Calgary – Minnesota 3:2 (2:1 po s.n.) | San Jose – Montreal 2:1 (kon.) | Buffalo – Boston 1:2 (kon.)
Philadelphia – Chicago 3:1 (kon.) | NY Rangers – Carolina 4:2 (kon.) | Nashville – New Jersey 4:5 (po pr.)
San Jose Sharks
2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Montreal Canadiens
Sobota 03.12.2016, 04:35 • SAP Center, San Jose • NHL
    Brent Burns otevřel skóre duelu.

To je z mé strany protentokrát vše, příště na počtenou! (07:14:43)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, +0, 3 střely, čas na ledě 14:01

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Brent Burns (SJS) 1+0
    2. Joe Thornton (SJS) 0+2
    3. Martin Jones (SJS) 31 zák., 1 gól, úsp. 96,9 %

Je dobojováno! Ve třetí třetině se dlouho na ledě nic zajímavého nedělo. Pár šancí na obou stranách k vidění bylo, dál ale dominovali oba brankáři. Čtyři minuty před koncem ale vyfasoval dvojnásobný dvouminutový trest Couture, načež se Habs nadechli k závěrečnému tlaku a zásluhou Lehkonena se jim podařilo snížit, na víc už se ale hosté nezmohli.

59:46
    Žraloci se osvobozují a zakázané uvolnění to nebude, domácí už si dva body nenechají utéct!

59:26
    Price je znovu na střídačce, domácím se ale nyní podařilo vyhodit puk do útočného pásma.
    58:43 Artturi LEHKONEN - 2:1

58:43
    Montreal právě vstřelil branku!
    Že by drama? Hostům se podařilo snížit na rozdíl jediného gólu! ARTTURI LEHKONEN se v mezikruží zmocnil odraženého kotouče a bekhendem ho z otočky poslal za Jonesova záda! Asistence: Alex Galchenyuk, Jeff Petry.

58:08
    Carey Price už je na střídačce, v závěrečných dvou minutách to Montreal zkusí se šesti hráči v poli!

57:45
    Vzápětí se domácí znovu dokázali osvobodit, Sharks se v tomto oslabení zatím brání skvěle.

57:18
    Pacioretty zavezl puk zpět do útočného pásma a pak ho posunul na modrou čáru k Petrymu, jemuž se ale vystřelit nepodařilo.

56:27
    Vlasic odpálil kotouč přes všechny čáry, svěřenci Michela Therriena tak musejí vyklidit vydobyté pozice v útočném pásmu.

55:54
    Tohle nevypadá dobře. Alexandr Radulov to schytal vysokou holí od Couturea (SJS) přímo do obličeje a z obličeje mu začala zurčit krev, domácí útočník tak dostal čtyřminutový trest.

55:30
    Hra se stěhuje ze strany na stranu a v posledních minutách jsou oba gólmani prakticky bez práce, což pochopitelně vyhovuje především hráčům San Jose.
    Greg Pateryn svým vousem začíná dohánět známé vousáče Thorntona s Burnsem.

54:35
    Po dlouhé době je hra přerušena a následovat bude komerční přestávka, Montrealským se čas začíná neúprosně krátit.

53:37
    Martinův pokus z levého kruhu byl zblokován a Brendan Gallagher poté vyhodil puk na zakázané uvolnění, Lehkonen na jeho prudký pas nedosáhl.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 6. Burns (Pavelski, J. Thornton), 20. Pavelski (J. Thornton) – 59. Lehkonen (Galchenyuk, Petry)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Marleau, J. Thornton (A), Pavelski (C) – Labanc, Couture (A), J. Ward – Donskoi, Tierney, Bødker – M. Karlsson, Haley, Wingels.
    Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Jemelin, S. Weber (A), Markov, Petry, Barberio, Pateryn – Byron, Galchenyuk, Radulov – Pacioretty (C), Plekanec, Gallagher (A) – Lehkonen, Desharnais, A. Shaw – T. Mitchell, Danault, Flynn.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Gord Dwyer – Vaughan Rody, Brian Murphy