Liberec – Växjö 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – TPS 5:1 (kon.) | Kuopio – Malmö Redhawks 6:4 (kon.)
HV71 – Mannheim 1:4 (kon.) | Frölunda – Zürich 5:4 (po pr.) | Stavanger – Kometa Brno 1:2 (kon.)
Davos – Cardiff 10:1 (kon.) | Bern – Nottingham 5:2 (kon.) | Gap – EC-KAC 3:6 (kon.)
Rapaces de Gap
3:6 (1:4, 2:0, 0:2)
KAC Klagenfurt
Čtvrtek 24.08.2017, 20:30 • Alp'Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina H

V prvním zápase vyhrává KAC Klagenfurt nad svým soupeřem 6:3. O osudu zápasu rozhodla již první třetině, kterou hostující celek zvládl ve velkém stylu, průběžně vedl 4:1. Domácí hokejisté podali dobrý výkon, ale na výhru nedosáhli. Nesmazatelným plusem zápasu jsou domácí fanoušci, kteří vytvořili výbornou atmosféru od první do poslední minuty. (22:53:07)

59:58
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Patrick Harand – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Pierre Crinon – 2 min., hrubost).
    58:59 Julian TALBOT - 3:6

58:59
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    V samotném závěru zápasu přidává hostující celek další branku. Bischofberger rychle přihrát před branku, kde byl zcela volný JULIAN TALBOT. Ten se zakončením neměl problém, z první vypálil a překonal brankáře. Asistence: Johannes Bischofberge a Manuel Ganahl.

58:37
    Lerg se nyní vytáhl proti rychlé akci hostujícího týmu. Talbot naznačil kličku, a pak rychle vystřelil. Brankáře ale nepřekonal.

57:54
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostů. Domácí fanoušci skandovaným potleskem provázejí závěr zápasu.

57:19
    Gap má výborné fanoušky, od první do poslední minuty neustále podporují své oblíbence. Atmosféra je rozhodně nad očekávání dobrá.

56:54
    V poklidném tempu se zápas dohrává, Klagenfurt je blízko výhry v prvním zápase letošního ročníku hokejové ligy mistrů.

56:12
    Manlener pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, a tak se mohl hostující celek rychleji dostat do útočného pásma. Tam ovšem dlouho nevydržel, neboť Hundertpfund nezkrotil poskakující kotouč.

55:05
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, Gap hraje sympaticky, byť momentálně tahá za kratší konec pomyslného provazu.
    53:44 David FISCHER - 3:5

53:44
    Gól v přesilové hře znamená, že hostující celek navyšuje své vedení na dva góly. Tvrdou ránou pod horní tyč poslal kotouč DAVID FISCHER. Domácí brankář nedokázal zareagovat. Asistence: Kevin Kapstad a Manuel Ganahl.

52:40
    Klagenfurt má nyní zkrácenou přesilovou hru. Domácí se tak musí bránit.

52:32

52:03
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. V té mají více ze hry hostující hokejisté, kteří stále drží jednobrankové vedení.

51:55
    Vyloučení v týmu Rapaces de Gap (Maurin Bouvet – 2 min., hákování).

51:30
    Gutierrez sice prokličkoval až do útočného pásma, ale vypálit přesně nedokázal. Sledujeme rychlou pasáž hry bez výraznějších šancí.

50:46
    Rapaces de Gap se nastěhoval do útočného pásma, pokouší se překonat brankáře soupeře. Scheid to zkoušel od modré čáry, jeho pokus nebyl úspěšný.

50:32
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Mitja Robar – 2 min., nedovolené bránění).

50:01
    Oba týmy střídají, na led přicházejí odpočinutí hráči a třetí třetina se dostává do své druhé poloviny.

48:49
    Pomalu ale jistě se dostáváme do poloviny třetí třetiny. Akce domácích hráčů je překažena postavením mimo hru. Buly ve středním pásmu.

48:29
    Komerční přestávka.

