K. Vary – Plzeň 1:2 (1:2 po s.n.) | Zlín – Olomouc 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 3:2 (2:1 po s.n.)
Vítkovice – Pardubice 2:0 (kon.) | Litvínov – Sparta 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 4:2 (kon.)

Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté se přece jen prosazují a berou Vejmelkovi čisté konto! Po střele od modré čáry v podání Vantucha se před bránou prosadil JAN ORDOŠ a zaznamenává tak alespoň čestný úspěch pro svůj tým. Asistence: Lukáš Vantuch.

57:37
    Vojtěch Němec se dostal do samostatného úniku, Will ale dobře zasáhl proti jeho pokusu!

56:42
    Martin Erat (KOM) si jde odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici za sekání.

56:42
    Domácí teď po závaru v brankovišti dostrkali puk do sítě po šesté, bylo to už ale po odpískání a nakonec se bude dokonce vylučovat na domácí straně.

56:09
    Přesilová hra pro Kometu. Lukáš Krenželok (LIB) sekl protihráče při útočné akci a odchází na trestnou lavici.
    55:39 Martin ZAŤOVIČ - 5:0

55:39
    Kometa právě vstřelila branku!
    Aby dnes nebylo nevídaných situací málo, dámy a pánové máme tu hattrick. MARTIN ZAŤOVIČ se rozjel s kotoučem už ve středním pásmu, dostal se až před Willa a poslal puk, stejně jako v první třetině, do horního růžku liberecké brány. Asistence: Vojtěch Němec, Michal Gulaši.

54:40
    Šimek měl poloodkrytou bránu a mířil do ní, ale Vejmelka záhadným zákrokem za zády zastavil puk!

52:40
    Za hákování vyloučen Hynek Zohorna (KOM). Bílí Tygři mají další možnost překonat Vejmelku.

51:24
    Dnešnímu utkání přihlíží 7543 diváků.

50:32
    Od mantinelu se kotouč nečekaně odrazil, když ho Vejmelka čekal u mantinelu a brněnský gólman musel rychle reagovat a zastavit ho na brankové čáře. Tak dnes vidíme opravdu neskutečné věci.

49:39
    A rozhodčí to nakonec řeší přesilovkou pro Kometu. Michal Bulíř (LIB) odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

49:39
    Haščák s Trškou mířili do přečíslení dvou na jednoho, ze střídačky Liberce ale vyskočil hráč a zabránil Trškovi v akci. Hodně nevídaná a určitě také zajímavá situace.

48:53
    Vincour v přečíslení přenechal puk Zábranskému, který v obrovské šanci nedokázal prostřelit Willa a padajícího obránce soupeře. To je velká škoda pro mladého obránce!

46:51
    Vitásek sám mezi kruhy, v rozhodující chvíli mu ale puk odskočil od hokejky.

45:45
    Kováčik vyjel z trestné lavice a pelášil hned sám na Willa, zkusil jednoduše vystřelit, na Willa ale nevyzrál, skóre se nemění.

43:38
    Jozef Kováčik (KOM) nyní zasáhl holí do obličeje svého soupeře a Kometa se bude bránit v oslabení po dobu dvou minut.
    38:54 Martin ZAŤOVIČ - 4:0

38:54
    Brňané se prosazují počtvrté v utkání! MARTIN ZAŤOVIČ dostal ideální pas od Petera Tršky na pravý kruh a překonal ležícího Willa! Asistence: Peter Trška.

38:18
    A další vyloučení. Nevím, zda mají trestné lavice v Brně tak vysokou kapacitu. Lukáš Krenželok (LIB) dvě minuty za nedovolené bránění!

37:58
    Petr Jelínek (LIB) – 2 minuty za hrubost, Jaroslav Vlach – 2 minuty za hrubost a desetiminutový osobní trest, Dominik Lakatoš 2 minuty a desetiminutový osobní trest (všichni Liberec), Martin Erat 2+2 minuty – hrubost, Tomáš Malec – 2 minuty hrubost a desetiminutový osobní trest, Jan Káňa 2+10 (všichni Kometa)

37:58
    A bije se také Káňa, který přetáhl dres Lakatošovi přes hlavu! Tak to je neuvěřitelné co se teď odehrálo na ledě!

37:58
    A další bitka! Tentokrát Malce poslal k zemi Vlach!

37:58
    Na ledě se strhla strkanice a dokonce byla k vidění i bitka, ve které Martin Erat poslal k zemi Jelínka. Celá situace vznikla po ataku na Nečase, kterého tak Martin Erat bránil.

