Los Angeles – New Jersey 4:2 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 2:1 (1:0 po s.n.) | Montreal – Toronto 2:1 (kon.)
Dallas – Edmonton 2:5 (kon.) | Boston – Winnipeg 4:1 (kon.) | Ottawa – Florida 1:4 (kon.)
Minnesota – Colorado 2:3 (kon.) | Arizona – San Jose 3:2 (po pr.) | St. Louis – Nashville 3:1 (kon.)
Vancouver – Chicago 3:4 (po pr.) | Washington – Columbus 2:3 (kon.) | Carolina – Winnipeg 3:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Winnipeg Jets
Neděle 20.11.2016, 23:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Československá stopa

Marko Daňo (WPG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 11:56 (01:46:14)

1. Elias Lindholm (CAR) 1+0
    2. Victor Rask (CAR) 1+0
    3. Cam Ward (CAR) 22 zák., 1 góly, 96,6%

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 40:29 (18:11, 7:8, 15:10)
    Zblokované střely – 10:18
    Vyhraná vhazování – 36:23
    Trestné minuty – 10:18
    Hity – 32:51
    Hokejisté Caroliny porazili Winnipeg a vyhráli počtvrté v řadě.

Carolina přehrála Tryskáče z Winnipegu 3:1 a připisuje si už čtvrtou výhru v řadě! Domácí dnes byli lepším týmem a jejich triumf je tak zasloužený. V závěrečné třetině nejprve zvýšil na 2:0 v přesilovce Victor Rask. Hosté sice v 50. minutě snížili zásluhou Marka Scheifeleho, ovšem v závěru to soupeři sami ulehčili. Za vysokou hůl byl totiž vyloučen Patrik Laine a v následné početní výhodě definitivně rozhodl Noah Hanifin.

59:54
    Zakázané uvolnění domácích. Fanoušci Caroliny už ale vědí, že jejich tým dnes zvítězí.

59:32
    Hosté opět zkoušejí power-play. Už ale mají málo času.

59:15
    Hosté zahráli jen na icing. Connor Hellebuyck musí zpět do své svatyně.

58:29
    Hosté to ještě zkoušejí bez brankáře!
    58:17 Noah HANIFIN - 3:1

58:17
    Carolina právě vstřelila branku!
    A je asi rozhodnuto, domácí totiž v přesilovce zvyšují na 3:1! Faulk nabil na vrchol pravého kruhu NOAHOVI HANIFINOVI a ten z první propálil Hellebuycka. Asistence: Justin Faulk a Teuvo Teräväinen.

57:57
    Hellebuyck byl nucen přikrýt kotouč. Hurikáni získaly buly v útočné třetině.

57:39
    Obrovská komplikace pro hosty! Napadající Patrik Laine chtěl nadzvednout Faulovi hůl, ale místo toho trefil domácího beka do obličeje a je tedy vyloučen!

57:01
    Tři minuty do konce třetí třetiny. Čas pro závěrečný tlak Winnipegu.

56:44
    Od modré vypálil Rob Hainsey. Po zákroku Hellebuycka následuje reklamní přestávka.

55:11
    Domácí jsou v plném počtu a mohou si hodně oddechnout. Jets nebyli daleko od vyrovnání!
    Cam Ward společně se spoluhráči přežil další přesilovou hru. Hokejisté Winnipegu Jets byli pár centimetrů od vyrovnání!

55:07
    Po ráně Jacoba Trouby puk přepadl přes brankáře Warda a zastavil se na brankovišti tak 20 centimetrů před brankovou čarou! Canes měli velké štěstí!

54:28
    Nikolaj Ehlers obkroužil branku a předložil puk do šance Markovi Scheifelemu. Ten ale svůj bekhend nedokázal protlačit za Warda!

53:54
    Rána Dustina Byfugliena byla zblokovaná. Ward si mohl opět oddechnout.

53:35
    Po nahození Byfugliena se Cam Ward rozhlížel, kde je kotouč. Ten skončil v ochranné síti za jeho brankou.

53:10
    Přesilovku si tentokrát zahrají hosté! Viktor Stålberg totiž zahákoval Patrika Laineho.

52:44
    Po ráně Justina Faulka od modré zakročil Hellebuyck. Hosté už jsou v plném počtu.

