Buffalo – Boston 2:4 (kon.) | Washington – New Jersey 1:2 (0:2 po s.n.) | Tampa – Toronto 2:3 (po pr.)
Florida – Montreal 2:3 (po pr.) | Ottawa – Detroit 2:3 (po pr.) | Nashville – Chicago 2:3 (kon.)
Minnesota – NY Islanders 6:4 (kon.) | Winnipeg – Columbus 3:5 (kon.) | Dallas – Colorado 4:2 (kon.)
Calgary – Anaheim 1:3 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 3:1 (kon.) | Arizona – NY Rangers 3:6 (kon.)
Buffalo Sabres
2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Boston Bruins
Pátek 30.12.2016, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji dobrou noc a někdy příště opět na shledanou. (03:59:36)

David Krejčí (BOS) 1 + 1, 2 střely, čas na ledě: 18:16

Dnešní utkání je za námi. Hosté zopakovali výkon z druhé třetiny i v závěrečné periodě a nakonec tak zvítězili 2:4. Za domácí se dnes trefili pouze Foligno a Okposo. Za hosty se dnes postupně střelecky prosadili Bergeron, Krejčí a 2x Spooner. Domácí dlouho drželi remízový stav 2:2, ale v sedmapadesáté minutě se dokázal po přihrávce Krejčího střelecky prosadit Ryan Spooner. Domácí to v poslední minutě zkoušeli bez brankáře. To se jim ale vymstilo, neboť po chybě jednoho z nich ve středním pásmu získal kotouč Spooner a svým dnešním druhým gólem upravil na konečných 2:4.

59:33
    Okposo se dostal ke střele těsně přes Raskem. Ten však jeho tvrdý pokus dokázal vyrazit mimo tři tyče.
    59:09 Ryan SPOONER - 2:4

59:09
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hosté vedou už o dvě branky! RYAN SPOONER vybojoval kotouč ve středním pásmu. Následně se uvolnil přes dva protihráče a střelou do prázdné branky zvyšuje vedení svého týmu. Asistence: Bez asistence.

58:40
    Domácí to zkoušejí v šesti!

58:09
    Marchand poslal před branku zajímavou přihrávku od pravého mantinelu. Tam se však nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů a kotouč tak získávají domácí.

58:00
    Poslední dvě minutky třetí třetiny!

57:09
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
    56:07 Ryan SPOONER - 2:3

56:07
    Hosté se dostávají do vedení! RYAN SPOONER dostal skvělou přihrávku do mezikruží, odkud tvrdou střelou do pravého horního růžku nedal Lehnerovi sebemenší šanci. Asistence: David Krejčí a Frank Vatrano.

55:28
    Marchand se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči ale dokázal Lehner vyrazit pravým ramenem mimo tři tyče.

54:39
    Hra je momentálně hodně přerušovaná. Ani jeden z týmů příliš neriskuje a spíše se soustředí na defenzivu.

54:15
    Komerční přestávka.

54:11
    Další zakázané uvolnění domácích.

54:04
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se tak přesune před Lehnera.

53:32
    Pastrňákovu střelu z velkého úhlu dokázal Lehner v pohodě chytit.

52:56
    Jeden z hostujících hráčů jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z obránců.

52:26
    Eichel střelou z vrcholu pravého kruhu nijak nevyděsil Raska.

51:44

51:04
    Marchand se dostal ke střele z pravého kruhu ale branku vůbec netrefil.

50:51
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. To ale až po komerční přestávce.

50:20

49:56
    Czarnik střelou z levého kruhu branku soupeře přestřelil.

49:30
    Hosté se nemohou s kotoučem usadit na delší dobu v útočném pásmu.

48:30
    Pastrňák střelou z levého kruhu branku vůbec netrefil.

48:19
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Cody Franson – 2 min., podražení).

48:19

47:48
    Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

46:40
    Střela jednoho z domácích hráčů od modré skončila jen nad brankou.

46:02

45:18
    Eichel střelou z pravého kruhu nijak nevyděsil Raska.

44:34
    Domácí posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou. Rask ale zatím odolává.

44:01
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 2 min., krosček).

43:49
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Raskem.

43:21
    Blidh napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus vyrazil Lehner jen na hokejku Bergerona, který ale svou následnou střelou trefil pouze dobře postaveného Lehnera.

43:10
    Vatrano vyslal na branku střelu z pravého kruhu. Jeho pokus ale dokázal ztečovat jeden z obránců do ochranné sítě.

42:31
    Grant se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží. Branku ale trestuhodně netrefil.

41:43
    Czarnik jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z protihráčů.

41:16
    Hosté jsou momentálně aktivnějším týmem.