47:41
    Dlouhou dobu čekáme na výraznější střeleckou šancí. Nyní to dobře sehráli domácí. Nadvakrát zakončoval Davin Glen, ale ani jeden z jeho pokusů nebyl dostatečně přesný. Manlener výborně zasáhl.

46:14
    Gap pokračuje v aktivní hře, kterou se prezentoval ve druhé třetině. Zatím sel ale domácí celek nemůže probojovat do vyložené střelecké pozice. Nedaří se ani první formaci.

45:43
    Hundertpfund vypálil z dobré pozice z mezikruží. Rána mu ale nesedla podle představ, a tak kotouč snadno kryje brankář Lerg.

45:00
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč. Manlener musí být pozorný, domácí celek hraje aktivně a pokouší se co nejrychleji o vyrovnání.

44:25
    Lewis se zkoušel středem hrací plochy dostat do útočného pásma, což se mu podařilo. V zakončení ale selhal, netrefil kotouč dobře.

43:52
    Fanoušci domácího celku opět podporují své oblíbence v cestě za vyrovnávající brankou. Nyní se ale k puku dostali hosté, jejich akci zastavilo postavení mimo hru.

42:57

42:43
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, mnoho šanci k vidění není, Lerg zasahovat nemusel.

41:46
    Fischer má kotouč za svou brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů. Domácí mužstvo se zatím zodpovědně brání a mnoho šancí soupeře nedovoluje.

41:14
    Přesilovou hru, první ve třetí třetině, má k dispozici hostující celek. Klagenfurt se může pokusit navýšit své vedení.

40:57
    Vyloučení v týmu Rapaces de Gap (Eric Scheid – 2 min., podražení).

40:35
    Domácí celek špatně rozehrál, dopustil se zakázaného uvolnění, bude se vhazovat před brakářem Lergem.

40:11
    Zápas, ve kterém hostující celek vede o jednu branku, pokračuje třetí třetinou.

40:01

Ve druhé třetině viděli diváci v tomto zápase dvě branky. Domácí celek dokázat snížit tříbrankové manko na jednobrankové. Díky snížení na 3:4 budeme sledovat dramatickou třetí třetinu.

40:00

39:54
    Klagenfurt v samotném závěru třetiny hraje aktivně, pozorný musel být domácí gólman. Ještě jedno buly.

39:12
    Hra se nyní bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu. Nakonec ale musel zasahovat Manlener. Vhazování před jeho brankou.

38:28
    Lerg musel zasahovat po střele hostujícího hráče. Znovu to byl Ganahl, kdo vyzkoušel pozornost brankáře.

38:16
    Oba týmy střídají, v poklidném tempu se druhá třetina dohrává.

37:48
    Gap se dostal po chybě soupeře do útočného pásma, ale ke střele na branku se hokejisté v modrém nepropracovali.

37:15
    Klagenfurtse propracoval do vyložené střelecké pozice. Manuel Ganahl byl vyslán dobrým pasem do brejku, ale na domácího brankáře recept nenalezl.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:38
    Vhazování před brankářem Lergem vyhrál hostující celek, který také vypálil. Robar bez přípravy od modré čáry minul branku. Ale domácí brankář pro kotouč vyskočil a ukryl jej do rukavice.

36:38
    Domácí celek se pokusil vyslal hráče do brejku, což se nepovedlo, a tak se píská zakázané uvolnění.

36:27

36:10

35:53
    Klagenfurt se prokombinoval do útočného pásma, následně nepřesným pasem o třetinu přišel.

35:19
    Oba týmy hrají hodně takticky, ani jeden se nikam vyloženě nežene, zejména nechce nikdo chybovat. Taktika je nyní dominantním prvkem ve hře obou mužstev.

34:42
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, více ze hry mají domácí hokejisté, kteří se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře. Spolehnout se mohou na výborné fanoušky.

34:27
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Martin Schumnig – 2 min., podražení).

34:10
    Vyloučení v týmu Rapaces de Gap (Shawn Hulshof – 2 min., podražení).

