Michalovce – Pov. Bystrica 0:0 (zruš.) | Skalica – Spišská N. Ves 0:4 (kon.) | Detva – Trnava 13:3 (kon.)
HK Detva
13:3 (6:2, 3:1, 4:0)
HK Gladiators Trnava
sk Pondělí 26.12.2016, 18:00 • ZŠ Detva • 1. liga (SR) • 37. kolo

59:42
    V závere si ešte ide na trestnú lavicu sadnúť Jurák za podrazenie.

57:16
    Za podrazenie Zorvana dostáva dve minúty Boris Žilinský.

53:39
    Po úspešnom zákroku Cibuľu dostáva za sekanie Alexander dve minúty a navyše Andrej Mrázik osobný desať minútový trest za nešportové správanie.

48:17
    Detva dala gól!

Sládok mohol skórovať, ale pri jeho strele úspešne zasiahol Brucháč, ale pri dorážke TOMÁŠA ŠKVARIDLA už nemal šancu.

Asistencia: Jozef Sládok.

45:48

Následne je tu ďalší presný zásah domácich postaral sa o ňom PATRIK FEKIAČ.

Asistencia: David Videlka.

45:29

Strelu Gachulinca, ktorá by skončila mimo bránu tečoval do brány LUKÁŠ ŘÍHA.

Asistencie: Tomáš Torok, Daniel Gachulinec.

44:10

Desiaty gól domácich je pripísaný TOMÁŠOVI ŠKVARIDLOVI, aj keď puku pomohol do brány jeden z brániacich sa hráčov.

Asistencia: Frederik Fekiač.

Máme za sebou druhú tretinu zápasu. V tejto časti hry sme videli o polovicu menej gólov ako tomu bolo v prvej časti hry, ale aj napriek tomu sa hokej musí páčiť. Domáci hneď po 73 sekundách hry strelili gól. Následne mohol znížiť Okoličány, ale to by musel premeniť po faule od Šimona trestné strieľanie. V polovici zápasu využil svoju možnosť Jurák a druhým gólom v zápase znížil nepriaznivý stav. Ten istý hráč mohol pridať aj svoj tretí gól, ale nebol úspešný. V závere tento časti strelou švihol prekonal Brucháča Patrik Fekiač a v poslednej minúte využil presilovku Gašpar.

39:28

Presilovka Detvy je aj tento raz využitá gólovo. Autorom gólu je RASTISLAV GAŠPAR.

Asistencie: Frederik Fekiač, Tomáš Škvaridlo.

37:35
    Za vrazenie na mantinel dostal dve minúty Andrej Mrázik.

37:16

Strelou švihom rozvlnil sieť za Brucháčom PATRIK FEKIAČ a opäť dostal vedenie Detvy na rozdiel piatich gólov.

Asistencie: David Videlka, Michal Vajlent.

36:45
    V permanencii je aj domáci Cibuľa po nepríjemnej strele na lapačku od Koyša.

33:49
    Za hákovanie dostáva domáci Lukáš Hrušík dve minúty.

32:05
    Obrovská šanca pre domácich. Najprv puk do brány nedokázal pretlačiť Říha a následne po ňom ani Torok.

31:24
    Trnava dala gól!

ROMAN JURÁK vyhral súboj v strednom pásme súboj s domáci kapitánom Sládkom a v samostanej akcii prestrelil tesne nad betónom Cibuľu.

Bez asistencie.

24:44
    Dávid Okoličány chcel zasunúť puk pomedzi betóny Cibuľu, ale ten si dal pozor.

21:13

Gólové hody pokračujú aj v druhej časti hry. Po 73 sedundách hry sa presadil druhý domáci útok. Autor gólu je TOMÁŠ TOROK.

Asistencie: Lukáš Říha, Daniel Gachulinec.

Máme za sebou prvú tretinu súboja, ktorý sa musí všetkým prítomný divákom páči. Zápas sa hrá hore dolu a hráči navyše stretli osem gólov. Domáci sa ujali vedenia, na čo však hostia v oslabení dokázali odpovedať a vyrovnať. Lenže ešte v tej istej presilovke sa Detva dostala do vedenia opäť. Následne v polovici prvej tretiny prišli ďalšie domáce góly. Za stavu 4:1 si nedali domáci obrancovia pozor na obrannej modrej čiare a po chybe inkasovali v prečíslení. Odpoveď však na seba dlho nenechala čakať a po piatom góle sa pobral brankár Juríček na striedačku a jeho miesto v bráne zaujal Brucháč. Ten si však čisto konto udržal len 4. min. a 27 sekúnd, keď koho domáci prekonali a uzavreli tak skóre po 20. min. na 6:2.

