Washington – St. Louis 2:1 (2:1 po s.n.) | NY Islanders – New Jersey 4:3 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 4:3 (po pr.)
Winnipeg – Ottawa 4:2 (kon.) | Vancouver – Arizona 2:4 (kon.)
Winnipeg Jets
4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Ottawa Senators
Úterý 04.10.2016, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • Příprava NHL

Slovenská stopa v utkání

Marko Daňo (WPG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:30 (04:47:43)

Tři hvězdy utkání

1. Mathieu Perreault (WPG) 0+2
    2. Dustin Byfuglien (WPG) 0+2
    3. Ryan Dzingel (OTT) 1+0

Statistiky: střely na bránu: 33-29, zablokované střely: 15-6, hity: 10-23, trestné minuty: 8-14.
    Jets po výhře nad Ottawou zaznamenali čtvrtou výhru v řadě.

Ottawa v zápase dvakrát vedla, jenže Winnipeg na její góly v prostřední části dokázal vždy zareagovat a ve třetí třetině poté zápas otočil na svou stranu. Vítězný gól vstřelil z ostrého úhlu v těžké pozici Kyle Connor a tečku za zápasem udělal střelou do prázdné brány pět sekund před koncem Nikolaj Ehlers. Konečný výsledek. Winnipeg Jets 4 Ottawa Senators 2.

59:55 Nikolaj EHLERS - 4:2

59:55
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    NIKOLAJ EHLERS pět sekund před koncem dostal krásnou přihrávku do jízdy od Blakea Wheela a řítil se sám na bránu. Útočník Winnipegu byl poté stažen k ledu Mattem Bartkowskim a puk zamířil vedle levé tyče, rozhodčí ale ukázali do brány a Nikolaj Ehlers vstřelil nejsnadnější gól v kariéře! Jets po technické brance vítězí 4:2. Asistence: Blake Wheeler a Andrew Copp.

59:05
    Andrew Hammond vystartoval na střídačku a Ottawa to zkouší necelou minutu před koncem při hře bez brankáře!

58:51
    Winnipeg Jets i přes obrovskou snahu a tlak kýžený čtvrtý gól přidat nedokázal a Ottawa to ještě může zkusit po návratu vyloučeného Ryana Dzingela při hře bez brankáře.

56:50
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Ryan Dzingel – 2 min., sekání).

56:50
    Jets dostali svého soupeře pod obrovský tlak, ze kterého pramení další přesilová hra. Matt Bartkowski se vrátil zpět na led, vypadá to ale, že se na trestnou lavici vrátí.

55:57
    Dustin Byfuglien si srovnal puk na hůl a od modré čáry napřáhl k další prudké střele, která ještě navíc byla tečována, na bránu ale nakonec nezamířila a byla sražena mimo. Dobrou práci v obraně odvedl Ryan Dzingel!

55:15
    Toby Enstrom tvrdě vypálil od modré čáry, jenže pouze doprostřed brány, kde Andrew Hammond i přes stížený výhled jeho jedovatou ránu hrudí vyrazil.

54:18
    Jets mají k dispozici v závěru zápasu přesilovou hru a společně s ní ideální možnost rozhodnout.

53:57
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Matt Bartkowski – 2 min., podražení).

53:57
    Nikolaj Ehlers nabral na pravém křídle obrovskou rychlost a byl jedním z hráčů Ottawy na modré čáře podražen.

53:22
    Hráči Ottawy se v blízkosti pravé tyče po bleskově sehraném útoku ke střele nedostali a po hře vysokou holí byla hra přerušena.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:26
    Chris Neil je na střídačce Ottawy ošetřován poté, co utrpěl nepříjemný úder do nosu, ze kterého krvácí.

51:15
    Nic Petan se ocitl po krásné přihrávce z pravého křídla na vzdálenější levé tyči v obrovské šanci, jenže puk do zdánlivě prázdné brány uklidit nedokázal! Andrew Hammond vytáhl senzační zákrok a po bleskovém přesunu puk vleže zastavil.

