Ajax – Utrecht 3:2 (kon.) | Willem II – Feyenoord 0:2 (kon.) | Heracles – Twente 1:1 (kon.)
Sparta Rotterdam – Alkmaar 1:1 (kon.)
Willem II Tilburg
0:2 (0:1)
Feyenoord Rotterdam
Neděle 02.10.2016, 14:30Nizozemská Eredivisie • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Nizonemské Eredivisien. V tomto zápase proti sobě nastoupí Willem II Tilburg a Feyenoord Rotterdam.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam se pečlivě rozcvičují.

Willem II Tilburg: Lamprou – Heerkens, Peters, Ojo, T. Haye – Sol – Falkenburg, Croux, Tshimanga, Lachman – van Anholt.
    Náhradníci: N. Bertrams, Branderhorst – Koppers, Schuurman, Andrade, D. Wuytens, van den Boomen, Ogbeche, Lieftink, Abubakar-Ankra, Calcan.

Feyenoord Rotterdam: Jones – Karsdorp, Kongolo, van der Heijden, Kuijt – El Ahmadi, Jørgensen, Basaçikoglu – Toornstra, Botteghin, Vilhena.
    Náhradníci: Hansson, Bijlow – Vejinović, Nelom, Nieuwkoop, Simon Gustafson, Kramer, el Hankouri..
    Do výkopu duelu mezi Willemem II. a Feyenoordem zbývá jen pár okamžiků. Pojďme si připomenout nejhezčí momenty!

1
    1. Fotbalisté obou týmů během tradičního podání rukou.

1
    Faulu se dopustil hostující Terence Kongolo. Rozehrávat budou domácí z dobré pozice. Jordy Croux trefil pouze zeď před brankou. Obrana následně posílá míč do bezpečí.

2
    Domácí fotbalisté hrají velmi pečlivě z obrany. Nedávají soupeři mnoho šancí na kombinace na útočné polovině.

3
    Hostující Bilal Basaçikoglu vhazoval na své polovině, spoluhráče dlouhým hodem najít nedokázal.

4
    Feyenoord Rotterdam se nemůže dostat přes polovinu hrací plochy. Podařilo se to až díky dlouhému nákopu brankáře Brada Jonese.

4
    Terence Kongolo pokračoval v akci a dostal se až do zakončení. Jeho rána branku trefit nedokázala, a tak míč do hry uvede domácí brankář.

6
    Znovu Kostas Lamprou dlouhým výkopem hledal spoluhráče na polovině hrací plochy. Byl velmi přesný. Našel Funso Oju, který o míč následně přišel v souboji s protihráčem.

7
    Domácí Katuku Tshimanga dostal od kolegy příliš dlouhý míč, který nedokázal dosprintovat.

8
    Dirk Kuijt se dostal do zakončení, domácí brankář si s jeho nepříliš povedenou střelou poradil s naprostým klidem.

10
    Domácí fanoušci velmi hlasitě podporují své oblíbence ve snaze zaskočit obranu soupeře a pokusit se vstřelit úvodní branku zápasu.

11
    Darryl Lachman uvedl míč do hry rozehrávkou standardní situace na vlastní polovině.

11
    Akce pokračovala dál. Z dobré pozice se pokusil ohrozit branku Francisco Sol. Gólman Brad Jones byl na svém místě.
    11. Francisco Sol se dostal do zakončení po pěkném centru.

12
    Sledujeme fotbal, který se přelévá ze strany na stranu, k vidění není mnoho zajímavých momentů. Diváci se těší na první gól, který je, zatím, v nedohlednu.

14
    Tonny Vilhena zakončoval rychlou akci hostujícího celku. Jeho ránu bez přípravy tak tak dokázal brankář Kostas Lamprou vyrazit na rohový kop.
    14. Fantasticky sehraný protiútok v podání Feyenoordu.

14
    Jens Toornstra vyslal do pokutového území centr, se kterým si nikdo nedokázal poradit. Míč končí v zámezí a bude následovat odkop od branky.

16
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Hostující celek se k velké radosti v sektoru pro hosty dostává do vedení. Bilal Basaçikoglu přihrál do předbrankového prostoru, kde byl NICOLAJ JORGENSEN, který byl rychlejší než brankář a poslal míč za záda gólmana.
    16. Nicolai JØRGENSEN - 0:1

18
    Žlutou kartu dostává Freek Heerkens (Willem II Tilburg). Naprosto zbytečný faul na polovině hrací plochy. První žlutá karta v této sezóně pro tohoto hráče.

19
    Domácí fotbalisté se snaží rychle vyrovnat, ale nemohou najít skulinku ve hře Rotterdamu. Hosté hrají velmi dobře před vlastní brankou.

20
    Kostas Lamprou dlouhým výkopem poslal míč na polovinu hrací plochy. Tam byl domácí hráč faulovaný, následovat bude volný kop.

20
    Thom Haye byl tím, kdo jej rozehrál. Jeho pokusu chyběl důraz a hlavně lepší provedení.

21
    Willem II Tilburg mohl vyrovnat, ale míč z předbrankového prostoru dokázal výborně odkopnout bránící Eric Botteghin.

