Slavia – Třebíč 3:2 (po pr.) | Kladno – Most 6:2 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 1:4 (kon.)
Havířov – Kadaň 2:5 (kon.) | Benátky n/J – Frýdek-M. 3:2 (po pr.) | Motor ČB – Ústí n/L 5:1 (kon.)
Prostějov – Přerov 3:5 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
HC Dukla Jihlava
Sobota 28.01.2017, 17:00 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • 46. kolo

V Litoměřicích je dohráno! Tři body z dnešního utkání si veze domů Jihlava, zejména díky výbornému výkonu ve třetí třetině. Dukla si tak dnešním úspěchem pojistila druhou příčku v tabulce, zatímco Stadion padá na jedenácté místo. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dnešního večera. Na počtenou! (19:17:20)

59:55
    Dukla právě vstřelila branku!
    Teď už je definitivně rozhodnuto, tři body z dnešního zápasu budou putovat na Vysočinu! Skořepa s FILIPEM SEMANEM se dostali do přečíslení, přičemž druhý jmenovaný poslal kotouč z hranice brankoviště přímo za položeného Jaroslava Pavelku. Asistence: Josef Skořepa, Michal Důras.

59:10
    Procházkova střela od modré orazítkovala vyrážečku Miroslava Svobody.

Dnešní utkání sleduje 1260 diváků.

58:19
    Pilař z velké vzdálenosti poslal puk za branku Jihlavy, odkud si jej berou na hokejky hosté.

56:55
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, kališníci se snaží s nepříznivým stavem něco udělat. Prosadit se jim ale nedaří, Jihlava má tempo hry plně pod kontrolou.

55:13
    Jihlava vede pět minut před koncem o dvě branky a výrazně si tak usnadňuje cestu ke třem bodům! Po střele Adama Zemana kotouč vypadl Jaroslavu Pavelkovi z výstroje do brankoviště, odkud jej do klece doklepl ANATOLIJ PROSTASENJA. Asistence: Adam Zeman, Petr Šidlík.

55:05
    Dukla kombinuje v pásmu soupeře, zatím se prosadit nedokázala.

54:29
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jakub Šulc – 2 min., nedovolené bránění).

54:29
    Březinu na poslední chvíli dojel Pavlas, který jihlavskému forvardovi zabránil ve střelbě.

53:34
    Do nebezpečné blízkosti Pavelky se dostal Tomáš Čachotský, nestihl však pořádně zakončit.

52:56
    Jihlava excelentně brání, kališníci v přesilovce moc neví, kudy kam. Svoboda je zatím bez práce.

52:19
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Seman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

52:01
    Zeman se ve vlastním oslabení dostal do úniku, vyhořel ale na betonu strážce domácí branky!

50:56
    Litoměřice zatím v této početní výhodě nic moc kloudného nevymyslely, puk mají na hokejkách hlavně hráči Dukly.

50:10
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Michal Důras – 2 min., vysoká hůl).

49:42
    Krásná, svižná akce Jihlavy končí druhým gólem v litoměřické síti! Protasenja poslal prudkým pasem do útoku DAVIDA KAJÍNKA, který Pavelku pokořil přesnou střelou k bližší tyči. Asistence: Anatolij Protaseja, Tomáš Čachotský.

48:59
    Stadion je teď pod tlakem, nad vodou jej drží pouze jeho gólman.

47:45
    Pavelka má další úspěšný zákrok, tentokrát si pohlídal Jerglovo nahození z prostoru těsně před brankovištěm.

47:05
    Stoklasa chtěl nabídnout kotouč Hantákovi, nenamířil svou přihrávku ale zrovna dvakrát přesně.

45:48
    Momentálně se hraje hlavně před Svobodou, obrana Jihlavy ale nenechává kališníky pořádně ohrozit jejich gólmana a drží je v bezpečné vzdálenosti od brankoviště.

44:48
    Říha se nyní vytasil s nebezpečnou dělovkou, která ale jen prosvištěla kolem litoměřické klece.

