Nitra – Lipt. Mikuláš 5:1 (kon.) | Poprad – Martin 4:2 (kon.) | Košice – Banská Bystrica 1:2 (kon.)
Žilina – Nové Zámky 4:3 (po pr.) | Zvolen – Trenčín 3:2 (kon.)
MsHK Žilina
4:3 (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Neděle 19.02.2017, 17:00 • DOXXbet Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 47. kolo

S konštatovaním, že Žilina porazila Nové Zámky 4:3 po predĺžení sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (19:27:57)

61:10 HRUŠKA - 4:3

61:10
    Žilina dala gól!
    Rýchly protiútok Žiliny, presnú prihrávku pred bránkou hostí poslal do siete RADIM HRUŠKA. Asistencia: Juraj Jurík.

60:09
    V úvode predĺženia sa do puku oprel od modrej čiary Michal Juraško, Lundström bol pozorný.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po troch tretinách je v Žiline nerozhodný stav 3:3, po krátkej prestávke bude nasledovať predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:35
    Tretia tretina sa pomaly, ale iste končí, dnes uvidíme minimálne predĺženie.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:19
    Delovku Mareka Hovorku od modrej čiary obetavo zblokoval jeden z hráčov Nových Zámkov.

58:01
    Do konca riadneho hracieho času ostávajú necelé dve minúty.

57:22
    Tvrdý súboj za bránkou Tomáša Tomeka, pri puku sú hostia.

56:58
    Oba tímy sa už snažia dávať pozor na defenzívu, domáci sú v závere riadneho hracieho času o čosi aktívnejší.

56:22
    Závar pred bránkou hostí a znovu je tam elitná formácia Žiliny. Lukáš Handlovský sa ešte snažil puk vydolovať spod Joakima Lundströma, ale obrana hostí s ním rýchlo urobila poriadok.

55:56
    Žilinčania sa snažia o vedúci gól, ich snaha končí na Lundströmovi.

55:27
    Michal Švihálek je v druhom útoku Žiliny ako ryba vo vode, poriadne vyzvŕtal obranu hostí, no do streleckej pozície sa napokon nedostal.

55:01
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 5 minút.

54:16
    Súboj o puk pri mantineli skončil nerozhodne, vhadzovať sa bude po ľavej ruke Joakima Lundströma.

53:55
    Nuž a začíname znovu akoby od začiatku, akurát s tým rozdielom, že do konca hracieho času ostáva podstatne menej času.
    52:40 HRUŠKA - 3:3

52:40
    Domáci Žilinčania si vypracovali tlak v útočnom pásme, v skrumáži pred Lundströmom sa najlepšie zorientoval RADIM HRUŠKA a vyrovnal na 3:3. Asistencie: Marek Hovorka, Lukáš Handlovský.

52:03
    Stále sa hrá viac pred bránkou Tomáša Tomeka, ktorý napokon vyriešil celý problém a skryl puk do svojej lapačky.

51:23
    Nové Zámky chcú dnes v Žiline vyhrať, hostia skutočne príkladne bojujú o každý jeden puk.

50:57
    O puk sa bojuje v obrannom pásme hostí. Žilinčania získali síce puk, ale následne zle rozohrali a je z toho zakázané uvoľnenie.

50:15
    Domáci sa nadýchli k tlaku, Marek Hovorka však pred Lundströmom neuspel.

50:01
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút.

49:51
    Hostia v plnom počte.

49:31
    Domáci v plnom počte.

48:45
    Oba tímy bojujú o puk, hrá sa prevažne v strednom pásme.

48:19
    Marek Drtina nahodil puk od modrej čiary na bránku Žiliny, Tomek ho radšej podržal v lapačke.

47:51
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Dubec – 2 min., podrazenie).

47:16
    Vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bránke Tomáša Tomeka.

46:55
    Marcel Holovič získal puk, lenže proti trom hráčom Nových Zámkov nemal šancu niečo vymyslieť.

46:05
    Tlak hostí stále pokračuje, Nové Zámky majú ideálnu možnosť rozhodnúť dnešný zápas.
    45:30 NOVOTNÝ - 2:3

45:30
    HC Nové Zámky dali gól!
    Tlak hostí počas presilovej hry bol však vskutku drvivý, pred Tomekom sa presadil exžilinský ŠTĚPÁN NOVOTNÝ. Asistencia: Fredrik Sandgrén.

