Novokuzněck – CSKA Moskva 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Čerepovec 2:4 (kon.) | Barys – Jaroslavl 1:8 (kon.)
Omsk – Petrohrad 2:3 (1:2 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Dynamo Moskva 0:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Viťaz 2:1 (kon.)
Kazaň – Nižněkamsk 3:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:8 (1:2, 0:2, 0:4)
Lokomotiv Jaroslavl
Sobota 22.10.2016, 13:00 • Kazachstan Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Zdravím všechny příznivce nejkvalitnější hokejové ligy v Evropě, a sice KHL. Během sobotního dne pokračuje KHL dalšími zápasy a já vás svým komentářem provedu utkáním mezi celky Barys Astana a Lokomotiv Jaroslavl.

Favoritem utkání jsou bezpochyby hokejisté Lokomotivu. Těm se vstup do nového ročníku vydařil a aktuálně jim patří osmé místo v 29. členné tabulce. K tomu jim dopomohl zisk 40 bodů.

Z opačné strany pelotonu k Jaroslavli vzhlíží tým Astany. Kazašský celek se s 26 body drží na 26. pozici, s čímž vedení Barysu nemůže být spokojeno.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Barys Astana: H. Karlsson (Kolesnik) – M. Semjonov, Dallman, Barker, Trjasunov, Lipin, Šalapov, Savčenko – Dawes, Bochenski, St. Pierre – R. Starčenko, Rymarev, Kučin – N. Ivanov, Trivino, Markelov – Grenc, V. Nikulin, Šin – Melichov.

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Krasotkin) – Koledov, Ljubuškin, Manuchov, Kronwall, Pašnin, Rafikov, D. Osipov – Loktionov, Čistov, Averin – Kontiola, Kozun, Talbot – Apalkov, E. Galimov, Mosaljov – Kadějkin, Kraskovskij, Korškov – Polunin.

Rozhodčí: Ovčinikov, Kuljov – Bersenjov, Judin.

00:01

00:35
    Šalapov zkusil své štěstí střelou od modré, ale narazil pouze na připraveného brankáře.

01:00
    Semjonov nepřihrál přesně a je pískáno zakázané uvolnění.

01:42
    Pašninova střela byla zablokována.

01:52
    Sudnicin toho sice mnoho neviděl, přesto dokázal zasáhnout.

02:23
    Starčenko nerozehrál přesně a hrát mohou hosté.

02:54
    Hokejisté Astany vstoupili do zápasu aktivněji, ale to je tak prozatím vše. Stav zůstává prozatím bezbrankový.

03:31
    Dawes střelou od modré nezamířil přesně.

03:54
    A ani napodruhé nedokázal Dawes trefit prostor brány.

04:12
    Koledov unikl protihráči, ale přesně nahrát již nedokázal.

04:48
    Pokus Starčenka byl sražen do ochranné sítě.

05:00
    Rafikov se s ničím nerozpakoval a prudkou střelou nechal vyniknout Karlssona.

05:23
    Korškov vybojoval puk u mantinelu a hosté tak mohou i nadále útočit.

05:31
    Jejich útočné choutky však po skvělém obranném zákroku Dallmana neměly dlouhého trvání.

06:23
    Osipov to zkusil od modré, ale jeho střela končí pouze za brankou.

06:54
    Talbota střela nebyla z nejpřesnějších a končí mimo.

07:50
    Astana právě vstřelila branku!
    Domácí se ujímají vedení v utkání! Po ose Bochenski, Dawes se kotouč dostal až k ST. PIERROVI, který jej posílá do sítě. Asistence: Dawes, Bochenski.
    07:50 Martin St. Pierre - 1:0

08:12
    Kronwall se elegantně zbavil dotírajícího protihráče a rozehrál.

08:24
    Před brankou se snažil tečovat Starčenko, ale puk vůbec netrefil.

09:02
    Manuchov si vybruslil až do střelecké pozice, odkud však nezamířil přesně.

09:56
    Kronwall ujel svému strážci, ale nedokázal vystřelit přesně.

10:13
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácím však radost z vedoucí branky nevydržela dlouho, neboť již o dvě a půl minuty později vyrovnává APALKOV. Asistence: Talbot, Kozun.

10:59
    Rymarev zkusil štěstí střelou z úhlu, avšak na brankáře Sudnicina si nepřišel.

