Buffalo – Toronto 1:8 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 1:0 (kon.) | Carolina – Tampa 1:2 (po pr.)
Detroit – Boston 1:2 (po pr.) | St. Louis – Dallas 4:1 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 5:1 (kon.)
Calgary – Vancouver 2:1 (kon.) | Colorado – Los Angeles 3:1 (kon.) | San Jose – Arizona 3:2 (po pr.)
Ottawa – Montreal 2:3 (po pr.)
St. Louis Blues
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Dallas Stars
Sobota 01.10.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Příprava NHL

To je pro dnešek vše. Budu se těšit u dalších utkání NHL napočtenou. (04:47:16)

1. Petteri Lindbohm (STL) 1+1
    2. Ty Rattie (STL) 0+1
    3. Colton Parayko (STL) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Dmitrij Jaškin (STL) 1+0, 5 střel, čas na ledě 16:23
    Jiří Hudler (DAL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:30

I ve třetí třetině dokázali domácí přidat alespoň jednu branku a celkově tak vítězí zaslouženě 4:1.

59:16
    Kotouč končí mezi diváky.

58:19
    Hostům dnes nic nevychází, ani Sharpova střela neskončila za zády Copleyho.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a troufnu si tvrdit, že i celého utkání.

57:51
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Bortuzzo – 2 min., nedovolené bránění).

57:34
    Postavení mimo hru.

57:30

56:35
    Až po minutě přesilovky se dostali hráči St. Louis k zakončení. Lehtonen byl připraven.

55:30
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Ritchie – 2 min., hákování).

55:18
    Další projektil vyslaný hráči Dallasu končí mimo tři tyče.

55:00
    Posledních pět minut do konce základní hrací doby. Zdá se být rozhodnuto.

St. Louis právě vstřelilo branku!

Na další střelu PETTERIHO LINDBOHMA již finský brankář nestačil a St. Louis se může radovat z další využité přesilové hry. Bez asistence.

52:19
    Lehtonen musel vytáhnout dva zákroky proti střele Stastneho a Lehtery.

51:42
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Ritchie – 2 min., nedovolené bránění).
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:35
    Julius Honka zamezil nebezpečí v podobě střely z hole Barbasheva.

50:03
    DeFazio zneškodnil střelu Berglunda již v zárodku.

49:25
    Touš v hledišti.

49:08
    Sharp dělovka se také neujala.

48:43
    Smith se z bezprostřední blízkosti pokusil překona Copleyho bekhendem, ten byl však proti.

47:06
    Střelou zápěstím se prezentoval domácí Butler, Lehtonen přerušuje hru.

46:25
    Hosté si opět větší příležitost v početní výhodě nevypracovali.

46:20

45:42
    Od modré zkoušel vypálit Klingberg. Jaškin jeho střelu zblokoval.

44:32
    Lindbohm v oslabení prověřil pozornost Lehtonena.

44:20
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Rattie – 2 min., držení protihráče).

44:14
    Elie z bezprostřední blízkosti tečoval puk, ale ani to hosty ke gólové radosti nepřivedlo.

43:23
    Ani pokus Patricka Eavese neznamená snížení na jedinou branku.

42:31
    Johnsův bekhendový pokus nemohl Copleyho překvapit.

42:20
    Kotouč opustil hrací plochu.

41:02
    Smithova rána neprošla přes Lindbohma.

40:25
    Jaškin chtěl přidat druhý gól, Lehtonen ale střelu bez problémů pokryl.

40:05
    U domácích dochází ke změně brankářů, Allena nahrazuje Copley.

40:01

V této třetině byli jasně aktivnější domácí. Navíc to potvrdili i gólově, když se nejprve v přesilovce prosadil Jordan Schmaltz, a o necelou minutu později také Dmitrij Jaškin. Uvidíme, zda hosté dokáží zápas ještě zdramatizovat a vrátit se do hry.

Další třetina začne přibližně v 3:57.

40:00

39:58
    V posledních vteřinách Klingberg mohl zdramatizovat utkání, jeho pokus ale o několik čísel minul domácí branku.

