Los Angeles – New Jersey 4:2 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 2:1 (1:0 po s.n.) | Montreal – Toronto 2:1 (kon.)
Dallas – Edmonton 2:5 (kon.) | Boston – Winnipeg 4:1 (kon.) | Ottawa – Florida 1:4 (kon.)
Minnesota – Colorado 2:3 (kon.) | Arizona – San Jose 3:2 (po pr.) | St. Louis – Nashville 3:1 (kon.)
Vancouver – Chicago 3:4 (po pr.) | Washington – Columbus 2:3 (kon.) | Carolina – Winnipeg 3:1 (kon.)
Dallas Stars
2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Edmonton Oilers
Neděle 20.11.2016, 01:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Česká stopa v utkání

Radek Faksa (DAL) 0+0, 5 střel, čas na ledě 15:53
    Andrej Sekera (EDM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:36 (03:56:38)
    Drake Caggiula po svém debutu v NHL a první přihrávce na gól.

Tři hvězdy utkání

1. Connor McDavid (EDM) 3+0
    2. Cam Talbot (EDM) 31 zák., 2 góly, 93,9%
    3. Jesse Puljujärvi (EDM) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 33-30; Zablokované střely: 15-11; Vhazování: 49%-51%; Přesilové hry: 2/6-0/3; Trestné minuty: 6-12.
    Connor McDavid odehrál fantastické utkání a vstřelil hattrick

Connor McDavid byl deset zápasů bez gólu, na ledě Dallasu ale vstřelil svůj první hattrick v kariéře a výraznou měrou se podepsal pod vítězství Edmontonu. Domácí hokejisté byli střelecky aktivnější a v závěru druhé třetiny dokázali využít dvojnásobného vyloučení Zacha Kassiana, ve hře pět na pět se ale neprosadili a prohráli. Skvělé utkání odehrál mladíček Drake Caggiula, který během svého debutu v NHL zaznamenal premiérový bod za asistenci. Konečný výsledek. Dallas Stars 2 Edmonton Oilers 5.

59:43
    Sledovali jsme parádní utkání, během něhož padlo sedm branek, Dallas toužil po comebacku, ale nedosáhl na něj.

59:00
    Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:26
    Leon Draisaitl si chtěl z pravého křídla sjet před bránu obloukem, bekhendem se mu ale puk podržet nepodařilo a skončil v rohu útočného pásma.

57:21
    Connor McDavid na pravé straně útočného pásma vybojoval kotouč a poté si vybruslil z ostrého úhlu před bránu, kde se ho snažil v blízkosti levé tyče zasunout za záda Anttiho Niemiho, brankář Dallasu mu to ovšem pravým betonem neumožnil! Stav duelu zůstává 2:5.

56:42
    Antoine Roussel z levého křídla nahazoval puk před bránu a od jednoho z hráčů Oilers se odrazil do ochranné sítě.

55:58
    Tyler Seguin se marně snažil dojet Leona Draisaitla, který se středem řítil do samostatného úniku, jeho střela zápěstím ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče!

55:49
    Cody Eakin se snažil na pravém křídle od mantinelu zamířit nad lapačku Cama Talbota, jeho následný pokus ale skončil v ochranné síti a po přerušení hry dostává prostor krátká přestávka.

55:11
    Do konce utkání zbývá odehrát necelých pět minut a za pár okamžiků po hře 4 na 4 začne krátká přesilová hra Oilers.

54:36
    Aby to domácím hokejistům nebylo líto, vzápětí hráli v šesti také hráči Edmontonu Oilers. Minutu a 22 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4.

53:58
    Adam Cracknell usedl na trestnou lavici, aby odpykal trest pro hráčskou lavici Dallasu za příliš mnoho hráčů na ledě. Stars v dnešním zápase podruhé špatně střídali a hráli v šesti.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 36. Eaves, 37. Jamie Benn (Klingberg, Spezza) – 3. McDavid, 12. Pitlick (Caggiula, Hendricks), 26. Klefbom (Slepyšev, Draisaitl), 27. McDavid (Puljujärvi, Benning), 47. McDavid (Puljujärvi, Slepyšev)

Dallas Stars: Lehtonen (27. Niemi) – Hamhuis, Klingberg, Oduya, Johns, Nemeth, Jordie Benn – Jamie Benn (C), Seguin, Eaves – Roussel, Eakin, Spezza (A) – Sharp (A), Faksa, Korpikoski – D. Shore, Cracknell, B. Ritchie. Hlavní trenér: Lindy Ruff.
    Edmonton Oilers: Talbot – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Benning, Nurse, Russell – Lucic (A), McDavid (C), Puljujärvi – Maroon, Nugent-Hopkins, Eberle (A) – Kassian, Draisaitl, Slepyšev – Hendricks, Caggiula, Pitlick. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Marc Joannette, Evgeny Romasko. Čároví: Derek Amell, Brian Mach

Diváci: 18 352