Klášterec nO – Klatovy 2:3 (kon.) | Řisuty – Kobra 3:8 (kon.) | SHK Hodonín – Technika Brno 5:3 (kon.)
Nový Jičín – Vsetín 1:5 (kon.) | Kopřivnice – Šumperk 3:2 (1:0 po s.n.) | Opava – Val. Meziříčí 3:4 (0:2 po s.n.)
Tábor – Písek 6:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Havlíčkův Brod 7:4 (kon.) | Sokolov – Vrchlabí 2:4 (kon.)
Žďár n/S – Nymburk 2:1 (2:3 po s.n.) | Děčín – Bílina 7:0 (kon.) | Trutnov – Jablonec n/N 6:1 (kon.)
Jindř. Hradec – David Servis 4:0 (kon.) | Pelhřimov – Kolín 2:3 (kon.)
po s.n. (0:2)
HK Opava
3:4 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Sobota 18.02.2017, 17:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 43. kolo

Tak tohle bylo pořádné drama. Hosté si sice nedokázali udržet dvoubrankové vedení, které si vybudovali v průběhu utkání, v samostatných nájezdech ale zvladli proměnit dva nájezdy, zatímco za Opavu neskóroval nikdo. Ze sobotní bitvy tak vychází vítězně Valašské Meziříčí.

Pro tuto chvíli je to z Opavy vše, přejeme příjemný zbytek sobotního večera. (19:34:29)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Bobři Valašské Meziříčí.

64:50
    Riskantní rozehrávkou uchránil Opavu od inkasovaného gólu Wanecki.

64:24
    Vítek ujížděl s kotoučem do útočného pásma, u mantinelu ho však zamáčkl Dvořák.

63:14
    Také tentokrát hrozil Wolf, kterého hlídala hostující obrana. Domácí útočník se snažil zasadit kotouč k tyči, ale i nyní si jej Plšek pohlídal.

62:51
    Wolf se prokličkoval s kotoučem před Plška, jeho zakončení ale nebylo ideální.

62:14
    Žabčík po pohledné přihrávce přestělil bránu Slezanu.

61:28
    Šindelář předložil před bránu kotouč Vítkovi, který byl ale faulován a Tomáš Brunec (VAL) už odjíždí na trestnou lavici, kde za své podražení stráví dvě minuty.

60:31
    Polok se dostal do samostatného úniku, Plšek byl svým zákrokem bezchybný.

60:10
    Kývala se rozjížděl za Waneckim, jeho akci mu komplikovala domácí obrana.

60:01

60:00

59:12
    Akci domácího mužstva zastavuje ofsajd.

58:05
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Drama je tady. STANISLAV BÁCHOR pálil z kruhu, odkud jeho střela padla přesně vedle pravé tyče opavské brány.
    Asistence: Tomáš Brunec a Petr Dvořák.

56:50
    Wanecki vychytal střelu Studeného a následně byl kotoučem zasažen do ramene, odkud se mu puk odrazil do hlavy a tak potřeboval chvíli na vzpamatování se.

55:10
    Po soubojích u mantinelu rozhodčí přerušuje hru.

54:49
    Štindl mohl prokličkovat hostujícími obránci a vyjet si k Plškovi sám, jeden z Bobrů mu však zabránil vlastním tělem.

53:59
    Rozjetý Kilnar trefil namísto brány Plška.

52:23
    Zakázané uvolnění Opavy, hra se stěhuje před domácí bránu.

52:12
    Pohlednou kombinaci předvedl Herman s Vítkem a Lukášem Černým. Bobři se ale při zakončení postavili do rány a stále tak živí naději na vyrovnání.

50:36
    Opava právě vstřelila branku!
    Plška potrápil PAVEL SELINGR, který nyní zakončil do pravé poloviny brány Bobrů.
    Asistence: David Galvas a Tomáš Polok.

49:44
    Bruncova dělovka byla zastavena Waneckého betony.

47:43
    Kapitán domácích ještě jednou vzal kotouč na svou hokejku a uháněl po pravé straně, ani tentokrát se ale skóre měnit nebude.

