Vladivostok – Kunlun 3:1 (kon.) | Spartak Moskva – Soči 2:5 (kon.) | Toljatti – Barys 2:3 (po pr.)
Čerepovec – HC Slovan 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Jokerit 4:1 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 5:0 (kon.)
Nižněkamsk – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.)
Spartak Moskva
2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
HK Soči
Sobota 29.10.2016, 12:00 • Lužniki Arena • KHL
    Domácí fanoušci neměli mnoho důvodů k radosti.

Hostující celek vyhrává tento duel celkem jednoznačně 5:2. Výrazně pomohla Soči první třetina, kterou vyhrálo 3:0 a později, ve druhé třetině, se dostalo do vedení o čtyři branky. Domácím se v tomto zápase mnoho akcí nepovedlo, ale byli střelecky aktivnější. 40:23, tak vypadá statistika střel na branku. Hosté dali domácí lekci v produktivitě. (14:23:15)

59:45
    Už se nic nestane, zápas se v poklidném tempu dohrává.

59:20
    Nikita Bespalov se vrací do hry.

59:20
    Soči právě vstřelilo branku!
    Hostující celek tento duel vyhraje, to je v tuto chvíli jasné, pátý gól Soči dává do prázdné branky PAVEL PADAKIN. Bez asistence.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:50
    Velmi dobře hrají hosté, sice jsou v obranném pásmu, ale nedávají soupeři mnoho prostoru pro zakončení. Z pohledu domácího týmu běží čas velmi rychle.

57:47
    Domácí odvolávají brankáře a zkouší to v šesti.

57:40
    Eric O'Dell se dostal do zajímavé pozice, ale domácí brankář kryje jeho dobře myšlenou ránu.

57:04
    Vjačeslav Leščenko to byl, kdo se dostal do obrovské šance domácích. Útočník Spartaku však nedává gól, protože ho výborně vychytal Konstantin Barulin.

56:34
    Hostující Igor Ignatuškin se probojoval ke střele od modré. Přihrávku dostal takřka ideální, ale zakončení se mu podle představ nepodařilo.

54:50
    Konstantin Barulin musel zasahovat proti Vjačeslavu Leščenkovi, který dostal od beků nebývale velký prostor.

54:01
    Arťom Voronin se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána nebyla tak prudká, neboť při ní zlomil hůl.

53:25
    Domácím hokejistům se nedaří stabilněji se dostat do útočného pásma, hosté velmi dobře brání a hrají takticky.

52:31
    Statistika střely v tomto zápase 37:21.

51:59
    Obránci obou týmů velmi dobře hrají, nedávají útočníkům mnoho šancí pro zakončení. Celkově jsou střelecky nebezpečnější domácí v této třetině.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, hostující celek stále vede, nyní už jen o dvě branky.

49:15
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí k vidění momentálně není, hra se odehrává zejména ve středním pásmu.

48:54
    Marcus Högström si nyní připsal velmi dobrý obranný zákrok, který do střely Arťoma Tomilina vložil svou hůl.

48:27
    Alexandr Vasiljev s kotoučem na holi vbruslil do útočného pásma, následná jeho střela nepřekvapila brankáře Konstantina Barulina.

47:45
    Spartak právě vstřelil branku!
    Domácí celek využívá přesilovou hru a snižuje náskok soupeře na dvě branky. Puk putoval po ose Konstantin Glazačev a Matthew Gilroy až k volnému DMITRIJI KALININOVI, který neměl problém se zakončením. Asistence: Konstantin Glazačev a Matthew Gilroy.

47:25
    Vadim Berdnikov to zkusil střelou z první, ale neuspěl.

47:02
    Vyloučení v týmu HK Soči (Sergej Kuzněcov – 2 min., vysoká hůl).

46:47
    Oddechový čas pro hosty.

46:30
    Alexandr Vasiljev vystřelil od modré, obětavě padl do jeho střely hostující Rinat Ibragimov.

46:16

45:51
    Dmitrij Kalinin se pokoušel kotouč dopravit za brankovou čáru hned nadvakrát. Ale pokaždé jej zastavil obránce.

45:29
    Marcus Högström v přesilovce jako správný obránce to zkoušel od modré, ale neuspěl.

44:50
    Alexandr Vasiljev se nyní dostal do zakončení, ale brankáře Soči prostřelit nedokázal.

44:16
    Vyloučení v týmu HK Soči (Renat Mamašev – 2 min., nedovolené bránění).

43:59
    Matthew Gilroy se z ničeho nic nedostal do výborné střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal.

43:31
    Igor Levickij do zkusil z ostrého úhlu, domácí Nikita Bespalov byl pozorný a kotouč za svá záda nepustil.

42:51
    Dlouhou dobu byli domácí před brankou Soči, ale do zakončení se nikdo ze Spartaku probojovat nedokázal.