33:25
    Hostující celek hraje v plném počtu. Domácí celek nedokázal v početní výhodě vyrovnat.
    31:47 Eric SCHEID - 3:4

31:47
    Tým Gap právě vstřelil branku!
    Drama je na světě, domácí využívají přesilovou hru pět na tři. Tvrdou ránou se prezentoval ERIC SCHEID. Kotouč poslal mezi ruku a tělo brankáře, což se ukázalo jako dobré řešení. Asistence: David Glen.

31:34
    Přesilovka pět na tři pro domácí pokračuje, volný byl Lewis, ale minul kotouč.

31:25
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Thomas Hundertpfund – 2 min., hákování).

31:10
    Přesilová hra, nyní už ta obvyklá, pokračuje dál. Gap má možnost něco s výsledkem udělat.

30:47
    Hostující celek se dokázal ubránit dvojnásobnému oslabení, domácí sice byli v útočném pásmu, ale vypálit nedokázali.

29:55
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Julian Talbot – 2 min., podražení).

29:14
    McCormack zkoušel vypálit od modré čáry, ale jeho pokus nebyl vůbec povedený. Kotouč byl zablokovaný.

28:52
    Přesilovou hru nyní hrají domácí hokejisté, kteří tak mohou i v početní výhodě pokračovat v aktivní hře.

28:47

28:33
    David Glen se odhodlal ke střele od modré čáry, jeho pokus byl snadnou prací pro brankáře hostů.

27:55
    Tým Rapaces de Gap proti první třetině výrazně zlepšil hru, hraje aktivněji, tlačí se do střeleckých pozic. Naopak hosté působí hodně zataženě.

27:07
    Faure vedl zajímavě vypadající útočnou domácí akci, ale nepodařilo se mu projít podle pravidel do útočného pásma. Píská se postavení mimo hru.

26:32
    Manlener kryje další střelecký pokus domácího celku. Gap hraje aktivně, ale od vstřelení branky se nemůže do další výraznější šance propracovat. Hostující celek zlepšil obranu.

26:10
    McCormack si jako obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma, jeho rána výborně vyrazil brankář Manlener. O zbytek se už postarala obrana.

24:54
    David Fischer vybojoval kotouč v obranné třetině, následně založil akci, ve které pokračoval jeho kolega. Vypálit ale nedokázal.

24:39
    Fanoušci neustále podporují domácí tým ve snaze zdramatizovat zápas. KAC se musí momentálně bránit.

23:40
    Domácí brankář nyní kryje střelecký pokus od modré čáry, vypálil Duller a jeho pokus byl možná ještě tečovaný.

23:20
    Druhá hostující formace se dostala do útočného pásma, kde kombinovala. Do střelecké pozice se ale probojovat nemohla přes domácí obranu.

22:36
    Faure to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus celkem snadno vyrazil hostující brankář mimo.

22:06
    Klagenfurt má kotouč pod kontrolou za svou brankou a čeká na dostřídání. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

21:51
    Hostující celek se nyní probojoval do útočného pásma a pokusil se vstřelit další branku. Hundertpfund pálil mimo, následně domácí defenziva odehrála jen na zakázané uvolnění.
    21:10 Dimitrij THILLET - 2:4

21:10
    Domácí celek v samotném závěru přesilové hry dává gól. Po pěkné přihrávce od spoluhráče se do zakončení dostal DIMITRIJ THILLET, jehož pokus končí mimo dosah brankáře. Asistence: Timothy Campbell.

20:48
    Gap se probojoval do útočného pásma, ale nedokázal přesněji vystřelit.

20:20
    Přesilovka pokračuje dál, domácí celek se může pokusit snížit náskok soupeře.

20:01

Úvodní třetina vyšla výrazně lépe hostujícímu celku, který vstřelil čtyři branky, a tak po dvaceti minutách vede zcela zaslouženě 4:1.

20:00

19:47
    Ještě jeden pokus domácích končí nepovedeným přechodem modré čáry.

19:30
    Přesilovou hru mají domácí hokejisté, kteří se ale nemohou propracovat do lepší střelecké pozice.

19:11
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Patrick Harand – 2 min., sekání).

