Vladivostok – Kunlun 3:1 (kon.) | Spartak Moskva – Soči 2:5 (kon.) | Toljatti – Barys 2:3 (po pr.)
Čerepovec – HC Slovan 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Jokerit 4:1 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 5:0 (kon.)
Nižněkamsk – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.)
Spartak Moskva
2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
HK Soči
Sobota 29.10.2016, 12:00 • Lužniki Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Spartak Moskva a HK Soči.

HK Soči z posledních pěti zápasů vyhrál tři. V prodloužení poradil Dynamo Minsk 2:1, Helsinky 3:2 a po nájezdech Dinamo Minsk 3:2. V základní hrací době Soči prohrálo s Dynamem Minsk 2:5 a s Nižnij Novgorodem 1:2.

Spartak Moskva z posledních pěti zápasů vyhrál hned čtyři. Na nájezdy si poradil se Spartakem Moskva 2:1 a Dinamem Riga 2:1. V základní hrací domě Spartak Moskva porazil Dinamo Minsk 5:1 a Nižnij Novgorod 3:0. Jediná prohra přišla s Helsinkami 2:3.

Domácí celek je v Západní konferenci na 11. místě a hosté jsou na šesté pozici. Deset bodů dělí oba celky.

Během posledních pěti zápasů je domácím nejproduktivnějším hráčem Matthew Gilroy, který zaznamenal čtyři kanadské body na čtyři přihrávky.

Hostující celek má dva hráče, který v posledních pěti zápasech zaznamenali nejvyšší počet kanadských bodů. Po čtyřech bodech má Oscar Fantenberg (0+4) a Ilya Krikunov (0+4).

Československá stopa v zápase
    Lukáš Radil (Spartak Moskva) 20 zápasů, 15 bodů (4+11).

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hráči nastupují na led, za malý moment uslyšíme hymnu.

Hymnu zpívá mladičká zpěvačka, která působí v moskevském pěveckém sboru.

00:01

00:20
    Domácí hokejisté zahájili zápas aktivněji, snažili se rychle probojovat do útočného pásma, ale nepodařilo se to.

00:51
    Arťom Voronin se pokoušel dobruslit dlouhou přihrávku spoluhráče. Nakonec se k puku dostal, jeho zakončení však nebylo přesné.

01:33
    Jegor Morozov vybojoval kotouč v útočném pásmu, dostal se do zakončení, ale na domácího brankáře si nepřišel.

02:05
    Soči právě vstřelilo branku!
    Domácí začali aktivněji, ale jsou to hosté, kteří se prosazují. Obrana Moskvy dala hodně prostoru VADIMU ŠČEGOLKOVI, který neměl problém poslat kotouč za brankovou čáru. Asistence: Arťom Tomilin a Renat Mamašev.
    02:05 Vadim ŠČEGOLKOV - 0:1

03:27
    Domácí se snaží rychle vyrovnat, Vjačeslav Leščenko se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale brankáře Konstantina Barulina překonat střelou zápěstím nedokázal.

04:11
    Vadim Berdnikov se k kotoučem na holi probojoval až do útočného pásma, pokoušel se najít spoluhráče před brankou, ale jeho pas byl zblokovaný.

04:37
    Anatolij Nikoncev nic nevymýšlel, otočil se s kotoučem a okamžitě jej vystřelil na branku. Konstantin Barulin má na svém kontě další zákrok.

05:00
    Pět minut hry je pryč, snad z jediné velké šance se hostující celek prosadit dokázal, a tak vede o jednu branku. Domácí hráči mají velkou podporu z hlediště, ale zatím Barulina nepřekonali.

05:45
    Hosté vedou o dvě branky, Eric O'Dell výborně vystřelil, brankář Svensson vykopl kotouč pouze před sebe, kde byl volný RENAT MAMAŠEV. Asistence: Eric O'Dell a Igor Levickij.
    05:45 Renat MAMAŠEV - 0:2

05:45
    Střídání v brance týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Markus Svensson, přichází Nikita Bespalov.
    05:45 Domácí střídají brankáře.

07:24
    Domácí tým si po druhém inkasovaném gólu vyžádal oddechový čas. Nic to ovšem nemění na obrázku hry, který sledujeme. Hostující Soči je lepším týmem. Dokázalo proměnit dvě střely.

07:45
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Sleduji domácí střídačku a trenéři velmi emotivně hovoří s hráči a nechybějí ani gesta, za které by se nemusel stydět kdejaký herec v činoherním studiu.

08:10
    Fanoušci znovu hlasitě podporují Spartak, cítí, že je ta správná chvíle, kdy Moskva potřebuje povzbudit.