11:23
    Starčenko je velice aktivní, ale prozatím svými pokusy míří pouze do připraveného brankáře.

11:42
    Markelov pouze nahodil puk za bránu, kde se o něj nyní svádí tvrdý souboj.

12:03
    Na ostřejší výměnu názorů to teď vypadalo mezi Savčenkem a Osipovem, avšak sudí oba kohouty rychle rozehnali.

12:54
    Grenc přišel o puk v nebezpečné blízkosti vlastní klece, čehož však hosté nedokázali využít.

13:09
    Lipinova dělovka od modré končí pouze za brankou.

13:39
    Nikulin nahodil puk, který skryl hostující gólman ve výstroji.

14:40
    Domácí půjdou do čtyř. Proti pravidlům se provinil Dallman.

14:59
    Hra v početní převaze se prozatím hostům nedaří a domácí se v poklidu brání.

15:26
    Kontiola dostal nabito, avšak z dobré pozice trefil pouze bránícího hráče.

15:55
    Kadějkin si počínal v souboji na hranici pravidel, ale hosté mohou i nadále útočit.

16:40

17:03
    Kronwallova střela míjí jen těsně levou tyč!

17:52
    Semjonov si odsedí dvě minuty za držení protihráči.

18:02
    Osipov se nerozpakoval a střelou od modré vyprášil výstroj brankáře.

18:23
    Starčenko vybojoval v rohu kluziště puk a vyhazuje jej přes celé hřiště.

18:54
    Koledov našel rozjetého spoluhráče, ale ten prudkou přihrávku nedokázal zpracovat.

19:30
    KO pro Astanu! Trojice hráčů, jejichž příjmení začínají shodně na KO si teď pohrála s obranou a výsledkem je branka KOZUNA. Asistence: Koledov, Kontiola.
    19:30 Brandon KOZUN - 1:2

19:53
    Domácí budou moci vyrovnat v samém úvodu druhé periody, neboť do ní nastoupí v přesilovce.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina utkání je za námi a spokojenější po ní mohou být hosté. Ti sice od osmé minuty po brance St. Pierra prohrávali, ale díky trefám Apalkova a Kozuna jsou momentálně ve vedení 2:1.

20:01

20:23
    Dallman dostal nabito, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

20:53
    A ani napodruhé nedokázal domácí bek zamířit přesně.

21:12
    Osipov si neporozuměl se spoluhráčem a pouze odevzdal puk soupeři.

21:43
    A domácí těží z této chyby Osipova, neboť svírají soupeře před jeho bránou.

22:03
    Kozunova střele neměla takové parametry, aby se dala považovat za nebezpečnou.

22:54
    Totéž však platí i o střele Dallmana a dorážce St. Pierra.

23:54
    Hosté jsou od úvodu druhé třetiny přeci jen aktivnějším celkem a diktují tempo.

26:58
    Po delší časové odmlce způsobené technickými potížemi se vracíme zpět do utkání. Stav zůstává i nadále příhodnější pro Jaroslavl.

27:31
    Mé předcházející tvrzení však vzalo velice brzy za své, neboť po přihrávce Kozuna střílí branku KONTIOLA. Asistence: Kozun.
    27:31 Petri KONTIOLA - 1:3

27:59
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Sudnicina.

28:34
    Pašnin mohl střílet, ale namísto toho volil přihrávku, která se stala snadnou kořistí pro soupeře.

28:46
    Tentokrát již Pašnin vypálil, avšak jeho pokus byl hodně nepřesný.

29:03
    Kontiola mohl přidat druhou branku v zápase, ale proti byl Karlsson a jeho levý beton.

29:56
    Hokejisté Jaroslavle navyšují svůj náskok na rozdíl tří branek, což se bude domácím již těžko dohánět. Po asistence Averina si branku připisuje ČISTOV. Asistence: Averin.
    29:56 Stanislav ČISTOV - 1:4

29:56
    Domácí střídají brankáře. Karlssona nahrazuje Kolesnik.

30:15
    Koledov ujel svému strážci, ale následně ztratil rovnováhu a o puk přišel.
    Maximální soustředění na svůj výkon! (y)

30:54
    Domácí nezvládli přechod do pásma je pískán ofsajd.

31:09
    Kronwall měl volný prostor ke střele a tak také vystřelil, leč nepřesně.

