New England – Philadelphia 1:1 (kon.) | Toronto – Atlanta United 3:2 (kon.) | DC United – Orlando City 1:0 (kon.)
Montreal – Portland 2:1 (kon.) | Dallas – Vancouver 2:2 (kon.) | San Jose – Houston 2:0 (kon.)
FC Dallas
2:2 (0:0)
Vancouver Whitecaps FC
Čtvrtek 27.06.2019, 03:05 • Toyota Stadium, Frisco - Texas • Americká MLS

Zápas končí remízou 2:2, se kterou budou mnohem spokojenější hosté z Vancouveru! Ti totiž dokázali v závěru dotáhnout dvougólové manko. Góly dnes padaly až ve druhém poločase. Domácí do něj výborně vstoupili a rychle se ujali vedení 2:0. V 55. minutě se nejprve prosadil po výtečně sehraném kontru Jesus Ferreira a o čtyři minuty později se radoval také Ryan Hollingshead. Hráči Dallasu pak měli z protiútoků i další šance, ale třetí gól nepřidali a teď toho asi litují. V 81. minutě totiž vrátil Whitecaps do hry střelou do šibenice Yordy Reyna a ve čtvrté minutě nastavení pak srovnal další parádní ranou střídající Lucas Venuto. (05:12:53)

90+8

90+7
    Tak ještě žlutá karta pro Aliho Adnana. Ten totiž nechtěl odejít za postranní čáru, kam ho rozhodčí po ošetření vykazoval.

90+7
    Ali Adnan je v pořádku. Z celé situace rezultuje roh Dallasu.

90+6
    Domácí se ještě snažili rozhodnout. Na zadní tyči chtěl hlavičkovat Badji, ale srazil se hlavou s Alim Adnanem. Ten dopadl hůře a bude muset být ošetřen.

90+4
    Venuto ještě vyfasoval žlutou kartu za oslavu gólu. Svlékl si totiž dres.
    90+4. Lucas VENUTO - 2:2

90+4
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají! Postaral se o to LUCAS VENUTO, který vypálil z nějakých 23 metrů a jeho bomba zapadla k pravé tyči z pohledu brankáře Gonzaleze.

90+3
    Nyní se dostávají k balónu hosté, kteří budou na vlastní polovině vhazovat.

90+2
    Domácí drží míč na útočné polovin a šetří cenný čas.

90+1
    A je tu, co jsem avizoval. Sudí Petrescu přidá šest minut!

90+1
    Střídání v týmu FC Dallas: ze hřiště odchází Paxton Pomykal, přichází Jacori Hayes.

89
    A Pomykal je ošetřován. Závěr zápasu je hodně kouskován. Dá se očekávat, že sudí pár minut nastaví.

88
    Pomykal byl ve středu hřiště nabrán na vidle Brettem Levisem. Domácí dostali výhodu, ale rozhodčí se po přerušení hry k tomuto zákroku vrátil a potrestal Levise žlutou kartou.

87
    Bressan se už vrátil na hrací plochu. Domácí mají případně k dispozici ještě dvě střídání.

86
    Zřejmě křeče postihly domácího Bressana. Tomu v první chvíli pomáhal i hostující Ali Adnan, teď už je brazilský fotbalista v péči fyzioterapeuta.

85
    Žlutou kartu vyfasoval další mladík v sestavě Dallasu Edwin Cerrillo. Tomu je teprve osmnáct let.

83
    Hosté určitě ještě vycítili šanci a budou se snažit o závěrečný nápor. Bod už není tak vzdálený, jak to vypadalo ještě před několika minutami.
    81. Yordy REYNA - 2:1

81
    Přeci jen je tu zápletka! Jon Erice otevřel domácí obranu přihrávkou na Venuta, který následně nahrál doprava YORDYMU REYNOVI. Ten si míč přehodil na levačku a ranou do vzdálenějšího horního rohu brány Dallasu snižuje na rozdíl jediného zásahu.