08:25
    Nikita Li se dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

08:56
    Domácí hokejisté měli buly v útočném pásmu. O kotouč nepochopitelně přišli. Následoval rychlý protiútok, po kterém se prosadil střelou zápěstím VADIM ŠČEGOLKOV. Asistence: Michail Mamkin, Denis Tolpeko.
    08:56 Vadim ŠČEGOLKOV - 0:3

10:30
    Domácím hokejistům v tomto zápase nevychází zatím vůbec nic. Střelecky je zápas vyrovnaný, oba celky vystřelily sedm pokusů na branku soupeře. Jenomže hosté tři rány proměnily.

10:53
    Jaroslav Dyblenko si připisuje výborný zákrok, na poslední chvíli připravil soupeře o puk. Jeden z hráčů Soči se tak nedokázal dostat do zakončení.

11:30
    Matthew Gilroy dostal přesnou přihrávku na útočnou modrou, střelou z první se pokusil ohrozit branku. Jeho zakončení bylo poněkud méně přesné než by si obránce představoval.

12:11
    Roman Děrljuk má kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně se do rychlé šance dostal Igor Levickij. Jeho střelu kryje domácí brankář Nikita Bespalov.

13:33
    Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí úplně mnoho gólových šancí. Optickou převahu mají hráči Soči, kteří se dokázali prosadit hned třikrát.

13:50
    Rinat Ibragimov vybojoval puk v útočném pásmu, ale neměl komu přihrát, a tak se pustil do souboje s obránci, kteří ho přehráli.

14:05
    Buly před brankou Moskvy. Centr vyhrál souboj o kotouč, a tak domácí rychle vyhodili tak, aby to bylo na icing.

14:20
    Vyloučení v týmu HK Soči (Denis Tolpeko – 2 min., podražení).

14:30
    Sledujeme první přesilovou hru v tomto zápase, domácí mohou snížit nepříznivý stav.

14:51
    Matthew Gilroy byl před brankou, pokoušel se nadvakrát tečovat střelu spoluhráče od modré. Brankář Konstantin Barulin byl pozorný.

15:16
    Konstantin Barulin dokázal znovu zastavit střelecký pokus Matthewa Gilroye.

15:34
    Výborně hrají domácí přesilovou hru, ale brankář hostujícího celku působí velmi jistým dojmem.

16:00
    Ryan Stoa byl dalším zakončujícím hráčem. Jeho rána se však zastavila o brusli bránícího hráče.

16:20

16:35
    Domácí defenziva si na hranici faulu dokázala poradit s rychlým protiútokem Soči. Že by se hrálo " v rukavičkách", to se napsat opravu nedá.

16:48
    Kotouč vylétl z hrací plochy, sudí tedy přerušují hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu na polovině domácích.

17:00
    Soči má puk na svých holích a dostáváme se do finální části první třetiny. Jegor Morozov hledal svého spoluhráče, do přihrávky sáhl Matthew Gilroy.

17:41
    Ivan Jacenko zakládá od své branky útočnou akci hostů, dostal se do útočného pásma, ale zakončit nedokázal. Už neměl sílu, a tak puk jen odevzdal a šel střídat.

18:11
    Fanoušci Spartaku nic nevzdávají a dál neúnavně podporují domácí hokejisty. Ti zatím mají velké problémy se zakončením.

18:46
    V poklidném tempu se dohrává první část hry.

19:00
    Probíhá poslední minuty hry v první třetině.

19:03
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ryan Stoa – 2 min., nedovolené bránění).

19:34
    Domácí s kotoučem na holi se snaží dohrát v klidu třetinu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina nabídla výbornou hru hostujícího celku, ten se dostal do vedení o tři branky. Domácím v první třetině nevycházelo vůbec nic. Po druhém inkasovaném gólu se domácí kouč rozhodl pro změnu brankářů, do hry šel Nikita Bespalov.

20:01

20:58
    Hostující celek má dál k dispozici početní výhodu, probojoval se do útočného pásma, ale do výraznější šance se Soči nedostalo.

21:03

21:49
    Sledujeme dál rychlý hokej.

22:00
    Další akce, která končí gólem. Bekhendová rána IVANA ZACHARČUKA končí v brance. Gólman Nikita Bespalov nedokázal puk zastavit. Asistence: Jurij Alexandrov a Rinat Ibragimov.
    22:00 Ivan ZACHARČUK - 0:4

23:11
    Vyloučení v týmu HK Soči (Michail Mamkin – 2 min., podražení).

23:25
    Kalininova rána od modré končí mimo branku. Hra je přerušena.

24:01
    Marcus Högström to zkoušel od modré čáry, ale jeho zakončení nebylo přesné. Brankář Konstantin Barulin zasahovat nemusel.

25:11
    Domácí tým neproměnil další přesilovou hru, stav zápasu tak zůstává nezměněný. Hosté výborně odehráli dvě minuty v oslabení.