40:55
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Lehnerem.

40:38
    Marchand se dostal ke střele z levého kruhu. Branku ale vůbec netrefil.

40:05
    Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a kotouč ihned nahazují do útočného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:09.

Druhá třetina je za námi. Hosté vstoupili do druhé třetiny velice aktivně a už ve čtyřiadvacáté minutě dokázal snížit Bergeron. Hosté bojovali i nadále a ke konci druhé třetiny se jim podařilo vyrovnat zásluhou Davida Krejčího, který využil přesilovou hru. Třetí třetina tak bude ještě velice zajímavá. Určitě si jí nenechte s námi ujít.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:46
    Krugovu střelu od modré Lehner dobře viděl a kotouč tak v pohodě chytil.

39:27
    Bergeron se dostal ke kotouči těsně před Lehnerem, kterého ale svou následnou slabou střelou překonat nedokázal.

39:19

38:37
    Krejčí střelou z pravého kruhu trefil pouze jednoho z protihráčů.

38:02
    Domácí dokázali vyhodit kotouč z vlastního pásma a mohou tak jít pohodlně vystřídat.

37:43
    Krejčí hledal přihrávkou z pravého kruhu před brankou někoho ze svých spoluhráčů. Tam dojížděl Marchand. Ten ale kotouč netrefil a následně narazil do branky, kterou posunul.

37:19
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Matt Moulson – 2 min., podražení).

36:49
    Pastrňák se dostal ke kotouči v útočném pásmu. Následně ale tak dlouho váhal s přihrávkou, až o kotouč přišel.

36:27
    Reinhart střelou z pravého kruhu nijak nevyděsil Raska.
    36:13 David KREJČÍ - 2:2

36:13
    Hosté využívají přesilovou hru a vyrovnávají na 2:2! DAVID KREJČÍ se dostal k odraženému kotouči před brankou soupeře a bekhendovou střelou pod horní tyčku nedal Lehnerovi sebemenší šanci. Asistence: Frank Vatrano.

35:47
    Czarnik střelou z pravého kruhu branku minul.

34:58
    Pastrňák dostal nabito do levého kruhu. Jeho následnou střelu z první ale dokázal Lehner vyrazit do rohu kluziště.

34:31
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Ristolainen – 2 min., podražení).

34:31

34:20
    Hosté si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

33:34
    Larsson dostal nabito do levého kruhu. Svou následnou tvrdou střelou z první ale trefil pouze masku Raska.

33:16

32:38
    Chára vyhodil kotouč z vlastního pásma a domácí tak musejí začít od znova.

32:01
    Domácí se nemohou s kotoučem usadit na delší dobu v útočném pásmu.

31:22
    Hosté vyhazují kotouč z vlastního pásma.

31:16
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Kevan Miller – 2 min., krosček).

31:16

30:40
    Reinhartovu střelu od modré dokázal Rask vyrazit mimo tři tyče.

30:07
    Deslauriers vyslal na branku bekhendovou střelu z mezikruží. Branku ale přestřelil.

29:20
    Krug opět napřáhl ke střele od modré čáry. Tentokrát se kotouč po jeho střele odrazil od jednoho z obránců na hokejku Vatrana. Ten však následnou střelou našel pouze lapačku Lehnera.

29:09
    Krug napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus ale zablokoval jeden z obránců.

28:23

28:12
    McCabe hledal přihrávkou z levého kruhu před brankou někoho ze svých spoluhráčů. Našel ale pouze hokejku jednoho z protihráčů.

27:30
    Okposo střelou z pravého kruhu branku přestřelil.

27:03
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a sami kotouč poslali do středního pásma.

26:31
    Okposo vyslal na branku střelu z pravého kruhu. Rask s ní měl velké problémy, ale kotouč nakonec dokázal vyrazit do rohu kluziště.

26:23
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Dominic Moore – 2 min., sekání).

26:23

25:52

25:15
    Ristolainen napřáhl ke střele od modré čáry. Rask ale jeho střelecký pokus dobře viděl a kotouč tak v pohodě chytil.

24:18
    Eichel zavezl kotouč do útočného pásma. Následně našel skvělou přihrávkou zpoza branky Okposa, který ale svou následnou střelou trefil jen tyč Raskovy svatyně!

23:53
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Brian Gionta – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Colin Miller – 2 min., hrubost).
    23:20 Patrice BERGERON - 2:1

23:20
    Hosté snižují na rozdíl jedné branky! Krug našel přihrávkou od modré v pravém kruhu volného Marchanda, který následně poslal skvělou přihrávku před branku, kde se nacházel volný PATRICE BERGERON, a ten následnou střelou z první dokázal prostřelit Lehnera. Asistence: Brad Marchand a Torey Krug.