19:00
    Klagenfurt se probojoval do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet. Hostující celek ale bude hrát oslabení.

18:44
    Oba týmy střídají, blíží se poslední minuta první dvacetiminutovky.

18:01
    McCormack chyboval na obranné modré čáře, ale jeden z hostujících hráčů nedokázal jeho zaváhání využít. Kotouč nezpracoval dostatečně rychle.

17:34
    V poklidném tempu se úvodní třetina dohrává, ani jeden celek se nyní nikam nežene.

17:05
    Necelé tři minuty před koncem první části hry se vhazuje před hostujícím brankáře. Domácí sice vyhráli buly, ale k zakončení se nedostali.

16:43
    Domácí fanoušci hlasitě podporují své oblíbence, ti se ale nemohou stabilněji nastěhovat do útočného pásma.
    16:10 Matthew NEAL - 1:4

16:10
    Aktivně hrající hostující celek přidávají další branku, a tak navyšuje své vedení. Hodně prostoru před brankou dostal MATTHEW NEAL, který vyslal kotouč mezi ruku a tělo brankáře. Lerg nedokázal utěsnit mezírku v postoji. Asistence:Thomas Koch, Martin Schumnig.

15:48
    Hostující brankář Manlener zastavuje hru, bude se vhazovat před jeho brankou. Domácí obránce dobře vypálil od modré čáry.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny.
    14:24 Manuel GANAHL - 1:3

14:24
    Tentokrát hosté početní výhodu proměnit dokázali. Tvrdou ránou propálil brankáře Lerga mezi betony MANUEL GANAHL. Asistence: Johannes Bischofberger, Julian Talbot.

14:03
    Ganahl se pokoušel přihrávat do předbrankového prostoru. Jeho myšlenku ale nikdo ze spoluhráčů nepochopil.

13:18
    Další přesilovou hru hrají hosté, kteří se mohou pokusit o reparát. První přesilovku totiž neproměnili.

13:18
    Vyloučení v týmu Rapaces de Gap (Timothy Cambell – 2 min., sekání).

12:42
    Hostující obrana nechala před brankou zcela volného Damiena Rauxe, který se sám velké příležitosti zalekl, a tak nezakončil přesně.

12:26
    Sledujeme rychlou hru, aktivnější jsou nyní domácí, další akce končí nepřesnou ránou.

11:59
    Buly v obranném pásmu domácího celku, Eric Scheid se pokoušel probojovat do střelecké pozice, zkoušel jít do brejku, ale soupeř jej dokázal zastavit.

11:59
    11:02 Dimitrij THILLET - 1:2

11:02
    Bleskově domácí celek snižuje, fanoušci jsou v sedmém nebi. Romain Gutierrez dobře vypálil, hostující brankář odrazil kotouč jen před sebe, kde byl DIMITRIJ THILLET, který přesně vypálil mezi betony. Asistence: Romain Gutierrez a Maurin Bouvet.
    10:39 Matthew NEAL - 0:2

10:39
    Domácí celek sice dokázal ubránit dlouhou dobu v oslabení, ale i tak se hosté při hře pět na pět dostávají do dvoubrankového vedení. Po pěkné akci pálí přesně MATTHEW NEAL. Asistence: David Fischer a Marco Richter.

10:21
    Zatraceně těžký úkol domácí komanda zvládla, ubránila dlouhé oslabení.

10:11

09:51
    Skvěle hrají hosté, kteří jsou nastěhovaní v útočném pásmu. Následně ale za ohlušující atmosféry domácí vyhazují.

09:46
    Domácí hrají ve čtyřech. První vyloučený hráč se vrací do hry.

09:23
    Talbot pálí mimo branku, trefil jen zadní mantinel.

08:49
    Přihrávající hráč na první branku zápasu se nyní dostal do střelecké pozice, jeho rána ale končí mimo branku. Následně Gap vyhodil.

08:24
    Hostující celek hraje dlouhou přesilovou hru pět na tři. Klagenfurt se nastěhoval do útočného pásma. Domácí brankář musí být pozorný.