23
    Souboje o míč se odehrávají zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek nyní chce chybovat.

24
    Jordy Croux rozehrával rohový kop domácích. Jeho centr našel obránce, který dokázal balon poslat daleko od branky.

25
    Kostas Lamprou raději vzal míč do rukavic a následně až rozehrál. Sledujeme velmi vyrovnaný fotbal, který zatím nabídl jednu branku. Prosadili se hosté.

26
    Kostas Lamprou dokázal výborně zastavit střelecký pokus Tonnyho Vilhena.

28
    Optickou převahu mají hostující fotbalisté, kteří se celkem snadno dostávají před branku domácích. Velké množství střel ale dokáží domácí obránci zblokovat.

29
    Pomalu ale jistě se dostáváme na konec první půl hodiny hry. V dosavadním průběhu zápasu jsme viděli jednu branku, prosadili se v 16. minutě hosté.

29
    Katuku Tshimanga si připsal výborný obranný zákrok. Následně kopali hosté rohový kop. Jens Toornstra se dostal do zakončení, ale jeho rána byla ztečovaná. Další roh. Jens Toornstra tedy od rohového praporku uvedl míč do hry. Ke střele se z hranice velkého vápna dostal Tonny Vilhena. Minul.

32
    Brad Jones se po dlouhé době zapojil do hry, když dokázal vybojovat míč v souboje ve vzduchu. Domácí se tak do zakončení neprobojovali.

33
    Willem II Tilburg se pokouší vyrovnat, ale nemá to snadné. Defenziva Rotterdamu hraje velmi kompaktně a nedává soupeři prostor pro zakončení.

35
    Posledních deset minut základní hrací doby v prvním poločase je tu. Na hře domácích je sice vidět snaha, a nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno. Jenomže Freek Heerkens hlavičkou minul branku. Následuje odkop Jonese.

36
    Sledujeme hodně vyrovnaný zápas, diváci hlasitě podporují domácí celek v cestě za vyrovnáním. Momentálně se ale hra řídí Tolkienovským heslem "tam a zase zpátky".

38
    Terence Kongolo uklidňuje hru, vrací míč brankáři, od kterého založí hosté novou akci.

40
    Posledních pět minut hry v prvním poločase, nepočítáme-li nastavení.

41
    K vidění je poměrně velké množství nepřesností na straně domácích i hostů.

41
    Domácí fotbalisté nabrali na polovině hrací plochy rychlost, vřítili se na domácí obranu. Vinou nepřesného finálního pasu nedošlo k výraznějšímu ohrožení branky.

43
    Kostas Lamprou musel zasahovat po střele jednoho z hostujících fotbalistů. Rána mířila do středu branky, a tak neměl gólman problém zasáhnout.

44
    Po krásné akci hostů se do zakončení dostal Bilal Basaçikoglu. Jeho projektil neohrozil branku, nýbrž diváky na tribuně, neboť tam letěla jeho rána.

45
    V poklidném tempu se dohrává první poločas.

45+0

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas nabídl vyrovnaný fotbal. V šestnácté minutě se dokázali prosadit hosté, a tak po 45 minutách platí stav 0:1.
    Nicolai Jørgensen oslavuje se svými spoluhráči úvodní gól.

46

46
    Erik Falkenburg se dostal do dobré střelecké pozice, jeho rána však byla tečovaná, a tak mohl míč velmi snadno chytit brankář Brad Jones.

47
    Na druhé straně se do zakončení dostal Bilal Basaçikoglu. Jeho rána ani zdaleka neměla gólové parametry.

48
    Erik Falkenburg se znovu probojoval do zakončení. Tentokrát hlavičkoval centru z levé strany. Míč končí vysoko nad brankou.

50
    Mnoho zajímavých šancí úvod druhého poločasu nenabízí. Sledujeme velmi vyrovnaný zápas, ve kterém zatím padla jediná branka.

51
    Rohový kop rozehrával Tonny Vilhena. Nicméně se do zakončení nedostal nikdo z jeho spoluhráčů. Obrana odpravila míč daleko od branky.

53
    Jens Toornstra rozehrává rohový kop hostujícího celku. Následně poslal míč před branku. Nicolai Jørgensen nedokázal hlavičkovat přesně.

55
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Thom Haye, přichází Bartholomew Ogbeche.

56
    Domácí celek se zatím snaží marně vyrovnat. Zápas je to velmi vyrovnaný a poslední minuty naznačují, že velká taktická bitva bude pokračoval dál.

57
    Do dobré střelecké pozice se probojoval Funso Ojo. Gólman Brad Jones vytáhl další pohotový zákrok.

60
    Výborně se nyní dokázali domácí fotbalisté vrátit. Sledujeme dál vyrovnanou hru. Mnoho střeleckých pokusů k vidění není.

61
    Domácí fanoušci neustále podporují své oblíbence ve snaze o vyrovnání, i když se zatím do mnoha šancích nedostávají.

62
    Bartholomew Ogbeche se dostal do výborně střelecké pozice. Na zamíření měl dostatek času, ale trefil jen prostor nad brankou.
    62. Nádherná střela Ogbecheho zamířila jen těsně nad.