23:02
    Blidh bekhendovou střelou z mezikruží nijak nevyděsil Lehnera.

22:35
    Hosté vstoupili do druhé třetiny aktivněji. Do žádné vážnější šance se ale zatím nedostali.

21:43
    Okposo pouze zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj ale vzápětí přišel.

21:21
    Gionta střelou od modré branku vůbec netrefil.

21:09

20:05
    Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:07.

První třetina je za námi. Domácí byli v první třetině lepším týmem a zaslouženě jí tak vyhráli 2:0. Na první branku dnešního utkání jsme nemuseli dlouho čekat, neboť se už ve druhé minutě trefil Foligno. Hra se poté poněkud vyrovnala, ale hosté nemohli prostřelit Lehnera, a tak v předposlední minutě udeřili znovu domácí, když se dokázal využít přesilovou hru pět na čtyři Okposo. Hosté tak budou muset ještě více zabrat, aby dokázali ještě něco s tímto výsledkem udělat.

Střely na branku: 17 – 9

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu a vypadá to, že půjdou oba týmy do kabin za stavu 2:0.

19:00
    Poslední minutka první třetiny.

18:44
    Domácí teď přehrávají svého soupeře a prakticky ho nepouštějí ke kotouči.
    18:15 Kyle OKPOSO - 2:0

18:15
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a vedou již 2:0! KYLE OKPOSO se dostal ke kotouči v pravém kruhu. Následně vyslal na branku nechytatelnou střelu pod horní tyčku, na kterou neměl Rask žádný nárok. Asistence: Sam Reinhart a Matt Moulson.

17:54
    Bombu jednoho z domácích hráčů od modré čáry dokázal Rask s velkými problémy vyrazit mimo tři tyče.

17:18
    Domácí hrají přesilovku pět na čtyři. McQuaid totiž ještě vyfasoval dvouminutový trest.

17:08
    McQuaid a Carrier shodili rukavice a pustili se do pěstního souboje, ze kterého ale nevyšel vítěz. Oba okamžitě opouští ledovou plochu a mizí v útrobách stadionu.

16:54

16:28
    Domácí dokázali vyhodit a mohou tak jít pohodlně vystřídat.

16:05
    Hosté posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou. Lehner ale zatím odolává.

15:30
    Hosté to příliš překombinovali v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

14:53
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (William Carrier – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

14:53

14:53
    Backes zůstává ležet na ledě po jednom ze soubojů ve středním pásmu a musí tak být ošetřen.

14:31
    Krejčí převzal kotouč v mezikruží. Následně se s ním dostal před Lehnera, kterého ale překonat nedokázal.

13:59

13:24
    Hosté dokázali vyhodit kotouč z vlastní třetiny a mohou tak jít pohodlně vystřídat.

12:54
    Bergeron se dostal ve vlastním oslabení ke střele od modré čáry. Jeho pokus ale Lehner dobře viděl a kotouč tak vyrazil svým levým betonem do rohu kluziště.

12:42
    Okposo se dostal zcela osamocen ke kotouči těsně před Raskem. Ten však proti jeho následné bekhendové střele předvedl skvělý zákrok a podržel tak svůj tým.

12:07
    Hosté dokázali kotouč vyhodit a navíc Nash se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho pokus Lehner raději podržel ve své výstroji a vhazovat se tak bude po jeho pravici.

11:59
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Colin Miller – 2 min., hákování).

11:59

11:43
    Okposo se dostal ke střele z pravého kruhu. Branku ale minul.

11:26
    Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

10:26
    Marchand jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z protihráčů.

10:03
    Czarnik se dostal ke střele z mezikruží. Branku ale přestřelil.

09:46

09:02

08:41
    Domácí si mezi sebou špatně přihráli ve středním pásmu a o kotouč tak přišli.

07:56
    Miller napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho bombu ale zablokoval jeden z obránců.

07:54
    Kotouč skončil na střídačce domácích. Vhazovat se bude před Lehnerem.

07:49

07:45
    Vatrano střelou z levého kruhu nijak nevyděsil Lehnera.

07:19

07:02
    Hosté se na malou chvíli dokázali usadit s kotoučem v útočném pásmu. Tam ale nic nevymysleli a o kotouč následně přišli.

06:13

05:46
    Ristolainen se dostal z ničeho nic ke kotouči v mezikruží. Jeho následný střelecký pokus ale dokázal Rask skvěle vyrazit mimo tři tyče.

05:18
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Cody Franson – 2 min., nedovolené bránění).

05:01
    Moore se dostal ve vlastním oslabení do samostatného úniku. Lehnera překonat střelou mezi betony ale nedokázal.