80
    Hosté zatím nic nevytěžili z pobytu na útočné polovině. Když je třeba, tak hráči Dallasu také dobře brání.

78
    Domácí zatím Vancouver do ničeho nepouštějí. Zatím se potvrzují tabulkové předpoklady.

76
    Střídání v týmu FC Dallas: ze hřiště odchází Michael Barrios, přichází Harold Mosquera.

75
    Střídání v týmu Vancouver Whitecaps FC: ze hřiště odchází Scott Sutter, přichází Jakob Nerwinski.
    Střídání v týmu Vancouver Whitecaps FC: ze hřiště odchází Felipe Martins, přichází Brett Levis.
    75. Pomykal mířil těsně vedle tyče.

75
    Další šance Dallasu! Badji posunul míč proti noze Paxtonu Pomykalovi, který z hranice šestnáctky o centimetry minul pravou tyč hostující brány!

74
    Po levé straně se dral dopředu opět Ali Adnan. Zahnal se ale až k brankové čáře a poté balón poslal do zámezí.

72
    Teď to bylo před domácí bránou poměrně nebezpečné. Dobrý centr tam poslal Ali Adnan. Gonzalez míč vyboxoval před sebe a pak ho akrobaticky nůžkami odehrál do bezpečí jeden z obránců.

71
    Domácí naopak mají prostor pro rychlé brejky! Nejprve utekl po pravé straně Barrios a jeho přihrávku zastavil před nabíhajícím Badjim obránce Rose. Následně postupoval právě Badji na bránu z levé strany a Whitecaps podržel brankář MacMath.

69
    Hosté nyní zkoušejí něco vymyslet u pokutového území soupeře. Nemohou ale najít prostor, odkud by poslali míč před bránu.
    67. Šance Barriose.

67
    Michael Barrios málem zvýšil na 3:0! Kolumbijský fotbalista obdržel přihrávku na levé křídlo a dostal se až do pokutového území, kde si míč navedl na pravačku. Přízemní střelou pak o centimetry minul bližší tyč!

66
    Střídání v týmu Vancouver Whitecaps FC: ze hřiště odchází Brendan McDonough, přichází Venuto.

65
    Domácí vyrazili do další zajímavé akce. Pomykal našel Jesuse Ferreiru, který tentokrát netrefil prostor mezi tyčemi.

64
    Domácí jsou při chuti a teď v podstatě nepůjčují soupeři míč.

62
    Utkání se vyvíjí pro domácí velmi dobře. Ti svou aktivitu přetavili v dva poměrně slepené góly a fotbalisté Vancouveru budou mít co dělat, pokud chtějí myslet alespoň na remízu
    59. Ryan HOLLINGSHEAD - 2:0

59
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí vedou už o dva góly! Na levé straně podpořil útočnou akci krajní obránce RYAN HOLLINGSHEAD, který z rohu šestnáctky po zemi vystřelil a balón zapadl k bližší tyči brány Vancouveru. Navíc směřoval do protipohybu brankáře MacMatha, kterého zřejmě zmátla teč bránícího hráče – 2:0.

57
    Jesus Ferreira mohl navýšit domácí náskok! Střílel kousek za šestnáctkou a jeho pokus byl ještě tečován. MacMath však míč, který směřoval k bližší tyči, vyškrábl na roh.
    55. Jesus FERREIRA - 1:0

55
    Domácí se ujímají vedení! Servania našel krásným pasem na pravém křídle volného Michaela Barriose. Ten postupoval sám proti brankáři MacMathovi, ale ještě balón nezištně předložil JESUSOVI FERREIROVI, který uklízel míč do prázdné brány.

55
    Brandon Servania získal míč ve středu hřiště a nakonec se odhodlal i ke střele. Tu ale poslal jen do obránce McDonougha.

53
    Fredy Montero operoval s míčem v pokutovém území. Nakonec to zkoušel levačkou, ale byla to hodně nepovedená střela, která bránu texaského týmu neohrozila.

