Guimarães – Santa Clara 2:0 (kon.) | Tondela – Benfica 1:3 (kon.) | Sporting – Chaves 2:1 (kon.)
Sporting Lisabon
2:1 (1:0)
GD Chaves
Neděle 11.11.2018, 21:00 • Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Příjemný nedělní večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z 10. kola Portugalské Primeira Ligy mezi týmy Sporting Lisabon vs. GD Chaves. Výkop je stanoven na 21:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

tým se po 9. kolech nachází na 3. místě z 18. Sporting si zatím připsal bilanci 6-1-2 při skóre 16:9. Nejlepším střelcem týmu je portugalský útočník Nani s 5 brankami. Na domácím hřišti si Sporting Lisabon připsal ze 4 zápasů bilanci 4-0-0 při skóre 8:1. Sporting hraje také základní skupinu Evropské ligy. Ve skupině E se po 4. kolech nachází na 2. místě, když na úvod porazili na domácím trávníku Karabach 2:0. Ve druhém utkání cestovali na hřiště ukrajinské Poltavy, kde nakonec zvítězili 2:1. Třetí zápas odehráli na domácím stadionu proti londýnskému Arsenalu, když mu podlehli 0:1. Čtvrté utkání se odehrálo na hřišti Arsenalu, kde Sporting dokázal vybojovat bod za bezbrankovou remízu.

Absence: záložník Rodrigo Battaglia (poranění kolena)

Chaves

tým se po 9. kolech nachází na 17. místě z 18. Chaves si zatím připsalo bilanci 2-1-6 při skóre 8:15. Nejlepším střelcem týmu je brazilský obránce Marcao s 2 brankami. Na venkovním hřišti si GD Chaves připsalo z 5 zápasů bilanci 1-0-4 při skóre 3:10.

Absence: nikdo

Vzájemné zápasy z loňské sezony

Chaves – Sporting 1:2
    Sporting – Chaves 5:1

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Sporting Lisabon: Ribeiro – Gaspar, Coates, Mathieu, Acuňa – B. Fernandes, M. Luís, Gudelj, Cabral – Dost, Nani (C).
    Náhradníci: Salin – Montero, Agbenyenu, Diaby, Petrović, Mišić, Castaignos.

GD Chaves: Ricardo – Paulinho, Maraš, Marcao, L. Martins – Bressan, Eustáquio, Gallo – Perdigao, A. Luis, Jebralidze.
    Náhradníci: Filipe – Basto, Jefferson, William, J. Teixeira, Niltinho, Lionn.

Rozhodčí: Martins T. – Campos A., Mota P..

Domácí dnes nastoupí v tradičních zeleno-bílých a hosté v modrých dresech.

1

1
    Úvodní výkop měli domácí.

1
    Coates zastavil první pokus hostů o útok, odkopem do zámezí.

2
    Gallo se srazil na středu hřiště se spoluhráčem Marcaem a musí být ošetřován.

3
    Hra je zatím z obou stran opatrná, čekáme na první vážnější šanci.

4
    Nani hledal ve vápně stříleným centrem Dosta, před ním né moc přesvědčívým zákrokem zakročil Maraš.

5
    Rohový kop pro Sporting. Rohový kop nic nepřinesl a z následný centr Cabrala zamířil nepřesně.

6
    Mathieu se moc neporozumněl s Ribeirem a ten musel hasit malou domů.

7
    Nyní výborně zahrál Mathieu a Perdigao nevybojoval rohový kop.

8
    Chaves měl zajímavou šanci, ale přihrávka Jebrlidzeho našla na hranici malého vápna pouze kopačky Mathieuho, který uklidil míč do bezpečí.

9
    Centr od Acuňi, odvrátil Marcao. Sporting je dál nastěhován na útočné polovině.

10
    Nyní hostující presování přinutilo Sporting hrát až s Ribeirem.

11
    Marcao nepustil k míči Miguela Liuse a Ricardo může odkopávat od branky.

12
    Acuňa napadal Bressana ten udělala chybu, ale následně si domácí hráč míč příliš předkopl a Ricardo v poklidu zasáhl.

13
    Gaspar hledal ve vápně Dosta, míč se odrazil na vápno ke Cabralovi, kterému střela příliš nesedla. Následně Cabral přišpápl Bressana a může být rá, že neuviděl žluté varování.