39:24
    Puk v hledišti. Hosté zatím branku Allena ani neohrozili.

38:37
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Stastny – 2 min., sekání).

38:34
    John Klingberg svým pokusem nezvládl prostřelit brankáře St. Louis.

37:26
    Hra se nyní odehrávává v neutrální zóně.

36:22
    Další zákrok po střele Bortuzza si připisuje Kari Lehtonen.

34:38
    Hru zastavuje offside.

34:15
    Puk skončil v hledišti.

33:42
    Paraykova střela z nadějné pozice byla zblokována.

33:08
    Hostům se vůbec nedaří zakládat útok.

32:40

32:29
    Po střele Dowlinga brankář domácích přerušuje hru.

32:09
    Hamhuis vypálil od modré, ale branku o několik čísel minul.

31:08
    Dallasu se nedaří založit kloudnou akci.

30:40
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Allen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    30:19 JAŠKIN - 3:1

30:19

Bluesmani vedou již o dva góly! Povedenou střelou se prosazuje DMITRIJ JAŠKIN. Asistence: Ty Rattie.

29:47
    V další šanci Agostino. Skóre se ale nemění.
    29:24 SCHMALTZ - 2:1

29:24

Domácí využívají další přesilovou hru. Střelcem vedoucí branky se stává JORDAN SCHMALTZ. Asistence: Jori Lehtera, Petteri Lindbohm.

29:08
    Lehtera svým projektilem minul branku hostů.

28:57
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Elie – 2 min., podražení).

28:30
    Smith vybojoval vhazování v útočném pásmu hostí.

28:09
    Puk opustil hrací plochu.

28:02

27:57
    Sharp nedokázal využít početní výhodu. Stars jsou aktivní a snaží se o častou střelbu.

27:13
    Brankář domácích si připisuje další důležitý zákrok.

26:43
    Další střelu Hamhuise blokuje pozorná obrana.

26:06
    Dan Hamhuis povedenou střelou těsně minul branku Allena.

26:02
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Stastny – 2 min., hákování).

25:47
    Ke střele se po delší době dostali také Hvězdy, Klingberg ale svou dělovkou skóre nezměnil.

25:22
    Lehtonen maří další pokus Upshalla.

24:27
    Po delší době měli opět šanci domácí. Parayko ale svůj druhý gól nevsítil.

22:47
    Jaškin se ani tentokrát z výhodnější pozice nedokázal zapsat mezi střelce tohoto klání.

22:41
    Po střele Butlera posílal kotouč zpět do ohně Jaškin, ani jeho pokus gólem neskončil.

21:14
    Zakročit nyní musel i na druhé straně Allen.

21:02
    Upshall donutil brankáře Stars přerušit hru. Domácí začínají druhou dvacetiminutovku aktivně.

20:19
    Lindbohm jako první ve druhé třetině vystřelil, Lehtonena jeho střela ohrozit nedokázala.

20:01

Na střely Dallas vyhrál první třetinu v poměru 9:5.

Další třetina začne přibližně v . 3:01

V první třetině jsme viděli po gólu na každé straně. Nejdřív se gólem z přesilovky prosadil Jason Spezza. Domácí kontrovali také v přesilovce po střele Coltona Parayka.

20:00

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.
    18:58 PARAYKO - 1:1

18:58

Těsně před vypršením McKenzieho trestu se střelou z nápřahu prosazuje COLTON PARAYKO. Asistence: Chris Butler, Patrik Berglund.

18:15
    Nebezpečně vypálil Rattie, ale Lehtonen přesně zasáhl a přerušil hru.

17:01
    St. Louis vyhráli buly a mohou se pokusit o lepší provedení přesilové hry.

17:00
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (McKenzie – 2 min., nedovolené bránění).

15:10
    Hosté v plném počtu. Tato přesilovka Bluesmanům vůbec nesedla.

14:34
    Paradoxně se jako první do šance dostal při vlastním oslabení Sharp. Branku však vsítit nedokázal.

