Havlíčkův Brod – Žďár n/S 1:2 (kon.) | Vsetín – Warriors Brno 4:2 (kon.) | Ústí n/L – Kralupy n. Vltavou 6:0 (kon.)
Šumperk – Přerov 3:4 (kon.) | Litomyšl – Havířov 6:5 (po s.n.) | Písek – Kobra 5:3 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
6:0 (3:0, 3:0, 0:0)
HK Kralupy nad Vltavou
Neděle 27.10.2019, 14:30 • Zimní stadion Ústí nad Labem • DHL Extraliga juniorů • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Slovan – Kralupy

Extrémně vyrovnaná je tabulka západní skupiny REDSTONE extraligy. První a poslední tým tabulky dělí pouhých 9 bodů. V čele se usadil právě dnes domácí Slovan, na druhém místě je jejich dnešní soupeř z Kralup nad Vltavou. Hosté mají navíc o zápas méně, každopádně už po dnešním utkání se mohou vyhoupnout na čelo tabulky. Oba týmy dělí pouhé dva body.

Oba dnešní soupeři odehráli svá poslední utkání v pátek. Slovan ztratil nadějné tříbrankové vedení na ledě Chrudimi a padl 5:4 po samostatných nájezdech. Kralupy naopak své utkání zvládly a odvezly si ze Žďáru nad Sázavou tři body za výhru 3:1.

První vzájemné střetnutí dnešních soupeřů se odehrálo v rámci 7. kola v Kralupech a Slovan zvítězil v poměru 5:2:

7. kolo 4.10.2019:
    Kralupy n.V. – Slovan 2:5 (0:1, 1:3, 1:1).

Branky a nahrávky: 30. Srbek (Hájek), 44. Zedek (Hájek, Němec) – 6. Matloch (Brandner, Stuchlý), 25. Harkabus (Gottfried, Šindelář), 27. Janoušek (Harkabus), 28. Gottfried, 59. Šindelář (Mareš, Janoušek). Rozhodčí: Plachý – Holada, Kába.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Kmoch) – Gottfried, Jarábek, Mareš, Šešina, Stuchlý (A), Polata, Štěpánek – Janoušek (A), Čermák, Brandner – Harkabus, Macel, Hampl – Tot, Matloch, Šindelář – Kušej.

HK Kralupy nad Vltavou: Halamka (Krinwald) – Drozda, Halamka Marek, Zedek, Hes, Šimůnek, Hájek, Kučera – Soukup, Štibran, Januška (C) – Kleveta, Marek, Pejchal – Bradáček, Runza, Binko – Kočí, Litera.

Rozhodčí: Lukáš Místecký – Martin Ševic, Ondřej Lauko.

00:01

00:01
    Ústecký Matěj Harkabus vyhrál úvodní buly utkání o první místo v západní skupině REDSTONE extraligy.

00:33
    První střelu v zápase zapsali domácí. Adam Janoušek mířil z pravého kruhu pouze do zadního plexiskla.

01:26
    Slovan začal aktivněji. Ránu Pavla Gottfrieda zablokovala ale hostující obrana.

02:10
    Slovan stále v náporu, ale pas Martina Štěpánka nenašel adresáta v podobě Samuela Hampla.

03:05
    Poprvé o sobě dali vědět i hosté. Jakub Volke musem nacpat pořádně svůj pravý beton k tyči, aby jej za ni nezasnul David Litera.

03:42
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Binko – 2 min., podrážení).

03:59
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Slovan využil svou první přesilovou hru velmi rychle! Odražený kotouč po střele Erika Mareše od modré, poslal do sítě JAKUB TOT – 1:0! Asistence: Erik Mareš.

05:30
    Mohlo být vyrovnáno, ale proti byl Jakub Volke v brance Slovanu! Ten vytáhl zákrok lapačkou proti Adamu Runzovi, který byl před ním úplně osamocený.

06:56
    Další pokus Kralup zastavil čárový sudí, jenž odpískal postavení mimo hru.