49:08
    Max McCormick se vrátil po čtyřech minutách strávených na trestné lavici zpět na led a Ottawa hraje po inkasování druhého gólu v oslabení v plném počtu.

48:09
    Jets se dokázali prosadit před vypršením prvního trestu Maxe McCormicka a pokračují v početní výhodě.
    47:02 Kyle CONNOR - 3:2

47:02
    KYLE CONNOR si v blízkosti pravé tyče srovnal puk na hokejku po přihrávce Mathieua Perreaulta a z ostrého úhlu poté těžkou střelou nad levým ramenem Andrewa Hammonda zamířil do bližšího horního rohu brány. Jets využívají druhou přesilovou hru a poprvé v zápase se ujímají vedení! Asistence: Mathieu Perreault a Toby Enstrom.

46:52
    Jets tvrdě vypálili od modré čáry, následná dělovka ale zamířila vedle levé tyče.

45:26
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Max McCormick – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

45:26
    Ottawa se snažila v blízkosti pravé tyče dostat do zakončení, Michael Hutchinson ale rychle přikryl puk na ledě lapačkou a po následném tvrdém hitu se za bránou strhla obrovská mela!

43:56
    Mathieu Perreault vypálil na pravém křídle od mantinelu, jeho následný pokus ale zpacifikoval Andrew Hammond a po úspěšném zákroku přerušil hru.

43:00
    Hra se v úvodu třetí třetiny přelévá ze strany na stranu, po třech odehraných minutách závěrečné části je ovšem skóre stále nerozhodné 2:2.

41:56
    Marko Daňo skvěle tečoval před bránou nahození svého spoluhráče z pravého křídla, Michael Hutchinson ale vytáhl fantastický reflexivní zákrok a pravým betonem puk vyrazil!

41:07
    Útočnou akci Senators vzápětí zastavil ofsajd, po kterém hra byla vykázána do středního pásma.

40:24
    Chris Kelly se ocital mezi kruhy pro vhazování ve slibné střelecké pozici, nakonec ale bránu Jets neohrozil.

40:01

Statistiky po druhé třetině: střely na bránu: 22-24, zablokované střely: 12-3, hity: 8-17, trestné minuty: 6-6.

Třetí třetina začne přibližně ve 4:02.

Ottawa se ve druhé části ujala dvakrát vedení, ani v jednom případě ho ale nedokázala udržet. Na úvodní gól zápasu v podání Ryana Dzingela odpověděl Mark Scheifele a na trefu Toma Pyatta vzápětí pouhých šest sekund před koncem druhé třetiny po bleskově sehraném protiútoku Blake Wheeler. Skóre po druhé třetině. Winnipeg Jets 2 Ottawa Senators 2.

40:00
    39:54 Blake WHEELER - 2:2

39:54
    Jets v závěru druhé třetiny vyrazili do rychlého protiútoku, a přestože se Mathieu Perreault v mezikruží mezi dvojicí protihráčů před bránu neprotáhl, puk se dostal k Dustinovi Byfuglienovi, který přenesl hru doleva a BLAKE WHEELER tvrdou střelou s příklepem z vrcholu levého kruhu pro vhazovaní zamířil mezi betony Andrewa Hammonda ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Dustin Byfuglien a Mathieu Perreault.

39:09
    Útok Jets zastavilo postavení mimo hru a vhazovat se bude 51 sekund před koncem prostřední části ve středním pásmu.

38:00
    Do konce druhé třetiny zbývají odehrát dvě minuty a Ottawa po využití přesilové hry 5 na 3 vede 2.1.
    36:16 Tom PYATT - 1:2

36:16
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Phil Varone si vyměnil třikrát puk na pravém křídle s Michaelem Kostku a přihrávkou z úhlu poté našel před bránou TOMA PYATTA, který puk z blízkosti usměrnil po ledě k levé tyči. Ottawa využívá přesilovou hru 5 na 3 a bere si zpět své ztracené vedení. Asistence: Phil Varone a Michael Kostka.