41:50
    Matthew Gilroy se pokoušel o vstřelení druhé branky domácích, ale Konstantin Barulin jej výborně vychytal.

41:26
    Domácí tým se konečně dočkal první vstřelené branky. Po krásné akci se prosazuje VLADISLAV PROVOLNĚV. Asistence: Sergej Šmoljov.

41:25
    Jegor Morozov se dostal ke střele z mezikruží, jeho zakončení mířilo jen malý kousek nad.

40:45
    Sledujeme dál aktivní hru hostujícího celku, který si do třetí třetiny přinesl náskok 4:0.

40:01

V aktivní hře pokračovali hosté i ve druhé třetině, dokázali přidat ještě jednu branku, a tak po čtyřiceti minutách vedou 4:0. Domácí celek si nějaké šance vypracovat dokázal, ale recept na Konstantina Barulina zatím nenašel.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45
    V poklidném tempu se dohrává třetina.

39:00
    Domácí Arťom Voronin ihned po buly vystřelil na branku. Gólman Konstantin Barulin pozorný.
    První Číňan, který skóroval v KHL!

Zach Jüe je prvním Číňanem, který skóroval v KHL???????????????? #repost @khl

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

38:25
    Vadim Berdnikov odvedl pořádný kus práce před brankou, získal prostor pro sebe, dokázal kotouč vystřelený od modré čáry tečovat. O malý kousek minul branku.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:50
    Alexej Bondarev se napřáhl až ke stropu. Vypustil ze své hole obrovsky rychlou střelu, do níž se velmi obětavě položil jeden z obránců Soči.

37:19
    Matthew Gilroy jako další hráč Moskvy vyzkoušel pozornost maskovaného muže. Konstantin Barulin neměl s jeho pokusem z mezikruží problém.

37:00
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, domácí hokejisté se snaží něco vymyslet, ale narážení na výborně hrající obranný blok Soči.

36:47
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Voronin – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

35:35
    Konstantin Glazačev to zkoušel z ostrého úhlu, hostující brankář si pohlídal prostor u bližší tyčky. Následně obránci poslali puk pryč z obranného pásma.

35:21
    Ryan Stoa z domácího týmu se dostal do zakončení. S jeho pokusem do středu branky neměl problém hostující brankář. Konstantin Barulin v pohodě jeho pokus zastavil.

35:00
    Jegor Morozov se probojoval do zajímavé střelecké pozice, domácího brankáře překonat nedokázal. Nikita Bespalov byl připravený.

34:51
    Výborně oslabení sehrál Spartak, vyloučený Vjačeslav Leščenko se vrací do hry, sledujeme tedy hru pět na pět.

33:35
    Domácí celek hraje v oslabení velmi dobře, hosté se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma. Momentálně jen nahazují kotouče, které obránci vrací do středního pásma.

32:51
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vjačeslav Leščenko – 2 min., sekání).

32:25

31:35
    Rinat Ibragimov se dostal ke střele od modré čáry. S jeho střelou neměl brankář mnoho práce, obránce kotouč tečoval mimo branku.

31:13
    Jurij Alexandrov to zval na sebe, probojoval se do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře Nikitu Bespalova.

31:00
    Soči hraje dál aktivně, domácí vyhazují kotouče. Na hře Spartaku je vidět, že se hodně trápí.

30:52
    Domácí hrají ve čtyřech. Pokračuje přesilová hra hostů.

30:25
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ryan Stoa – 2 min., vražení na hrazení).

30:20
    Ivan Zacharčuk to zkusil od modré čáry, jeho zakončení však bylo snadnou prací pro brankáře soupeře.

29:45
    Přesilovou hru nehrají hostě špatně, jsou v pásmu, ale nemohou se dostat do výraznějšího zakončení.

29:21
    Pavel Padakin se dostal do dobré střelecké pozice, ale překonat domácího brankáře nedokázal. Nikita Bespalov připravený.

28:52
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vladislav Provolněv – 2 min., vysoká hůl).

26:45
    Nikita Bespalov musel zasahovat proti střele od modré čáry, ale poradit si dokázal, byť měl zakrytý výhled.

25:30
    Sledujeme rychlý hokej, kterému dominují hostující hokejisté.

25:11
    Domácí tým neproměnil další přesilovou hru, stav zápasu tak zůstává nezměněný. Hosté výborně odehráli dvě minuty v oslabení.

24:01
    Marcus Högström to zkoušel od modré čáry, ale jeho zakončení nebylo přesné. Brankář Konstantin Barulin zasahovat nemusel.

23:25
    Kalininova rána od modré končí mimo branku. Hra je přerušena.