07:12
    A je to o dvě branky pro domácí! Po pravém mantinelu ujel MATĚJ HARKABUS a krásnou kličkou do forhendu rozvlnil síť za Halamkou – 2:0! Asistence: Adam Janoušek, Tomáš Stuchlý.

07:12
    Hlavní trenér Kralup si vyžádal po druhé inkasované brance oddechový čas!

07:12
    Střídání v týmu HK Kralupy nad Vltavou: ze hřiště odchází Halamka, přichází Krinwald.

08:29
    Jakub Volke raději poslal svou hokejkou kotouč do ochranné sítě, a to vše po střele Michala Hájka od modré čáry.

08:47
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Macel – 2 min., hákování).

09:35
    Nepříjemnou dorážku musel krýt Jakub Volke, ale jeho pravý beton byl velmi rychlý! Dorážel na brankovišti postavený Aleš Droza, ale souboj s domácím brankářem prohrál.

10:02
    V oslabení zapomněla hostující obrana na Matěje Harkabuse, ale ten svůj druhý gól nepřidal. Jeho bekhendovou kličku lapil nový muž v brance Kralup Roman Krinwald.

10:47
    Slovan v plném počtu.

11:45
    Slovan po dlouhé době opět zatlačil svého soupeře do defenzivy. Nahození Romana Brandnera do brankoviště však nikdo nezužitkoval.

13:03
    Domácí obraně ujel teď po levém křídle Kryštof Pejchal a jeho pouť skončila až ranou do pravé tyče! Jakub Volke a celý tým domácích měl teď velké štěstí.

14:36
    Jaroslav Šešina si sjel mezi kruhy z pozice obránce, ale jeho tutovku vychytal brankář Roman Krinwald! Ten zatím po svém příchodu do branky neinkasoval!

15:13
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Krinwald – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Marek.

15:50
    Kralupy se osvobodily vyhozením a navíc výborným napadáním zdržel ústeckou rozehrávku Adam Hes.

16:50
    Nepovedená přesilovka domácích a další vyhození Kralup z jejich obranné třetiny.

17:13
    A hosté jsou kompletní.

17:42
    Lehkou střelu od modré z hole Filipa Štibrana ztlumil na hrudi Jakub Volke, jehož výkon je zatím v kategorie spolehlivých.

18:11
    Hodně důrazu ukázal JAN MACEL, který šel jako hladový za vyhozeným obloučkem, přetlačil obránce a v úniku se ranou pod lapačku nemýlil – 3:0! Asistence: Jáchym Čermák

19:01
    Začala poslední minuta úvodní třetiny.

19:20
    Sražená přihrávka Jana Zedeka a kotouč je na střídačce domácích, kde se musel hodně uhýbat hlavní trenér Jiří Merta.

20:00

Vedoucím tým REDSTONE extraligy z Ústí nad Labem dominuje proti druhému týmu tabulky z Kralup nad Vltavou. První třetina byla v režii domácích a ti svůj výkon korunovali třemi brankami. Kralupy zkusily impuls v podobě střídání brankářů, zatím však bez efektu a bez vstřelené branky.

Další třetina začne přibližně v 15:18.

20:01

20:30
    Matěj Harkabus pouze protečoval kotouč do třetiny Kralup a střídání prvních formací ve druhé třetině je minulostí.

21:11
    Jakub Toto si zapsal první střelu druhé třetiny, ale lapačka Romana Krinwalda byla proti navýšení skóre.

21:57
    Na druhé straně byla sražena střela Františka Janušky od ochranné sítě. Vhazovat se bude před Jakubem Volkem.

22:11
    Teď už musel do akce domácí brankář. David Bradáček dostal mezi kruhy trestuhodně hodně prostoru a Jakub Volke musel předvést rychlou reakci.

23:01
    Na druhé straně pokazil dvou proti jednomu Jan Macel, který se nemohl rozhodnout mezi přihrávkou a střelou, nakonec z toho byl nepovedený oblouček na spoluhráče.

