Žilina B – Bardejov 2:0 (kon.) | Sereď – Lok. Košice 2:1 (kon.)
ŠKF Sereď
2:1 (0:1)
FC Lokomotíva Košice
sk Neděle 01.10.2017, 15:30 • Športový futbalový štadión Sereď • MONACObet liga • 10. kolo

Sereď bola lepším celkom, čo sa nakoniec odzrkadlilo aj na výsledku. Až do 62. minúty domáci prehrávali, potom prišla silná pasáž hry a v 66. minúte už bolo všetko inak. Lokomotíva stráca náskok pred Skalicou, stále však ostáva prvá o skóre. ŠKF sa vďaka víťazstvu dotiahlo na spomínanú dvojicu, spolu s rezervou Žiliny strácajú na prvé a druhé miesto už iba bod. (17:41:13)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 8:1. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 1:0.

90+4

90+3
    Stále sa hrá, voľný kop pre domácich na polovici Lokomotívy.

90+2
    Ešte jedno ošetrovanie, stretnutie sa natiahne o pár sekúnd.

90+1
    Loptu držia domáci hráči a vyzerá to tak, že je po zápase.

90+1
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Milunović, prichádza Jankto.

90
    Nadstavujú sa tri minúty.

89
    Lopta je ďaleko od Maťašovského, domáci futbalisti to robia dobre.

88
    Žltú kartu dostáva Mečiar (ŠKF Sereď).

87
    Faul Košičanov na vlastnej polovici, domáci futbalisti zbierajú cenné sekundy.

86
    Čo k tomu dodať? Rohový kop sa domácim vôbec nevydaril.

85
    Zblokovaný center domáceho hráča, uvidíme rohový kop.

84
    Domáci získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

83
    Dnešné stretnutie sleduje 493 divákov.

82
    Futbalista hosťujúceho celku to s aktivitou prehnal. Rozhodca odpískal útočný faul.

81
    Košice sa snažia urobiť niečo s výsledkom, Sereď sa výborne bráni.

80
    Množstvo nepresností na kopačkách Košíc, sám som zvedavý, čo prinesú posledné minúty.

79
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Laura, prichádza Mészáros.

78
    Píska sa faul hostí na útočnej polovici.

77
    Vyzeralo to nádejne s touto kombináciou domácich, všetko to ale stroskotalo na nepresnosti.

76
    Lokomotíva musí začať viac útočiť, inak hostia odídu domov bez bodu.

74
    Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Človečko, prichádza Serečin.

74
    Domáci teraz nesúhlasia s výrokom rozhodcu, no píska sa proti ich bráne.

73
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená nedovolený zákrok a loptu pre hostí.

72
    Ofsajdové postavenie domáceho hráča zastavilo nádejnú akciu.

70
    Do konca stretnutia zostáva niečo vyše dvadsať minút, na koni sú jednoznačne domáci futbalisti.

68
    Obrovský šok pre Košice, ktoré sa hodinu dokázali brániť na nulu. Potom ale prišli šťastné chvíľky domácich a razom je všetko inak.

67
    Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Kolek, prichádza Vancák.

66
    Sereď dala gól!
    V rozpätí štyroch minút sa zápas úplne otáča! Po rohovom kope sa dostal k zakončeniu MARKO MILUNOVIĆ! Presná koncovka skončila až za chrbtom Fabiniho!

65
    Do konca zápasu zostáva necelá polhodina, domáci hráči s ďalším rohovým kopom.

63
    Akoby som to privolal! Sereď predsa vyrovnáva v 63. minúte! Postaral sa o to RUDOLF BILAS.

62
    Ani po hodine hry a desiatom rohovom kope sa skóre duelu nemenilo.

61
    Strela bola nakoniec zablokovaná, nasleduje jubilejný desiaty roh ŠKF.

60
    Domáci si pripravujú loptu na zakončenie, vo vzduchu cítiť gól.

59
    Kúskovanie hry vyhovuje jednoznačne hosťom. Teraz to môže byť nepríjemné. Nasleduje priamy kop z hranice 25 metrov.

58
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Baša, prichádza Bartoš.

57
    Po dvoch minútach sa opäť hrá, Lokomotíva vhadzuje na vlastnej polovici.

56
    Stále sa nepokračuje v hre, domáci futbalista už smeruje za postrannú čiaru.

55
    Po faule sa opäť raz ošetruje.

55
    Žltú kartu dostáva Kolek (FC Lokomotíva Košice).

55
    Desať minút z druhého polčasu je fuč, vo vedení stále Lokomotíva.

53
    Obrana Košíc si poradila s prechodom ŠKF do útoku.

52
    Košičania dnes majú problém udržať loptu na kopačkách. Takéto trápenie sa veru neočakávalo, najmä keď sú hostia lídrami tabuľky.

51
    Ani deviaty roh v poradí Sereď nevyužila a musí sa brániť.

50
    Fabini tentokrát zasahovať nemusel, uvidíme ale rohový kop.

49
    Uvidíme štandardnú situáciu z nepríjemnej vzdialenosti pre hosťujúceho brankára.

48
    Ako sa vyvinie zápas v druhom polčase? Dokážu futbalisti Serede reagovať na Cicmanov gól alebo si body do Košíc odnesú hostia?

45+3
    Stále sa pokračuje v hre, obrana Košíc tieto nákopy v pohode zvláda.

45+2
    Po rohovom kope ešte stihla Sereď zakončiť, strela zblokovaná, ešte jeden roh.

45+1
    Domáci futbalista vypálil projektil na bránu súpera, brankár hostí loptu vyráža na roh!