46:53
    Selingr uháněl k odkryté bráně, ale sekundovala mu obrana Bobrů a tak nevytřelil a pokoušel se objet hostující kasu, poté už ale zakončit nedokázal.

45:53
    Za hákování vyfasoval dvě minuty na lavici hanby David Galvas.

45:47
    Šindelář přihrával před odkrytou kasu, kde na kotouč ale nikdo nečekal.

45:10
    Slezan v plném počtu.

45:07
    U mantinelu momentálně leží také Petr Dvořák, který stejně jako Galvas po chvíli odjíždí na střídačku po svých.

44:25
    A je to také Martiník (VAL), který si za sekání putuje odpykat za trestoměřiči svůj dvouminutový trest.

44:25
    Po souboji u mantinelu zůstal na ledě ležet Galvas, který byl patrně zasažen do břicha. Nad domácím obráncem vrtěl pobouřeně hlavou Martiník.

44:04
    Bobři obklíčili domácí bránu a kombinují.

43:10
    Patrik Mosler (OPA) odjíždí na lavici hanby, kde stráví dvě minuty za sekání.

43:04
    Icing domácích, vhazování u domácí brány.

42:30
    Dvořákova dělovka zaduněla o mantinel za domácí kasou.

41:55
    Hosté krouží v útočné třetině, Wanecki ale zatím může být v klidu.

40:25
    Brunec se k puku dostal na kruhu, odtud ale minul.

40:01

Přesto, že na začátku druhé dvacetiminutovky působili aktivnější hosté, nepodařilo se jim v této třetině vstřelit další gól, kterým by upevnili svůj náskok na domácího soupeře. Namísto toho se naopak Slezanu povedlo vyrovnat, na čemž měl opět podíl JAKUB VÍTEK.

Následující třetina začne přibližně v 18:36.

40:00

39:19
    Proti střele Miroslava Vargy zasáhl Wanecki vyrážečkou.

38:10
    Tomáš Černý si přijel přímo k Plškovi, mohl zasadit kotouč k tyči, ale povedlo se mu nastřelit pouze boční síť valašskomeziříčské kasy.

37:26
    Pořický se snažil dojet vyhozený puk mířící k Waneckému, včas ho ale dojel Šindelář kotouč mu zabavil.

36:49
    Icing domácícho celku, hra se vrací před Waneckeho.

36:29
    Herman nahrával před bránu svému spoluhráči, ale namísto Sysaly se puku ujal hostující obránce.

34:47
    Kývalovu ránu schovává opavský brankář v lapačce.

33:38
    Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před domácího gólmana.

32:49
    Wanecki má v brankovišti útočícího hráče, který jej zbavil masky.

32:11
    Hajda málem u mantinelu sundal Rouska i s hlavním rozhodčím. Čároví zatím pískají icing Valašskému Meziříčí, vhazovat se bude u Plška.

31:16
    Báchorovu dělovku od modré Wanecki chytá.

30:30
    Rozhodčí píská Bobrům zakázané uvolnění a následně také ofsajd.

28:39
    A je vyrovnáno! Na útočné modré práskl do puku Galvas, jehož ránu usměrnil za záda gólmana JAKUB VÍTEK.
    Asistence: David Galvas a Lukáš Černý

27:42
    Na trestnou lavici odjíždí Martin Kývala (VAL). Stráví tam dvě minuty za sekání.

27:42
    Lukáš Černý teď ve výhodné pozici mohl tečovat střelu spoluhráče, hosté jej však zbavili hokejky.

27:00
    Při slibné akci si vylámali domácí zuby na připraveném Plškovi.

26:42
    Fojtík pálil z kruhu, Wanecki jeho střelu opět schovává v lapačce.

25:35
    Obrana Bobrů je velice pečlivá a Slezanu dělá problém se v útočné třetině usadit.

24:18
    Kotouč je opět mimo ledovou plochu, tentokrát těsně minul diváky.