44:16
    Vhazování před Pavelkou vyhrála Dukla, puk se dostal na hokejku Vlastimila Bilčíka, jehož zakončení Pavelka ukryl do rukavice.

43:27
    Od modré se zachtělo skórovat Kajínkovi, jeho pokus však jeden z hráčů Dukly omylem tečoval mimo branku.

41:59
    Čachotský nahazuje puk za litoměřickou branku, kde se k němu nejrychleji dostává Skořepa. Ten je ale rázem odzbrojen jedním z kališníků.

41:15
    Anděl si najel do mezikruží, do cesty jeho střele se postavil Aleš Pavlas.

40:54
    Další zakázané uvolnění, tentokrát ho má na svědomí Jihlava. Vhazovat se bude před Svobodou.

40:04
    Úvodní buly vyhrávají hokejisté Dukly, kteří si stahují kotouč do vlastní třetiny.

40:01

Druhá část končí naprosto stejným výsledkem jako ta první. Po čtyřiceti minutách je skóre v Kalich Areně sice vyrovnané, herně ale mají mírnou převahu hosté z Jihlavy. Těm se však stále nedaří prorazit přes výborného Jaroslava Pavelku v litoměřické svatyni. Uvidíme, co přinese dějství třetí.

Další třetina začne přibližně v 18:38.

40:00

39:46
    Třetina se více méně dohrává, po své třetině krouží s kotoučem na holi Šulc.

38:38
    Seman úplně proklouzl litoměřickou defenzívou, jeho nájezd si ale Pavelka pohlídal!

37:57
    Zeman chtěl uklidit touš k levé tyči kališnické branky, vyhořel však na betonu Jaroslava Pavelky. U kormidla jsou teď znovu svěřenci Petra Vlka, Litoměřičtí v posledních minutách utkání pouze odráží jejich útoky.

37:07
    Po souhře Kajínka s Divišem se druhý jmenovaný dostal do velké šance poslat puk do litoměřické sítě, jeho zakončení ale šlo moc vysoko.

36:29
    Ti se však rázem dopouštějí zakázaného uvolení.

35:43
    Zdá se, že Jihlavě prozatím došel dech. Nyní mají totiž na ledě převahu hráči Stadionu.

34:34
    Kaláb trápí Kallu za jihlavským brankovištěm, domácí forvard se pokouší předat kotouč některému z jeho spoluhráčů.

33:36
    Hantákovu nepromyšlenou přihrávku zachytil Seman, který se nyní snaží najít škvíru v litoměřické obraně a proniknout do domácí třetiny.

32:46
    Litoměřice měly šanci se dostat do přečíslení dva na jednoho, jejich výpad však brzdí ofsajd.

32:11
    Sledujeme pohledný a rychlý hokej, bohužel ale bez gólových šancí. Obrany obou týmů dnes fungují na jedničku.

30:50
    Procházka se pokusil na modré čáře zachytit ujíždějící kotouč, marně. Puk nyní klouzá do litoměřického pásma.

29:56
    Lukáš Anděl se obtočil kolem domácí branky a pokusil se skórovat, našel však pouze beton Jaroslava Pavelky.

28:23
    K osamocenému Dvořákovi se poměrně šťastně odrazil kotouč, který pak ale mladý forvard nedokázal umístit za pohotového gólmana Dukly.

27:58
    Po krátké pauze se Litoměřice vrátily do útočného pásma, Šulcova dělovka zmizela v lapačce Miroslava Svobody.

27:10
    Po střele Baráka skákavý kotouč jen těsně projel kolem jihlavské branky.

26:16
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jiří Říha – 2 min., hákování).

26:10
    Stoklasa našel v mezikruží připraveného Pavlase, Svoboda si připisuje první zákrok v prostředním dějství.

25:17
    Danišovský zbrkle překročil modrou čáru, jeden z čárových píská ofsajd.

24:11
    Dobývání branky Stadionu stále není u konce, po odpískaném icingu se hra vrátí zpět před brankáře Litoměřic.