25:30
    Sledujeme rychlý hokej, kterému dominují hostující hokejisté.

26:45
    Nikita Bespalov musel zasahovat proti střele od modré čáry, ale poradit si dokázal, byť měl zakrytý výhled.

28:52
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vladislav Provolněv – 2 min., vysoká hůl).

29:21
    Pavel Padakin se dostal do dobré střelecké pozice, ale překonat domácího brankáře nedokázal. Nikita Bespalov připravený.

29:45
    Přesilovou hru nehrají hostě špatně, jsou v pásmu, ale nemohou se dostat do výraznějšího zakončení.

30:20
    Ivan Zacharčuk to zkusil od modré čáry, jeho zakončení však bylo snadnou prací pro brankáře soupeře.

30:25
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ryan Stoa – 2 min., vražení na hrazení).

30:52
    Domácí hrají ve čtyřech. Pokračuje přesilová hra hostů.

31:00
    Soči hraje dál aktivně, domácí vyhazují kotouče. Na hře Spartaku je vidět, že se hodně trápí.

31:13
    Jurij Alexandrov to zval na sebe, probojoval se do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře Nikitu Bespalova.

31:35
    Rinat Ibragimov se dostal ke střele od modré čáry. S jeho střelou neměl brankář mnoho práce, obránce kotouč tečoval mimo branku.

32:25

32:51
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vjačeslav Leščenko – 2 min., sekání).

33:35
    Domácí celek hraje v oslabení velmi dobře, hosté se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma. Momentálně jen nahazují kotouče, které obránci vrací do středního pásma.

34:51
    Výborně oslabení sehrál Spartak, vyloučený Vjačeslav Leščenko se vrací do hry, sledujeme tedy hru pět na pět.

35:00
    Jegor Morozov se probojoval do zajímavé střelecké pozice, domácího brankáře překonat nedokázal. Nikita Bespalov byl připravený.

35:21
    Ryan Stoa z domácího týmu se dostal do zakončení. S jeho pokusem do středu branky neměl problém hostující brankář. Konstantin Barulin v pohodě jeho pokus zastavil.

35:35
    Konstantin Glazačev to zkoušel z ostrého úhlu, hostující brankář si pohlídal prostor u bližší tyčky. Následně obránci poslali puk pryč z obranného pásma.

36:47
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Voronin – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

37:00
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, domácí hokejisté se snaží něco vymyslet, ale narážení na výborně hrající obranný blok Soči.

37:19
    Matthew Gilroy jako další hráč Moskvy vyzkoušel pozornost maskovaného muže. Konstantin Barulin neměl s jeho pokusem z mezikruží problém.

37:50
    Alexej Bondarev se napřáhl až ke stropu. Vypustil ze své hole obrovsky rychlou střelu, do níž se velmi obětavě položil jeden z obránců Soči.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:25
    Vadim Berdnikov odvedl pořádný kus práce před brankou, získal prostor pro sebe, dokázal kotouč vystřelený od modré čáry tečovat. O malý kousek minul branku.
    První Číňan, který skóroval v KHL!

Zach Jüe je prvním Číňanem, který skóroval v KHL???????????????? #repost @khl

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

39:00
    Domácí Arťom Voronin ihned po buly vystřelil na branku. Gólman Konstantin Barulin pozorný.

39:45
    V poklidném tempu se dohrává třetina.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

V aktivní hře pokračovali hosté i ve druhé třetině, dokázali přidat ještě jednu branku, a tak po čtyřiceti minutách vedou 4:0. Domácí celek si nějaké šance vypracovat dokázal, ale recept na Konstantina Barulina zatím nenašel.

40:01

40:45
    Sledujeme dál aktivní hru hostujícího celku, který si do třetí třetiny přinesl náskok 4:0.

41:25
    Jegor Morozov se dostal ke střele z mezikruží, jeho zakončení mířilo jen malý kousek nad.

41:26
    Spartak právě vstřelil branku!
    Domácí tým se konečně dočkal první vstřelené branky. Po krásné akci se prosazuje VLADISLAV PROVOLNĚV. Asistence: Sergej Šmoljov.

41:50
    Matthew Gilroy se pokoušel o vstřelení druhé branky domácích, ale Konstantin Barulin jej výborně vychytal.

42:51
    Dlouhou dobu byli domácí před brankou Soči, ale do zakončení se nikdo ze Spartaku probojovat nedokázal.

43:31
    Igor Levickij do zkusil z ostrého úhlu, domácí Nikita Bespalov byl pozorný a kotouč za svá záda nepustil.

43:59
    Matthew Gilroy se z ničeho nic nedostal do výborné střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal.

44:16
    Vyloučení v týmu HK Soči (Renat Mamašev – 2 min., nedovolené bránění).

44:50
    Alexandr Vasiljev se nyní dostal do zakončení, ale brankáře Soči prostřelit nedokázal.

