Benátky n/J – Slavia 2:3 (po pr.) | Litoměřice – Frýdek-M. 0:1 (kon.) | Ústí n/L – Kadaň 9:3 (kon.)
Přerov – Most 5:1 (kon.) | Prostějov – Třebíč 3:2 (po pr.) | Havířov – Kladno 2:1 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
HC Frýdek-Místek
Pátek 09.09.2016, 18:00 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • 2. kolo

Tak tohle je pro domácí opravdu hořká pilulka. Stadion měl nad svým soupeřem v závěrečných minutách drtivou převahu, ale z prvních bodů se radují hosté z Frýdku-Místku. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný a klidný zbytek dnešního večera. Na počtenou! (20:18:02)

59:59
    Sekundu před koncem se ke střele dostal Švagrovský na hranici brankoviště, ale Šimboch se dnes překonat prostě nenechá!

59:53
    Sedm sekund do konce, hosté se dopouští icingu.

59:27
    Šimboch teď znovu zastavil neuvěřitelnou šanci domácích! Gólman Frýdku je rozhodně nejlepším hráčem dnešního zápasu.

59:00
    Šindelář míří na střídačku, Stadion to zkusí v šesti hráčích!

58:43
    Oddechový čas pro domácí.

58:24
    Nedvídek se dostal ke kotouči na hranici brankoviště, ale ani tato střela Šimbocha nezaskočila!

56:56
    Švagrovský objel bránu hostí a namazal Veselému, jeho střelu obětavě zblokoval Miloš Roman. Frýdek je tři minuty od historicky prvního vítězství v druhé nejvyšší české hokejové soutěži.

55:57
    S pukem na holi do útočného pásma míří Filip Hanták, uvidíme, co nováček v litoměřické sestavě vymyslí.

54:16
    Po dlouhé době své útočné schopnosti předvedli také hosté, Petr Kanko nastřelil beton Filipa Šindeláře z levého kruhu.

53:49
    Frýdek si do statistik připisuje další zakázané uvolnění, hra se po krátké pauze tak vrátí před bránu hostí.

52:25
    Stadion má zatím v dnešním zápase obrovskou smůlu. Od začátku druhé třetiny má nad hosty z Frýdku převahu, avšak z náskoku se raduje farma Třince, kterou nad vodou drží neskutečné výkony Juraje Šimbocha.

51:26
    Šulcova dělovka se od Adámkovy brusle odrazila až do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:02
    Zeleňák nahrál dozadu na Beránka, jehož střela se málem od Šimbocha odrazila až do sítě! Hra čtyři na čtyři zatím vyhovuje hlavně domácím.

48:54
    Matúš Paločko se sám vydal na výlet do útočného pásma a povedlo se mu si k sobě stáhnout všechny čtyři hráče soupeře. Ti ho nakonec společnými silami odzbrojili.

48:26
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Veselý – 2 min., krosček).

48:22
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Ján Sýkora – 2 min., hákování).

47:23
    Publikum v Kalich Areně ožilo a žene kališníky za vyrovnávací brankou. Po první brance se většina hry odehrává ve středním pásmu, bojuje se o každý centimetr kluziště.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 47. Klimša (O. Kovařčík, T. Káňa)

HC Stadion Litoměřice: Šindelář (Rybár) – Smetana, Šulc, Bača, Bažant, Piegl, Jebavý, Zeleňák – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Paločko – Pletka, Nedvídek, P. Beránek – Kopta, Hanták, Švagrovský (C) – Safin, Pilař, Valášek.
    HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Kania, Adámek, Zahradníček, Roupec, Jeník, Michal Roman, Jaroš, Matyáš – Luka, Cienciala, Kanko – Chmielewski, M. Kovařčík, J. Sýkora – R. Meidl, Miloš Roman, Franek – O. Kovařčík, T. Káňa (C), Klimša.

Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Polák