53
    Godoy volil dlouhý nákop směrem dopředu, který ale sebrala obrana Dallasu. Domácí mohou založit protiútok.

51
    Opět Badji. Ten nabral rychlost na levém křídle, ale hostující obrana nabíhající hráče pokryla a Badji pak v tísni odcentroval jen do boční sítě.

50
    Na druhé straně kontroval Badji, jehož centr ale nenašel adresáta. Následně byl odpískán útočný faul Pomykalovi.

49
    Hosté začali druhou půli aktivně! Do zakončení z pravé strany šestnáctky se dostal Yordy Reyna, který mířil nad bránu.

48
    Málem velká šance Whitecaps! Na centr z pravé strany na zadní tyči těsně nedosáhl Fredy Montero.

48
    Montero si dobře zpracoval dlouhý míč a následně hledal Reynu. Toho ale dobře pokryl stoper Ziegler.

46
    Bressan s Barriosem si několikrát vyměnili míč. Poslední přihrávka brazilského obránce už byla pro Barriose příliš dlouhá a míč skončil za brankovou čarou.

46
    V rámci přestávkového programu si kopl penaltu boxer Errol Spence. Míč mu rozhodně nepřekážel.

Úvodní poločas změnu stavu nepřinesl, byť na gólové příležitosti byl poměrně bohatý. První velkou šanci si vytvořili hosté, ovšem Montero neprostřelil nohy brankáře Gonzaleze. Pak už přebral iniciativu Dallas, který byl nejblíže vedení ve 35. minutě, kdy trefil Ferreira břevno. Uvidíme, co nám přinese druhá půle.

45+4

45+4
    Přímý kop zahrával Yordy Reyna. Hostující hráč trefil jen zeď.

45+3
    Ještě žlutá karta pro domácího stopera Matta Hedgese.

45+2
    Dobrou střelou ze střední vzdálenosti se prezentoval Dominique Badji! Míč ještě před brankářem MacMathem poskočil a ten měl co dělat, aby ho vyrazil.

45+1
    První poločas bude nastaven o tři minuty. Je v tom započítána hlavně pauza na pití.

45
    Standardní situaci od pravé postranní čáry zahrával Ali Adnan. Obrana Dallasu si poradila.

44
    Žlutou kartu nyní vyfasoval domácí Reto Ziegler, který fauloval zezadu Fredyho Montera.
    43. Ziegler mířil z přímého kopu nad břevno.

43
    Reto Ziegler volil dělovku, která prolétla nad břevnem hostující svatyně.

41
    Střelu Servaniy zablokoval Andy Rose na hranici šestnáctky rukou. Hostující obránce dostává žlutou kartu, Dallas navíc bude rozehrávat přímý kop z hodně výhodné pozice...

39
    Hosté se snaží zklidnit hru podržením míče na svých kopačkách. Hráči Dallasu přeci jen byli v posledních minutách v náporu.

37
    Sledujeme určitě zajímavé utkání. Jen ty góly zatím chybějí.
    35. Ferreira trefil břevno.

35
    Domácí dělily od vedoucího gólu centimetry! Barrios dostal míč do běhu od Hollingsheada a zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Jesuse Ferreiru. Ten trefil z nějakých 8 metrů břevno!

34
    Hra byla po krátké přestávce opět zahájena.

32
    I ve Spojených státech panuje poměrně velké teplo a rozhodčí nyní nařídil přestávku na občerstvení. Tu fotbalisté rozhodně uvítají.

31
    Za námi je půlhodina zápasu. Oba týmy si už vytvořili několik příležitostí, ze kterých mohl padnout gól. Přesto platí bezgólový stav.

29
    Hosté zaútočili po levé straně. Přihrávka Aliho Adnana našla Felipeho Martinse. Ten posílal míč do šestnáctky, kde byl ale připravený obránce Ziegler.

28
    Domácí jsou častěji na míči a snaží se hrát nátlakově. Hráči Vancouveru se ale snaží hrozit rychlým přechodem do útoku.

