Kuopio – Vienna Capitals 3:1 (kon.) | Esbjerg – IFK Helsinky 5:4 (po pr.) | Lørenskog – TPS 0:6 (kon.)
Växjö – Junosť Minsk 4:0 (kon.) | HV71 – Salzburg 1:2 (kon.) | Mnichov – Znojmo 7:0 (kon.)
Frölunda – Wolfsburg 2:3 (kon.)
Frölunda HC
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Grizzlys Wolfsburg
Pátek 09.09.2016, 20:00 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg (SWE) • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

Pardubice sice ve svém posledním zápase skupiny smetli Wolfsburg 6:1, jenže právě ten je v závěrečném utkání skupiny vyřazuje poté, co ve Frölundě sice promarnil dvoubrankový náskok, jeho spasitelem se ale stal nejproduktivnější hráč Brent Aubin, který krásnou diagonální střelou k pravé tyči pět minut před koncem poslal Grizzlys do playoff! Dynamo v letošním ročníku CHL končí. Konečný výsledek. Frölunda Indians 2 Grizzlys Wolfsburg 3. (22:22:56)

59:40
    Frölunda si vytvořila velký tlak, ale k žádné nebezpečné střele se na pravém křídle protlačit nedokázala.

58:44
    Roger Ronnberg si vyžádal oddechový čas. Frölunda má ještě dostatek času na to, aby vstřelila jeden gól.

58:35
    Gustafsson vystartoval na střídačku a Frölunda to zkouší ve hře bez brankáře.

56:25
    Frölunda mohla rychle odpovědět, jenže střela jednoho z domácích hokejistů z mezikruží skončila těsně nad!
    54:49 Brent AUBIN - 2:3

54:49
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    BRENT AUBIN se stává spasitelem Wolfsburgu a v přesilové hře střílí gól, který mu aktuálně zaručuje postup z druhého místa! V Pardubicích nyní smutní. Nejproduktivnější hráč Wolfsburgu si zpracoval kotouč v levém kruhu pro vhazování a poté krásnou diagonální střelou nad levým betonem Gustafssona zamířil ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Lubor Dibelka a Jeff Likens.

54:42
    Pokud bych byl trenérem Wolfsburgu, jako že nejsem, tak bych za vyrovnaného stavu v samotném závěru zápasu zkusil odvolat brankáře. Grizzlys už nemají co ztratit a při případné powerplay se mohou pokusit zachránit letošní sezónu CHL. Nyní je tu ale přesilová hra.

53:50
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Johan Sundstrom – 2 min., krosček).

53:07
    Týmy mohou nabrat síly během powerbreaku a pokusit se rozhodnout dnešní utkání ještě před vypršením šedesáti minut. Pro Wolfsburg je ovšem výhra v prodloužení nebo samostatných nájezdech málo a musí se pokusit vstřelit gól.

52:37
    Hráči obou celků už opravdu začínají "tahat" nohy za sebou a prakticky ani nemají z čeho vstřelit rozhodující gól.

52:00
    Až na chybu Vogla, která zůstala před pár okamžiky nepotrestána, třetí třetina příliš atraktivity nepobrala.

50:46
    Sebastian Vogl vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození domácích hokejistů a poté podél mantinelu rozehrál.

50:04
    Frölunda je po celý zápas mírně střelecky aktivnější, jenže Wolfsburg drží vyrovnaný stav 2:2 a šanci zvítězit v normální hrací době za tři body. Střely na bránu: Frölunda 21 Wolfsburg 15.

49:09
    Victor Olofsson nepříjemně dorážel na brankáře Vogla, kterému udělalo zdánlivě neškodné nahození obrovské problémy a měl co dělat, aby vleže puk schoval pod levým betonem!

47:25
    Frölunda má k dispozici pátou přesilovou hru a šanci zvrátit vyrovnaný zápas na svou stranu, zatím se ji ale nedaří usadit v útočném pásmu.

46:44
    Vyloučení v týmu Grizzlys Wolfsburg (Lubor Dibelka – 2 min., hákování).

46:43
    Frölunda zaútočila po pravém křídle a po střele z levého kruhu pro vhazování přišel faul jednoho z hostujících hráčů. Domácí si po powerbreaku zahrají přesilovou hru.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 14. Wellman (Lundqvist, Larsson), 30. Rosseli-Olson (Stalberg, Sigalet) – 8. Mulock (Aubin, Pfohl), 9. Furchner (Haskins, Krupp), 55. Aubin (Dibelka, Likens)

Frölunda HC: Gustafsson (Bakala) – Engsund, Sigalet, Nyberg, Donovan, Johannesen, Larsson, Ehn, Westerlund – Stalberg, Lasu (A), Rosseli-Olsen – Wellman, Lundqvist (C), Lehkonen – Grundstrom, Figren, Carlsson – Sundstrom (A), Hjalmarsson, Olofsson.
    Grizzlys Wolfsburg: Vogl (Brueckmann) – Dehner, Krupp, Likens (A), Wurm, Sharrow, Dotzler, Karachun – Haskins (C), Furchner (A), Foucault – Aubin, Fauser, Voakes – Hoehenleitner, Weiss, Pfohl – Dibelka, Mulock, Riefers.

Rozhodčí: Lassi Heikkinen (FIN), Mikael Holm (SWE). Čároví rozhodčí: Henrik Pihlblad (SWE), Alexander Waldejier (NOR)