51:42
    Velké šance Caroliny! Dorážející Derek Ryan netrefil branku, jinak by byl Hellebuyck asi bezmocný!

51:30
    Z vrcholu pravého kruhu vypálil Jeff Skinner. Hellebuyck jeho pokus vyrazil.

51:15
    Hosté vyhazují.

51:08
    Domácím odpískána přihrávka rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:50
    Hosté vyhráli buly a Tanev mohl v oslabení vyvézt kotouč.

50:39
    Vyloučeným hráčem je Nick Petan – hákování. Přesilovka Hurricanes začne po reklamní přestávce.

50:21
    Domácí budou hrát přesilovku, zatím ale mají výhodu.
    49:33 Mark SCHEIFELE - 2:1

49:33
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Jako blesk z čistého nebe přichází snížení! Nikolaj Ehlers dojel za brankou vyhozený kotouč a poslal ho před brankoviště, kam si sjel MARK SCHEIFELE, jenž puk umístil za záda Cama Warda – 2:1. Asistence: Nikolaj Ehlers a Josh Morrissey.

49:02
    Domácí narušili rozehrávku soupeře výborným forčekingem. Ke střele se nakonec dostal McClement a Hellebuyck musel přerušit hru.

48:20
    Ofsajd Hurikánů. Máme tu komerční přestávku.

48:04
    Jacob Trouba si vyměnil kotouč s Adamem Lowrym, ale na poslední přihrávku svého spoluhráče už nedosáhl. Domácí se tedy ubránili.

47:07
    Zahráli ale na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Hellebuycka.

46:59
    Hosté zakládají útočnou akci ze svého obranného pásma.

46:02
    Za hostující obranu si sjížděl McGinn. Hainsey mu ale poslal příliš dlouhou přihrávku.

45:03
    Rána Teräväinena nenašla cíl. Bude se ale vhazovat v útočném pásmu Canes.

44:34
    Domácí jsou ve velké pohodě a mají hru pod kontrolou.

43:43
    Na 3:0 mohl zvýšit Jeff Skinner! Jeho dorážku, která už mířila do odkryté branky, zázračně zastavil Connor Hellebuyck, jenž reflexivně máchl proti kotouči vyrážečkou!
    42:39 Victor RASK - 2:0

42:39
    Hosté jsou za Stuartovu nedisciplinovanost potrestáni! Důrazný Lee Stempniak před brankou posunul puk na hůl VICTORA RASKA a ten ho z bezprostřední blízkosti zametl za záda bezmocného gólmana Hellebuycka – 2:0. Asistence: Lee Stempniak a Jeff Skinner.

42:10
    Adam Lowry sprintoval za vyhozeným kotoučem a prohnal tak obránce Slavina.

41:50
    Mark Stuart ale vzápětí naprosto zbytečně promasíroval holí záda Jordana Staala a je vyloučen za krosček.

41:41
    Ránu Jordana Staala z osy zblokoval obránce Stuart.

41:21
    Hosté už jsou v plném počtu.

41:02
    Jeff Skinner byl v útočném pásmu dříve než puk. Postavení mimo hru.

40:42
    Carolina ještě dohrává přesilovou hru, hosté nyní vyhodili.

40:01
    Ve druhé třetině ani přes velkou snahu a sněžení gól nepadl.

Třetí třetina začne přibližně v 1:01.
    Utkání mezi Carolinou a Winnipegem je poměrně vyostřené. Takhle se hostující hráči pustili do Leeho Stempniaka.

Ve druhé třetině gól nepadl, ale rozhodně blíže k jeho vstřelení byli domácí hokejisté. Velkou šanci neproměnil například Jordan Staal, jehož vychytal brankář Hellebuyck a o chvíli později si zahrál na gólmana obránce Mart Stuart, který zastavil zakončení Jacoba Slavina, jenž mířil do odkryté části hostující klece. Hráči Winnipegu dnes mají problém s pohybem, právě v tom se budou muset zlepšit, pokud chtějí v Raleighu bodovat.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:20
    Tak ne! Vyloučen je také Teuvo Teräväinen, který byl v souboji se Scheifelem. Nakonec tedy přesilovka 5 na 4 pro Canes.

39:20
    Za krosček je navíc potrestán Mark Scheifele! Vypadá to, že domácí budou hrát dvouminutovou přesilovku 5 na 3!