15
    Jebralidze byl s míčem již v autu a vhazovat mohou domácí.

16
    Akce Bruna Fernandese nevyšla po narážečce s Acuňou na levé straně.

17
    Jebralidzeho centr z pravé strany zamířil hodně nepřesně.

18
    Sražený pokus Luise nechává míč na kopačkách Chavesu.

19
    Cabralův pokus z velkého úhlu nemohl přinést nebezpečí pro branku Ricarda.

20
    Centr Gaspara nenašel ve vápně Dosta.

21
    Nákop Marcaa nikoho v modrém nenašel, kombinovat mohou opět domácí.

22
    André Luis již byl s míčem v autu, vhazuje Gaspar.

23
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Acuňa centrem z levé strany výborně našel na malém vápně BASE DOSTA, který zamířil přesně hlavičkou k tyči.
    23. Bas DOST - 1:0

24
    Úvoní branka může nyní domácí uklidnit za to hosté budou muset vyvynout trochu více aktivity směrem dopředu.

25
    Gaspar z pravé strany opět hledal Dosta, ten tentokrát na míč nedosáhl.

26
    Gaspar tentokrát nachytán v ofsajdu. Hostující obrana si může na chvilku oddechnout. Následně je hra přerušená, protože na zemi zůstává sedět Ricardo a vypadá to na problém s levou nohu. António Filipe se již šel rozcvičit.

27
    Ricardo zatím zůstává v brance a na jeho branku se řítí další zeleno-bílá vlna.

28
    Nani našel "dloubáčkem" Gaspara, jeho pokus zamířil přesně do rukavic Ricarda.

29
    Sporting zakládá další útočnou akci od Ribeira.

30
    Cabral byl faulován Paulinhem, domácí se mohou hnát do útoku.

31
    Střela Gudejla zamířila vysoko nad branku.

32
    Po delší době jsou na delší čas na míčí hráči Chavese, centr do vápna v podání Perdigaa odvrátil Mathieu.

33
    Gasparův pokus sražen na rohový kop.

34
    Acuňův centr sebral ze vzduchu Ricardo.

35
    Nákop Bruna Fernandese Nani nenašel, následuje autové vhazování u rohového praporku.

36
    Cabral našel centrem Dosta, jeho hlavička tentokrát neměla takovou razanci a zamířila pouze do rukavic Ricarda.

37
    Coates nepustil k míči André Luise, vhazovat může Gaspar.

38
    Bruno Fernandes "nesyslil" a hledal ještě přihrávkou Dosta, ten se na míč přes Marcaa nedostal.

39
    Naniho rána ze standartní situace po faulu na Cabrala zamířila do dvacáté řady.

40
    Bressan dostal míč do sítě, ale ten nemůže platit pro ofsajd hostujícího kapitána.

41
    Acuňa si pomohl faulem a hosté mají zajímavou standartní situaci.

42
    Bressanův centr odvrátil Coates na rohový kop.

43
    Centr André Luise sebral ze vzduchu Ribeiro.

44
    Dost prodloužil míč na Bruna Fernandese, který z hranice vápna zamířil nad branku.

45
    Žlutou kartu dostává Nemanja Gudelj (Sporting Lisabon).

45+1
    Rozhodčí nastaví 2 minuty.

45+2
    Cabralův pokus z pravé strany výborně vyrazil Ricardo.

45+3
    Acuňa vybojoval ještě rohový kop.

45+3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Po prvním poločase vede domácí Sporting po hlavičce BASE DOSTA 1:0. Za hostům se podařilo dostat míč do sítě Bressanovi, ten byl ovšem ke smůle Chavesu v ofsajdu. Domácí mohl poslat v nastavení do dvoubrankového vedení Cabral, jeho střelu z pravé strany výborně vyrazil Ricardo. Uvidíme co přinese druhé poločas, pokus jste také zvědavý zůstaňte s Námi.

Druhý poločas začne přibližně v 22:04.

Vypadá to, že ani jeden z trenérů přes přestávku nesáhl do základních jedenáctek.

46

46
    Výkop měli hosté z Chavesu.

46
    Mathieu hledal dlouhým nákopem Dosta, míč sebrali hosté.

47
    Acuňův střílený centr na zadní tyč Dosta nenašel, ten svému spoluhráči za myšlenku zatleskal.

48
    Acuňův nákop nemůžu Cabral stihnout musel by mít nohy Useina Bolta.

49
    Sporting kombinuje na půlce hřiště a snaží se najít skulinky v hostující defenzívě.

50
    Hra je nyní plná nepřesností, týmy se střídají ve vhazování.

51
    Bruno Fernandes hledal v uličce Naniho, povedenou akci zastavil Marcao.

52
    Perdigao nedosáhl na centrAndré Luise z pravé strany celou situaci musel hasit na rohový Gaspar.

53
    Z následného rohu nic vážného nevzniklo.

54
    Bruno Fernandes hledal obloučkem ve vápně Naniho u míče byl dříve Ricardo.

55
    Cabral našel centrem Naniho, ten byl na hranici vápna poslán k zemi, rozhodčí však v žádném případě pískat nebude. Nani předvedl "hereckou" vložku.

