Pittsburgh – Columbus 3:5 (kon.) | Boston – Philadelphia 1:0 (po pr.) | Detroit – Toronto 4:3 (kon.)
Tampa – Nashville 5:3 (kon.) | Florida – New Jersey 4:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 5:1 (kon.)
St. Louis – Chicago 2:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 2:3 (kon.) | Los Angeles – Colorado 1:2 (po pr.)
Washington – NY Islanders 4:0 (kon.)
St. Louis Blues
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Chicago Blackhawks
Neděle 09.10.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítejte u dalšího přípravného zápasu NHL, kdy změří síly St. Louis Blues a Chicago Blackhawks. Domácí Blues budou chtít Jestřábům vrátit porážku z jejich ledu 4:0. Celkově v posledních pěti zápasech Blues pouze jedenkrát vyhráli, takže si určitě budou chtít zvednout sebevědomí. Chicago také nezažilo zrovna vydařenou přípravu, kdy jednou porazilo Detroit a jednou právě St. Louis Blues. Oba celky mají o motivaci postarané, protože hráči se chtějí trenérům ukázat ještě před začátkem NHL. Zápas začíná ve dvě hodiny ráno.

St. Louis Blues: Jake Allen, Carter Hutton – Robert Bortuzzo, Jay Bouwmeester, Carl Gunnarsson, Colton Parayko, Alex Pietrangelo, Kevin Shattenkirk – Patrik Berglund, Kyle Brodziak, Robby Fabbri, Dmitrij Jaskin, Jori Lehtera,David Perron, Ty Rattie, Ryan Reaves, Paul Stastny, Alexander Steen, Vladimir Tarasenko, Scottie Upshall

Chicago Blackhawks: Corey Crawford, Scott Darling – Michal Kempny, Ville Pokka, Michal Rozsival, Gustav Forsling, Viktor Svedberg, Dillon Fournier, Trevor van Riemsdyk – Nick Schmaltz, Andrew Desjardins, Richard Panik, Artem Anisimov, Marcus Kruger, Jordin Tootoo, Ryan Hartman, Mark McNeill, Vinnie Hinostroza, Brandon Mashinter, Tyler Motte, Dennis Rasmussen, Alexandre Fortin.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

00:01

00:46
    Crawaford si připisuje první zákrok zápasu, vhazovat se bude po jeho pravici.

01:55
    St. Louis Blues jsou zatím nebezpečnější a už měli první výraznější šanci zápasu. Ratie ale neprostřelil Crawforda.

03:31
    Tak už i Chicago má první střelu na bránu o kterou se postaral český obránce Michal Kempný.

03:31
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Shatternkirk – 2 min., vysoká hůl).

04:32
    Zatím se Chicagu nedaří dostat a udržet se v útočné třetině soupeře. Blues brání i ve 4 zatím bezchybně.

05:31

05:36
    Richard Pánik se ocitl v dobré příležitosti, ale nedokázal odraženou střelu gólmanem Allenem dorazit do odkryté části brány.

06:42
    Steen vypálil zápěstím, Crawford byl připraven a raději podržel puk ve své náručí.

06:53
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    VLADIMIR TARASENKO vypálil ihned po vyhraném buly a trefuje přesně! Nádherná střela z první zapadla do Crawfordovi klece. Asistence: LEHTERA Jori
    06:53 TARASENKO - 1:0

08:21
    Hráči obou týmů začínají být více důrazní, za poslední miuntu bylo k vidění hned po dvou hitech na každé straně.

09:33
    Nejprve Jaškin se ocitl v dobré pozici na střelu, Crawford jeho střelu vyrazil a ihned z protiútoku pálil Kempný od modré. S touhle střelou neměl Allen sebemenší problém.

11:02
    Viděli jsme pár nepřesných střel na obou stranách, až nakonec hráči Blues se natlačili na bránu Crawforda, který poté raději podržel kotouč v lapačce.

11:57
    Hráči domácích častěji kontrolují puk a jsou zatím i lepší v přechodu do útočného pásma. S tím má Chicago problémy a nemůže se výrazněji usadit v pásmu Blues.

13:14
    Ville Pokka ukázal obětavost a zbklokoval střelu domácího Perrona, který střílel z dobré pozice mezi kruhy.

15:17
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Svedberg – 2 min., držení protihráče).

16:26
    Ani domácí nehrají přesilovku nijak dobře a nedaří se jim usadit v obranném pásmu Chicaga.

17:17

17:41
    Pánik se dostal k zakončení a ještě zkoušel svou střelu i dorážet, ale Allen byl pozorný a kotouč mu z výstroje nevypadl.

17:51
    Domácí Blues vyhráli buly a okamžitě se ve třech tlačili dopředu, ale jeden z útočníků přejel modrou čáru příliš rychle – ofsajd.

18:58
    St. Louis nahodilo kotouč na Crawforda, který se snažil ještě rychle rozehrát, ale nakonec puk přikryl svou lapačkou, když se k němu řítili dva hráči domácích.