44:45
    Marek Drtina skúsil delovku od modrej čiary, lenže zlámal hokejku. Domácim sa naskytla možnosť na prečíslenie, tí sa však rozhodli radšej získať cenné sekundy.

44:31
    V Žiline sa dlhšie nehrá, ľadári stále odstraňujú krv Mareka Dubca z ľadu.

44:31
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Čížek – 5 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + osobný trest do konca zápasu, nebezpečná hra vysokou hokejkou). Trest odpyká Rogoň.

44:31
    Marek Dubec sa ťažko preťažko dostáva na striedačku, na ľade po ňom ostáva krvavá stopa, hostia budú hrať päťminútovú presilovú hru.

44:20
    Tak ale na ľade začínajú horieť emócie, jeden z hráčov hostí ostáva ležať na ľade. Hostia budú hrať presilovú hru.

44:11
    Michal Švihálek skúsil granlundovku spoza bránky, neuspel však, ale toto bol skutočne krásny hokejový moment!

43:44
    Tentoraz však domácim útok vyšiel, Mário Grman dostal ideálnu prihrávku na hokejkou, jeho delovka však končí v lapačke Joakima Lundströma, ktorý predviedol brilantný zákrok!

43:11
    Žilinčania sa snažia dostať do útočného pásma, ale hostia veľmi dobre prehusťujú stredné pásmo, čo domácim momentálne robí značné problémy.

42:25
    Hrá sa v strednom pásme, hra je však znovu prerušená.

41:59
    Krásna kombinačná akcia po ktorej Marcel Holovič len jemne tečoval puk pred Lundströmom, no puk tesne minul bránku hostí.

41:25
    Útočná akcia však hosťom nevyšla podľa predstáv, znovu tak stiahli puk za svoju bránku.

40:52
    Nové Zámky držia puk za svojou bránkou, menia formácie na ľade a následnú sa hrnú dopredu.

40:27

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Nových Zámkov.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Na ľade máme znovu hráčov oboch tímov, o pár sekúnd sa začne záverečné dejstvo dnešného súboja.

Po druhej tretine máme v Žiline stav 2:2. Domáci sa dostali na rozdiel jediného gólu v 23. minúte presným zásahom Macejka. Presne v polovici súboja vyrovnal na 2:2 Rastislav Konečný. Tretia tretina sa začne približne o 18:38.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:27
    Žilinčania sa zatiaľ dobre bránia, držia puk ďaleko od Tomekovej bránky.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta, puk smeruje za bránku Joakima Lundströma.

38:55
    Nové Zámky v tlaku pred Tomášom Tomekom.

38:27
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Ťavoda – 2 min., hrubosť).

38:15
    Martin Hujsa sa šikovne predieral cez obranu Žiliny, vystreliť však nedokázal. Následne si však rutinérsky vypýtal faul, hostia budú hrať presilovú hru.

37:28
    Hostia sa snažia od vlastnej bránky dostať kombinačne dopredu, Žilinčania však začali veľmi dobre vykrývať stredné pásmo.

36:58
    Znovu sa hrá v útočnom pásme hostí, Vlci sa po vyrovnaní nadýchli k veľmi dobrému výkonu.

36:37
    Hra má znovu spád, oba tímy sa snažia dostať do vedenia a to sa divákom musí páčiť.

35:59
    Závar pred Tomekom, do šance sa pretlačil aktívny Richard Lelkeš, no puk do siete cez brankára Žiliny nepretlačil.

35:11

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých päť minút.

34:59
    Radim Hruška sa obetavo vrhol do strely Drtinu, s bolestivou grimasou následne vyhadzuje puk cez všetky čiary.

34:45
    Nové Zámky už v tlaku pred Tomášom Tomekom, hostia sa snažia kombinačne dostať puk do žilinskej siete.

34:01
    Žilina síce hrá v oslabení, ale drží puk ďaleko od svojej bránky.

33:35
    Lukáš Handlovský sa počas hry v oslabení pretlačil s pukom až pred Lundströma, no ten jeho pokus kryl.

33:11
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Stupka – 2 min., hákovanie).