36:04
    Dustin Byfuglien usedl na trestnou lavici za sekání a Ottawa Senators má k dispozici přesilovou hru 5 na 3, která potrvá 50 sekund!

36:04
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dustin Byfuglien – 2 min., sekání).

35:35
    Před pár okamžiky faulovaný Thomas Chabot tvrdě vypálil z levého křídla, jeho střela ale minula přední tyč a Michael Hutchinson proti ní zasahovat nemusel.

34:54
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Brenden Kitchon – 2 min., podražení).

34:54
    Brenden Kitchon uprostřed ledové plochy sestřelil tvrdým hitem Thomase Chabota a na ledě se strhla velká mela!

33:53
    Ben Chiarot zkusil tvrdě vypálit od modré čáry a mířil do levého horního rohu brány, Andrew Hammond ale jeho pokus pravým ramenem vyrazil mimo!

33:36
    Jets mají obrovský tlak a Senators nevědí, kam dřív skočit.

32:34
    Mathieu Perreault využil skvělého objetí brány v podání Dustina Byfugliena a z úhlu se snažil vypálit, jeho pokus byl ale zablokován a Senators puk vyhodili do středního pásma.

32:04
    Michael Hutchinson měl po krátké reklamní přestávce co dělat, aby puk po nebezpečné teči u své levé tyče vleže zastavil!
    30:49 Mark SCHEIFELE - 1:1

30:49
    Jets krásně sehráli přesilovou hru a po diagonální přihrávce Nikolaje Ehlerse z vrcholu pravého kruhu pro vhazování puk dopravil do sítě na vzdálenější levé tyči z úhlu MARK SCHEIFELE. Asistence: Nikolaj Ehlers a Dustin Byfuglien.

30:21
    Jets se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, jako poslední pálil od modré čáry Marko Daňo, jehož střelu Andrew Hammond po pěkném zákroku ukryl ve své lapačce!

29:56
    Mathieu Perreault na pravém křídle vypálil téměř z nulového úhlu a puk se od přední tyče odrazil zpět do hry!

29:37
    Toby Enstrom vypálil od modré čáry a před bránou se snažil ještě tečovat puk Marko Daňo, zasáhnout puk ve vzduchu se mu ale nepodařilo a Andrew Hammond si připsal další úspěšný zákrok, po kterém nadále drží čisté konto.

29:25
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Nick Paul – 2 min., hákování).

29:12
    Dustin Byfuglien přenechal na levém křídle puk Nikolajovi Ehlersovi, který zkusil zaskočit Andrewa Hammonda prudkou střelou z ostrého úhlu, brankář Ottawy byl ale připraven a jeho pokus vyrazil.

28:21
    Dustin Byfuglien vypálil z levého kruhu pro vhazování a po dobrém zákroku Andrewa Hammonda byla hra přerušena.

27:57
    Tom Pyatt se ocitl těsně před bránou v obrovské šanci po šťastném odrazu puku, Michael Hutchinson ho ale na brankové čáře dokázal zastavit a Pyatt se ke střele nedostal!

27:03
    Blake Wheeler na pravém křídle vypálil z otočky, jeho jedovatá střela ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče a brankář Andrew Hammond zasahovat nemusel.

26:34
    Ottawa přečkala přesilovou hru a krátce na to dokázala udeřit. Jets se snaží odpovědět, jenže zatím marně.

24:56
    Michael Hutchinson zastavil nahození Senators a po ukrytí puku v lapačce přerušil hru.
    23:59 Ryan DZINGEL - 0:1

23:59
    Mark Borowiecki tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování po zpětné přihrávce Buddyho Robinsona nepřesně a za bránou se poté dostal k puku RYAN DZINGEL, který se rychle zorientoval a zpoza ní kotouč zasunul k pravé tyči. Asistence: Mark Borowiecki a Buddy Robinson.

23:43
    Ryan Dzingel už je zpět na ledě a Ottawa hraje v plném počtu.

23:10
    Nikolaj Ehlers nedokázal na kolmou přihrávku svého spoluhráče a Ryan Dzingel se za chvíli vrátí zpět na led.