26
    Domácí měli k dispozici přímý kop z nějakých 25 metrů. Rána Reta Zieglera skončila jen na hostující zdi.

24
    A málem velká šance po rohu! Jeden z domácích hráčů hlavou nasměroval míč do malého vápna, kde šel do skluzu Bressan. Těsně před ním ale odkopl míč do bezpečí bránící hráč!

23
    Teď zahrozili domácí! Badji předal míč na střed Brandonovi Servaniovi, který z 20 metrů vypálil a jeho projektil musel MacMath přizvedávat nad břevno!
    21. Fredy Montero ve velké šanci špatně trefil míč.

21
    Konstruktivní rozehrávku předvedl brankář Gonzalez, který obloučkem našel obloučkem Hollingsheada. Ten však chyboval a nechal se o balón připravit. Za to mohli domácí draze zaplatit, protože Reyna nabízel míč před bránu Fredymu Monterovi. Ten chtěl zakončovat z první a tento úmysl mu nevyšel zdaleka podle představ. Balón totiž netrefil dobře a tak ho poslal jen do Gonzalezových rukavic!

20
    Dobrým centrem od rohového praporku se prezentoval Fredy Montero. Obrana Dallasu však zapracovala dobře.

19
    A bude to další roh. Na ten domácí obrana srazila střelu Aliho Adnana.

19
    Nakonec ze své snahy získali alespoň rohový kop.

18
    Teď to jsou hosté, kteří se usadili na útočné polovině. Zatím ale nemohou najít prostor, odkud by mohli ohrozit bránu Dallasu.

16
    Ranou zpoza pokutového území se prezentoval Paxton Pomykal. Pokus devatenáctiletého záložníka zkrotil v rukavicích Zac MacMath.

15
    Hollingshead na levém křídle opět startoval Badjiho. Ten ale nemohl hrát, byl by v ofsajdu.

14
    Hostům teď nevyšla rozehrávka. To znamená, že Texasané budou vhazovat.

13
    Domácí se začínají nadechovat k náporu. Badji dostal míč do běhu od Hollingsheada a hosté měli štěstí, že jeho přízemní centr jen prolétl malým vápnem.

12
    Na centr Brazilce Bressana si naskakoval Dominique Badji. Míč však netrefil hlavou dobře a navíc byl v ofsajdu.

11
    Ryan Hollingshead je ještě ošetřován. V doprovodu lékaře kulhá za postranní čáru. V pořádku není ani hostující Scott Sutter. I on podstupuje ošetření.

10
    Hollingshead vyvážel balón dopředu. Byl ale faulován Hwangem a domácí tak budou zahrávat standardní situaci.

9
    Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se směrem dopředu něco vymyslet.

8
    Hráči Dallasu rozehrávali rohový kop. Kanadský celek se ubránil.

6
    Hlediště stadionu ve Friscu není zdaleka zaplněné. O atmosféru se stará především dechová kapela, která neúnavně vyhrává známé melodie.
    4. Montero neprostřelil brankáře Gonzaleze.

4
    První velká šance zápasu! Vytvořili si ji hosté. Reyna pronikl podél brankové čáry a nastřelil míč do malého vápna. Balón se následně odrazil k Fredymu Monterovi, který pálil mezi nohy brankáře Gonzaleze. Ten stačil reflexivně zakročit a balón našel pod sebou!

3
    Pro nepovedený centr z pravé strany si došel brankář Whitecaps Zac MacMath. Tne může v klidu rozehrávat.

2
    Reyna si pomohl při zpracování míče rukou. Domácí tak rozehrávají ze své poloviny.

1
    Utkání rozehráli domácí fotbalisté, kteří nastoupili v červených dresech. Vancouver hraje v bíločerné variantě oblečení.

1

Vše se už chystá k zahájení zápasu. Aktéři jsou již připraveni na trávníku.

FC Dallas: Gonzalez – Bressan, Hedges, Ziegler, Hollingshead – Cerrillo, Servania – Barrios, Pomykal, Badji – Ferreira.
    Náhradníci: Maurer – Mosquera, Reynolds, Montgomery, Pepi, Aránguiz, Hayes.