23:19
    Domácí houf fanoušků tleská Eriku Marešovi, jenž zůstal chvilku s bolestivou grimasou na ledové ploše a těžce se zvedal po zablokování střely.

24:06
    Kapitán Kralup František Januška se rychle protáhl kolem mantinelu, ale jeho bekhendová nabídka do brankoviště úspěch neslavila.

24:45
    Skórem nepohnul ani domácí Roman Brandner, který se dostal krkolomně do samostatného úniku a jeho bekhendové zakončení skončil těsně vedle levé tyče!

25:47
    Přihrávka rukou hostujícího týmu zakončila velmi svižnou pasáž hry.

26:07
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Bradáček – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

26:29
    Slovan vyhrál v přesilové hře buly a dobře se rozestavil v útočné třetině. Matěj Harkubs poté hledal hůl Matěje Stuchlého na teč, ale tuto variantu hosté přečetli a zablokovali.

27:08
    Domácí udělali na modré velkou chybu a František Januška mohl uhánět sám na branku, ale skvělý back checking předvedl rychlík Adam Janoušek a kotouč hostujícímu kapitánovi vypíchl.

28:16
    Kralupy v plném počtu a hned z trestné lavice ujel sám na Volkeho Tomáš Kleveta, ale Jakub Volke dnes oblékl vítěznou výstroj a jeho pokus lapil!

29:27
    Kralupy hřeší na nevyužívání šanci! Kryštof Pejchal měl dokonce prázdnou branku před sebou, ale kotouč mu nesedl ideálně a svou střelu poslal vedle pravé tyče!

30:29
    A je to o čtyři branky pro Slovan! Domácímu ERIKU MAREŠOVI utíkal kotouč za útočnou modrou čáru, nakonec jej však jen tak, tak dostihl a z nouze kotouč poslal na hostující branku, ale z nouze rozvlnil přesně horní růžek – 4:0! Asistence: Jakub Tot, Matěj Harkabus.

31:54
    Domácí mohli slavit pověstného bůra, ale na dvakrát kotouč nedostal do sítě Pavel Gottfried. Ve druhém případě na něj dýchala odkrytá branka!

32:22
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Šimůnek – 2 min., hákování).

33:34
    Jan Zedek odvracel kotouč brankoviště, kde by již domácí nejspíše doráželi do prázdné branky.

34:12
    Po zakázaném uvolnění domácí se bude vhazovat před Jakubem Volkem.

34:22
    Kralupy v plném počtu.

35:57
    Hlavní sudí Lukáš Místecký nechal snad minutu bojovat hlouček hráčů v rohu kluziště, nakonec se musel uchýlit k odpískání, jelikož by se snad do konce třetiny z rohu nikdo s kotoučem nedostal.

36:12
    Po ofsajdu Slovanu se bude vhazovat ve střední třetině.

37:03
    Matěj Harkabus mohl dokonat bůra, ale jeho pokus z levé strany se zastavil o pravou tyč Krinwaldovy branky!

38:23
    Pověstná bůra nakonec dokonal domácí obránce s číslem osm JAROSLAV ŠEŠINA! Jeho rána cinkla o horní tyč a zapadl do sítě – 5:0! Asistence: Roman Brandner.

39:26
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Zedek – 2 min., sekání a Januška – 2 min., nesportovní chování ).

39:52
    Ještě branka do sítě Kralup v prostřední části! Ránu Matěje Harkabuse v přesilové hře dorazil po odrazu od zadního mantinelu do sítě ADAM JANOUŠEK – 6:0! Asistence: Matěj Harkabus.

40:00

I ve druhé třetině přidali mladíci Slovanu tři branky a de facto rozhodli dnešní utkání. Hosté nejsou horším týmem, ale jednoznačně doplácí na proměňování svých šancí. Po druhé třetině se jde do kabin za stavu 6:0.

Další třetina začne přibližně v 16:10 .

40:01

40:04
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Stuchlý – 2 min., podrážení).