36:00
    Svačina krásně tečoval před Vejmelkou, trefil však pouze beton brněnského gólmana.

30:45
    Dočekal s Trškou jeli dva sami na bránu, Trška ale netrefil ideálně těžký pas!

30:32
    Krenželok v obrovské šanci. Liberecký forvard dostal na hokejku ideální pas zpoza brány, trefil však Vejmelku pouze do ruky!

29:56
    Libor Zábranský (KOM) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění. Další přesilovka pro Liberec.

26:23
    Druhá početní výhoda čeká také svěřence Filipa Pešána. Vojtěch Němec (KOM) si pomohl ve vlastním pásmu hákováním a už sedí na trestné lavici.

24:17
    Vincour s Novákem ujížděli dva na jediného obránce, první jmenovaný ale nedokázal prostrčit kotouč na staršího dorostence, který mohl puk uklidit do prázdné brány.
    22:16 Martin NEČAS - 3:0

22:16
    Tak to byla parádní přesilovková kombinace a Kometa vede už o tři branky! Martin Zaťovič našel úplně volného Kvapila, který se neukvapil a poslal kotouč na hůl na brankovišti postaveného MARTINA NEČASE, který šikovně nastavil hokejku a po zemi překonal Willa. Asistence: Marek Kvapil.

20:41
    Do útoku se dral také Erat, Ševc (LIB) ho musel faulovat a nabízí tak Kometě druhou přesilovou hru v utkání – podražení.

16:08
    Špaček vybídl Bartoviče, který tečoval na brankovišti kotouč. Ten vypadl Vejmelkovi, v blízkosti však nebyl nikdo, kdo by dopravil puk do sítě.
    14:04 Jan ŠTENCEL - 2:0

14:04
    Drtivý tlak svěřenců Libora Zábranského už ale hosté neustáli. Martin Erat střílenou přihrávkou vybídl mezi kruhy JANA ŠTENCLA, který nastavil dobře hůl a protečoval puk za záda Lašáka. Asistence: Martin Erat, Martin Nečas.

13:21
    Domácí jako by po úspěšně zvládnutém oslabení dostali větší chuť do hokeje a v posledních sekundách mačkají soupeře! Nádhernou kombinaci Erata s Kvapilem nedokázal zakončit Nečas!

10:20
    Bartovič vybídl Bližňáka k velice dobré teči! Naneštěstí pro hostující mančaft kotouč jen prolétl kolem Vejmelkovy tyče.

09:38
    První početní výhodu si zkusí také hosté. Tomáš Malec (KOM) ve vlastním pásmu nedovoleně přidržel Dernera a už se za ním zavírají vrátka na trestné lavici.

07:10
    Nakonec je tu první přesilová hra v utkání. Trška inkasoval holí úder do obličeje a za katr putuje Lukáš Vantuch (LIB) na dvě minuty za vysokou hůl.
    05:55 Martin ZAŤOVIČ - 1:0

05:55
    MARTIN ZAŤOVIČ otevírá skóre dnešního utkání. Brněnský forvard se protlačil u modré čáry před oba hostující obránce, tváří v tvář Lašákovi zvolil střelu do šibenice a ta mu sedla parádně. Asistence: Marcel Haščák.

05:44
    Derner ve skvělé pozici mezi kruhy trefil Vejmelku, dorážejícího Vitáska následně parádním zákrokem vychytal brněnský gólman!

03:54
    Gól nebyl! Rozhodčí rozpažil, černá pryž se odrazila od obou tyčí za Vejmelkovými zády a vylétla ven!

03:10
    Tak teď stáli při Kometě všichni svatí! Stránský nastřelil nejspíše tyč a bude se volat video! Hra ale zatím pokračuje.

01:00
    Zaťovič se parádní stahovačkou uvolnil mezi kruhy a jen těsně minul Lašákovu klec!

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 6. Zaťovič (Haščák), 15. Štencel (M. Erat, Nečas), 23. Nečas (M. Kvapil), 39. Zaťovič (Trška), 56. Zaťovič (V. Němec, Gulaši) – 60. Ordoš (Vantuch)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Dočekal – Vincour, Hruška, H. Zohorna – Novák.
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (od 21. Will) – Ševc, R. Šimek, Derner, Vitásek, Pyrochta, Mojžíš – L. Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – D. Špaček, Bližňák, Bartovič – Ordoš, Vantuch, J. Stránský – Vlach.

Rozhodčí: Hradil, Souček – Gerót, Hynek