Vancouver Whitecaps FC: MacMath – Sutter, McDonough, Rose, Godoy, Ali Adnan – Felipe Martins, Erice, Hwang – Montero, Reyna.
    Náhradníci: Melvin – Baldisimo, Nerwinski, Venuto, Victor, Levis, Bair.

Rozhodčí: Petrescu – Facchini, Mariscal.

Oba týmy se naposledy utkaly před měsícem. Na domácím hřišti zvítězil 2:1 Vancouver. Loni v září se na stejném místě radovali z výhry 2:1 fotbalisté Dallasu.

FC Dallas:
    Texaský tým si počíná velmi slušně. V 17 duelech získal 25 bodů a v tabulce Západní konference mu patří čtvrtá pozice. Z posledních tří ligových zápasů nasbíral Dallas hned sedm bodů. Doma dokázal porazit Seattle a Toronto, k tomu pak přidal remízu 2:2 v San Jose. Mezitím Texasané ještě sehráli dva pohárové duely v rámci US Open. Nejprve přehráli 4:0 Oklahomu, poté ale prohráli 2:3 s Mexicem City.

I kouč Dallasu Luchi Gonzalez se musí obejít bez reprezentantů. Reggie Cannon (USA) a Bryan Acosta (Honduras) jsou na Gold Cupu, Ekvádořan Carlos Gruezo se zase teprve vrací z Copa América.

Vancouver Whitecaps FC:
    Kanadský celek nasbíral ze 17 zápasů 19 bodů a v tabulce Západní konference je až desátý. Play-off ale není příliš vzdálené, na osmou příčku totiž Whitecaps ztrácejí jediný bod. Hráči Vancouveru absolvovali posledních pět zápasů bez porážky, hned čtyři z nich ale skončily remízami. Porazit Whitecaps dokázali na domácím hřišti právě Dallas, poté remizovali 1:1 s Torontem a 2:2 s Coloradem. Na hřištích soupeřů Whitecaps odehráli sedm utkání s bilancí 1 – 3 – 3 a skóre 9:11.

Kouč bude postrádat Dos Santos Corneliuse, Crepeaua, Teiberta a Henryho, kteří reprezentují Kanadu na probíhajícím Gold Cupu. Scházet budou také marodi Ardaiz, Chemírí a Norman.

Posledních 5 zápasů Vancouveru:
    Kansas City – Vancouver 1:1
    New York RB – Vancouver 2:2
    Vancouver – Dallas 2:1
    Vancouver – Toronto 1:1
    Vancouver – Colorado 2:2

Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve čtvrtek brzy ráno našeho času je na programu utkání severoamerické Major League Soccer mezi Dallasem a Vancouverem. Domácím Texasanům patří v tabulce Západní konference čtvrté místo a celkem pohodlně tak směřují do play-off. To Whitecaps budou muset přidat, v konferenční tabulce jsou totiž až desátí, byť na postupovou osmou pozici ztrácejí jediný bodík.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Martin Augustin

Branky: 55. Ferreira (Barrios), 59. Hollingshead (Servania) – 81. Reyna (Venuto), 90+4. Venuto (Rose)

Karty:   44. Ziegler (DLL), 45+3. Hedges (DLL), 85. Cerrillo (DLL) – 41. Rose (VWC), 88. Levis (VWC), 90+4. Venuto (VWC), 90+7. Ali Adnan (VWC)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:6.
    FC Dallas: Gonzalez – Bressan, Hedges, Ziegler, Hollingshead – Cerrillo, Servania – Barrios (76. Mosquera), Pomykal (90+1 Hayes), Badji – Ferreira.

Vancouver Whitecaps FC: MacMath – Sutter (75. Nerwinski), McDonough (46. Venuto), Rose, Godoy, Ali Adnan – Felipe Martins (75. Levis), Erice, Hwang – Montero, Reyna.

Rozhodčí: Petrescu – Facchini, Mariscal