45:29
    Marcus Högström v přesilovce jako správný obránce to zkoušel od modré, ale neuspěl.

45:51
    Dmitrij Kalinin se pokoušel kotouč dopravit za brankovou čáru hned nadvakrát. Ale pokaždé jej zastavil obránce.

46:16

46:30
    Alexandr Vasiljev vystřelil od modré, obětavě padl do jeho střely hostující Rinat Ibragimov.

46:47
    Oddechový čas pro hosty.

47:02
    Vyloučení v týmu HK Soči (Sergej Kuzněcov – 2 min., vysoká hůl).

47:25
    Vadim Berdnikov to zkusil střelou z první, ale neuspěl.

47:45
    Domácí celek využívá přesilovou hru a snižuje náskok soupeře na dvě branky. Puk putoval po ose Konstantin Glazačev a Matthew Gilroy až k volnému DMITRIJI KALININOVI, který neměl problém se zakončením. Asistence: Konstantin Glazačev a Matthew Gilroy.

48:27
    Alexandr Vasiljev s kotoučem na holi vbruslil do útočného pásma, následná jeho střela nepřekvapila brankáře Konstantina Barulina.

48:54
    Marcus Högström si nyní připsal velmi dobrý obranný zákrok, který do střely Arťoma Tomilina vložil svou hůl.

49:15
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí k vidění momentálně není, hra se odehrává zejména ve středním pásmu.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, hostující celek stále vede, nyní už jen o dvě branky.

51:59
    Obránci obou týmů velmi dobře hrají, nedávají útočníkům mnoho šancí pro zakončení. Celkově jsou střelecky nebezpečnější domácí v této třetině.

52:31
    Statistika střely v tomto zápase 37:21.

53:25
    Domácím hokejistům se nedaří stabilněji se dostat do útočného pásma, hosté velmi dobře brání a hrají takticky.

54:01
    Arťom Voronin se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána nebyla tak prudká, neboť při ní zlomil hůl.

54:50
    Konstantin Barulin musel zasahovat proti Vjačeslavu Leščenkovi, který dostal od beků nebývale velký prostor.

56:34
    Hostující Igor Ignatuškin se probojoval ke střele od modré. Přihrávku dostal takřka ideální, ale zakončení se mu podle představ nepodařilo.

57:04
    Vjačeslav Leščenko to byl, kdo se dostal do obrovské šance domácích. Útočník Spartaku však nedává gól, protože ho výborně vychytal Konstantin Barulin.

57:40
    Eric O'Dell se dostal do zajímavé pozice, ale domácí brankář kryje jeho dobře myšlenou ránu.

57:47
    Domácí odvolávají brankáře a zkouší to v šesti.

58:50
    Velmi dobře hrají hosté, sice jsou v obranném pásmu, ale nedávají soupeři mnoho prostoru pro zakončení. Z pohledu domácího týmu běží čas velmi rychle.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:20
    Hostující celek tento duel vyhraje, to je v tuto chvíli jasné, pátý gól Soči dává do prázdné branky PAVEL PADAKIN. Bez asistence.

59:20
    Nikita Bespalov se vrací do hry.

59:45
    Už se nic nestane, zápas se v poklidném tempu dohrává.

Hostující celek vyhrává tento duel celkem jednoznačně 5:2. Výrazně pomohla Soči první třetina, kterou vyhrálo 3:0 a později, ve druhé třetině, se dostalo do vedení o čtyři branky. Domácím se v tomto zápase mnoho akcí nepovedlo, ale byli střelecky aktivnější. 40:23, tak vypadá statistika střel na branku. Hosté dali domácí lekci v produktivitě. (14:23:15)
    Domácí fanoušci neměli mnoho důvodů k radosti.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 42. Provolněv (Šmoljov), 48. Kalinin (Glazačev, Gilroy) – 3. Ščegolkov (Tomilin, Mamašev), 6. Mamašev (O'Dell, Levickij), 9. Ščegolkov (Mamkin, Tolpeko), 22. I. Zacharčuk (Alexandrov, Ibragimov), 60. Padakin

Spartak Moskva: Bespalov – Högström, Gilroy, Kalinin, Dyblenko, Bondarev, Provolněv, Kirillov – N. Li, Stoa, Glazačev – Leščenko, M. Plotnikov, Alexandr Vasiljev – A. Voronin, Šmoljov, V. Berdnikov – Nikoncev, Radil, Bobrov – Bobyljov.
    HK Soči: Barulin – S. Kuzněcov, Mamkin, Ibragimov, Alexandrov, Mamašev, Děrljuk – Krikunov, Padakin, Ignatuškin – O'Dell, Levickij, I. Zacharčuk – Tomilin, Morozov, Ščegolkov – Jacenko, Tolpeko.