22:44
    Senators se vzápětí podařilo znovu vyhodit puk přes všechny čáry a Winnipeg musí začínat od znovu.

22:01
    Jets se nepodařilo včas vyklidit útočné pásmo a akci domácího Winnipegu zastavilo postavení mimo hru.

21:49
    Winnipeg má k dispozici druhou přesilovou hru v zápase, jenže zatím se mu nedaří usadit v útočném pásmu a Senators se ihned po vhazování v obranné třetině osvobodili.

21:19
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Ryan Dzingel – 2 min., hákování).

21:18
    Kyle Connor se řítil do samostatného úniku, na poslední chvíli ho ale dokázal o puk připravit skvělým a čistým zákrokem vracející se Fredrik Claesson!

20:55
    Ryan Dzingel zkusil vypálit z vrcholu mezi kruhy pro vhazování a jeho následná střela byla jedním z hráčů Jets přizvednuta do ochranné sítě.

20:48
    Senators se v úvodní části prezentovali hodně fyzickým hokejem, který přinášel po zisku puku dobré šance a Jets se díky němu dostávali místy pod velký tlak.

20:03
    V MTS Centre právě začal druhá třetina, do které oba dva týmy vstupují za bezbrankového stavu. Střelecky aktivnější byla v první třetině Ottawa, gól se ji ovšem vstřelit nepodařilo.

20:01

Statistiky po první třetině: střely na bránu: 12-15, zablokované střely: 7-0, hity: 3-13, trestné minuty: 2-2.

Druhá třetina začne přibližně v 3:02.

Úvodní část zápasu nabídla na obou stranách několik dobrých brankových příležitostí a akcí, v MTS Centre ale zatím hrají prim brankáři. Michael Hutchinson a Andrew Hammond chytají skvěle a do druhé třetiny budou vstupovat s čistým kontem. Skóre po první třetině. Winnipeg Jets 0 Ottawa Senators 0.

20:00

19:54
    Dustin Byfuglien se v blízkosti levé tyče ocitl v závěru první třetiny v obrovské šanci, puk ale za záda Andrewa Hammonda, který zasahoval po delší době, dopravit nedokázal!

17:01
    Phil Varone se nádherně uvolnil na pravém křídle po nabrání velké rychlosti, vyhl se dvěma protihráčům a poté z prostoru mezi kruhy pro vhazování napřáhl ke střele letící těsně nad ledem, kterou Michael Hutchinson výborně vyrazil pravým betonem!

16:04
    Ryan Dzingel z levého křídla napřáhl k pěkné střele, jenže Michael Hutchinson vytáhl ještě hezčí zákrok a puk ukryl po pěkném semaforu v lapačce!

15:08
    Jean-Gabriel Pageau po levé straně zavezl puk do útočného pásma a poté napřáhl k táhlé střele zápěstím, kterou Michael Hutchinson na přední levé tyči v pohodě vyrazil.

13:40
    Mark Scheifele byl zřejmě tím hráčem, který si z levého křídla sjížděl před bránu na volný puk, jenže ho ve velké rychlosti minul a do zakončení se o vlásek nedostal.

12:15
    Oba týmy si zahrály přesilovou hru, která zůstala na obou stranách nevyužita, a tak pokračujeme za bezbrankového stavu 0:0.

11:01
    Phil Varone před bránou skvěle tečoval střelu svého spoluhráče z pravého křídla a puk mířil ke vzdálenější levé tyči, Michael Hutchinson k ní ale skvěle vymrštil svůj pravý beton a jeho pokus vyrazil!

10:16
    Matt Puempel nabral na levém křídle velkou rychlost a z kruhu pro vhazování se snažil zamířit do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Michael Hutchinson ovšem jeho pokus vyrazil levým ramenem a předvedl skvělý reflexivní zákrok!

09:32
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Brian Strait – 2 min., držení protihráče).

08:10
    Thomas Chabot se dostal v blízkosti pravé tyče k odraženému puku a bekhendem se ho snažil umístit do bližšího pravého horního rohu brány, Andrew Hammond ovšem skvěle zasáhl levým ramenem a jeho pokus vyrazil!

