Kuopio – Vienna Capitals 3:1 (kon.) | Esbjerg – IFK Helsinky 5:4 (po pr.) | Lørenskog – TPS 0:6 (kon.)
Växjö – Junosť Minsk 4:0 (kon.) | HV71 – Salzburg 1:2 (kon.) | Mnichov – Znojmo 7:0 (kon.)
Frölunda – Wolfsburg 2:3 (kon.)
Växjö Lakers
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Junosť Minsk
Pátek 09.09.2016, 19:00 • Vida Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina L

Z mé strany je to pro dnešek vše, díky za pozornost a u dalších přenosů se těším na počtenou. (21:16:47)

Växjö se tak po vítězství 4:0 dostává do čela základní skupiny, z něhož postoupí do další fáze hokejové Ligy mistrů.

Växjö Lakers po vydařené tříminutovce v první třetiny dokázali hájit dvoubrankové vedení až do 53. minuty, kdy jim na klidu přidal pojišťovacím gólem Brodecki a Junosť Minsk, který v průběhu utkání spálil několik vyložených šancí, se tak ani k náznaku obratu nedostal. Výhru pečetil v samém závěru při přesilovce Kiiskinen, který ještě jednou rozveselil spoře zaplněné tribuny.

59:56 KIISKINEN - 4:0

59:56
    Växjö právě vstřelila branku!
    A tak přeci jen ano! TUOMAS KIISKINEN využil odraženého puku od Trjačnikova betonu po nahození Roséna a vložil celé své tělo do dorážky! Prudký puk, po jehož vystřelení Kiiskinen jen ztěží hledal balanc, skončil v odkryté brance! Asistence: Robert Rosén, Eric Martinsson.

59:34
    Växjö chce přesilovku využít, ale přihrávka mezi kruhy byla příliš riskantní. Kotouč letí přes všechny čáry pryč.

59:14
    A teď už se na straně Minsku vylučovat bude. Daniel Korso obdržel dvě minuty za hru vysokou holí.

58:44
    To se jim skutečně daří, ale výrazně tomu chybí střelba. Kombinací se snaží rozpohybovat obranu soupeře, ta však hájí své brankoviště svědomitě.

58:12
    Zatímco hlasatel oznámil poslední dvě minuty, hokejisté Minsku se snaží usadit v útočném pásmu.

57:29
    Domácím bylo nyní odpuštěné jasné podražení za vlastní brankou. Možná kompenzace za předchozí krosšek, který nechal rozhodčí na druhé straně také chladnými.

56:59
    Po přerušení hry je tu další komerční pauza. Pořadatelé nyní dohání resty z dlouhé pasáže hry bez přerušení.

56:43
    Minsk musí zakládat novou útočnou akci z vlastní třetiny. Växjö se už spokojuje s vyvážením do středního pásma a nahazováním puku.

55:55
    Komerční přestávka.

54:56
    Do obrovské šance se řítil Korso, také, jako už několikrát, dostal přihrávku za obranu, ale také, jako mnozí před ním, pokazil zakončení. Korso bekhendem příliš přizvedl kotouč a přestřelil.

53:45
    Co nyní může Minsk vymyslet? Po spálení několika šancí už toho moc není. Snaha o aktivitu však přetrvává.
    52:53 BRODECKI - 3:0

52:53
    Tak se domácí přeci jen dočkali pojišťovací branky! Ve středním pásmu se ujal puku Storm, který si vyměnil nadvakrát puk s ADAMEM BRODECKIM, který propálil bezmocného brankáře Trjaničeva! Asistence: Albin Storm, Oliver Bohm.

52:14
    Aktivně hrající Växjö zakládá další únik z vlastního pásma. Hraje se hodně dlouho bez přerušení.

Adam Joska

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 12. Nettemberg (Rosén, Everberg), 15. Netterberg (Rosén), 53. Brodecki (Storm, Bohn), 60. Kiiskinen (Rosén, Martinsson)

Växjö Lakers: Andren (Eriksson) – Lundgren, Martinsson, Murphy, Holm, Högberg, C Rosén, Bohm – Kiiskinen, Palola, R Rosén – Everberg, Hillding, Netterberg – Hennessy, Storm, Brodecki – Josefsson, Fröberg, Marklund – Rondbjerg
    Junosť Minsk: Trjaničev (Milčakov) – Usenko, Černook, Šeleg, Pretnar, Vasiljev, Goroško, Rjadinskij, Mickevič – Parejevec, Jefimenko, Turkin – Korso, Kogalev, Karakulko – Niinimäki, Jelisejenko, Michnov – Kaškar, Razvadovskij, Gerasimovič.

Rozhodčí: Suorsa (FIN), Linde – Lundgren, Löfgren (SWE)