39:20
    Dustin Byfuglien zasáhl vysokou holí Pesceho a zamířil tedy na trestnou lavici.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:52
    A teď hrozili zase domácí. Po reklamní přestávce sledujeme hodně zajímavý hokej.

38:10
    Ani Mark Scheifele netrefil domácí klec v dobré pozici. Hosté teď ale začali bruslit!

37:44
    Dobré střídání hostí. Právě Andrew Copp netrefil branku v dobré šanci.

37:33
    Copp skončil na mantinelu po souboji s Jordamen Staalem. Vylučovat se nebude.

37:10

36:49
    Faulk posunul puk na Ryana, jehož střela ale nebyla povedená a branku o dost minula.

36:14
    Domácí teď bruslí mnohem lépe než soupeř. Jets jen vyhazují puky.

35:33
    McClement s Nordströmem operovali v útočném pásmu. Do zakončení se ale domácí útočníci neprotlačili.

34:57
    Oba celky v plném počtu. Při hře 4 na 4 byli aktivnější domácí.

33:56
    Právě Justin Faulk táhl protiútok Canes. Prováhal ale ideální možnost na přihrávku.

33:44
    Blake Wheeler se snažil vytáhnout kotouč před domácí branku. Nakonec ho odzbrojil Faulk.

32:56
    Za hrubost vyloučeni Lee Stempniak a Chris Thorburn. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

32:56
    Hned trojice hostujících hráčů se pustila do Lee Stempniaka, který šel důrazně do branky Jets! Zda se bude vylučovat, se dozvíme po reklamní přestávce.

32:13
    Krásná kombinace po ose Aho, Staal, Skinner. Posledně jmenovaný pálil z pravého kruhu do vyrážečky Connora Hellebuycka.

31:31
    Domácí vedou na střely 21:15. Ve druhé části tedy Tryskáči vypálily o jednu ránu více.

30:26
    Dustin Byfuglien se snažil najít Scheifeleho obloučkem přes branku. Útočník Jets byl ale dobře pokrytý.

29:37
    Hurikáni si vytvořili v přesilovce, i krátce po ní, zajímavé příležitosti. Stále ale nemohou přidat druhý gól.

28:54

28:48
    Jaccob Slavin si sjel na Stålbergovu přihrávku a měl před sebou odkrytou klec. Za Hellebuycka zaskočil obránce Mark Stuart, jenž předvedl výborný brankářský zákrok!

28:39
    Další rána Faulka, domácí bek tentokrát těsně minul.

28:22
    Od modré pálil Justin Faulk, který trefil jen protihráče.

27:52
    Další část přesilovky Canes už není tak povedená, domácí se nemohou vrátit do útočné třetiny.
    27:12 Hellebuyck vytáhl spektakulární zákrok proti Staalovi!

27:12
    Obrovskou šanci spálil Jordan Staal! Domácí sehráli parádní kombinaci, kterou Staal zakončoval do poloodkryté branky, ale trefil jen Hellebuycka!

26:53
    Brock McGinn trefil Enströma, což vyvolalo reakci hostujících hráčů! Potrestán je nakonec jen hostující Andrew Copp za nedovolené bránění!

26:51
    Hosté vyrobili velkou chybu v rozehrávce a mohli být rádi, že Victor Rask ve velké šanci netrefil jejich branku!
    Adam Lowry umí přitvrdit hru a předvést krásný čistý hit.

26:41
    Puk byl tečován do ochranné sítě. Následovat bude komerční přestávka.

26:09
    Teräväinen se snažil najít před branku sjíždějícího Lindholma. Hosté ale přihrávku srazili.

25:35
    Domácím nevyšel přechod do útoku. Tanev byl u puku dříve než najíždějící Aho.

24:38
    V úvodu druhé třetiny se hraje zajímavý hokej. Příležitosti se rodí na obou stranách.

24:00
    Hosté chybovali za brankou a těžit z toho mohl Joakim Nordström. Ten ale zakončil jen do připraveného Hellebuycka.

23:36
    Do dobré příležitosti si sjel Mark Stuart. Hostující bek ale Warda nepropálil.