23:11
    Vyloučení v týmu HK Soči (Michail Mamkin – 2 min., podražení).
    22:00 Ivan ZACHARČUK - 0:4

22:00
    Další akce, která končí gólem. Bekhendová rána IVANA ZACHARČUKA končí v brance. Gólman Nikita Bespalov nedokázal puk zastavit. Asistence: Jurij Alexandrov a Rinat Ibragimov.

21:49
    Sledujeme dál rychlý hokej.

21:03

20:58
    Hostující celek má dál k dispozici početní výhodu, probojoval se do útočného pásma, ale do výraznější šance se Soči nedostalo.

20:01

První třetina nabídla výbornou hru hostujícího celku, ten se dostal do vedení o tři branky. Domácím v první třetině nevycházelo vůbec nic. Po druhém inkasovaném gólu se domácí kouč rozhodl pro změnu brankářů, do hry šel Nikita Bespalov.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:34
    Domácí s kotoučem na holi se snaží dohrát v klidu třetinu.

19:03
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ryan Stoa – 2 min., nedovolené bránění).

19:00
    Probíhá poslední minuty hry v první třetině.

18:46
    V poklidném tempu se dohrává první část hry.

18:11
    Fanoušci Spartaku nic nevzdávají a dál neúnavně podporují domácí hokejisty. Ti zatím mají velké problémy se zakončením.

17:41
    Ivan Jacenko zakládá od své branky útočnou akci hostů, dostal se do útočného pásma, ale zakončit nedokázal. Už neměl sílu, a tak puk jen odevzdal a šel střídat.

17:00
    Soči má puk na svých holích a dostáváme se do finální části první třetiny. Jegor Morozov hledal svého spoluhráče, do přihrávky sáhl Matthew Gilroy.

16:48
    Kotouč vylétl z hrací plochy, sudí tedy přerušují hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu na polovině domácích.

16:35
    Domácí defenziva si na hranici faulu dokázala poradit s rychlým protiútokem Soči. Že by se hrálo " v rukavičkách", to se napsat opravu nedá.

16:20

16:00
    Ryan Stoa byl dalším zakončujícím hráčem. Jeho rána se však zastavila o brusli bránícího hráče.

15:34
    Výborně hrají domácí přesilovou hru, ale brankář hostujícího celku působí velmi jistým dojmem.

15:16
    Konstantin Barulin dokázal znovu zastavit střelecký pokus Matthewa Gilroye.

14:51
    Matthew Gilroy byl před brankou, pokoušel se nadvakrát tečovat střelu spoluhráče od modré. Brankář Konstantin Barulin byl pozorný.

14:30
    Sledujeme první přesilovou hru v tomto zápase, domácí mohou snížit nepříznivý stav.

14:20
    Vyloučení v týmu HK Soči (Denis Tolpeko – 2 min., podražení).

14:05
    Buly před brankou Moskvy. Centr vyhrál souboj o kotouč, a tak domácí rychle vyhodili tak, aby to bylo na icing.

13:50
    Rinat Ibragimov vybojoval puk v útočném pásmu, ale neměl komu přihrát, a tak se pustil do souboje s obránci, kteří ho přehráli.

13:33
    Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí úplně mnoho gólových šancí. Optickou převahu mají hráči Soči, kteří se dokázali prosadit hned třikrát.

12:11
    Roman Děrljuk má kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně se do rychlé šance dostal Igor Levickij. Jeho střelu kryje domácí brankář Nikita Bespalov.

11:30
    Matthew Gilroy dostal přesnou přihrávku na útočnou modrou, střelou z první se pokusil ohrozit branku. Jeho zakončení bylo poněkud méně přesné než by si obránce představoval.

10:53
    Jaroslav Dyblenko si připisuje výborný zákrok, na poslední chvíli připravil soupeře o puk. Jeden z hráčů Soči se tak nedokázal dostat do zakončení.

10:30
    Domácím hokejistům v tomto zápase nevychází zatím vůbec nic. Střelecky je zápas vyrovnaný, oba celky vystřelily sedm pokusů na branku soupeře. Jenomže hosté tři rány proměnily.
    08:56 Vadim ŠČEGOLKOV - 0:3

08:56
    Domácí hokejisté měli buly v útočném pásmu. O kotouč nepochopitelně přišli. Následoval rychlý protiútok, po kterém se prosadil střelou zápěstím VADIM ŠČEGOLKOV. Asistence: Michail Mamkin, Denis Tolpeko.

08:25
    Nikita Li se dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

08:10
    Fanoušci znovu hlasitě podporují Spartak, cítí, že je ta správná chvíle, kdy Moskva potřebuje povzbudit.

07:45
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Sleduji domácí střídačku a trenéři velmi emotivně hovoří s hráči a nechybějí ani gesta, za které by se nemusel stydět kdejaký herec v činoherním studiu.