22:53
    Tenhle vstup do třetiny se domácímu celku nevyvedl. Bobři jej dusí ve svém pásmu, Plšek si zatím na kotouč vůbec nesáhl.

21:52
    Pořického dělovku schovává domácí gólman do lapačky. Krátce poté si podobně poradil s ránou Martiníka.

21:20
    Fojtíkova střela od modré zaduněly o Waneckého betony.

20:23
    Dvořákova střela z kruhu minula vzdálenější tyč opavské brány.

20:01

Začátek nabídl poměrně opatrnou hru z obou stran, po krátkém oťukání se však hosté dostali do vedení. Prvně opavská obrana nestihla dojet JOSEFA FOJTÍKA, následně využil přesilovou hru hostí TOMÁŠ BRUNEC. Těsně před koncem první periody ale využili početní výhodu také domácí a JAKUB VÍTEK snížil na 1:2.

Následující třetina začne přibližně v 17:47.

20:00

19:16
    Za vysokou hůl putuje na trestnou lavici Aleš Kilnar (OPA). Trestoměřičům bude dělat společnost dvě minuty, jelikož se provinil vysokou holí.

19:10
    Při zmatku před bránou dokázal v početní výhodě do rohu valašskomeziříčské kasy skórovat JAKUB VÍTEK.
    Asistence: David Sysala, Jiří Šindelář

18:37
    Fojtík opustil trestnou lavici a uháněl s kotoučem sám na Waneckého. Holík se ho ještě pokoušel dojet, ale valašskomeziříčský útočník i tak pálil příliš vysoko.

18:12
    Opavští kombinovali v pásmu soupeře. Po několika slibných přihrávkách Holíka se ke kotouči dostali hosté a vyhodili puk k Waneckému.

17:34
    Za Fojtíkem se odebírá také Dominik Hladiš (VAL), který za své sekání rovněž pobude dvě minuty.

16:37
    Bobři si užili přesilovku a nyní jim sudí nabízí taky pohled z druhé strany. Josef Fojtík (VAL) bude na dvě minuty kvůli svému hákování dohlížet na hru z trestné lavice a tak musí Valmez ustát oslabení.

15:59
    Bobři využívají nabídnutou přesilovku a TOMÁŠ BRUNEC šikovnou střelou zvyšuje na 2:0 pro hosty. Asistence: Dominik Hladiš a Martin Kývala.

15:35
    Do Hajdovy rány se položil Jakub Vítek,

14:12
    Jeden z valašskomeziříčských najel do Waneckého, který zůstal otřesen ležet v bráně. Fiala však následně posílá na trestnou na dvě minuty Daniela Slavíka (OPA) za napadení.

13:37
    Vítek vybojoval kousek od útočné modré puk a posílal jej mezi kruhy, kde jeho lehkou střelu mohl tečovat Wolf. Ten ale na puk nedosáhl.

12:43
    Dělovka Lukáše Svoboda vyklepala Plškovi jeho betony.

12:26
    Hosty prve v jejich akci zastavil ofsajd, poté zakázané uvolnění.

11:52
    Kilnar si ve středním pásmu počkal na kotouč a uháněl s ním za Plškem. Soupeřova obrana ho ale stihla dojet.

09:56
    JOSEF FOJTÍK sám uháněl na Waneckého, který na jeho střelu čekal v levé části brány. Hostující útočník však šikovně poslal kotouč k druhé tyči a Bobři jdou do vedení.
    Asistence: Václav Studený

09:39
    Kotouč vyletěl nad střídačku hostí, vhazovat se bude v neutrální třetině.

08:40
    Hosté hrají v plném počtu.

07:53
    Z kruhu pálil na Plška Selingr, hostující brankář byl ale velmi pozorný.

06:40
    Bobři nabízí domácím první přesilovku. Na trestnou lavici putuje za podražení na dvě minuty Miroslav Varga (VAL).

06:18
    Střela Brunce se odrazila Tomáši Černému od brusle a narazila do tyče opavské brány.

05:35
    Rozjetého Aleše Kilnara si Plšek pohlídal.

