci a zakopl míč na tribunu.

31
    Nyní byl ve středu hřiště faulován Schembri. Rozehrávají domácí.

30
    Domácím se teď moc nedaří rozehrávka. Po jedné z nepřesností musel Correia faulovat Fábia Martinse.

29
    Z pravé strany odcentroval Paulinho. Brankář Mika si míč stáhl ze vzduchu.

28
    Schembri si pomohl při zpracování míče rukou. Rozhodčí to ale neviděl a tak se hraje dál.

26
    Hosté teď trpělivě kombinují, pomohli si i přihrávkou na brankáře Ricarda.

24
    Na druhé straně pálil z dálky Schembri. Hostující bránu netrefil.

24
    Martinsova přihrávka našla Bragu. Také jeho pokus na bránu Miky neprošel.

23
    João Mário si v šestnáctce hledal prostor ke střele, ale byl zablokován hned trojicí obránců Boavisty. Hosté hrají sympaticky, ale gólovou šanci si zatím nevytvořili.

22
    Po rohovém kopu nepůsobil domácí gólman Mika zrovna jistě, ovšem balón dokázal odehrát do bezpečí bránící hráč.

20
    Hráči Chavezu zase kontrují pobytem na polovině domácích. Rozhodně si nepočínají pasivně.

18
    A domácí vyrazili do rychlého protiútoku. Přízemní centr Carraçi propadl až k Renatovi Santosovi, který ale na dlouhou nohu netrefil bránu.

18
    Centrovaný míč skončil v náručí brankáře Miky.

17
    Hosté vybojovali rohový kop.

15
    Po rohu Carraçi se hosté ubránili. Míč končí v rukavicích Ricarda.
    14. Hlavičku Fábia Espinha parádně vyrazil hostující gólman Ricardo.

14
    Velká šance domácích! Po centru Correii se zavěsil do vzduchu Fábio Espinho a jeho hlavička směřovala pod břevno hostující svatyně. Ricardo Nunes ale předvedl vynikající zákrok a vytlačil míč na roh.

12
    Domácí defenziva zakročila dobře a odvrátila míč do bezpečí.

12
    Martinse fauloval Correia a hosté budou zahrávat takový vylepšený roh.

11
    Rohový kop Boavisty. Hosté se ubránili.

8
    Hosté nepřijeli jen bránit a snaží se vyrážet i dopředu. Defenziva Boavisty musela být v pohotovosti.

6
    Z levé strany pokutového území střílel Anderson Carvalho. Zamířil ale hodně vedle bližší tyče.

4
    Domácí mohli udeřit po centru na přední tyč, kde se tlačil do zakončení Schembri. Maltský útočník však míč nezasáhl.

2
    Hosté zahrávali rohový kop. Boavista se ubránila.

1

Boavista FC: Mika – Mesquita, Nuno Henrique, Lucas, Correia – Carraça, Mandiang – Renato Santos, Fábio Espinho, Carvalho – Schembri.
    Náhradníci: Ba – Tengarrinha, Idelino, Erivelto, Digas, Philipe Sampaio, Bukia.

GD Chaves: Ricardo Nunes – Paulinho, Felipe Lopes, Freire, Lenho – Assis, Battaglia – Martins, Braga, João Mário – Rafael Lopes.
    Náhradníci: Filipe – Vukčević, Fábio Santos, João Patrão, Perdigão, Elhouni, Willian.

Rozhodčí: Godinho – Braga, Rufo.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Boavista FC:
    Boavista se po návratu do nejvyšší soutěže dvakrát celkem bezpečně zachránila a letos by se chtěla posunout směrem vzhůru. Vstup do sezóny Panterům celkem vyšel, když mají po dvou zápasech na kontě čtyři body. Svěřenci kouče Erwina Sáncheze na úvod přehráli před vlastními fanoušky 2:0 Aroucu a před týdnem remizovali bez branek na půdě Belenenses.

GD Chaves:
    Celek Chavesu loni obsadil druhé místo v Segunda Lize a zajistil si tak postup do nejvyšší soutěže, ve které naposledy startoval v sezóně 1998/99. V Primeira Lize zatím Flavienses odehráli jen jeden zápas, protože úvodní duel proti Nacionalu byl odložen. Obnovenou Premiéru v elitní společnosti si tak fotbalisté Chavesu odbyli na domácím hřišti proti Tondele, se kterou remizovali 1:1.

Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Portugalská Primeira Liga má dnes na programu své 3. hrací kolo a já Vás provedu duelem mezi Boavistou a nováčkem z Chavesu. Favoritem utkání by měl být domácí tým, kterému vstup do soutěže vyšel velmi slušně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.