Žilina – Trenčín 2:1 (po pr.) | Nitra – Nové Zámky 1:3 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.)
Poprad – Banská Bystrica 4:1 (kon.) | Zvolen – Martin 0:1 (1:3 po s.n.)
HK Poprad
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 15.01.2017, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 39. kolo

Posledná časť hry bola naozaj dramatická. Hosťom sa nepodarilo vyrovnať a doviesť tento duel do predĺženia. Naopak, Popradčania ubránili stav a ešte kozmeticky upravil v 59. minúte Suchý na 4:1. Poprad si teda pripísal prvé víťazstvo v riadnom hracom čase nad Banskou Bystricou v tejto sezóne.

Ďakujeme za pozornosť. Pekný večer! (19:26:22)

59:27
    Bystričania ešte skúšajú nejaké manévre v útočnom pásme, no Poprad bráni zodpovedne a už nechce inkasovať.
    58:58 SUCHÝ - 4:1

58:58
    Poprad dal gól!
    Kamzíci definitívne pečatia tento výsledok! RADOSLAV SUCHÝ vyhadzoval puk von z obrannej tretiny. Maione tečoval síce tento pokus o vyhodenie, no puk sa dokotúľal až do bránky!
    Bez asistencie.

58:17
    Bystričania sa usadili v pásme. Maioneho strela od modrej bola tečovaná Bucom len na ochrannú sieť.

57:39
    Vhadzovanie v obrannom pásme Popradu, Lawson je na striedačke. Ide do tuhého.

57:39
    Oddychový čas pre Banskú Bystricu!

57:38
    Truchno vykorčuľoval s pukom do útočného pásma a vystrelil z ľavého kruhu. Šúrek si pripísal úspešný zákrok.

57:19
    Lawson smeruje na striedačku, Banská Bystrica to skúša v šestici!

56:39
    Gólmana Popradu následne preveril po individuálnom výpade Petr Kafka. Jeho delovka od modrej skončila bezpečne v moci Šúreka.

56:15
    Maione vystrelil na bránku od modrej čiary. Jeho strelu sa snažil dorážať Truchno, no Šúrek predviedol úspešné zákroky. Svitana následne oslobodil svoj tím.

55:40
    Bucovu strelu zblokoval Štrauch. Puk letel až na ochrannú sieť a následne musela byť hra prerušená.

55:26
    Bystričania získavajú v tomto čase ideálnu výhodu. Matúš Paločko dostáva dve minúty za sekanie.

54:26
    Zagrapanovo nahodenie puku zo stredného pásma pomaličky spadlo do Lawsonovej lapačky a následne bola hra prerušená.

53:36
    Svitana krásne na ľavom krídle vysunul Andreasa Štraucha, ktorý potom už len sám šiel na Lawsona. Snažil sa ho prekvapiť bekhendovým blafákom, no bystrický gólman úspešne vyrazil tento pokus.

53:10
    Bystrický gólman Lawson zachytil nahodenú strelu od Fabiana. Urobil pár rýchlych temp dopredu a potom puk pustil z lapačky. Pravdepodobne sa rozhodol, že zodpovednosť vezme na seba. Hlavný rozhodca však jeho pokus zrušil, prerušil hru.

52:27
    Krotákovi ušla prihrávka na modrej čiare. Dopredu sa snažil dostať Matoušek, no nevyužil chybu Krotáka a puk si dobre nespracoval.

52:05
    Svitana získal puk v rohu klziska, vytvoril si pozíciu na ľavom kruhu a preveril Lawsona. Bystrický gólman bezpečne zachytil puk do výstroje.

51:42
    Guliajev pálil tvrdo od modrej. Puk sa pred bránkou odrazil od Ďatelinku a následne spadol k zadnému mantinelu.

51:16
    Bystrický brankár Nathan Lawson je potrestaný dvomi minútami. Pred bránkou klepol do hokejky Mlynarovičovi. Dostáva trest za nedovolenú výstroj.

50:51
    Po Maioneho nahodení sa puk zrazu stratil niekde vo vzduchu. Všetci hráči sa čudujú, rozhodcovia taktiež. Je to veľmi zaujímavá situácia.

