Poprad – Martin 3:5 (kon.) | Nitra – Lipt. Mikuláš 4:1 (kon.) | Žilina – Nové Zámky 5:4 (po pr.)
Zvolen – Trenčín 4:3 (kon.)
HK Nitra
4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Neděle 09.10.2016, 17:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR) • 11. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

V Nitra aréne sa v 11. kole predstaví nováčik z Liptovského Mikuláša.
    Favoritom sú domáci hráči, ktorí v predchádzajúcom kole prvýkrát v tejto sezóne odchádzali zo zápasu bez zisku bodu. V repríze posledného finále podľahli na ľade Banskej Bystrice svojmu súperovi 2:5. Prvýkrát sa od začiatku nepostavil medzi žrde Michal Valent. Jeho miesto zaujal mladý Halo. Tento krok však trénerom Nitry nevyšiel podľa predstáv. V polovici zápasu pri náskoku Baranov 3:0 sa postavil do bránky znova Valent, na obrat to však nestačilo.
    V piatkovom stretnutí Liptovský Mikuláš zvíťazil nad Žilinou pred svojimi fanúšikmi najtesnejším rozdielom 2:1. Dvakrát sa v stretnutí v prvej tretine presadil Števuliak, ktorému na oba góly prihrával Bobček. Za Žilinu znížil v záverečnej tretine Švihálek. Nováčikovi z Mikuláša patrí aktuálne v tabuľke štvrtá priečka so ziskom 19 bodov, na svojho nedeľného súpera strácajú Liptáci päť bodov.
    V prvom tohtosezónnom zápase medzi Nitrou a Liptovským Mikulášom si nováčik poradil po samostatných nájazdoch s majstrom z Nitry. O výhru Mikuláša sa premeneným nájazdom postaral Piatka.
    Kto sa bude radovať po zápase v nedeľnom stretnutí sa dozviete aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás pozývam.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Valent – Milam, Versteeg, Mezei, Rais, Ordzovenský, König, Pupák, Piačka – Slovák, Blackwater, Laliberté, Krištof, Kutálek, Ručkay, Štefanka, Bajtek, Macík, Paukovček, Bene, Chalupa

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Nagy – Šiška, Mezovský, Bobček, Oravec, Kadlubiak, Moravčík, Brezniak – Huna Ro., Huna Ru., Kadura, Sukeľ, Kriška, Uram, Piatka, Lištiak, Laco, Stümpel, Števuliak, Kabáč

Rozhodca: Novák – Šefčík, Junek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Doznela hymna a stretnutie nám o malý moment začne.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:23
    Prihrávka puku rukou a vhadzuje sa pred Valentom.

00:57
    Hostia boli nasťahovaní v útočnom pásme, do zakončenia sa však nedostali a pri puku Nitra.

01:26
    Ofsajd Nitra a vhadzuje sa v strednom pásme pri striedačke hostí.

01:50
    Štefanka prihral na os klziska Ordzovenskému, jeho delovku zblokovala obrana hostí na ochrannú sieť. Na buly Stümpel a Paukovček, úspešnejší bol domáci hráč.

02:08
    Nitra si zahrá presilovku pri vylúčení Šišku.

02:53
    Vetsteeg zakončuje z blízka, Nagy pozorný a hru prerušil.

03:19
    Domáci prvý útok dobre zakombinoval, z pravého kruhu vystrelil švihom Blackwater, jeho pokus zneškodnil Nagy efektným semaforom.

03:35
    Nitra dala gól!
    Nitra využíva presilovú hru a dostáva sa do vedenie vďaka gólu BRANILAVA MEZEIA, ktorý poslal od modrej nahodený puk na brankára hostí. Ten mal zakrytý výhľad a puk skončil na radosť domácich divákov za jeho chrbtom. Asistencie: Tibor Kutálek, Henrich Ručkay.
    03:35 MEZEI - 1:0

04:19
    Nagy si pripísal ďalší úspešný zákrok, vhadzuje sa po jeho pravici.

04:40
    Na opačnej strane zasahuje Valent.

05:11
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

05:56
    Slovák doviezol puk do pásma, počkal na spoluhráčov, nakoniec aj vystrelil a Nagy vyráža jeho pokus ľavým betónom.

06:48
    Nitra si zahrá ďalšiu presilovku pri vylúčení Kabáča za podrazenie. Hráč hostí inkasoval dvojitý menší trest a domáci si zahrajú presilovku 4 minúty.

07:20
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

08:01
    Hostia sa prvej polovici domácej presilovky ubránili, Nitra sa nedostala do vážnejšieho zakončenia.

09:21
    Vhadzuje sa pred Nagyom.

10:25
    Domáci s pukom pri vlastnom brankárovi, táto presilovka Nitre nevychádza podľa predstáv.