07:21
    Scott Kosmachuk vypálil z pravého kruhu pro vhazování, na přední tyči ale jeho pokus zastavil připravený Andrew Hammond.

07:00
    Z první třetiny uplynulo sedm minut a zatím sledujeme velice pohledné utkání, do kterého lépe vstoupili hráči Winnipegu.

05:30
    Blake Wheeler nabral na levém křídle obrovskou rychlost a po sjetí před bránu se mu málem puk pokusilo zasunout vedle pravého betonu Andrewa Hammonda do brány, puk ale zůstal stát na brankové čáře a Senators ho odpálili do bezpečí!

05:00
    Marko Daňo mohl poslat Jets do vedení, jenže jeho střela z pravého křídla a velké blízkosti skončila na pozorném Andrewovi Hammondovi.

03:56
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Chris Wideman – 2 min., nedovolené bránění).

03:15
    Quinton Howden se na opačné straně ledové plochy z levého křídla krásně natlačil před bránu a snažil se zamířit mezi Hammondovy betony, ten ho ale dokázal vychytat!

01:50
    Borowiecky krásně vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování na vzdálenější pravou tyč, Michael Hutchinson ale vytáhl krásný zákrok a puk ukryl ve své lapačce!

00:18
    Blake Wheeler nahodil puk z levého křídla před bránu, kde ho u své pravé tyče v pohodě vyrazil za svou klec připravený Andrew Hammond.

00:01
    Hráči obou týmů se rozestavili na úvodní buly a po dopadu puku na led právě začalo přípravné utkání, v němž Winnipeg hostí Ottawu, proti které usiluje o čtvrtou výhru v řadě.

00:01

Winnipeg Jets: Hutchinson (Hellebuyck) – Chiarot, Byfuglien (A), Stuart, Enstrom, Czuczman, Kichton – Ehlers, Scheifele (A), Wheeler (C) – Laine, Little, Armia – Daňo, Copp, Thorburn – Lipon, De Leo, Kosmachuk. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Ottawa Senators: Hammond (Driedger) – Wideman, Bartkowski, Kostka, Claesson, Borowiecki (A), Chabot – Turris, Ryan, Pyatt, Brassard, Kelly (A), Neil (A), Puempel, Dzingel, Pageau, Hoffman, Varone. Hlavní trenér. Guy Boucher.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Justin StPierre. Čároví: Brandon Gawryletz, Brian Mach.

Winnipeg sice vstoupil do přípravy domácí porážkou s Calgary Flames, poté ale vyhrál tři utkání v řadě, během nichž vstřelil vždy minimálně čtyři góly a inkasoval maximálně jeden gól. Výtečnou formu se Jets budou před startem nové sezóny NHL snažit potvrdit proti Ottawě Senators, která má výsledky jako na houpačce a výhry vzápětí střídá prohrami.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 31. Scheifele (Ehlers, Byfuglien), 40. Wheeler (Byfuglien, Perreault), 48. Connor (Perreault, Enstrom), 60. Ehlers (Wheeler, Copp) – 24. Dzingel (Borowiecki, Robinson), 37. Pyatt (Varone, Kostka)

Winnipeg Jets: Hutchinson (Hellebuyck) – Chiarot, Byfuglien (A), Stuart, Enstrom, Czuczman, Kichton – Ehlers, Wheeler (C), Scheifele (A) – Perreault, Connor, Stafford – Copp, Howden, Petan – Kosmachuk, Roslovic, Daňo. Hlavní trenér: Paul Maurice.
    Ottawa Senators: Hammond (Driedger) – Bartkowski, Wideman, Borowiecky (A), Claesson, Kostka, Chabot – Dzingel, Pageau, Pyatt – Robinson, Nehring, Puempel – Neil (A), Kelly (A), Varone – Blunden, McCormick, Paul. Hlavní trenér. Guy Boucher.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Justin StPierre. Čároví: Brandon Gawryletz, Brian Mach

Diváci: 15294