33:05
    Tretí útok Žiliny sa rovnako dostáva do tlaku, no Václav Stupka poputuje na trestnú lavicu.

32:32
    Druhý útok Vlkov sa dostal do tlaku, Jurík zakombinoval s Húževkom, no Lundström v bránke hostí bol na svojom mieste.

31:50
    Jozef Tibenský sa veľmi ťažko zbiera z ľadu. Neviem presne, či to bol zásah pukom, alebo súboj, ale verme, že útočník hostí bude v poriadku.

31:22
    Hra je prerušená, pretože o puk hráči bojovali pri mantineli za bránkou hostí, hlavný rozhodca puk stratil z dohľadu a tak fúkol do píšťalky.

30:40
    Marek Drtina utešenou strelou príklepom vyprášil ľavý betón Tomáša Tomeka.

30:22
    Vhadzovanie po pravej ruke Tomáša Tomeka.

30:01
    V polovici zápasu začína prakticky od začiatku, pretože stav stretnutia je 2:2.
    29:17 KONEČNÝ - 2:2

29:17
    Domáci využívajú presilovú hru, pretože Michal Juraško sa od modrej čiary oprel do puku, jeho strelu šikovne tečoval RASTISLAV KONEČNÝ a puk pomedzi betóny Lundströma prešiel do siete. Asistencie: Michal Juraško, Juraj Jurík.

29:07
    Žilina stále kombinuje v útočnom pásme.

28:43
    Obrovský tlak Žiliny, za Lundströmom zazvonila tyč jeho bránky!

28:28
    Nové Zámky so štyrmi hráčmi.

28:23
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Mäkinen – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

28:00
    Žiline táto presilová hra príliš nesedí, domáci sa síce snažia, ale nevedia sa na dlhšie usadiť v útočnom pásme.

27:35
    Lenže hostia bojujú úpenlivo o každý kúsok ľadu, získali puk a posielajú ho až ku Tomášovi Tomekovi.

27:01
    Žilinčania dostali puk do útočného pásma a už sú rozostavení v presilovkovej formácíi.

26:28
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Maier – 2 min., hákovanie).

26:15
    Tlak Žiliny vrcholí, domáci budú hrať presilovú hru.

25:42
    Žilinčania sa dostali do tlaku pred Lundströma, švédsky brankár je však oporou svojho tímu a dokazuje to aj v dnešnom súboji.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, stav v Žiline je 1:2.

24:33

24:11
    Hostia znovu v tlaku pred Tomekom.

23:49
    Domáci sa oslobodzujú, puk mieri až za bránku Joakima Lundströma.

23:11
    Pekná akcia hostí, Patrik Maier dostal puk spoza bránky rovno pred Tomeka, no ani na dvakrát puk za gólmana Žiliny nepretlačil.

22:45
    Hostia z Nových Zámkov okamžite v tlaku pred bránkou Žiliny, Tomáš Tomek však skryl puk do svojej lapačky.

22:33
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Prokop – 2 min., nedovolené bránenie).
    22:08 MACEJKO - 1:2

22:08
    Tretí útok Vlkov zakombinoval v útočnom pásme, Holovič nabil do dobrej pozície MIROSLAVOVI MACEJKOVI a ten sa už nemýlil. Asistencie: Marcel Holovič, Rastislav Konečný.

21:42
    Štěpán Novotný sa snažil dokorčuľovať puk v útočnom pásme, domáca obrana si ho postrážila.

21:04
    Hostia sa snažili o rýchle prečíslenie, Tomáš Tomek nemusel zasahovať.

20:39
    Domáci hokejisti sa dostali do tlaku, no pred Lundströmom sa nevedia dostať do finálnej pozície.

20:01
    Úvodné vhadzovanie druhej tretiny v prospech hokejistov Nových Zámkov.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Oba tímy už máme na ľade, o pár sekúnd sa začne druhá tretina.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:2. Hostia išli do vedenia v 13. minúte gólom Martina Hujsu. O štyri minúty neskôr navýšili svoje vedenie zásluhou Stanislava Kučkina. Druhá tretina sa začne približne o 17:48.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:12
    Ďalšia šanca Žiliny, Švihálek v prečíslení našiel ideálne Petra Húževku, no skúsený center Vlkov namieril len do gólmana hostí!