49:28
    Maionemu tentokrát nevyšiel jeho typický prienik do útočného pásma. Na modrej ho zbrzdil Murček a bolo odpískané postavenie mimo hry.

48:57
    Mlynarovič vysunul do zakončenia Patrika Svitanu po pravom krídle. Svitana vnikol s pukom do pásma a strieľal spoza pravého kruhu. Jeho zakončenie ešte stihol zblokovať bystrický hráč.

48:23
    Krempaský vyskúšal Lawsonovu pozornosť strelou z pravého kruhu. Puk skončil bezpečne v lapačke bystrického gólmana.

47:19
    Popradčania už chceli vyrážať do rýchleho protiútoku. Bola však posunuá Šúrekova bránka a hra musela byť prerušená.

46:54
    Svitana peknou krížnou prihrávkou hľadal nakorčuľovaného Štraucha pred bránku. Ten však ako pravák to mal na bekhend a puk napokon ani nedokázal spracovať.

46:24
    Maione prihral Zigovi medzi kruhy. Ten strieľal s náprahom, no puk mu príliš na hokejku nesadol. Puk skončil na Šúrekovi.

46:18
    Zigo šikovne prihral v útočnom pásme Bucovi, ktorý sa dostal samostatne až pred Šúreka, no gólovo sa mu zakončiť nepodarilo.

Dnešné stretnutie sleduje 1 787 divákov. Podľa môjho skromného odhadu je ich tu však určite o niečo viac.

45:13
    Troliga prihral z rohu klziska pred bránu Paločkovi, ktorý sa tam šikovne predral a následne zakončil z prvej. Mieril do konštrukcie bránky!

44:53
    Štrauch žabkou posúval puk dopredu Svitanovi. Nepodarilo sa mu ho spracovať.

43:46
    Hickmott si spracoval prihrávku na ľavom krídle a vystrelil spoza kruhu. Mieril tesne vedľa protiľahlej žrde.

43:17
    Kubka vyhadzoval puk z obranného pásma smerom na striedačku. Hra je teda prerušená a vhadzuje sa v strednom pásme.

42:16
    Po nevydarenej Krotákovej strele od modrej získal puk Lamper a vyviezol ho až do útočného pásma. Nazbieral niekoľko cenných sekúnd.

41:39
    Presilovka pre Poprad. Ivan Ďatelinka dostáva dve minúty za hákovanie.

41:36
    Mlynarovič vykorčuľoval s pukom do prečíslenia so Štrauchom. Rozhodol sa pre strelu z pravého kruhu, ktorú Lawson usmernil do rohu klziska.

41:23
    Bortňákova strela z pravého kruhu bola zblokovaná. Puk skončil na ochrannej sieti.

40:36
    Matuškinova nahodená strela mierila síce na Hickmottovu hokejku pred bránkou, ale následne sa puk odrazil na zadný mantinel.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine síce herne boli lepší hostia z Banskej Bystrice, ale produktívnejší domáci. Poprad poslal do vedenia Murček v 24. minúte a na 3:1 zvýšil Kroták v 30. minúte.
    Tretia dvadsaťminútovka sa začne približne o 18:48.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:33
    Hvila sa akosi preštrikoval do útočného pásma. Následne chcel hľadať Lichanca, ale ten už bol obsadený Wishartom.

39:06
    Wishart zachytil puk v strednom pásme, vnikol do útočnej tretiny a nahodil na Šúreka. Popradský brankár si opäť pripísal úspešný zákrok.

38:30
    Obrovská šanca pre hostí! Truchno poslal od zadného mantinelu puk pred bránku. Zmocnil sa ho Matoušek, no trafil pravú žrď Šúrekovej brány, ktorá ho opäť podržala.

37:16
    Ďalší strelecký pokus hostí. Tentokrát z hokejky Matuškina z ľavého kruhu. Jeho zakončenie už bolo presnejšie, no tentokrát tam bola iná prekážka – gólman Šúrek.