04:22
    Jeden z domácích hráčů vyslal na branku tvrdou střelu od modré čáry. Rask kotouč vyrazil pouze před sebe, kde se snažil následně kotouč dorazit do branky Kane, ale nepodařilo se mu to, neboť se Rask roztáhl ve svém brankovišti a kotouč nepustil za svá záda.

04:13
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brandon Carlo – 2 min., hákování).

03:53
    Foligno hledal přihrávkou zpoza branky Eichela, ten si však kotouč špatně zpracoval, a ten mu tak následně utekl od hokejky.

03:33
    Schaller se opět dostal ke střele, tentokrát z mezikruží. Jeho pokus ale ztečoval jeden z obránců do ochranné sítě.

03:23
    Schaller se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho pokus ale skončil jen v lapačce připraveného Lehnera.

02:41
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.
    01:32 Marcus FOLIGNO - 1:0

01:32
    Domácí se dostávají do vedení! Eichel našel přihrávkou od levého mantinelu před brankou úplně volného MARCUSE FOLIGNA, a ten se následnou střelou z první nemýlil. Asistence: Jack Eichel a Matt Moulson.

01:13
    McCabe napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus ale zablokoval těsně před Raskem jeden z obránců.

00:36
    Kane vyslal na branku střelu z vrcholu pravého kruhu. Jeho pokus ale dokázal Rask vyrazit mimo tři tyče.

00:05
    Hosté vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tmavě modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – Ristolainen, McCabe, Franson, Bogosian, Falk, Gorges (A) – Moulson, Eichel, M. Foligno – Okposo, Reinhart (A), Girgensons – B. Gionta (C), Jo. Larsson, E. Kane – Carrier, D. Grant, Deslauriers.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Carlo, Chára (C), McQuaid, Krug, C. Miller, K. Miller – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Backes (A), Krejčí, Spooner – Riley Nash, Czarnik, Vatrano – J. Hayes, D. Moore, Blidh..

x

Poslední 3 vzájemná utkání

Buffalo Sabres – Boston Bruins 1:2
    Boston Bruins – Buffalo Sabres 4:0
    Boston Bruins – Buffalo Sabres 2:1 po prodloužení

Boston se momentálně nachází v tabulce Východní konference na osmé příčce se čtyřiceti body. Po sedmatřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 14 výher v normální hrací době, 4 výhry po prodloužení či nájezdech, 4 prohry po prodloužení či nájezdech a 15 proher v normální hrací době. Venku zatím Boston odehrál dvacet zápasů, ze kterých 8x vyhrál v normální hrací době, 2x vyhrál po prodloužení či nájezdech, 4x prohrál po prodloužení či nájezdech a 6x prohrál v normální hrací době.

Posledních 5 zápasů

Columbus Blue Jackets – Boston Bruins 4:3
    Carolina Hurricanes – Boston Bruins 3:2 po prodloužení
    Florida Panthers – Boston Bruins 1:3
    Boston Bruins – New York Islanders 2:4
    Boston Bruins – Los Angeles Kings 1:0

Buffalo se momentálně nachází v tabulce východní konference na čtrnácté příčce s čtyřiatřiceti body. Po čtyřiatřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 10 výher v normální hrací době, 3 výhry po prodloužení či nájezdech, 8 proher po prodloužení či nájezdech a 13 proher v normální hrací době. Na domácím kluzišti zatím Buffalo odehrálo sedmnáct zápasů, ze kterých 4x vyhrálo v normální hrací době, 3x vyhrálo po prodloužení či nájezdech, 3x prohrálo po prodloužení či nájezdech a 7x prohrálo v normální hrací době.

Detroit Red Wings – Buffalo Sabres 3:4
    New York Islanders – Buffalo Sabres 5:1
    Buffalo Sabres – Carolina Hurricanes 1:3
    Florida Panthers – Buffalo Sabres 4:3 po nájezdech
    Carolina Hurricanes – Buffalo Sabres 2:1 po nájezdech

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu nejprestižnější hokejové soutěže NHL mezi Buffalem Sabres a Bostonem Bruins.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 2. M. Foligno (Eichel, Moulson), 19. Okposo (Reinhart, Moulson) – 24. Bergeron (Marchand, Krug), 37. Krejčí (Vatrano), 57. Spooner (Krejčí, Vatrano), 60. Spooner

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Carlo, Chára (C), McQuaid, Krug, C. Miller, K. Miller – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Backes (A), Krejčí, Spooner – Riley Nash, Czarnik, Vatrano – Schaller, D. Moore, Blidh.

Rozhodčí: Luxmore, Hebert – Devorski, Shewchyk