19:34
    Zblokovaná nahrávka na Tarasenka, která ho tímto vystavuje do ofsajdu.

20:00

V první třetině jsme viděli jedinou branku, kterou vsítil Vladimir Tarasenko. Domácí St. Louis Blues mají více ze hry, častěji se dostávají do střeleckých pozic a ohrožují bránu Crawforda. Chicago si připravilo opravdu minimum šancí k ohrožení Allena a i proto na jejich kontě zatím svítí nula. Na střely vedou domácí Blues poměrem 11-6.

20:01

20:12
    Marcus Kruger střílí těsně vedle brány Cartera Huttona, který nastoupil do druhé třetiny místo Allena.

21:58
    Blues se teď na delší dobu usídlili v pásmu Chicaga, které se nemůže z tlaku vymanit.

22:10
    Shattenkirk se dostal k bekhendové střele z velké blízkosti, ale Crawford předveld kársný zákrok.

22:19
    Skvělý zákrok Huttona proti Fortinovi, který měl odkrytou půlku brnky. Hutton se ale včas přesunul a zamezil gólu.

23:05
    Chicago právě vstřelilo branku!
    DENNIS RASMUSSEN šikovně tečoval střelu od modré a puk tak končí za zády bezmocného Huttona. Asistence: Trevor VAN RIEMSDYK
    23:05 RASMUSSEN - 1:1

23:43
    Tarasenko střílí těsně vedle brány hostí. Crawford se za střelou pouze podíval.

25:33
    Blues teď trochu zvýšili tempo a hrají častěji s pukem. Dokáží se lehce dostat do třetiny, ovšem najít dobré místo pro střelu je opravdu těžké. Davidu Perronovi se to ale povedlo, ovšem Crawford neměl se střelou větší problémy.

27:52
    Domácí Fabri prověřil Crawaforda rychlou střelou příklepem. Ten si ale místo u své pravé tyčky pohlídal a stav tak i nadále zůstává nerozhodný.

29:08
    Hosté ze Chicaga předvedli několik ukázkových hitů po sobě a nechtějí si nechat líbit tlak, který domácí na ně vyvíjí.

30:02
    Nejdříve Patrik Berglund vypálil na Crawforda, ten jeho střelu vyrazil. O chvíli později Carl Gunarsson zkoušel vypálit z dobré pozice, ale Rasmussen jeho střelu zbklokoval.

30:49
    Mark McNeill vypálil zápěstím a Huton poté uklidňuje hru přidržením kotouče ve své lapačce. Následuje komerční přestávka.

31:31
    Ville Pokka střílel, ale Alexander Steen se položil do jeho rány a zblokoval ji mimo dosah Huttona.

33:06
    Oba týmy teď pozorně brání a obětavě blokují každou střelu, která by mohla letět na bránu.

34:59
    I když Michal Rozsíval diskutuje s hlavním sudím, musí si odpykat dvouminutový trest za držení Alexandra Steena za vlastní bránou. St. Louis Blues dostanou šanci v podobě druhé přesilovky v zápase.

35:19
    Crawford byl daleko z brány, ale ani jeden z domácích útočníků toho nedokázal využít a trefit bránu. Nejblíže k tomu měl Vladimir Tarasenko, ovšem netrefil poloodkrytou klec hostí.

35:35
    Hosté se osvobozují vyhozením, domácím ještě několik vteřin z přesilovky zbývá. Dokáží si ještě vytvořit šanci ?

36:47
    Dmitrij Jaškin střílí těsně nad bránu hostí. Ti znovu vyhazují a tohle oslabení přežijí bez inkasovaného gólu.

36:59
    Hosté v plném počtu. Domácí si vytvořili šanci ke vstřelení branky, ale to bymuseli častěji zacílit na Crawfordovu bránu.

38:35
    Oba týmy se snaží do konce třetiny neinkasovat. Stále ale mají více ze hry domácí, kteří se častěji dostávají do zakončení.

39:56
    Nejdříve Alex Pietrangelo střílel vedle, o pár vteřin později se krásně natlačil před Crawforda Ty Rattie. Byl z toho závar před hostující brankou, ale Crawford nepustil kotouč za svoje záda.

40:00

Ve druhé třetině Chicago vyrovnalo hru a odměnou jim bylo vyrovnání. Poté byli zase aktivnější domácí, kteří ale už do konce třetiny nepřidali další gól a proto je skóre nerozhodné 1-1. Na střely byla tahle třetina výrazně chudší, což je zapříčeněné velkou obětavostí hráčů na obou stranách, kteří zblokovali nespočet střel. V téhle třetině opět na střely aktivnější domácí a to v podobě 5-4. Celkový poměr střel je 16-10.

40:01

40:07
    Hned po buly se vydal do útočné třetiny David Perron, ale Michal Kempný jeho střelu zablokoval.

41:36
    Patrik Berglund vystřelil z vrcholku kruhu pro vhazování, Crawford vyrážečkou vyráží do ochranné sítě. Vhazování v obranném pásmu Chicaga.