22:22
    Domácí v plném počtu a hned se dostali do přečíslení 3 na 1. Na konci rychlého protiútoku se ocitl Brock McGinn, jenž z mezikruží těsně minul Hellebuyckovu svatyni!

21:45
    Byfuglien nahodil puk za domácí branku a Jets se nyní budou snažit udržet v útočné třetině.

21:10
    Začíná zkrácená přesilovka Jets, vhazuje se ale v útočném pásmu Hurricanes.

21:04
    Mark Scheifele se ocitl sám před domácí brankou, ale nedokázal překonal Cama Warda, který zakročil betonem!

20:08
    Hned v úvodu druhé části podrazil Taneva Noah Hanifin. Síly na ledě se na 59 sekund vyrovnají.

20:01

Vše se chystá ke startu druhé části hry.

Další třetina začne přibližně 0:05.
    Fanoušek přezdívaný Mr. Grinch může být zatím spokojený.

První třetina vyšla lépe domácí Carolině. Canes působili živějším dojmem a byli také střelecky mnohem aktivnější. Do branky Jets však propadla jediná střela a to v 7. minutě, kdy si brankář Hellebuyck nepohlídal prostor u bližší tyčky po ráně Eliase Lindholma z poměrně ostrého úhlu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

20:00
    V úplném závěru úvodní části mohl navýšit domácí vedení Jordan Staal! Při jeho dorážce Tryskáče podržel Connor Hellebuyck!

19:41
    Jordan Staal nabil na osu kluziště Justinovi Faulkovi. Nebezpečnou ránu domácího beka dokázal zastavit Hellebuyck!

19:06
    Joakim Nordström se dostal za záda hostující obrany a byl faulován Jacobem Troubou. Ten je vyloučen za sekání.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:28
    Domácí si teď vytvořili tlak v útočném pásmu. Ani střela Sebastiana Aha však v brance neskončila.

17:51
    Scheifele s Wheelerem si měnili kotouč za hostující brankou. Nakonec o něj ale přišli.

16:55
    Od pravého mantinelu nahazoval kotouč Teräväinen a pro domácí škoda, že nikdo z domácích hráčů se nenacházel blíže vzdálenější tyčky, kolem které puk propadl.

16:19
    Po levé straně si najel do příležitosti Chris Thorburn. Jeho bekhendové zakončení pokryl Cam Ward.

15:59
    Střela Scheifeleho z vrcholu pravého kruhu skončila na těle připraveného brankáře Warda.

15:30
    Hosté v postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

14:32
    Nahození Hainseyho propadlo až na hostující branku. Zaduněl ale Hellebuyckův beton.

14:18
    Máme tu další reklamní přestávku, poslední v úvodní třetině.

13:17
    Další šance hostí! Ehlers posunul puk doprava na Blakea Wheelera, který z pravého kruhu nepropálil Warda mezi betony. Do domácího gólmana následně vjel Ehlers, jenž se mu hned omlouvá.
    Spoluhráči gratulují Lindholmovi k prvnímu letošnímu gólu.

12:32
    Z pravého kruhu nebezpečně střílel Alexandr Burmistrov. Moc nechybělo a ruský útočník dostal puk za Wardova záda! Domácí gólman ho totiž jen lehce škrtl a kotouč propadl kousek vedle tyčky.

12:15
    Hned po buly vypálil Sebastian Aho. Hellebuyck vyrazil jeho ránu do ochranné sítě.

12:09
    Trouba odehrál puk jen na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Hellebuycka.

11:55
    Tennyson nedokázal udržet útočné pásmu, puk mu na modré přeskočil hůl.

11:29
    Cam Ward přerušil hru po střele Byfugliena. Domácí jsou kompletní a mohou si užít reklamní přestávku.

10:44
    Právě Marko Daňo se prezentoval pohotovou tečí, ale Warda nepřekonal.

10:27
    Tanev hledal na zadní tyči Marka Daňa. Slovenský útočník puk ze vzduchu netrefil.

10:03
    Od modré vypálil Byfuglien, Cam Ward vyráží do rohu kluziště.

09:42
    Brock McGinn vyvezl puk a poslal ho za branku Jets.

09:26
    Přesilovka pro hosty! Za podražení je vyloučen Joakim Nordström.

09:09
    Nahození Jacoba Trouby od modré čáry skončilo jen na zadním mantinelu. Puk získali domácí.