19:53

Prekonaný je už aj druhý muž v bráne hostí. Puk za Brucháča sa podarilo dostať VIKTOROVI FEKIAČOVI.

Asistencie: Rastislav Gašpar, Jozef Sládok

16:37
    Za podrazenie si na dve minúty odchádza sadnúť aj domáci obranca Martin Šimon.

15:30
    V bráne hostí dochádza k zmene Juríčeka nahrádza po piatom góle Brucháč.

15:30

Peknou akciou sa prezentoval aj štvrtý útok, keď RADOSLAV GÁBOR zasunul puk pomedzi nohy bezmocného Juríčeka.

Asistencie: Patrik Huňady, Ivan Zorvan.

13:36

Chybu domácich obrancov na modrej čiare hostia v prečíslení 2 na 1 tento raz využili, keď Hrbáčik našiel osamoteného FILIPA MRAVU a ten nedal strelou do proti pohybu Cibuľa šancu.

Asistencie: Martin Hrbáčik, Martin Lukačovič.

12:16

Stav stretnutia sa opäť mení. Juríčeka prekonáva druhýkrát v zápase DÁVID VIDELKA.

Asistencia: Daniel Gachulinec.

10:22

Po vyhranom vhadzovaní sa dostal puk po strele obrancu Sládka k TOMÁŠOVI ŠKVARIDLOVI,ktorý nemal problém pridať ďalší gól do odkrytej brány.

Asistencie: Viktor Fekiač, Jozef Sládok.

09:55
    Hosťujúci obranca Matúš Mihalko si ide odpykať trest na dve minúty za držanie.

09:36
    Hostia sú nebezpečný hlavne kapitánom Jurákom. Ten si hodil puk na forhend a bombou trafil len do Cibuľu.

08:51
    Po strele Hrušíka zvonila žrďka brány Juríčeka.

06:36
    Prečíslenie Trnavy 2 na jedna mohol pop prihrávke Kamenického využiť Okoličány, ale Cibuľa je pripravený.

04:49

Dlho netrvalo a Detva využíva presilovku, Gól strelil DÁVID VIDELKA a domáci tak opäť idú do vedenia.

Asistencia: Patrik Fekiač.

04:07

Hostia dokázali v oslabení vyrovnať, keď sa samostatne presadil kapitán mužstva ROMAN JURÁK.

03:44
    Po góle dostáva navyše hráč hostí Andrej Mrázik dve minúty.

03:44

Domáci sa ujali vedenia, keď po strele Sládka dáva gól TOMÁŠ ŠKVARIDLO.

Asistencia: Jozef Sládok, Rastislav Gašpar.

Už pri pohľade na zostavu hosťujúceho celku je jasné, že pricestovali do Detvy v jasne oklieštenej zostave. Hrať budú len s dvomi obranami a troma útoky. Navyše medzi hráčmi sa nachádza až šesť juniorov.

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 4. Škvaridlo (Sládok, Gašpar), 5. Videlka. (P. Fekiač), 11. Škvaridlo (V. Fekiač, Sládok), 13. Videlka (Gachulinec), 16. Gábor (Huňady, Zorvan), 20. V. Fekiač (Gašpar, Sládok), 22. Torok (Říha, Gachulinec), 38. P. Fekiač (Videlka, Vajlent), 40. Gašpar (F. Fekiač, Škvaridlo), 45. Škavridlo (F. Fekiač), 46. Říha (Torok, Gachulinec), 46. P. Fekiač (Videlka), 49. Škvaridlo (Sládok) – 5. Jurák, 14. Mrava (Hrbáčik, Lukačovič), 32. Jurák

HK Detva: Cibuľa (V. Rosandič) – Sládok "C", F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Vajlent, Mačkovič, Ondris, Gábor – Gašpar, V. Fekiač, Škvaridlo – Torok, Srnka "A", Říha – Videlka, P. Fekiač, Hrušík – Zorvan "A", Huňady, Šedivý. Tréner: M. Chudý.
    HK Gladiators Trnava: Juríček (Brucháč) – Mihalko, Mrázik "A", Štefánik, Žilinský – Okoličány, Koyš, Jurák "C" – Lukačovič, Hrbáčik, Mrava – Keleši, Ševčík, Kamenický. Tréner: J. Fabian.

Rozhodčí: Švajka – Šoltés, Gajan