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:36
    Pekná kombinácia elitného útoku Vlkov, Marek Hovorka však z ľavej strany strelou švihom Lundströma neprekvapil.

17:54
    Hra sa sťahuje pred Joakima Lundströma, bude sa vhadzovať po jeho ľavej ruke.

17:02
    Nuž a domácim fanúšikom sa tento vývoj stretnutia vôbec nepozdáva, naopak, fanúšikovia hostí sa dnes bavia vo veľkom štýle. A treba povedať, že veľmi slušne.
    16:35 KUČKIN - 0:2

16:35
    Hosťom sa to napokon predsa len podarilo, pretože STANISLAV KUČKIN prekonal Tomáša Tomeka! Asistencia: Denis Rehák.

15:55
    O puk sa vedú tvrdé boje v útočnom pásme hostí, tí sa snažia čo najskôr zvýšiť svoje vedenie. Dnes skutočne predvádzajú sympatický výkon.

15:26

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Nové Zámky vedú v Žiline zatiaľ 1:0.

14:53
    Žilinčania robia zbytočné chyby, v tomto momente takmer inkasovali počas presilovej hry.

14:22
    Handlovský našiel prihrávkou Mareka Hovorku, ktorý delovkou vyprášil betón brankára hostí, na dorážku už domáci následne nedosiahli.

13:59
    Ďalší výborný zákrok Joakima Lundströma, ktorý stlmil strelu na svojej hrudi a následne puk skryl do svojej lapačky.

13:49
    Žilina okamžite v tlaku pred Lundströmom, no ten zmaril šancu Vlkov.

13:26
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Čaládi – 2 min., podrazenie).

12:59
    Žilinčania však ihneď po góle preberajú opraty do svojich ŕúk, budú hrať presilovú hru.
    12:25 HUJSA - 0:1

12:25
    Konsta Mäkinen odviedol v útočnom pásme vynikajúcu prácu, potiahol puk poza Tomekovu bránku, našiel dobre postaveného MARTINA HUJSU a skúsený útočník hostí už nemal problém otvoriť skóre. Asistencie: Konsta Mäkinen, Stanislav Kučkin.

11:25
    Domáci sa v týchto momentoch zakusli do súpera, no Lundström ostáva neprekonaný.

10:56
    Po buly sa dostali k puku hokejisti Nových Zámkov, Tomáš Tomek puk radšej skryl do lapačky.

10:51

10:22
    Erik Čaládi sa sympaticky prebíjal stredom cez obranu Vlkov, skúsil i prekvapiť Tomeka, no tentoraz sa mu to nepodarilo.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, gól sme v Žiline stále nevideli.

09:31
    Ďalšia šanca Žiliny, v ktorej bol tentoraz Emil Švec. Český útočník Žiliny sa z pravej strany dostal do dobrej pozície, no jeho strela švihom si cestu do siete nenašla.

09:01
    Miroslav Macejko sa na útočnej modrej čiare oprel do puku, jeho strela príklepom ale minula bránku Lundströma.

08:44
    Vhadzovanie pred Tomášom Tomekom, získali ho Žilinčania.

08:03
    Naozaj sa dnes hrá vo veľmi dobrom tempe, oba tímy sa snažia dostať do vedenia. Opticky viac z hry majú hostia.

07:24
    Lundström musel zasahovať, pretože Konečný delovkou z ľavej strany pokúšal šťastenu.

06:55
    Hrá sa v rýchlom tempe, domáci sa dostávajú čoraz viac do tempa.

06:05
    Matej Paulovič sa v dobrej pozícii oprel do puku a svojou delovkou poriadne prevetral výstroj Tomáša Tomeka. Následne ešte Tábi zachytil puk na modrej čiare, no svojim nahodeným pukom trafil čiarového rozhodcu.

05:35
    Hrá sa hore dole, zápas má celkom slušné tempo.

05:01
    Máme za sebou úvodných päť minút prvej tretiny, gól sme zatiaľ nevideli.

04:49
    Exžilinský obranca Denis Rehák sa odvážne vybral s pukom do útoku, no napokon skončil v súboji za bránkou Tomáša Tomeka. Žilina získala puk a snaží sa kombinačne dostať do útoku.