63
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Dirk Kuijt, přichází Renato Tapia.

65
    Domácí fotbalisté se dostávají do střeleckých pozic nebývale lehce. Hostující defenziva momentálně nepodává ani z daleka optimální výkon.

66
    Ránu někam na oběžnou dráhu poslal domácí Erik Falkenburg. Jeho střelecký pokus měl k dokonalosti zatraceně daleko.

68
    Willem II Tilburg se snaží s výsledkem něco udělat, zatím však nemůže najít recept na obranu soupeře.

69
    Tonny Vilhena rozehrával rohový kop. Akce pokračovala a Kostas Lamprou měl plné ruce práce, aby neinkasoval další branku. Nakonec vše zvládl.

70
    Dostáváme se do posledních dvaceti minut zápasu a to je přesně doba, kterou mají domácí na pokusy o vyrovnání.

71
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Katuku Tshimanga, přichází Dico Koppers.

73
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Nicolai Jørgensen, přichází Michiel Kramer.

73
    Dico Koppers se dostal do zakončení, ale jeho rána končí vysoko nad brankou. Následuje rohový kop, neboť byla předchozí střela zblokovaná.

74
    Kostas Lamprou uvedl míč do hry dlouhým odkopem od branky.

75
    Sledujeme vyrovnaný fotbal, který se hodně rychle blíží do své finální fáze. Jednobrankový náskok hostujícího celku je stále aktuální.

76
    Mám pocit, že je hotovo. Nedůsledný výkop obrany domácích potrestal RENATO TAPIA, který se dostal až před samotného brankáře. Mohl ještě přihrávat, ale rozhodl se pro střelu a trefil se přesně.
    76. Renato TAPIA - 0:2

78
    Pořadatelská služba má co dělat, protože na tribuně se fanoušci začali pošťuchovat a přerostlo to ve větší rozmíšku. Evidentně jsou příznivci domácího celku znechuceni průběhem zápasu.

80
    Domácí hráči přišli k tribunám a snaží se rádoby fanouškům domluvit. Domnívám se, že tento incident bude řešit disciplinárka a trest domácí klub nemine.

81
    Pokračuje se ve hře a věřme, že se zápas dohraje. Asi nemusím připomínat, co se čas od času například stane v české nejvyšší soutěži.

83
    Vypadá to, že se domácí příznivci uklidnili a zápas se blíží ke svému konci.

84
    Uvidíme, kolik minut sudí nastaví, připomínám, že nějaké tři minuty se nehrálo kvůli nepokoji v hledišti.

84
    Bartholomew Ogbeche měl na kopačce snížení. Trefil jen štangli a gesto domácího kouče je více než výmluvné. Hlava v dlaních, gesto zmaru.

86
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Funso Ojo, přichází Bruno Andrade.

87
    Žlutou kartu dostává Dico Koppers (Willem II Tilburg).

89
    V poklidném tempu se zápas dohrává, hosté vedou o dvě branky a kontrolují hru.

89
    Výborný zákrok si po střele Michiel Kramera připisuje brankář Kostas Lamprou.

90
    Žlutou kartu dostává Bilal Basaçikoglu (Feyenoord Rotterdam).

90+1
    Sudí nastaví celkem pět minut.

90+2
    V nastaveném čase se zápas v poklidném zápasu dohrává, mnoho zajímavých momentů k vidění není.

90+3
    Rohový kop mají k dispozici domácí. Bruno Andrade od rohového praporku našel jen hlavu obránce, který odhlavičkoval míč daleko od své branky.

90+3
    Francisco Sol v zajímavé střelecké pozici branku minul. Mnoho času se už hrát nebude.

90+5
    Probíhá poslední minuta nastaveného času. Michiel Kramer nedokázal zakončit přesněji.

90+5

Opticky to bylo hodně vyrovnané utkání. Nakonec jej vyhrávají fotbalisté Rotterdamu, kteří vstřelili dvě branky. Jedinou kaňkou na jinak pěkném zápase bylo chování domácích fanoušků, kteří neunesli nepříznivý stav zápasu a začali se prát v hledišti. Výsledkem byla hra přerušená na tři minuty a následné pětiminutové nastavení. (16:24:07)
    Na stadionu Willemu II je vymalováno. Feyenoord vítězí 2:0.

Jan Prošek

Branky: 16. Jørgensen, 76. Tapia

Karty:   18. Heerkens (WLM), 87. Koppers (WLM) – 90. Basaçikoglu (FEY)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:13.
    Willem II Tilburg: Lamprou – Heerkens, Peters, Ojo (86. Andrade), T. Haye (55. Ogbeche) – Sol – Falkenburg, Croux, Tshimanga (71. Koppers), Lachman – van Anholt.

Feyenoord Rotterdam: Jones – Karsdorp, Kongolo, van der Heijden, Kuijt (63. Tapia) – El Ahmadi, Jørgensen (73. Kramer), Basaçikoglu – Toornstra, Botteghin, Vilhena.
    Náhradníci: Hansson, Bijlow – Vejinović, Nelom, Nieuwkoop, Simon Gustafson, Kramer, el Hankouri, Tapia.