36:56
    Truchno skúšal vystreliť z pravého kruhu. Poslal však nepresnú strelu. Puk sa odrazil do rohu klziska a odtiaľ ho vyhodil Štrauch.

35:57
    Šúrek vyrazil Maioneho strelu pred seba. Svitana sa potom zmocnil puku a pohotovo ho vyhodil cez celé ihrisko.

35:21
    Po menšej potýčke a strkanici medzi pár hráčmi oboch celkov si na trestnú lavicu sadnú dvaja. Ivan Guliajev (Poprad) dostáva 2 minúty za napadnutie + 2 minúty za hrubosť. Tomáš Zigo z Banskej Bystrice 2 minúty za hrubosť.

35:00
    Maione vypálil od modrej čiary. Puk sa od zadného mantinelu odrazil pred bránku, kde sa ocitol úplne voľný Tomáš Zigo, no túto obrovskú šancu premárnil!

34:46
    Domácim hokejistom teraz nevyšla rozohrávka. Končí sa to odpískaním zakázaného uvoľnenia.

33:54
    Kamzíci ešte udržali útočné pásmo, no následne sa zamotali. Štrauch už mohol spokojne strieľať spomedzi kruhou, ale rozhodol sa prihrávať Mlynarovičovi. Prihrávku už zachytil Wishart.

33:21
    Vorobjev skúšal prekvapiť Lawsona strelou z ostrého uhlu z ľavého kruhu. Bystrický brankár si s týmto lišiackym pokusom popradského hokejistu poradil.

32:27
    Kroták si spracoval Troligovu prihrávku a vnikol do útočného pásma. Paločko s Troligom šli rovno pred bránu. Popradský kapitán napokon dobre nevystrelil.

31:47
    Guliajev si nakorčuľoval medzi kruhy. Hvila sa mu snažil prihrať na strelu z prvej, čo sa mu aj podarilo, no Guliajev už nezasiahol puk.

31:24
    Truchno z rohu klziska nebezpečne rýchlo prenikol pred bránku a vystrelil z otočky. Šúrek situáciu vyriešil chladnou hlavou.

31:01
    Guliajev tvrdo pálil od modrej čiary. Lawson vyrazil puk pred seba. Štrauch však nedokázal pohotovo reagovať na odrazený puk.

29:49
    Barani korčuľovali s pukom dopredu. Luža sa snažil spracovať si prihrávku smerujúcu pred bránu, no nepodarilo sa mu to. Pri puku bol skôr Šúrek.
    29:21 KROTÁK - 3:1

29:21
    Podtatranci zvyšujú svoj náskok! Fabian dlhou prihrávkou na modrú čiaru našiel Paločka, ktorý sa potom v útočnom pásme otočil smerom do hry. Pred bránku medzitým smeroval ARNE KROTÁK a prihrávku Paločka ihneď z prvej usmernil do brány!
    Asistencie: Matúš Paločko, Štefan Fabian.

28:53
    Kamzíci vyrazili do útoku. Lichanec strieľal z hranice ľavého kruhu. Pred bránku už na prípadný teč korčuľoval Zagrapan, ale puk skončil iba na brankárovi Lawsonovi.

28:20
    Po Matouškovej prihrávke spoza brány puk nebezpečne vyskočil pri žrdi a dopadol do bránkoviska. Šúrek ho musel okamžite skrotiť a prikryť.

27:44
    Hostia vyhrali buly, Luža ihneď rozohral na pravú stranu na Lampera, ktorý vzal puk, vnikol do pásma a spoza pravého kruhu strieľal. Šúrek šiel na kolená, no puk zastavil bezpečne vo svojej lapačke.

27:37
    Rozhodcovia tentokrát prerušili hru kvôli malému priestupku. Postnikov prihrával rukou. Vhadzuje sa v strednom pásme.

26:43
    Kroták potiahol puk do pásma a prihrávkou pred bránu aj hľadal Paločka. Bystričania sa však rýchlo vrátili a zmarili súperovi príležitosť.

25:34
    Matoušek vykorčuľoval s pukom po pravom krídle a vyskúšal Šúreka strelou spoza pravého kruhu. Popradský brankár pozorne zasiahol hokejkou.