31:46
    Hra má i za poměrně jednoznačného stavu solidní tempo a diváci se rozhodně nenudí.

32:09
    Ljubuškin střelou od mantinelu míjí!

32:46
    Šin ujížděl sám na brankáře, ale bekhendovou kličku nezvládl.

33:26
    Rymarev našel v dobré palebné pozici Starčenka, jehož pokus jen těsně míjí branku.

33:58
    Grenc sváděl na brankovišti tvrdý souboj, ale k dorážce se nedostal.

34:15
    Domácí vědomi si své ztráty vrhají všechny síly do útoku. Hosté se spoléhají především na rychlé brejky.

34:52
    Do jednoho takového ujel Polunin, ale Semjonov obranným zákrokem z kategorie last minute překazil hostujícímu útočníkovi šanci.

35:18
    Kozunovo zakončení od modré postrádalo nejen přesnost, ale i razanci.

35:46
    Další rána Kozuna již byla o poznání přesnější, ale Kolesnik si s ní věděl rady.

35:59
    Za podražení putuje na trestnou lavici hostující Pašnin.

36:42
    Hosté jsou sice uzamčení při vlastním oslabení v obranném pásmu, ale hokejisté Astany si nejsou schopni vytvořit kloudnější šanci.

36:54
    Střelu Dawes pohodlně kryje brankář.

37:18
    A podobně dopadl při svém zakončení i Bochenski.

37:59

38:20
    A další přesilovka pro domácí, tentokrát po podražení Polunina.

38:49
    Koledov vyhazuje a hosté střídají.

39:12
    A hostující defenzíva se znovu osvobozuje a na led přichází čerstvé síly.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je minulostí a stav je prozatím příhodnější pro hokejisty z Jaroslavle. Ti ve druhé třetině přidali dvě branky a aktuálně tedy vedou 4:1.

40:01

40:13
    Semjonov vypálil, avšak jeho střelu kryje Sudnicin.

40:36
    A další zákrok pro Sudnicina, tentokrát po střele Dallmana.

40:56
    A Dallman si v krátkém časovém sledu připisuje druhou střelu, která je však zablokována.

41:10
    Domácí sice vstoupili do třetí třetiny skvěle, ale pátou branku v zápase přidávají domácí. Připisuje si ji na své konto TALBOT. Asistence: Kronwall, Kontiola.
    41:10 Maxime TALBOT - 1:5

41:29
    Loktionov přišel o puk při přechodu do pásma a hrát mohou domácí.

41:38
    Ani ti si však kusu černé gumy příliš dlouho neužili, neboť jim ji uzmul Osipov.

42:17
    Markelov poslal k ledu tvrdým hitem Talbota.

42:28
    Střelec poslední branky si však nenechal nic líbit a teď naopak přišpendlil Markelova na mantinel.

43:02
    Ještě při střídání na sebe oba kohouti něco pokřikují u střídaček. Dočkáme se ve zbytku utkání nějaké vážnější výměny názorů?

43:56
    Kronwall ranou od modré prověřil Kolesnika.

44:14
    Tohle situaci hráčům Barysu nikterak neusnadní, neboť po špatném střídání musí jít do čtyř.

44:29
    Nahození Semjonovoa sbírá hostující obrana, která puk posílá okamžitě směr Kolesnik.

44:57
    Tentokrát se o možnost zaútočit připravili domácí sami, jelikož nezvládli přechod do pásma.

45:19
    Rafikov vybojoval puk a hosté tak mohou vystřídat.

45:57
    Kontiola mohl ujet do přečíslení s Kozunem, ale nakonec z toho bude pouze vyhozený kotouč a střídání.

46:11
    Tohle je již pořádný debakl. Po ose Korškov, Rafikov se puk dostal až k POLUNINOVI, který jej umístil do sítě. Asistence: Rafikov, Korškov.
    46:11 Alexandr POLUNIN - 1:6

46:53
    Šin neudržel proti přesile puk a hrát mohou hosté.

47:13
    Talbotovu dorážku z bezprostřední blízkosti brilantně vyrazil Kolesnik.

47:42
    A další zákrok pro Kolesnika, tentokrát po střele Dawese.

48:03
    Dawes zkusil své štěstí napodruhé, ale dopadl stejně jako před malou chvilkou. Ztroskotal na brankáři.