08:36
    Z úhlu pálil Teuvo Teräväinen. Hellebuyck byl tentokrát pozorný.

07:46
    Domácí jsou živějším týmem. Hráči Winnipegu působí, že mají po včerejším prohraném zápase v Bostonu, těžké nohy.

07:22
    Od pravého mantinelu nahodil puk na branku Patrik Laine. Ward dobře viděl a zakročil kapačkou.

06:58
    Je tu první komerční přestávka.
    06:45 Elias LINDHOLM - 1:0

06:45
    Domácí se ujímají vedení! Z hodně ostrého úhlu vypálil ELIAS LINDHOLM a kotouč, který prošel mezi nohama obránce, zapadl k bližší tyčce Hellebuyckovy branky. Gólman Jets chyboval, tohle si měl rozhodně pohlídat. Lindholm se trefil vůbec poprvé v sezóně. Asistence: Ron Hainsey.

06:21
    Dobrou šanci měl po přihrávce Wheelera Nikolaj Ehlers. Hostující útočník mířil do protipohybu, ale netrefil branku.

05:57
    Prudkou ránu Slavina od modré vytěsnil mimo svou branku Hellebuyck.

05:44
    Lehké nahození ze středního pásma podržel v lapačce Hellebuyck. Domácí tak získali buly v útočné třetině.

05:14
    Hurikáni drží kotouč na svých holích, do šancí se ale nedostávají.

04:18
    Už po skončení přesilovky předkládal Teräväinen puk Noahovi Hanifinovi. Obránce Caroliny už ale nedokázal pořádně zakončit.

03:50
    Jets se brání dobře, opět se jim podařilo vyhodit.

03:32
    Puk skončil mezi střídačkami. Vhazuje se ve středním pásmu.

03:02
    Scheifele hosty osvobodil a dopřál jim možnost vystřídat.

02:11
    Domácí budou hrát přesilovku. Trest za sekání obdržel Chris Thorburn.

02:00
    Na puk už si sáhl také Cam Ward. Teď ale přerušil hru Hellebuyck, jenž přerušil hru po střele Tennysona.

01:11
    První zákrok si připisuje Connor Hellebuyck, jenž vyrazil nahození Roba Hainseyho.

00:55
    První minuta byla oťukávací. Brankáři zatím nemuseli zasahovat.

00:03
    Teď už byl zápas definitivně rozehrán.
    Jeff Skinner a Blake Wheeler se pošťuchovali před úvodní buly.

Úvodní buly ještě překazila menší rozmíška mezi Blakem Wheelerem a Jeffem Skinnerem. Rozhodčí oběma borcům domlouvá.

00:01

Oficiality jsou za námi, za malou chvíli vypukne samotné utkání.

Dozněla hymna Kanady, ještě si poslechneme hymnu Spojených států.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Läck) – Pesce, Slavin, Hainsey, Faulk, Tennyson, Hanifin – Aho, J. Staal, Skinner – E. Lindholm, V. Rask, Teräväinen – Stempniak, D. Ryan, Stålberg – Nordström, McClement, B. McGinn.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Byfuglien, Morrissey, Trouba, Enström, Chiarot, Stuart – Wheeler (C), Scheifele, Ehlers – B. Tanev, Petan, Daňo – Laine, Lowry, Copp – Thorburn, Burmistrov, Howden.

Rozhodčí: Chmielewski, McCauley – Wheler, MacPherson.
    Patrik Laine si před utkáním důkladně připravil hokejky.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa:

Marko Daňo (WPG) – 10 zápasů, 6 bodů (3+3)
    Andrej Nestrašil (CAR) – 8 zápasů, 2 body (1+1)
    Na ranním tréninku Caroliny Hurricanes panovala skvělá nálada!

Carolina Hurricanes:
    Hurikáni nasbírali 16 bodů a v tabulce Východní konference jsou až na čtrnáctém místě. V posledním týdnu se však Canes hodně zvedli, když vyhráli tři zápasy po sobě a navíc v nich inkasovali jen třikrát. Naposledy doma přehráli 3:2 vedoucí tým konferenční tabulky, Montreal. Také Carolina v má kádru velký finský talent, kterým je útočník Sebastian Aho. Ten zatím nasbíral 10 bodů (2+8).