23:48
    Šidlík na modré chvilku přemýšlel, co udělat s kotoučem na jeho holi. Nakonec se rozhodl proklepnout reflexy Jaroslava Pavelky, přičemž domácí gólman v testu obstál na výbornou.

23:37
    Stadion se dopouští icingu.

23:08
    Maskovaný muž v litoměřické svatyni před najíždějícím Říhou pro jistotu skryl puk pod lapačku.

22:37
    Březina si po pravém křídle vyjel před Pavelku, jeho střela končí v rukavici strážce domácí branky.

21:54
    Zatím se ve druhé třetině hraje pouze na litoměřické straně ledu, mnoho střel však k vidění není.

20:57
    Za domácí klecí probíhá bitva o puk, její konec je zatím v nedohlednu.

20:05
    Kotouč se ze středového kruhu doklouzal až před Pavelku, který jej následně uklízí do rohu kluziště.

20:01

První třetina duelu mezi Litoměřicemi a Jihlavou je za námi, viděli jsme v ní po jednom gólu na každé straně kluziště. Hosty nejprve poslal do vedení hned ve druhé minutě Filip Dundáček, přičemž vyrovnání přišlo zhruba o deset minut později z hole Ondřeje Procházky. Zatím sledujeme poměrně vyrovnanou a napínavou podívanou, doufejme, že tomu tak bude i nadále.

Další třetina začne přibližně v 17:49.

20:00

19:50
    Třetina se dohrává ve středním pásmu, do kabin více než pravděpodobně půjdeme za vyrovnaného stavu.

19:06
    Kalla nabídl kotouč volnému Dufkovi, který si ale puk nezvládl zpracovat. Litoměřice byly velmi blízko k vedoucí brance, před Dufkem totiž stálo dobrých třicet centimetrů volného prostoru v hostující svatyni!

18:27
    Šulc od modré čáry orazítkoval Svobodův beton, jihlavský gólman má za sebou první zákrok v oslabení.

17:32
    Domácí zakládají útočnou akci až z vlastního pásma, zatím se jim vůbec nedaří se usadit na jihlavské straně kluziště.

17:14
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Patrik Danišovský – 2 min., hrubost).

16:30
    Litoměřice kombinují v útočném pásmu, Svoboda zatím zasahovat nemusel.

15:30
    Šidlík vyslal z hranice pásma velmi jedovatou dělovku, která nakonec končí v náručí připraveného litoměřického gólmana.

15:05
    Hantákova střela rozvlnila ochrannou síť nad hostující brankou, hra je přerušena.

14:47
    Výpad domácích brzdí ofsajd.

14:04
    Stadion má po vyrovnávací brance více ze hry, hosté však velmi pečlivě brání a nepouštějí kališníky do dobrých střeleckých pozic.

13:18
    Anatolij Protasenja poslal kotouč přes celé hřiště až na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levici Miroslava Svobody.

12:36
    Březinu velmi pohotově odstavil Plášil, útočná akce Jihlavy tak velmi rychle bere za své.

12:00
    Plyšáci již byli hokejisty z litoměřických mládežnických týmů vyklizeni z ledové plochy, hra může pokračovat dál.
    12:00 Ondřej PROCHÁZKA - 1:1

12:00
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno, na led litoměřické Kalich Areny padají z ochozů plyšáci! Ondráček se od modré pokusil překvapit jihlavského gólmana, jeho střelu však těsně před brankovištěm přímo do sítě tečoval ONDŘEJ PROCHÁZKA. Asistence: Martin Ondráček, Aleš Pavlas.

10:55
    Z hranice pravého kruhu teď dostal skvělou příležitost srovnat bývalý jihlavský útočník Filip Stoklasa, mířil však vysoko nad horní tyč. Jeho střela pouze zaduněla o plexisklo za brankou hostí.

10:13
    Březina byl po obdržení dlouhé přihrávky na modré rázem odzbrojen připraveným Miškářem.

09:14
    Důras se snaží něco vymyslet před kališnickou brankou, dotěrný Jebavý ho ale nechce pustit do zakončení.