08:11
    Vyloučení v týmu Rapaces de Gap (Timothy Campbell – 2 min., vysoká hůl).

07:53
    David Fischer velmi dobře vypálil od modré čáry, jeho střelecký pokus byl ale zablokovaný a s následnou dorážkou si domácí gólman poradil.

07:46
    Vyloučení v týmu Rapaces de Gap (Pierre Crinon – 2 min., držení hole).

07:46
    Kotouč vypadl z hrací plochy, zároveň je odpískán faul.

07:35
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

07:00
    Domácí Di Dio Balsamo se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus nebyl dostatečně přesný.

06:30
    Elitní hostující formace se usadila před brankou soupeře, ale prosadit se nedokázala.

05:28
    Domácí celek hraje i přes inkasovanou branku docela aktivně, pokouší se bleskově odpovědět, ale Klagenfurt hraje dobře defenzivně.
    04:26 Thomas KOCH - 0:1

04:26
    Hostující celek se dostává do vedení. Rehehr přenechal kotouč THOMASI KOCHOVI, který oklamal obránce, vybruslil si na osu hřiště a bekhendovou střelou poslal kotouč pod horní tyčku. Asistence: Richard Regehr.

03:57
    V samotném závěru přesilovky vypálil Maxwell Ross od modré. Jeho rána končí mimo branku. Kotuč byl možná ještě jemně tečovaný.

03:57

03:07
    McDonald dobře vypálil, jeho pokus ovšem hostující brankář vyrazil mimo. Gap nehraje početní výhodu vůbec špatně.

02:38
    Početní výhodu mají k dispozici domácí hokejisté, kteří se pokouší vypracovat si šance v předbrankovém prostoru.

01:57
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (David Fischer – 2 min., krosček).

01:40
    První výraznější šanci domácích vytvořil Bouvet, jehož pokus od modré čáry byl tečovaný, následně se kotouč odrazil do rohu.

01:06
    Domácí vyhodili na zakázané uvolnění, hra se vrací do jejich obranného pásma.

00:36
    Hostující Talbot se dostal do střelecké pozice, jeho rána od modré čáry končí mimo branku. Leng zasahovat nemusel.

00:11
    Zápas začíná, domácí hrají v modrém, hosté pak v bíločerveném.

00:01

Rapaces de Gap: Lerg (Bertrand) – McCormack, Ross, Campbell, Raux, Faure R., Crinon, Ritz, Faure A. – Scheid, Glen, McDonald – Gutierrez, Bouvet, Thilet – Hulshof, Lewis, Tringale – Lacheny, Serer, Di Dio Balsamo

KAC Klagenfurt: Manlener (Duba) – Duller, Robar, Regehr, Schumnig, Fischer, Kapstad, Kreuzer, Strong – Rheault, Hundertpfund, Geier – Bischofberger, Talbot, Ganahl – Neal, Koch, Richter – Brucker, Schettina, Harand.

Francouzský tým Rapaces de Gap odehrál čtyři přípravné zápasy. Vyhrál nad Brianconem 4:2 a 5:2. Dále porazil Villach 4:3. Nestačil na Graz 3:5. Účastnil se také Dolomiten Cupu, v rámci kterého prohrál s Augsburgem 1:5 a porazil Norimberk 6:3.

KAC Klagenfurt hraje EBEL. Před nadcházející sezónou odehrál tento tým tři přípravné zápasy. Porazil Bánskou Bystrici 5:3, nestačil na Lyon 3:4 a v zatím posledním zápase porazil v prodloužení Stavanger 3:2.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky hokejové Ligy mistrů. V tomto zápase proti sobě nastoupí Rapaces de Gap a KAC Klagenfurt.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 12. Thillet (Gutierrez, Bouvet), 22. Thillet (Campbell), 32. Scheid (Glen) – 5. Koch (Regehr), 11. Neal (Fischer, Richter), 15. Ganahl (Bischofberger, Talbot), 17. Neal (Koch, Schumnig), 54. Fischer (Kapstad, Ganahl), 59. Talbot (Bischofberge, Ganahl)