42:50
    Tarasenko dostal krásnou nahrávku do úniku a když se otáčel kolem Michala Rozsívala, tak byl jasně zahákován. Šance pro domácí skórovat.

43:44
    Tak přeci jenom domácí využívají přesilovku ! ALEX PIETRANGELO se trefil přesně mezi betony Crawforda, kdy nejprve naznačil střelu, poté si kotouč ještě stáhl více do středu a až pak prostřelil hostujícího gólmana. Asistence: Vladimir Tarasenko, Paul Stastny.
    43:44 PIETRANGELO - 2:1

44:50
    Michal Rozsíval prověřil střelou od modré Huttona, ten předvedl jistý zákrok. A jelikož nestihl už rozehrát, tak se bude před ním také vhazovat.

45:59
    Hostům se nepovedla rozehrávka a tak je z nahrávky na najíždějícího hráče pouze zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Crawfordem.

46:14
    Blues nejprve vyhráli buly v útočném pásmu a o pár vteřin později se ke střele z mezikruží dostal Colton Parayko, ale zamířil mimo branku hostí.

47:17
    Trevor van Riemsdyk prověřil Huttona střelou příklepem. Ten byl opět pozorný a raději skryl kotouč, aby uklidnil své spoluhráče.

47:27
    Nick Schmaltz se dostal ke střele, ale znovu jeden z bránících hráčů domácích jí zablokoval do rohu kluziště.

48:13
    Dvakrát po sobě teď střílel Kevin Shattenkirk, nejprve mimo, potom do jeho střely padl Tyler Motte. K odraženému puku se dostal Vladimir Tarasenko, který tvrdě vypálil na Crawforda, ten si s jeho pokusem poradil.

49:18
    Ville Pokka nahodil kotouč na bránu od modré čáry ´, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl schopný tečovat a tak Hutton neměl problém střelu chytit.

50:46
    Nick Schmaltz si vybruslil do středu hřiště a vypálil, ale do jeho střely skočil Robby Fabbri a srazil ji k mantinelu.

50:47
    K odraženému puku se dostal Viktor Svedberg, který ale proti Huttonovi neuspěl se svou střelou zápěstím.

51:16
    Hráči Chicaga zkouší střílet ze všech pozic, teď to byl Gustav Forsling, který mířil svou střelu na Huttona. Ta ale letěla hodně mimo branku.

52:57
    Další zákrok si připisuje Hutton, tentokrát po střele Vinnie Hinostroza. Hosté jsou nyní malinko aktivnější a Hutton je v téhle třetině více zaměstnaným mužem v bráně.

53:51
    Další jistý Huttonův zákrok, tentokrát proti svižné střele van Riemsdyka.

54:55
    Nejprve Tyler Motte zablokoval střelu Jori Lehtera, o pár vteřin později už střela Tarasenka prošla až ke Crawfordovi, který byl na svém místě.

55:45
    Hutton si teď počkal na bekhendovou střelu Richarda Pánika a bez problémů jí kryje.

55:46
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Shattenkirk – 2 min., sekání).

56:41
    Dlouho se Chicago ve své přesilovce nemohlo prosadit nebo dostat ke střele. Povedlo to se až téměř po minutě přesilové hry a to Vinnie Hinostrozovi. Hutton ale střelu viděl a neměl problém s její chycením.

58:49
    Chicago opravdu pálí z každé příležitosti, ale střelyjen lítají kolem Huttona. Žádná netrefuje jeho bránu.

59:18
    Ukázková obranná práce Blues, čtyři zablokované střely po sobě.Trenér St. Louis musí mít radost z obranné práce svých hráčů.

Ani odvolání gólmana hostí nepřineslo Chicagu kýžený gól a tak domácí St. Louis Blues vyhrávají zápas poměrem 2-1. Ve třetí třetině měli malinko navrch hosté a to hlavně po obdržené brance na 2-1. Vyrovnat ale nedokázali a tak se Blues mohou radovat z výhry v domácím prostředí. Konečný poměr střel vyzněl také lépe pro domácí 21-18.

3. Dennis Rasmussen – 1+0

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezky nedělní den. (04:59:25)

Libor Smoček

Branky a nahrávky: 7. Tarasenko (Lehtera), 44. Pietrangelo (Tarasenko, Stastny) – 24. Rasmussen (Riemsdyk)

St. Louis Blues: Allen (Hutton)– Bortuzzo, Bouwmeester, Gunnarsson, Parayko, Pietrangelo, Shattenkirk – Berglund, Brodziak, Fabbri, Jaškin, Lehterä, Perron, Rattie, Reaves, Stastny, Steen, Tarasenko, Upshall
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Kempný, Pokka, Rozsíval, Forsling, Svedberg, Fournier, van Riemsdyk – Schmaltz, Desjardins, Panik, Anisimov, Krüger, Tootoo, Hartman, McNeill, Hinostroza, Mashinter, Motte, Rasmussen, Fortin

Rozhodčí: Peel, L´Ecuyer- Pancich, Gibbs