10:58
    Zakázané uvoľnenie hostia. Nitra presilovku nevyužila a Liptáci hrajú v plnom počte.

12:24
    Paukovček poslal skvelú prihrávku na Chalupu, ten mal pred sebou odkrytú bránku. So strelou však váhal a obrana hostí ho odstavila od puku.
    12:24

13:04
    Domáci prvý útok zovrel hostí pred vlastným brankárom. Liptáci nevedeli odstaviť od puku najskôr Blackwatera a následne aj Slováka.

13:56
    Sukeľov pokus spoza obrancu letel tesne vedľa ľavej tyčky.

15:02
    Hrá sa nám dlhšie bez prerušenia. Do zakončenia sa opäť dostával Chalupa, nezúžitkoval však dobrú prihrávku od Paukovčeka a Nagy nemusel zasahovať.

15:44
    Ofsajd hostia.

16:30
    Hostia majú šancu vyrovnať pri vylúčení Milama za podrazenie.

17:15
    Do úniku sa mohol dostať Krištof, po tom čo hostia stratili puk v útočnom pásme. Na puk však nedosiahol a odišiel striedať.

18:05
    Hostia nehrajú dobre presilovku. Puk je za brankárom Nagyom.

18:35
    Domáci v plnom počte.

19:21
    Do dobrej príležitosti sa dostával Ordzovenský, namiesto strely si však skúsil zlepšiť pozíciu a hostia mu puk zobrali.

19:59
    Valent musel v závere tretiny ešte zasahovať a bude sa vhadzovať po jeho ľavici.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine vyhráva Nitra najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný gól stretnutia sa v presilovej hre postaral strelou od modrej Mezei.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:22
    Robért Huna vyskúšal v úvode tretiny Valentovu pozornosť. Ten jeho pokus na dvakát zneškodnil.

20:43
    Domáci brankár si pripísa ďalší úspešní zákrok a hru prerušil.

21:14

22:57
    Ofsajd Nitra.

23:19
    Prihrávka spoza bránky hostí a následná strela bez prípravy Beneho bola zblokovaná na ochrannú sieť.

23:51
    Bene unikol po ľavej strane, poslal bekendovú strelu na brankára hostí. Ten si nebol istý, kde sa nachádza puk a čakal na hvizd rozhodcu.

24:31
    Blackwater sa ocitol osamotený pred NAgyom, mal dostatok času na zakončenie, avšak brankár hostí teraz predviedol skvelý zákrok a podržal svoje mužstvo.
    24:31

25:14
    Nitra si zahrá ďalšiu presilovku pri vylúčení Bobčeka, ktorý zatiahol ručnú brzdu pri prečíslení domácich 2 na 1.

25:44
    Rais páli od modrej, Nagy chytá a hru prerušuje.

26:17
    Domáci s pukom pri vlastnej bránke, hostia striedajú počas hry.

26:57
    Milamova delovka od modrej, následná menšia strkanica Blackwatera a Kadlubiaka.

27:17
    Hostia v plnom počte.

27:35
    Puk na domácej striedačke, vhadzuje sa pred brankárom hostí.

28:07
    Tentokrát si Paukovček s Chalupom pozície vymenili a druhý menovaný prihrával svojmu spoluhráčovi spoza bránky. Obrana hostí bola pozorná a odstavili od puku domáceho útočníka.

28:13
    Vhadzuje sa pred Valentom.

28:27
    Po buly strela Kadlubiaka, Valent bez problémov chytá a hru prerušil.

29:22
    Hostia boli blízko k vyrovnaniu. Pred Valentom sa ocitol osamotený Róbert Huna, dostal prihrávku avšak nezakončil ideálne.

30:22
    V polovici stretnutia pridáva Nitra druhý gól vďaka MAREKOVI SLOVÁKOVI, ktorý dostal skvelú prihrávku od Blackwatera pred brankára hostí, ktorého prekonal strelou pod brvno. Asistencie: Judd Blackwater, David Laliberté.
    30:22 SLOVÁK - 2:0

31:01

31:13
    Puk na ochrannej sieti a vhadzuje sa v obrannom pásme Liptákov.

31:35
    Hostia majú šancu znížiť pri presilovke. Na dve minúty si sadol Henrich Ručkay.

32:02
    Macík so Štefankom v oslabení s pukom za bránkou hostí.

32:15

32:48
    Hostia hrajú presilovku veľmi zle. Vhadzuje sa v strednom pásme.

33:40

33:47
    Po naskočení z trestnej lavice pridáva tretí gól domácich HENRICH RUČKAY, ktorý tečoval Ordzovenského strelu z rohu klziska. Asistencie: Micha Krištof, Peter Ordzovenský.
    33:47 RUČKAY - 3:0

34:29
    Štvrtý gól domácich mohol pridať Kutálek, Nagy však dobre zasiahol a hra je prerušená.