56
    Cabral si ve sprinterském souboji pomohl rukami proti Paulinhovi a je mu odpískán faul.

57
    Acuňa vyslal dopředu Cabrala, míč zamířil ovšem do autu.

59
    Acuňa nepustil akci hostů dál než na půlku hřiště.

60
    Rohový kop vybojoval Acuňa.

61
    Střela Bruna Fernandese zamířila do boční sítě. Ricardo si celou situaci pohlídal.

61
    Gaspar byl ve vápně "zkosen", rozhodčí jasně ukazuje, hrajte dál byl to míč.

62
    Celou situaci rozhodčí Martins zkonzultoval s kolegy u videa.

63
    Rohový kop Sportingu přinesl faul Cabrala.

64
    Centr z pravé strany odvrátil hlavou Coates.

65
    Acuňova střela slabší pravou nohou zamířila nad branku.

66
    Dost sestřelil Marcaa a hosté se ženou za vyrovnáním.

67
    Jebralidzeho centr z levé strany sebral ze vzduchu Ribeiro. Oba týmy chystají střídání.

68
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Jovane Cabral, přichází Abdoulay Diaby.

69
    Gallo fauluje Fernandese a Sporting postupuje k vápnu a nakonec domácí vybojovali rohový kop.

69
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Perdigao, přichází Niltinho.

70
    Acuňa hledal přihrávkou Naniho ten se však dostal s míčem za brankovou čáru.

71
    Červenou kartu dostává Bruno Gallo (GD Chaves).
    71. Červená karta Galla.

72
    Hostující trenér je za protesty uklidňován čtvrtým rozhodčím.

73
    Acuňův centr z levé strany v poklidu sebrali hostující obránci.

74
    Další Acuňův centr tentokrát zamířil do rukavic Ricarda.

75
    Diaby hledal ve vápně Dosta, ten byl pokryt a nemohl přesně zakončit.

76
    Gaspar nachytán v ofsajdu.

77
    Sporting v poklidu kombinuje a snaží se otevřít hostující obranu.

78
    Bas Dost se výborně vrátil a pomohl obraně a nyní se žene opět kupředu.

79
    Gaspar vybojoval rohový kop. CEntr našel hlavičku Dosta, který ještě poslal míč na Diabyho, který ke smůle domácích stál v ofsajdu.

80
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Avtandil Jebralidze, přichází William.
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Renan Bressan, přichází João Teixeira.

81
    Chaves právě vstřelil branku!
    Hosté z ničeho nic vyrovnávají. NILTINHO napřáhl levačkou z pravé strany a míč se o tyč dostal do branky. Nádherná branka.
    81. NILTINHO - 1:1

82
    Rohový kop pro Sporting.

83
    Byla nařízena penalta pro domácí Sporting.
    83. Penaltový faul hostů.

83
    Žlutou kartu dostává William (GD Chaves).

84
    Celá situace se řeší s videorozhodčím.

85
    Ricardo se opět nechává ošetřovat a videorozhodčí potvrdil verdikt hlavního.

86
    Domácí si berou vedení zpět. Ricardo se snažil BASE DOSTA rozhodit ten se nenechal a uklidil míč na opačnou stranu než skákal Ricardo.
    86. Bas DOST - 2:1

86
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Bas Dost, přichází Fredy Montero.

88
    Hosté se snaží ještě něco vymyslet, ale o jednoho hráče míň se jim vyrovnání podaří těžko.

89
    Bruno Fernandes byl poslán k zemi, rozhodčí pískat nebude.

90
    Velká škoda pro Chaves. Na centr Paulinha nedosáhl nikdo z hostů.

90+1
    Rozhodčí nastaví 5 minut.

90+1
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Nani, přichází Josip Mišić.

90+2
    Rohový kop po zákroku Marcaa.

90+3
    Na centr Gaspara si naskočil Fernandes, ten si ovšem pomohl faulem a hosté se mohou hnát dopředu.

90+4
    Žlutou kartu dostává Paulinho (GD Chaves).

90+5
    Střela Montera z levé strany protáhla Ricarda, následuje rohový kop.

90+6

Máme tu konec dnešního zápasu. Domácí si nakonec připisují "povinné" tři body i když se jejich výhra rozhodně nerodila lehce. Po prvním poločase vedli zásluhou BASE DOSTA. Ve druhém poločase přišel klíčový moment v 71. minutě, když byl hodně přísně vyloučen hostující BRUNO GALLO. V 81. minutě domácí stadion "zmrazil" nádhernou vyrovnávající brankou NILTINHO. Netrvalo ani dvě minuty a William si pomohl ve vápně faulem proti Dostovi a domácí dostali výhodu pokutového kopu se kterým naložil mazácky faulovaný BAS DOST. Zbytek zápasu se již poté dohrával. když měli po většinu míč na kopačkách domácí.

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 8:0. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:10.