24:54
    Zigo si nahodil puk do pásma a následne za ním korčuľoval. Potom však telom tvrdo narazil na mantinel Krempaského. Faul to zrejme nebol.
    23:52 MURČEK - 2:1

23:52
    Kamzíci sa dostávajú do vedenia v stretnutí! MICHAL MURČEK zachytil zlú rozohrávku Valenta, zbavil sa protihráča na pravom kruhu a prudkou strelou švihom spomedzi kruhov prekonal Lawsona!

23:01
    Krempaský si nedokázal spracovať prihrávku pri mantineli. Puk zachytil Zigo a vystrelil ho z ľavého kruhu. Šúrek bol úspešný, pripísal si zákrok.

22:12
    Po Svitanovom bodyčeku ostal na ľade ležať mierne otrasený Ďatelinka. Vylučovať sa však nebude, i keď Bystričania by takúto skutočnosť radi prijali.

21:39
    Murček sám potiahol akciu po strede ihriska. Vystrelil spomedzi kruhov a strela skončila bezpečne schovaná v Lawsonovej lapačke.

21:04
    Paločko ešte jednou rukou posunul puk Troligovi, ktorý vnikol do pásma a spomedzi kruhov strieľal. Zakončenie mu zblokoval protihráč a puk vyletel na ochrannú sieť.

20:31
    Zagrapan zatiahol puk do útočného pásma, no následne prihral zle na modrú čiaru Krempaskému. Popradčania teda museli za pukom korčuľovať až k Šúrekovi.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V úvodnej časti sme videli dva góly. Hostí poslal do vedenia v 11. minúte Buc a v 15. vyrovnával domáci Hvila. Poprad nevyužil dlhú 5-minútovú presilovku. Stav je teda po prvej tretine nerozhodný 1:1.
    Druhá časť hry sa začne približne o 17:53.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:49
    Už môžeme konštatovať, že Bystričania prežili toto päťminútové oslabenie prakticky bez väčších problémov až na jednu šancu Vorobjeva. Teraz bol odpískaný icing a vhadzuje sa pred Lawsonom.

19:18
    Fabian tentokrát iba nahadzoval puk do útočného pásma, kde však získali puk len hráči Banskej Bystrice. Popradu sa vôbec nedarí.

18:15
    Suchému nevyšla strela od modrej čiary. Bezpečne ju hokejkou zastavil Ďatelinka a následne puk cez všetky čiary vyhodil Bortňák.

17:27
    Postnikov spred bránky prihral ešte na ľavý kruh Vorobjevovi, ktorý tam bol úplne sám, no vystrelil len do Lawsonovho betónu.

16:55
    Teraz nevyšla rozohrávka ani prvej popradskej formácii, ktorá už je na ľade. Lichancovu prihrávku za bránou zachytil Luža a vyhodil puk.

16:10
    Mlynarovičovi nevyšla prihrávka po mantineli. Hvila už nedokázal puk podržať v útočnom pásme. Kamzíkom momentálne sužujú problémy s rozohrávkou.

15:07
    Kroták napriahol na pravom kruhu a mieril šikovne do opačného vinkla. Tam však bola tentokrát pripravená Lawsonova vyrážačka.

14:45
    Popradčania budú mať teraz nesmierne dlhú presilovku. Martin Belluš predviedol škaredý zákrok na Dindu. Dostáva 5 minút plus dokonca zápasu za faul lakťom a ešte aj 10 minút za nešportové správanie
    14:19 HVILA - 1:1

14:19
    Kamzíci vyrovnávajú stav stretnutia! Lichanec ešte udržal útočné pásmo, puk poslal po mantineli. Za bránou ho zachytil Zagrapan a ten prihrávkou pred bránkovisko našiel nakorčuľovaného a úplne voľného LUKÁŠA HVILU, ktorý z prvej prekonal Lawsona!
    Asistencie: Marek Zagrapan, Peter Lichanec.