04:26
    Wanecki se teď parádně položil do jedné z kousavých střel hostů, při které domácí střídačce nejspíš pořádně zatrnulo.

03:52
    Martiníkovu dělovku schovává Wanecki v lapačce.

03:21
    Hru dvakrát po sobě ve velmi krátkém odstupu zastavi ofsajd, kterého se prve dopustili hosté a poté i domácí.

02:55
    Dvořák nastřelil tyč opavské brány, odkud se kotouč odrazil do ochranné sítě.

01:42
    Hosté se dostali do útočné třetiny a zkoušejí vyzrát na Waneckého. Ten proti jejich jediné střele zasáhl betonem, následně pak domácí obrana Bobry ze své zóny vystěhovala.

01:03
    Útočnou akci Bobrů zastavuje zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před hostujícího gólmana.

00:10
    Puku se zmocnili domácí a odjíždí útočit.

00:01

HK Opava: Wanecki (Urbisch) – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tuma – Wolf, Polok (A), Selingr (C), Kilnar, Fedor, Vítek, Pavelek, Černý L., Štindl, Rousek, Sysala, Herman, Svoboda

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Nedbálek, Verga Mar, Hajda, Báchor (C), Hladiš, Baroš, Žabčík – Fojtík, Kývala, Dalajka, Pořický, Brunec (A), Dvořák (A), Hlaváč, Martiník, Andris, Studený, Varga Mir., Varga D., Podešva

Rozhodčí: Fiala – Novotný, Axman.

Hostům se sice ještě v lednu nevedlo podle představ, ale od začátku února po prohře s Technikou najel na sérii tří vítězství. Proškolil Hodonín vysoko 9:2 a u Bobrů narazila také Kopřivnice, kterou deklasovali 6:2. Třemi body byli dnešní hosté honorováni taky po utkání s Novým Jičínem.

Nejlepší hráči Valašského Meziříčí
    Petr Dvořák – (15+25)
    Josef Fojtík – (17+11)
    Martin Kývala – (11+13)

Komu se v zápasech s Opavou daří
    Střeleckou jistotou je pro Bobry v zápasech s Opavou útočník a též manažer Petr Dvořák (4+2). Nejlepšími nahrávači jsou pak Martin Kývala (1+3) a Jakub Pořický (0+2).

HK Opava
    Domácí v posledních 12 utkáních prohráli třikrát, z toho v posledním utkání s Porubou v prodloužení. Předtím nestačili na Vsetín a Hodonín.

Nejlepší hráči Opavy
    Jakub Vítek – (21+18)
    Pavel Selingr – (12+20)
    Tomáš Polok – (12+14)

Komu se v utkáních s Bobry daří
    Střelecky aktivní jsou v utkáních s Bobry Jakub Vítek (3+3), Bohumil Herman (2+2) a Petr Chalupa (2+2), který ale kvůli zranění do sobotního utkání bohužel nezasáhne. Slibné přihrávky chodí od Davida Galvase (0+3) a Zdeňka Pavelka (0+3).

Výsledky předešlých utkání
    Opava – Valašské Meziříčí – 4:3
    Valašské Meziříčí – Opava – 2:1
    Opava – Valašské Meziříčí – 3:1
    Valašské Meziříčí – Opava – 3:4

Příjemný podvečer ze zimního stadionu v Opavě, kde dnes budeme svědky dalšího boje o body, tentokrát mezi domácím mužstvem HK Opava a hostujícím celkem HC Bobři Valašské Meziříčí.

Pojďme se společně podívat na to, jak si oba týmy momentálně vedou a jak to vypadalo v předešlých společných utkáních těchto dvou mužstev.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Soňa Molatová

Branky a nahrávky: 20. Vítek (Sysala, Šindelář), 29. Vítek (Galvas, Černý L.), 51. Selingr (Galvas, Polok) – 10. Fojtík (Studený), 16. Brunec (Hladiš, Kývala), 59. Báchor (Brunec, Dvořák), rozh. náj. Dvořák