35:20
    Bobček s pukompri vlastnom brankárovi, obe mužstvá striedajú počas hry.

35:45
    Oravec zasiahol Slováka hokejkou do tváre a Nitra si zahrá presilovku.

35:55
    Po desiatich sekundách RADOSLAV MACÍK pridáva štvrtý gól domácich po tom, čo si s pukom nakorčuloval na os klziska, vystrelil a prekonal brankára Nagya. Asistencie: Juraj Štefanka.
    35:55 MACÍK - 4:0

36:54

37:01
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

37:44
    Domáci pri chuti a nasťahovaní v útočnom pásme.

38:02
    Ďalší úspešný zákrok si pripisuje brankár hostí a hru prerušuje.

39:32
    Blackwater tečoval puk pred brankárom hostí tesne vedľa pravej tyčky.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Nitra v druhej tretine pridala tri góly a je na dobrej ceste k dosiahnutiu víťazstva v dnešnom zápase.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:12
    Kutálekov pokus z medzikružia zblokovala obrana hostí.

42:29
    Štefankov pokus z rohu klziska vyráža Nagy ľavým betónom.

43:11
    Pupák zblokoval Števuliakovu strelu na ochrannú sieť.

44:07
    Aktívne hrajúci Chalupa poslal prihrávku spoza bránky na Paukovčeka a jeho pokus na dvarkát zneškodnil brankár hostí.

44:20
    Kriška teraz tvrdou delovkou zasiahol Valenta do masky a rozhodca hru prerušil.

44:34
    Nitra si zahrá presilovku pri vylúčení Bobčeka.

45:08
    Raisove zakončenie a následná strkanica pred brankárom hostí.

45:50
    Domáci nasťahovaní pred Nagyom.

46:26
    Pekná kombinácia domácich na konci ktorej bola zblokovaná strela Ordzovenského.

46:33

47:02
    Ofsajd hostia. V Nitra aréne je reklamná prestávka.

47:02
    Dnešné stretnutie sleduje 2288 divákov.

47:02
    Pomer striel po dvoch tretinách je 38:13.

47:31
    Pri zakladaní útoku sa zrazili Blackwater so Slovákom a obaja skončili na ľade.

47:35
    Liptáci si zahrajú presilovku pri vylúčení Blackwatera za hákovanie.

48:35
    Mezovského tvrdú strelu od modrej Valent vyráža na ochrannú sieť.

49:22
    Domáci odpalujú puk až k brankárovi hostí.

49:44

50:33
    Velľká šanca domácich po chybe Liptákov v obrannom pásme. Paukovček strieľal do odkrytej bránky ale jeho pokus bol zblokovaný.
    50:33

50:54
    Domáci hrali v šestici a na trestnú lavicu si sadá Bajtek.

50:58
    Na buly Štefanka a Stümpel, úspešnejší hráč hostí.

52:11
    Pupák bol dôrazný za vlastnou bránkou, vybojoval pouk a poslal ho až pred brankára Nagya.

52:26
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Pupák z následného protiútoku neustrážil RUDOLFA HUNU, ktorý unikol po pravej strane a prekonal domáceho brankára.
    52:26 Huna RU. - 4:1

52:39
    Hrá sa 4 na 4, na trestnú lavicu odišli Slovák a Piatka.

53:01
    Bobček si sadá tretíkrát v dnešnom stretnutí na trestnú lavicu a Nitra si zahrá presilovku 4 na 3.

55:05
    Obe mužstvá v plnom počte, v nerovnovážnom stave si žiadne mužstvo žiadnu príležitosť nevypracovalo.

55:18
    Zakázané uvoľnenie hostia.

56:31
    Stretnutie sa už iba dohráva. Vhadzuje sa v obrannom pásme hostí.

57:28
    V závere zápasu si Nitra zahrá presilovku pri vylúčení Števuliaka.

58:42
    Hostia hrali v pätici vo vlastnom oslabení a Nitra si zahrá presilovku 5 na 3 pri vylúčení Moravčíka.

59:01
    Hostia odpalujú puk až k Valentovi.

59:33
    Hostia vo štvorici.

Skončilo sa stretnutie, v ktorom Nitra rozhodla o svojom víťazstve v druhej tretine kedy strelila 3 góly. Za najlepších hráčov stretnutia boli vyhlásení Branislav Mezei a Jozef Stümpel. (19:27:13)

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 4. Mezei (Kutálek, Ručkay), 31. Slovák (Blackwater, Laliberté), 34. Ručkay (Ordzovenský, Krištof), 36. Macík (Štefanka) – 53. Huna Ru.

Rozhodčí: Novák – Šefčík, Junek