13:58
    Zigo vykorčuľoval s pukom po pravom krídle. Šúreka sa snažil prekvapiť strelou z tesnej blízkosti, no trafil iba do jeho výstroje. Popradský brankár potom puk prikryl.

13:45
    Vorobjev zaviezol puk do útočného pásma a snažil sa o strelu od modrej čiary. Mihálik ju však stečoval mimo.

13:12
    Matuškinovi preskočil puk cez hokejku na modrej čiare a barani museli opäť výjsť von z útočného pásma.

12:16
    Kamzíci sa v tomto oslabení zatiaľ úspešne vyhýbajú akýmkoľvek nebezpečným útokom od svojho súpera. Bystričania majú problémy s rozohrávkou.

11:33
    Popradčania sa budú opäť brániť vo štvorici. Dmitrij Vorobjev dostáva trest za podrazenie.

10:42
    Kroták sa snažil posunúť puk Suchému, ktorý si šikovne nakorčuľoval pred bránku. Prekazil mu to však Mihálik, ktorý vypichol jeho prihrávku.
    10:11 BUC - 0:1

10:11
    Banská Bystrica dala gól!
    Bystričania využívajú presilovú hru sekundu pred jej koncom! Jednoduchá akcia. Hickmott vypálil od modrej čiary, Šúrek vyrazil pred seba. Puku sa zmocnil DÁVID BUC a úspešne ho dorazil do brány!
    Asistencie: Jordan Hickmott, Matthew Maione.

09:38
    Už to vyzeralo na Bucovu prihrávku Truchnovi do prázdnej brány. Puk však v poslednom momente skončil na Suchého korčuli.

08:51
    Štrauch dvakrát vďaka svojmu dobrému čítaniu hry získal puk a oslobodil svoje mužstvo, čím nazbieral cenné sekundy.

08:12
    Presilová hra aj pre hostí. Ľubomír Dinda inkasuje dve minúty za podrazenie.

07:30
    Po prihrávke Truchna sa puk dostal na ľavý kruh k Maionemu, ktorý to skúsil zľahka švihom. Jeho strela skončila na Šúrekovom betóne.

07:12
    Ďatelinka našiel šírkovou prihrávkou v útočnom pásme Buca. Jeho delovka z prvej skončila bezpečne na Šúrekovi.

06:53
    Na opačnej strane skúšal šťastie Mlynarovič. Ako pravák si nakorčuľoval po pravom krídle a švihom zakončil. Lawson bezpečne zachytil puk do lapačky.

06:40
    Martin Belluš si spracoval prihrávku na ľavom krídle, vnikol do pásma a prudko vystrelil švihom. Trafil hornú žŕdku brány!

05:59
    Rysoval sa vcelku dobre vyzerajúci protiútok domácich. Štrauchovi však do pásma skôr vošiel protihráč, a to znamenalo ofsajd.

05:13
    Buc zachytil zlú rozohrávku súpera v obrannom pásme. Prihrával puk medzi kruhy Hickmottovi, no jeho strela nebola presná.

04:08
    Popradským hokejistom teraz opäť veľmi nevyšiel prechod do útočného pásma. Malo to znaky kombinácie, no všetko bolo iba také krkolomné a aj preto sa podarilo baranom puk vyhodiť.

03:40
    Svitana len vnikol do pásma a napriahol. Jeho propagačný pokus letel iba na plexisklo a potom sa podarilo hosťom oslobodiť.

03:03
    Poprad bude hrať presilovú hru. Ján Ťavoda dostáva dve minúty za krosček.

03:02
    Svitana skvelou prihrávkou spoza ľavého kruhu našiel pred bránou úplne voľného Mlynaroviča. Ten mohol pohodlne forhendom strieľať, no ešte si to nezmyselne prehodil na bekhend a trafil iba Lawsona!

02:37
    Postnikov chcel krížnou prihrávkou nájsť Svitanu, ktorý korčuľoval v strednom pásme. Prihrávka však dorazila len na Ťavodu.

01:50
    Bortňák prihral puk v útočnom pásme Bellušovi, ktorý švihom pekne vystrelil. Šúrek musel použiť svoju vyrážačku, aby strelu zlikvidoval.

