K. Vary – Plzeň 1:2 (1:2 po s.n.) | Zlín – Olomouc 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 3:2 (2:1 po s.n.)
Vítkovice – Pardubice 2:0 (kon.) | Litvínov – Sparta 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Liberec 5:1 (kon.)
HC Kometa Brno
5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 09.10.2016, 18:20Tipsport extraliga • 11. kolo

Dnešní utkání je za námi. Kometa si nechá pod Špilberkem tři body, když loňského mistra porazila čtyřbrankovým rozdílem. Ve třetí části přidal pátý gól Martin Zaťovič a připsal si tak hattrick! Čestný úspěch zaznamenal sedmnáct sekund před koncem třetí třetiny Jan Ordoš. Nejlepšími hráči vyhlášeni Jaroslav Vlach a Karel Vejmelka . Z Brna je to ode mne pro dnešek vše, přeji hezký zbytek nedělního večera. Na počtenou!

Střely na branku: Kometa 25, Liberec 45. (21:08:06)

59:43 Jan ORDOŠ - 5:1
    Zdroj: Hokejka TV

59:43
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté se přece jen prosazují a berou Vejmelkovi čisté konto! Po střele od modré čáry v podání Vantucha se před bránou prosadil JAN ORDOŠ a zaznamenává tak alespoň čestný úspěch pro svůj tým. Asistence: Lukáš Vantuch.

59:34
    Vejmelka opět přerušuje hru. K brněnskému gólmanovi se dostal sražený kotouč, tak ho raději přikryl.

58:42
    Domácí už také hrají v plném počtu a blíží se poslední minuta, troufnu si říci, utkání.

58:18
    Hosté hrají v plném počtu a do velké šance se hned dostal právě Krenželok, který vypálil do Vejmelky. Brněnský gólman stále drží čisté konto.

57:37
    Vojtěch Němec se dostal do samostatného úniku, Will ale dobře zasáhl proti jeho pokusu!

56:50
    Další úspěšný zákrok, tentokrát Vejmelka nastavil lapačku Mojžíšovi.

56:42
    Martin Erat (KOM) si jde odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici za sekání.

56:42
    Domácí teď po závaru v brankovišti dostrkali puk do sítě po šesté, bylo to už ale po odpískání a nakonec se bude dokonce vylučovat na domácí straně.

56:09
    Přesilová hra pro Kometu. Lukáš Krenželok (LIB) sekl protihráče při útočné akci a odchází na trestnou lavici.
    55:39 Martin ZAŤOVIČ - 5:0

55:39
    Kometa právě vstřelila branku!
    Aby dnes nebylo nevídaných situací málo, dámy a pánové máme tu hattrick. MARTIN ZAŤOVIČ se rozjel s kotoučem už ve středním pásmu, dostal se až před Willa a poslal puk, stejně jako v první třetině, do horního růžku liberecké brány. Asistence: Vojtěch Němec, Michal Gulaši.

55:10
    Domácí už v pěti brání závěrečný nápor hostujícího týmu, Liberec se snaží prostřelit Vejmelku.

54:40
    Šimek měl poloodkrytou bránu a mířil do ní, ale Vejmelka záhadným zákrokem za zády zastavil puk!

54:15
    Ondřej Němec vyhazuje přes všechny čáry a osvobozuje Kometu.

53:15
    Ševcova dělovka minula bránu a domácí se osvobozují.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 6. Zaťovič (Haščák), 15. Štencel (M. Erat, Nečas), 23. Nečas (M. Kvapil), 39. Zaťovič (Trška), 56. Zaťovič (V. Němec, Gulaši) – 60. Ordoš (Vantuch)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Dočekal – Vincour, Hruška, H. Zohorna – Novák.
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (od 21. Will) – Ševc, R. Šimek, Derner, Vitásek, Pyrochta, Mojžíš – L. Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – D. Špaček, Bližňák, Bartovič – Ordoš, Vantuch, J. Stránský – Vlach.

Rozhodčí: Hradil, Souček – Gerót, Hynek