13:10
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Backman – 2 min., vysoká hůl).

13:02
    Hru rozkouskuje další offside.

12:15
    Jaškin svým pokusem Lehtonena nepřekvapil.

12:07
    Po nápřahu Oleksiaka si Allen raději schoval kotouč. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

11:52
    Dowling se obětavě vrhl do střely Schmaltze.

10:56
    Hra je zastavena pro offside.

09:00
    Hosté jsou při chuti. Takřka ihned po vhazování střílel Ranford leč neúspěšně.
    08:49 SPEZZA - 0:1

08:49
    Dallas právě vstřelil branku!

Dallas právě využil přesilovou hru, když se střelou zápěstím prosadil dnes velmi aktivní JASON SPEZZA. Asistence: Patrick Eaves, Jiří Hudler.

08:29
    Zakázané uvolnění domácích.

08:02
    Patrick Sharp zkusil své štěstí, brankář domácích však stále drží čisté konto.

07:33
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Berglund – 2 min., vysoká hůl).

06:08
    Hosté v přesilovce svého soupeře moc neohrozili, a tak na druhé straně mohl nebezpečně vypálit Paajarvi.

05:27

04:48
    Domácí hrají velmi obětavě a na své konto si připsali rovnou dvě zblokované střely.

04:19
    Allen přerušuje hru po střele z hole Jasona Spezzy.

03:40
    Upshall v oslabení prověřil pozornost Lehtonena.

03:33
    Spezzova střela zblokována

03:27
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Perron – 2 min., držení protihráče).

03:20
    Na druhé straně Berglund střílí těsně nad.

03:11
    Ritchie z dorážky míjí svatyni bráněnou Allenem.

01:10
    Jaškin přerušuje nadějný útok hostí.

00:23
    Hra je přerušena pro offside.

00:14
    Rattie přišel v útočném pásmu o kotouč a první útok zápasu je tak minulostí.

00:02
    Zápas právě začal. Uvidíme, zda se domácím povede vrátit hostům porážku z minulého utkání.

00:01
    V dnešním utkání také bude chybět Švéd Mattias Janmark.

Zpráva o zranění Jadena Schwartze

St. Louis Blues: Allen (Copley) – Gunnarsson, Parayko – Lindbohm, Bortuzzo – Butler, Schmaltz – Perron, Berglund, Rattie – Agostino, Jaškin, Paajarvi – Lehtera, Stastny, Upshall – Blais, Barbashev, Galiardi.

Dallas Stars: Lehtonen (Lagace) – Hamhuis, Klingberg – Oleksiak, Johns – Backman, Honka – Hudler, Spezza, Sharp – DeFazio, Dowling, Eaves – Elie, Cracknell, Ritchie – McKenzie, Smith, Ranford.

Domácí mají v dosavadní přípravě odehrán jeden zápas navíc s kladnou bilancí dvou výher a jedné porážky. V prvním klání dokázali na domácím ledě porazit Columbus Blue Jackets 7:3. V následné odvetě dokonce zvládli soupeře na jeho ledě vynulovat poměrem 5:0. Bluesmani zatím padli pouze s Dallasem 1:3, kdy se s bilancí 1+1 zaskvěla nová posila v barvách Stars Jiří Hudler.

Texaský tým má zatím, v rámci přípravy, vyrovnanou bilanci, když v prvním zápase dokázal porazit, na domácím ledě, právě St. Louis Blues (3:1). Ve druhém utkání však podlehli Coloradu Avalanche (2:4).

Vítejte u dalšího přípravného utkání NHL. Tentokrát se na ledě St. Louis Blues představí Dallas Stars.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Tomáš Flégl

Branky a nahrávky: 19. Parayko (Butler, Berglund), 30. Schmaltz (Lehtera, Lindbohm), 31. Jaškin (Rattie), 53. Lindbohm – 9. Spezza (Eaves, Hudler)

Rozhodčí: Jean Hebert, Peter MacDougall – Brandon Gawryletz, John Grandt