40:50
    Při hře ve čtyřech získal kotouč Matěj Harkabus, který dokonce vyzkoušel střelu, ale branku Krinwalda přestřelil.

41:26
    Kralupy v plném počtu a začala jejich zkrácená přesilová hra.

42:04
    I domácí jsou v plném počtu a hraje se v pěti na obou stranách.

42:24
    Jakub Volke je dnes velkou jistotou. Střela Davida Litery pro něj byla lahůdkou a domácí brankář tak drží stále čisté konto.

43:52
    Střela Pavla Kušeje z otočky byla zablokována a skončila v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího brankáře.

44:03
    Opět skvělý Jakub Volke! Kapitán František Januška na něj mířil sám z pravé strany, ale jeho pokus mezi betony kryl domácí fantom v brance, jenž už jistě myslí na čisté konto!

46:04
    Jan Macel zrušil svou rychlostí icing, ale šanci svým spoluhráčům nakonec nevytvořil.

46:30
    Samuel Hampl obdržel přihrávku mezi kruhy a jeho střela orazítkovala horní tyč!

47:55
    Trochu trma vrma ve střední třetině, přeci jen je znát, že o vítězi dnešního utkání je prakticky rozhodnuto.

48:51
    Pavel Gottfried vyzval krásnou prohazovačkou ke skórování Jakuba Tota, ale jeho teč zastavil ve své výstroji Roman Krinwald v brance Kralup!

49:48
    Tentokrát nepřesnost domácích a zakázané uvolnění.

50:41
    Kralupy chtějí alespoň čestnou branku, ale pokus Jonáše Marka skončil na obráncích Slovanu.

50:52
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Tot – 2 min., nedovolené bránění).

51:22
    Jakub Volke nebyl překonán ani po střele Jana Zedeka, kterou příliš neviděl, a ta nakonec vyplavala vedle jeho pravé tyče.

52:10
    Přesilovka Kralup má kvalitu, ale ani tečující Aleš Drozda nemohl zvedat ruce nad hlavu, protože jeho teč skončila na Volkem.

52:52
    Slovan v plném počtu a stále drží čisté konto.

54:32
    Jakub Volke prokázal opět rychlý beton a vyrazil pokus z pravého křídla.

55:35
    Hráči Slovanu nechávají svého brankáře vyniknout v poslední třetině. Jeho lapačka se musela natáhnout proti střele Jakuba Kučery.

56:14
    Teď Jakub Volke zasahoval svou maskou a vyžádal si gestem přerušení hry. O nic vážného by se vak jednat nemělo.

57:37
    Jakub Tot se protáhl obranou a jeho bekhendový pokus musel vyrazit koncem své brusle brankář Krinwald.

58:01
    Začali poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:43
    Adam Janoušek nám ještě dnes jednou prokázal svou rychlost, objel obránce a chtěl kotouč poslat pod horní tyč, kde však zasáhl brankář Krinwalrd výtečně.

59:32
    Skákavý kotouč mohl překazit Volkemu čisté konto, ale na dvakrát domácí brankář černou gumu zkrotil.

Junioři Slovanu potvrdili to, že jsou správným lídrem soutěže a deklasovali dnes na domácím ledě Kralupy nad Vltavou vysoko 6:0 a upevnili si první místo v tabulce západní skupiny.

Utkání pro Vás komentoval Tomáš Suchánek a já Vám děkuji za pozornost. (16:58:44)

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 4. Tot (Mareš), 8. Harkabus (Janoušek, Stuchlý), 19. Macel (Čermák), 31. Mareš (Tot, Hakrabus), 39. Šešina (Brandner), 40. Janoušek (Harkabus)

HK Kralupy nad Vltavou: Halamka (8. Krinwald) – Drozda, Halamka Marek, Zedek, Hes, Šimůnek, Hájek, Kučera – Soukup, Štibran, Januška (C) – Kleveta, Marek, Pejchal – Bradáček, Runza, Binko – Kočí, Litera.

Rozhodčí: Lukáš Místecký – Martin Ševic, Ondřej Lauko