48:29
    Hostujícího hokejisté teď drží puk ve svém vlastním obranném pásmu a nikam se již nehrnou.

48:59
    Starčenko si narazil se spoluhráčem, ale výsledkem budiž jen ofsajd.

49:16
    A rozhodčí pískají další ofsajd. Tímhle tempem domácí na nějaký zvrat v zápase rozhodně nedosáhnou.

50:18
    Pašninovu střelu z úhlu zablokoval obránce.

50:42
    Dallmanova dělovka byla sice tečována, ale pouze soupeřem a to tak šikovně, že končí v ochranné síti.

51:01
    Rafikova střela končí pouze na boční síti klece.

51:29
    Sudnicin se zaskvěl zákrokem lapačkou po střele Kučina.

51:57
    Frustrovaný Kučin teď s velkou nelibostí nese verdikt sudích, a sice ofsajd.

52:07
    Grencova zadovka se stala snadnou kořistí pro Kontiolu.

52:19
    Modla finského hokeje teď navíc předvedla efektivní a efektní kličku proti Trivinimu.

53:09
    Osipov vystřelil od modré, leč nepřesně. Hrát mohou domácí.

53:49
    Ani ti už se však nevrhají do útočení s takovou vervou, jako tomu bylo ještě před několika málo minutami. Utkání se tak již víceméně dohrává.

54:02
    Lipinovu střelu skryl ve své výstroji Sudnicin.

54:29
    Snad ani Rymarev teď nevěří tomu, co že to spálil. Na domácího útočníka vzývala odkrytá klec, ale on namísto jasného gólu trefil pouze beton brankáře.

55:02
    Zmar a zmar. Asi tak by se dalo okomentovat snažení Barysu o snížení. To bude o to komplikovanější, že na trestnou lavici usedá za podražení Semjonov.

55:29
    Ljubuškin mohl přidat sedmou branku Jaroslavle, ale proti byl brankář Kolesnik.

55:54
    A další zákrok pro Kolesnikova, tentokrát po ráně Loktionova.

56:09
    Jako na střelnici se musí cítit Kolesnik, který vytáhl další zákrok po dorážce Pašnina.

56:48
    Šalapov vyhazuje přes všechny čáry a unavená čtveřice domácích střídá.

57:02

57:31
    Avšak je tu další problém pro domácí, neboť za hákování je vyloučen Bochenski.

58:08
    Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl využívají početní výhody po 37 vteřinách, kdy sedmou branku přidává KRASKOVSKIJ. Asistence: Rafikov, Polunin.
    58:08 Pavel KRASKOVSKIJ - 1:7

58:43
    Dallmanova nahození kryje Sudnicin a vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.

Dnešní utkání sleduje 6 213 diváků.

59:02
    Kučin se sice byl o puk statečně, leč marně. Hrát budou hosté.

59:44
    Předzápasové prognózy nelhaly, když jasně favorizovaly hostující celek. Ten totiž svého soupeře jasně válcuje, čehož je důkazem osmý gól z hole MOSALJOVA. Asistence: Galimov, Apalkov.

Utkání je za námi a výsledek hovoří jasně. Lokomotiv Jaroslavl svého dnešního soupeře ve všem předčil a konečné skóre 8:1 v neprospěch Astany je ještě poměrně milosrdné.

Já se s vámi již pro tuto chvíli loučím. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů z KHL napočtenou. (15:22:54)

Radek Kozel

Branky a nahrávky: 8. St. Pierre (Dawes, Bochenski) – 11. Apalkov (Talbot, Kozun), 20. Kozun (Koledov, Kontiola), 28. Kontiola (Kozun), 30. Čistov (Averin), 42. Talbot (Kronwall, Kontiola), 47. Polunin (Rafikov, Korškov), 59. Kraskovskij (Rafikov, Polunin), 60. Mosaljov (E. Galimov, Apalkov)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (30. Kolesnik) – M. Semjonov, Dallman, Barker, Trjasunov, Lipin, Šalapov, Savčenko – Dawes, Bochenski, St. Pierre – R. Starčenko, Rymarev, Kučin – N. Ivanov, Trivino, Markelov – Grenc, V. Nikulin, Šin – Melichov.

Rozhodčí: Ovčinikov, Kuljov – Bersenjov, Judin