07:24
    Domácí tým si po druhém inkasovaném gólu vyžádal oddechový čas. Nic to ovšem nemění na obrázku hry, který sledujeme. Hostující Soči je lepším týmem. Dokázalo proměnit dvě střely.
    05:45 Domácí střídají brankáře.

05:45
    Střídání v brance týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Markus Svensson, přichází Nikita Bespalov.
    05:45 Renat MAMAŠEV - 0:2

05:45
    Hosté vedou o dvě branky, Eric O'Dell výborně vystřelil, brankář Svensson vykopl kotouč pouze před sebe, kde byl volný RENAT MAMAŠEV. Asistence: Eric O'Dell a Igor Levickij.

05:00
    Pět minut hry je pryč, snad z jediné velké šance se hostující celek prosadit dokázal, a tak vede o jednu branku. Domácí hráči mají velkou podporu z hlediště, ale zatím Barulina nepřekonali.

04:37
    Anatolij Nikoncev nic nevymýšlel, otočil se s kotoučem a okamžitě jej vystřelil na branku. Konstantin Barulin má na svém kontě další zákrok.

04:11
    Vadim Berdnikov se k kotoučem na holi probojoval až do útočného pásma, pokoušel se najít spoluhráče před brankou, ale jeho pas byl zblokovaný.

03:27
    Domácí se snaží rychle vyrovnat, Vjačeslav Leščenko se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale brankáře Konstantina Barulina překonat střelou zápěstím nedokázal.
    02:05 Vadim ŠČEGOLKOV - 0:1

02:05
    Domácí začali aktivněji, ale jsou to hosté, kteří se prosazují. Obrana Moskvy dala hodně prostoru VADIMU ŠČEGOLKOVI, který neměl problém poslat kotouč za brankovou čáru. Asistence: Arťom Tomilin a Renat Mamašev.

01:33
    Jegor Morozov vybojoval kotouč v útočném pásmu, dostal se do zakončení, ale na domácího brankáře si nepřišel.

00:51
    Arťom Voronin se pokoušel dobruslit dlouhou přihrávku spoluhráče. Nakonec se k puku dostal, jeho zakončení však nebylo přesné.

00:20
    Domácí hokejisté zahájili zápas aktivněji, snažili se rychle probojovat do útočného pásma, ale nepodařilo se to.

00:01

Hymnu zpívá mladičká zpěvačka, která působí v moskevském pěveckém sboru.

Hráči nastupují na led, za malý moment uslyšíme hymnu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa v zápase
    Lukáš Radil (Spartak Moskva) 20 zápasů, 15 bodů (4+11).

Hostující celek má dva hráče, který v posledních pěti zápasech zaznamenali nejvyšší počet kanadských bodů. Po čtyřech bodech má Oscar Fantenberg (0+4) a Ilya Krikunov (0+4).

Během posledních pěti zápasů je domácím nejproduktivnějším hráčem Matthew Gilroy, který zaznamenal čtyři kanadské body na čtyři přihrávky.

Domácí celek je v Západní konferenci na 11. místě a hosté jsou na šesté pozici. Deset bodů dělí oba celky.

Spartak Moskva z posledních pěti zápasů vyhrál hned čtyři. Na nájezdy si poradil se Spartakem Moskva 2:1 a Dinamem Riga 2:1. V základní hrací domě Spartak Moskva porazil Dinamo Minsk 5:1 a Nižnij Novgorod 3:0. Jediná prohra přišla s Helsinkami 2:3.

HK Soči z posledních pěti zápasů vyhrál tři. V prodloužení poradil Dynamo Minsk 2:1, Helsinky 3:2 a po nájezdech Dinamo Minsk 3:2. V základní hrací době Soči prohrálo s Dynamem Minsk 2:5 a s Nižnij Novgorodem 1:2.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Spartak Moskva a HK Soči.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 42. Provolněv (Šmoljov), 48. Kalinin (Glazačev, Gilroy) – 3. Ščegolkov (Tomilin, Mamašev), 6. Mamašev (O'Dell, Levickij), 9. Ščegolkov (Mamkin, Tolpeko), 22. I. Zacharčuk (Alexandrov, Ibragimov), 60. Padakin

Spartak Moskva: Bespalov – Högström, Gilroy, Kalinin, Dyblenko, Bondarev, Provolněv, Kirillov – N. Li, Stoa, Glazačev – Leščenko, M. Plotnikov, Alexandr Vasiljev – A. Voronin, Šmoljov, V. Berdnikov – Nikoncev, Radil, Bobrov – Bobyljov.
    HK Soči: Barulin – S. Kuzněcov, Mamkin, Ibragimov, Alexandrov, Mamašev, Děrljuk – Krikunov, Padakin, Ignatuškin – O'Dell, Levickij, I. Zacharčuk – Tomilin, Morozov, Ščegolkov – Jacenko, Tolpeko.