45
    Nadstavuje sa jedna minúta.

43
    Ani táto štandardka sa gólom neskončí. Hostia prečkali tento center do šestnástky.

42
    Sereď už s piatym rohovým kopom, hostia majú v tejto štatistike na konte nulu.

41
    V zápase sa po krátkej odmlke môže pokračovať.

40
    Na zemi sa ocitol jeden z hráčov hostí. Sledujeme ošetrovanie, veríme, že to nebude nič vážne.

39
    Žltú kartu dostáva Richnák (ŠKF Sereď).

38
    Košice sa ubránili, lopta je už na území Serede.

37
    Aktivita domácich futbalistov vyústila do tlaku, ktorý sa skončil ziskom rohového kopu.

35
    Domáci futbalista sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

33
    Faul domáceho futbalistu v okolí poliacej čiary. Voľný kop pre hostí.

32
    Domáci to opäť skúsili stredom, ich snaha bola zastavená tesne pred brankárom Fabinim.

31
    Tvrdá facka pre Sereď, ktorá si vypracovala v prvej polhodine viac príležitostí, no nedokázala ich pretaviť do gólu.

30
    Lokomotíva Košice dala gól!
    Pozrite sa na to! Prvý vážnejší útok, Košičania dokonale využívajú svoju silnú ofenzívu a z brejku otvárajú skóre duelu! Autorom otváracieho gólu je RÓBERT CICMAN!

30
    Rohové kopy sú doménou brániaceho sa mužstva, Loky vyráža do brejku.

29
    V rozpätí niekoľkých minút zaznamenávame už tretí roh domáceho mužstva.

28
    Ani toto zakončenie domáceho celku neohrozilo svätyňu hostí.

27
    Sereď sa udržala pri lopte, po zblokovanej strele nasleduje druhý roh.

26
    Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

25
    Prvý roh zápasu bude patriť domácim.

23
    Domáci dnes bez brankára Ružinského, ktorý si cez týždeň poranil ruku. V bráne Serede tak chytá Maťašovský. Domáci gólman dnes veľa roboty zatiaľ nemal.

22
    Strela na hosťujúcu bránu! Brankár hostí sa musel realizovať a tento pokus chytá.

21
    Domáci futbalista sa z pravého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

19
    Sereď z ponúknutej šance nič nevyťažila, Lokomotíva sa naďalej bráni.

18
    Žltú kartu dostáva Tóth (FC Lokomotíva Košice).

17
    Hrá sa medzi šestnástkami, ťažko je sa prebiť dovnútra veľkého vápna.

16
    Úvodná štvrťhodina je za nami, sily sa na ihrisku vyrovnávajú.

15
    ŠKF môže mrzieť nepresné zakončenie, teraz sa zrodil faul na polovici ihriska. Lopta pre futbalistov Loky.

14
    Futbalista hostí sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

12
    Hostia sa snažia podržať loptu na nohách, Sereď mala výborný vstup do duelu.

11
    Obrana hostí na čele s Pavúkom či Tóthom tieto nákopy zatiaľ zvláda.

10
    Ďalší faul Košíc pred vlastným pokutovým územím.

9
    Strelecký pokus spoza šestnástky mieri vedľa. Vykopávať sa bude od domácej brány.

8
    Výborná myšlienka od domáceho hráča, škoda len, že to všetko zhaslo na finálnej fáze.

7
    Úvodný tlak Serede pokračuje, Lokomotíva sa musí brániť.

5
    Štandardka rezultovala do zakončenia, to sa ale nezmestilo do priestoru brány.

4
    Nasleduje nebezpečná štandardka, zahrávať ju budú hostia. Predchádzal jej nedovolený zákrok domáceho futbalistu pred hranicou veľkého vápna.

3

2
    Centrovaná lopta adresáta nenašla, domáca obrana pozorná.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

ŠKF Sereď: Maťašovský – Baša, Mečiar (C), Bilas, Laura, Milunović, Loduha, Morong, Richnák, Djiby Ba, Michalík
    Náhradníci: Mészáros, Jankto, Bartoš, Nawar

FC Lokomotíva Košice: Fabini – Ilinjo, Kolek, Človečko, Karaš, Cicman, Zajac (C), Pavúk, Tóth, Horváth, Cmarko
    Náhradníci: Dický, Beli, Serečin, Vancák, Kuľha, Harvila, Bréda

Rozhodca: Ján Valášek – Peter Čajka, Martin Vician.

ŠKF Sereď

Sereď si drží kontakt s čelom tabuľky. Na prvú Lokomotívu stráca ŠKF len štyri body, v prípade výhry domáci by sa náskok zmenšil. Domáci tím tohto zápasu má najlepšiu ofenzívu súťaže, za deväť zápasov strelila Sereď 26 gólov, no inkasovala ich trinásť. Sereď hrá dva týždne po sebe pred domácimi fanúšikmi, minulú nedeľu zvládla doma poraziť rezervu Podbrezovej 4:2.

Košičanom patrí prvé miesto v tabuľke. Lokomotíva má na konte 22 bodov a skóre je taktiež viac ako dobré – 17:5. V minulom týždni zdolala "Loky" doma rezervu Žiliny 2:0. Razom sa z Košíc stáva favorit na postup, ak FC vyhrá aj v Seredi, náskok na Skalicu sa vráti späť na pôvodné tri body.

Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose zo zápasu 10. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej ligy.
    V dnešnom súboji si zmerajú sily ŠKF Sereď a FC Lokomotíva Košice. Stretnutie sa začne o 15:30.