Magnitogorsk – Záhřeb 6:1 (kon.) | Jokerit – CSKA Moskva 3:2 (1:0 po s.n.) | Petrohrad – Chanty-Mansijsk 9:4 (kon.)
Viťaz – Novosibirsk 3:2 (po pr.) | Soči – Jaroslavl 2:3 (kon.)
SKA Petrohrad
9:4 (4:1, 3:0, 2:3)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pátek 23.09.2016, 18:30 • Ice Palace • KHL
    Hokejisté Petrohradu si dnes s chutí zastříleli.

Děkuji, že jste zápas spolu se mnou sledovali a u dalších on-line přenosů se opět těším na počtenou! (21:00:59)

Statistiky 3. třetiny:
    Střely na branku – 15:11 (42:27)
    Zblokované střely – 1:1 (5:7)
    Vyhraná vhazování – 16:4 (42:19)
    Hity – 1:3 (6:8)

Dnes jsme viděli atraktivní přestřelku, která nabídla třináct gólů! Z toho hned devět vstřelili favorizovaní hokejisté SKA, kteří tak potěšili své fanoušky vysokým vítězstvím 9:4. Domácí o své výhře rozhodli již nástupem do zápasu, vždyť vedli 3:0 už v 7. minutě a po dvou třetinách dokonce 7:1. Ve třetí části Jugra alespoň zmírnila porážku třemi zásahy.

59:34 Nikita GUSEV - 9:4

59:34
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí tým zaznamenal devátou trefu v utkání! Zařídila ji dvojice Alexandr Barabanov – Nikita Gusev. Oba hráči si nejprve vyměnili kotouč ve středním pásmu a nabídku svého spoluhráče pak usměrnil mezi betony Šaryčenkova NIKITA GUSEV – 9:4. Asistence: Alexandr Barabanov.

59:02
    Už tu máme poslední minutu. Nabídku Bortnikova nametl na branku Konstantin Panov, kotouč končí pod Šesťorkinem.

58:28
    Hosté v postavení mimo hru.

58:01
    Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:29
    Pomalu se blížíme ke konci zápasu. Uvidíme, zda ještě padne nějaký gól.
    55:47 Nikita CHLYSTOV - 8:4

55:47
    Jugra právě vstřelila branku!
    Gólově bohatý zápas pokračuje! Hosté vyhráli v útočném pásmu buly a kotouč se dostal na modrou k NIKITOVI CHLYSTOVOVI, který ho z první nechytatelně napálil pod břevno Šesťorkinovy svatyně. Parádní trefa. Asistence: Konstantin Panov a Igor Bortnikov.

53:36
    Alexandr Barabanov jel sám na hostující branku! Zkusil kličku do bekhendu, ale Šaryčenkov ho vychytal!

53:20
    Velkou šanci měli hosté! Medveděv nejprve bekhendem nepřekonal Šesťorkina a následně ještě našel před brankou zcela volného Konstantina Makarova. Ten však nahrnul kotouč jen pod gólmana Petrohradu!
    52:32 Nikita TOČICKIJ - 8:3

52:32
    8:3 pro domácí! Chafizulin našel NIKITU TOČICKÉHO, který jel sám na Šaryčenkova, přehodil si kotouč na bekhend a zvedl ho nad levou ruku hostujícího gólmana. Asistence: Dinar Chafizullin.

51:34
    Dvě velké šance neproměnil Ilja Kovalčuk! Domácího kapitána připravil o hattrick výbornými zákroky Šaryčenkov!
    50:02 Oleg POGORIŠNYJ - 7:3

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Kovalčuk (S. Plotnikov, Vojnov), 5. Barabanov (A. Bělov, N. Gusev), 7. Barabanov (Koskiranta, N. Gusev), 12. S. Plotnikov (Vojnov, Kovalčuk), 24. Kovalčuk (Vojnov, S. Plotnikov), 29. Širokov (Chafizullin, Chochlačjov), 39. Širokov (A. Bělov, Chochlačjov), 53. Točickij (Chafizullin), 60. N. Gusev (Barabanov) – 20. Panov (Bortnikov), 44. Ugolnikov (Lapenkov), 51. Pogorišnyj (Gorbunov, Lapenkov), 56. N. Chlystov (Panov, Bortnikov)

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Ivannikov) – Zubarev, Vojnov, A. Bělov, J. Jakovlev, Čudinov, Chafizullin, Rykov – S. Plotnikov, Tichonov, Kovalčuk (C) – Barabanov, Koskiranta, N. Gusev – Chochlačjov, Točickij, Širokov – Děrgačjov, Kablukov, Ketov – Grebenščikov.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (7. Šaryčenkov) – Šulakov, Želdakov, N. Chlystov, Pogorišnyj, Ugolnikov, Selezňov – Panov (C), Kurjanov, Bortnikov – Varfolomejev, Gorbunov, Lapenkov – Ljudučin, D. Chlystov, P. Medveděv – J. Popov, K. Majorov, Radulov – Buljanskij.

Rozhodčí: Buturlin, Gamalei – Badyl, Goljak

Diváci: 11020