01:08
    Suchý šikovnou prihrávkou pred bránku našiel Paločka, ktorý sa ocitol v skvelej šanci, no bekhendom trafil Lawsona iba do betónu.

00:48
    Barani vyštartovali do črtajúceho sa prečíslenia troch proti dvom. Lamper strieľal bekhendom z pravého kruhu, no bránu netrafil.

00:22
    Fabian hľadal žabkou Hvilu na pravom krídle. Puk však dorazil len ku Maionemu a Bystričania nahodili puk do pásma.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Vypočujeme si ešte štátnu hymnu SR.

Oba tímy práve súčasne vychádzajú na ľadovú plochu. Popradčania v modrých dresoch, Bystričania v bielych.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Šúrek (Pajpach) – Guliajev, Fabian (A), Suchý (A), Dinda, Krempaský, Ježek, Postnikov – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Kroták (C), Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Vorobjev – Svitana, Mlynarovič, Štrauch

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lawson (Bacashihua) – Maione, Wishart, Luža, Mihálik, Ďatelinka (C), Kubka, Ťavoda, Matuškin – Hickmott, Truchno, Buc – Kafka, Bortňák (A), Belluš – Matoušek (A), Zigo, Lamper – Valent

Rozhodca: Jura, Lauff – Riš, Bogdaň.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Prajem vám príjemný hokejový podvečer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 39. kola Tipsport ligy. HK Poprad dnes na domácom štadióne o 17:00 privíta HC 05 iClinic Banská Bystrica. Stretnutím vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Popradskí kamzíci majú aktuálne vcelku dobrú formu. Nachádzajú sa na 6. priečke tabuľky so ziskom 57 bodov. Na piaty Zvolen strácajú dva body a rovnako sú od siedmeho Martina vzdialení na šesť bodov. Kamzíci odohrali posledné stretnutie práve proti hokejistom z Turca. Z Martina si odviezli dva body vďaka výhre 3:4 po nájazdoch. Predtým sa im podarilo vo východniarskom derby pokoriť Košice 0:1. Podtatranci majú zatiaľ skóre 115:121. Najproduktívnejším hráčom celku je Marek Zagrapan s 29 bodmi (12+17).

Líder tabuľky z Banskej Bystrice prichádza pod Tatry s jasným cieľom. Vybojovať tri body a opäť sa vrátiť na víťaznú vlnu. Bystrica sa naštartovala piatkovým víťazstvom v šlágri v Košiciach. Oceliarov zdolala 2:3. Predtým si však barani prešli nelichotivou trojzápasovou sériou prehier. Podľahli Nitre 3:0, Žiline 5:2 a Zvolenu 3:4. Banská Bystrica má teda aktuálne 82 bodov, dva body je pred Nitrou a tri body pred Košicami. Skóre má najlepšie z celej súťaže, a to 137:85. Najproduktívnejším hráčom kádra je kanadský obranca Matthew Maione, ktorý nazbieral 42 bodov vďaka 9 gólom a až 33 asistenciám a v lige je známy najmä svojimi útočnými výpadmi a tvorením hry v útočnom pásme. Takého hráča by chcelo mať každé mužstvo a Bystrica ho práve má.

V tejto sezóne vo vzájomných zápasoch boli úspešnejší barani. Poprad porazili 2:4, 3:0 a 3:4. Ukradnúť body si nechali len raz, a to na domácom ľade, kedy kamzíci zvíťazili 5:6 po predĺžení.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 15. Hvila (Zagrapan, Lichanec), 24. Murček, 30. Kroták (Paločko, Fabian), 59. Suchý – 11. Buc (Hickmott, Maione)

HC´ 05 Banská Bystrica: Lawson (Bacashihua) – Maione, Wishart, Luža, Mihálik, Ďatelinka (C), Kubka, Ťavoda, Matuškin – Hickmott, Truchno, Buc – Kafka, Bortňák (A), Belluš – Matoušek (A), Zigo, Lamper – Valent

Rozhodčí: Jura, Lauff – Riš, Bogdaň

Diváci: 1 787