08:24
    Barák našel na modré připraveného Plášila, ten ale jihlavskou svatyni naprosto přestřelil. Svoboda tak vůbec nemusel zasahovat.

07:23
    Čachotský si bleskovou rychlostí vybruslil na levý kruh a následným zakončením trefil strážce litoměřické branky do levého ramene.

06:41
    Diviš byl ve středním pásmu odzbrojen Dufkem, kotouč si ale rázem bere na hokejku jiný hráč Jihlavy.

05:24
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, příliš střeleckých příležitostí zatím k vidění nebylo. Hru navíc doprovází spousta nepřesností, ani jedno mužstvo zatím nepůsobí příliš sehraně.

04:37
    Za Svobodovou brankou bojují o puk Dvořák s Dundáčkem.

04:04
    Šulc drží kotouč za vlastní svatyní a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají.

03:13
    Dufkovi se povedlo po pravém křídle vniknout do pásma Dukly, ten byl však velmi rychle odzbrojen jedním z hostujících beků.

02:35
    Hostům jedna branka očividně nestačí. Pavelka se teď musí hodně otáčet, aby všechny střely Jihlavy pokryl. Zatím se mu to ale daří.
    01:57 Filip DUNDÁČEK - 0:1

01:57
    Nakonec ale početní výhodu přeci jen využívá! Na modré čáře se kotouče chopil FILIP DUNDÁČEK, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Jihlava tak jde velmi rychle do vedení. Asistence: Petr Šidlík.

01:43
    Litoměřice opět vyhazují, Dukle se nedaří v této přesilovce vážněji zahrozit.

00:58
    Kajínkova střela od modré se k Pavelkovi vůbec nedostala, kotouč se dostává na hole Stadionu. Ten se okamžitě osvobozuje.

00:25
    Kališníci vyhazují, Jihlava bude muset zakládat útočnou akci až zpoza vlastní branky.

00:13
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Ondráček – 2 min., vysoká hůl).

00:10
    Úvodní buly vyhráli domácí, kteří okamžitě míří do útočného pásma.

00:01

Trojice rozhodčích již bruslí po ledě, krátce po nich na ledovou plochu vyjíždí hosté. Od začátku utkání nás dělí zhruba pět minut.

Rozbruslení je nyní u konce, hráči míří na pár minut zpět do kabin.

Ještě jednou vám přeji krásné odpoledne z Kalich Areny, kde je nyní v plném proudu rozbruslení. Mezi hráči Stadionu na ledě je také Filip Stoklasa, pro kterého bude dnešní střet zajímavý – hned v prvním utkání před litoměřickými fanoušky se totiž představí proti svému bývalému zaměstnavateli.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – Jebavý, J. Šulc, Smetana, Pavlas (C), Plášil, Barák, Piegl, Bažant – O. Procházka, Nedvídek, M. Ondráček – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Dufek – Loskot, Hanták, Stoklasa – Miškář, R. Pilař, J. Dvořák.

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Sáblík) – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Kaláb, Szathmáry – Důras, F. Seman, Jergl – Březina, Diviš, Anděl – Čachotský (C), Skořepa, Zeman – Danišovský, Jícha, Protasenja.

Rozhodčí: Luczków – Lučan, Kis..

Pokud máte k přenosu nějaké dotazy či připomínky, neváhejte mne kontaktovat na mém Twitteru.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

7. kolo, 24. 9. 2016
    HC Dukla Jihlava – HC Stadion Litoměřice 5:4sn.
    Branky: 4. Šidlík, 13. Anděl, 26. Jergl, 59. Důras, rozh. náj. Čachotský – 13. Kopta, 32. Procházka, 35. Paločko, 53. Veselý.

20. kolo, 2. 11. 2016
    HC Stadion Litoměřice – HC Dukla Jihlava 2:4
    Branky: 3. Veselý, 16. Pletka – 10. Skořepa, 29. Říha, 32. Seman, 38. Důras.

33. kolo, 10. 12. 2016
    HC Dukla Jihlava – HC Stadion Litoměřice 2:1pp.
    Branky: 60. Zeman, 63. Říha – 35. Ondráček.