04:25
    Hre je prerušená, vhadzovať sa bude v strednom pásme, bližšie k bránke Tomáša Tomeka.

03:42
    Obrovská šanca hostí, Fredrik Sandgrén si zbehol od modrej čiary pred Tomekovu bránku, no jeho strelecký pokus tentoraz nebol presný.

03:08
    Štvrtý útok Žiliny vedený Emilom Švecom si svojou aktivitou vynútil tlak v útočnom pásme, Lundström však nemusel zasahovať.

02:39
    Václav Čížek zobral puk za bránku Tomáša Tomeka, Vlci preskupili svoje rady a ženú sa dopredu.

01:56
    Hokejisti Nových Zámkov sú pri chuti, Tomek musel byť pozorný.

01:22
    Hostia v útočnej tretine nič zaujímavé nevymysleli, napokon puk stiahli až za svoju bránku, oba tímy striedajú počas hry.

00:36
    Hneď v úvode musel zasahovať Joakim Lundström, no so strelou domáceho celku nemal vážnejšie problémy.

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech hokejistov Žiliny.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na ľade už máme oba tímy, zaznie štátna hymna Slovenskej republiky a začne sa samotný zápas.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Ťavoda, Čížek, Juraško, Brejčák, Macejko, Grman, Prokop, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka (C) – Jurík, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Švec, Gmitter

HC Mikron Nové Zámky: Lundström (Sabol) – Drtina, Cardwell, Sandgrén, Maier, Mäkinen, Rehák Denis, Tábi, Makovský – Saarinen, Kytnár, Paulovič – Kučkin, Novotný, Hujsa – Fábry, Čaládi, Lelkeš – Dubec, Rehák Dominik, Tibenský

Rozhodca: Lokšík, Junek – Šefčík. Chudada.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 47. kola hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HC Nové Zámky. Zápas sa začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné štvrté miesto so ziskom 78 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí zvíťazili Žilinčania v Liptovskom Mikuláši 5:4. O góly Vlkov sa postarali dvakrát Rastislav Konečný, po jednom presnom zásahu pridali Radim Hruška, Václav Stupka a Juraj Jurík. Negatívom stretnutia boli dve zranenia hráčov Žiliny. Peter Mikuš sa po zranení už v aktuálnej sezóne na ľade neobjaví, Tomáš Bokroš bude pauzovať minimálne 2-3 týždne.
    Najproduktívnejší hráči Žiliny:
    1. Marek Hovorka 53 bodov (22+31)
    2. Lukáš Handlovský 38 bodov (15+23)
    3. Rastislav Konečný 35 bodov (23+12)

Hráčov nováčika súťaže z Nových Zámkov patrí v aktuálnej tabuľke našej Tipsport ligy priebežné ôsme miesto so ziskom 60 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí vyhrali hráči HC na domácom ľade nad Zvolenom 1:0. O jediný gól domáceho tímu sa postaral Stanislav Kučkin.
    Najproduktívnejší hráči HC Nové Zámky:
    1. Kamil Brabenec 32 bodov (9+23)
    2. Ossi Saarinen 29 bodov (11+18)
    3. Milan Kytnár 24 bodov (11+13)

Zápas bude mať okrem tradičné boja o body i špecifický náboj. Tesne pred uzávierkou prestupového termínu si tieto kluby vymenili troch hráčov. Zo Žiliny putovali do Nových Zámkov Štěpán Novotný a Denis Rehák, do Žiliny na oplátku zamieril Václav Čížek.

Zápas sa začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 23. Macejko (Holovič, Konečný), 30. Konečný (Juraško, Jurík), 53. Hruška (Hovorka, Handlovský), 62. Hruška (Jurík) – 13. Hujsa (Mäkinen, Kučkin), 17. Kučkin (Rehák Denis), 46. Novotný (Sandgrén)

HC MIKRON Nové Zámky: Lundström (Sabol) – Drtina, Cardwell, Sandgrén, Maier, Mäkinen, Rehák Denis, Tábi, Makovský – Saarinen, Kytnár, Paulovič – Kučkin, Novotný, Hujsa – Fábry, Čaládi, Lelkeš – Dubec, Rehák Dominik, Tibenský

Rozhodčí: Lokšík – Junek, Šefčík