Poslední zápasy obou týmů

HC Dukla Jihlava – HC Slavia Praha 3:2pp.
    Branky: 8. Jergl, 10. Zeman (Čachotský, Dundáček), 62. Říha (Čachotský) – 3. Endál (Krliš, Knot), 23. Krliš.
    Vyloučení: 3:3.
    Využití: 2:0.
    Střely na branku: 39:19.

Sestava Jihlavy: Škarek – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Půža, Šidlík, Kaláb – Jergl, Seman, Důras – Anděl, Diviš, Březina – Zeman, Skořepa, Čachotský – Protasenja, Jícha, Danišovský.

HC ZUBR Přerov – HC Stadion Litoměřice 2:3pp.
    Branky: 13. Sýkora (Procházka, Pšurný), 27. Berger (Sikora, Ferenc) – 12. Stoklasa (Hanták), 42. Valášek (Smetana), 61. Loskot (Barák, Hanták).
    Vyloučení: 2:6.
    Využití: 1:0.
    V oslabení: 0:1.
    Střely na branku: 37:26.

Sestava Litoměřic: Pavelka – Šulc, Pavlas, Plášil, Barák, Jebavý, Piegl, Smetana, Bažant – Procházka, Nedvídek, Ondráček – Pilař, Veselý, Valášek – Stoklasa, Hanták, Loskot – Miškář, Zajan, Dufek.

(22-11-1-11, 89 bodů – 2. místo)

Jihlava má na rozdíl od domácích již play-off jisté, s osmdesáti devíti body se momentálně vyhřívá na druhé příčce tabulky. Otázkou však je, zda si jí do konce základní části dokáže udržet – třetí Kladno má totiž naprosto identický počet bodů, za Duklou zaostává pouze gólovým rozdílem. Svěřencům Petra Vlka ale moc nechybí ani na první příčku a pokud Motor ještě jednou zaváhá tak, jako ve středu na ledě Frýdku-Místku, mohla by jeho nadvláda nad WSM Ligou být v ohrožení.

Bilance Jihlavských z posledních pěti utkání je naprosto identická té kališnické – čtyři výhry, z toho dvě v prodloužení, a jediná porážka. Tu Dukle uštědřilo Kladno, jenž jí v předposledním kole skolilo 2:5. Celek z Vysočiny si však o zápas později spravil chuť na Slavii, kterou na Horáckém zimním stadionu porazil 3:2 v nastaveném čase.

(15-5-7-18, 62 bodů – 9. místo)

Dolní polovina tabulky WSM Ligy je letos nesmírně vyrovnaná. Sedmý Prostějov dělí od dvanáctého Havířova pouze osm bodů a jelikož do konce základní části zbývá ještě sedm kol, nikdo si zatím nemůže být svou účastí v play-off vůbec jistý. Jedním z celků zapletených do tuhých bojů o předkolo jsou také Litoměřice, které jsou aktuálně s dvaašedesáti body usazeny na deváté příčce.

V kabině Stadionu v posledních kolech vládne pohoda. Litoměřičtí hokejisté vyhráli hned čtyři z posledních pěti utkání, včetně drtivého vítězství 5:0 na půdě meziokresního rivala z Ústí nad Labem. V doposud posledním ligovém střetu se představili na ledě Přerova, odkud si po rozhodující trefě Marka Loskota v prodloužení odvezli dva body.

Filip Šindelář – 8 Z / úsp. 90,91% / prům. 2,61

Přeji vám příjemné sobotní odpoledne z Kalich Areny, která dnes bude dějištěm utkání šestačtyřicátého kola druhé nejvyšší české hokejové soutěže mezi týmy Litoměřic a Jihlavy. Pojďme si na oba celky posvítit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 12. O. Procházka (M. Ondráček, Pavlas) – 2. Dundáček (Šidlík), 50. Kajínek (Protasenja, Čachotský), 56. Protasenja (Zeman, Šidlík), 60. F. Seman (Skořepa, Důras)

Rozhodčí: Luczków – Lučan, Kis.