Nová Paka – Jablonec n/N 6:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Trutnov 2:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kopřivnice 0:4 (kon.)
Mor. Budějovice – Opava 3:1 (kon.) | Nový Jičín – Žďár n/S 4:7 (kon.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 1:2 (1:2 po s.n.)
China Golden Dragon – David Servis 4:8 (kon.) | Bílina – Řisuty 4:2 (kon.) | Klatovy – Písek 2:1 (po pr.)
Vrchlabí – Děčín 6:1 (kon.) | Příbram – Kolín 3:1 (kon.) | Kobra – Tábor 2:8 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
HC ISMM Kopřivnice
Sobota 16.11.2019, 17:00 • ZS Kotlina • 2. liga skupina Východ • 18. kolo

Konec! Kopřivnice ve třetí třetině ještě přidala další dvě branky, čímž zpečetila osud tohoto utkání. Naopak Bruslaři se neprosadili ani jednou. Petr Hromada si tak připisuje čisté konto. Tatra si tak z Kotliny odváží všechny tři body. (19:07:19)

59:38
    Ladislav Pospíchal vystřelil od modré čáry. Razantní střela těsně minula svůj cíl.

59:25
    Petr Hromada kryje další havlíčkobrodský pokus.

59:16
    Domácí hokejisté se ještě snaží překazit čisté konto Petra Hromady. Ten je dnes opravdu výborný.

58:01
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Třetina – 2 min. sekání + 5 min. – hrubost + osobní trest do konce utkání – nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (T. Fojtík – 2 min., sekání + 5 min. – hrubost + osobní trest do konce utkání – nesportovní chování).

58:01
    Bitka! Miroslav Třetina si to na férovku rozdal s Tomášem Fojtíkem. Kopřivnický hráč vyšel ze souboje navrch.

57:35
    Ernest Bochnak byl pěkně rozjetý, dostal však přihrávku na brusle.

57:08
    Filip Krzák vystřelil od modré čáry mimo Holíkovu branku.

56:27
    Hromada likviduje další nahození od modré čáry, které tentokrát vypustil Michal Kliment.

54:49
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    A této komické situace také hosté využívají. ONDŘEJ SLUŠTÍK z poloviny hřiště trefuje prázdnou bránu Havlíčkova Brodu. Asistence: Jakub Mach a Marek Pěnčík

54:40
    Rozhodčí signalizuje faul domácích. Brankář hostů tak odjel na střídačku a hraje se šest na šest bez brankářů.

54:28
    Nyní to podobně zkoušel Ladislav Pospíchal.

54:07
    Tomáš Semrád nabízel další kotouč do pranice před bránou. Nic z toho nebylo.

53:41
    Bruslaři hrají v šesti!

53:27
    Buly před brankou domácích. Holík je připraven jet na střídačku.

53:27
    Oddechový čas pro domácí.

53:27
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Suchý – 2 min., sekání).

53:12
    Tomáš Semrád nabízel kotouč na teč Miroslavu Třetinovi, který však nezasáhl kotouč tak, jak by chtěl.

52:56
    Hráči Tatry vyhazují. Za současného stavu si nedělají vrásky navíc.

52:26
    Do zajímavé šance se prodrali Richard Cachnín s Vojtěchem Holendou. Na poslední chvíli jim zakončení překazili obránci Kopřivnice. Hromada tak zasahovat nemusel.

51:55
    Nakonec to z ostrého úhlu zkusil Petr Kuchta. Kotouč však minul branku.

51:14
    Zase se nám nabídl známý obrázek ze hry. Bruslaři tlačí svého soupeře, ke střele se však dostat nemohou.

50:44
    Nahozený kotouč od Ladislava Pospíchala sbírá za bránou pro svůj tým Petr Hromada.

50:03
    Tomáši Semrádovi ujel kotouč, čímž vyhnal Bruslaře z útočného pásma. Kopřivnice i nadále brání velice dobře.

49:23
    Bruslaři se po delší době dostali do velké šance! Vojtěch Holenda však nepropálil Petra Hromadu.

48:22
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Třetina – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Sluštík – 2 min., hrubost).

48:22
    Dominik Suchý si v rohu obhodil obránce, čímž si vytvořil dostatek času na to, aby přesně nahrál volnému MIROSLAVU MARKOVI, který ranou z první prostřelil Holíka. Asistence: Dominik Suchý

48:21
    Nabídku na teč nabízel Tomáš Semrád. Nikdo z jeho spoluhráčů však nabídku nepřijal.

Dnešní utkání sleduje 374 diváků.

47:59
    Richard Cachnín se skoro dostal ke střele z mezikruží. U malinkou chvilku byl u kotouče dřív bránící hráč.

47:32
    Kopřivnice ve třetí třetině brání velice dobře a důrazně.

46:43
    Střela Jiřího Benáka byla bránícím hráčem sražena mimo kluziště.

46:12
    Petr Šendera nahazoval kotouč na branku domácích. Nikdo z jeho spoluhráčů však kotouč netečoval.

45:47
    Střelu Marka Pěnčíka ukryl ve své výstroji Martin Holík.

44:45
    Bruslaři jsou stále na puku, nahrávají se však jen za bránou Kopřivnice. Nedaří se jim dostat do střelecké pozice.

44:16
    Petr Kuchta z levého kruhu vystřelil mimo bránu Petra Hromady.

43:44
    Bruslaři mají nyní problém přejít přes modrou čáru.

43:08
    Do zajímavé situace se dostal Ivan Ďurač. Na poslední chvíli mu byl však kotouč odebrán.

42:49
    Bruslaři drží kotouč, nemohou si však vytvořit váženější šanci. Hráči Kopřivnice následně vyhodili kotouč.

42:07
    Ondřej Sluštík si s koučem nabruslil do útočného pásma. Jeho rána však minula cíl.

41:45
    Několik zkažených přihrávek zpomalilo hru.

40:40
    Kombinace v útočném pásmu však Havlíčkovu Brodu šanci nepřinesla.

40:05
    Bruslaři vyhráli úvodní vhazování i ve třetí třetině, a zakládají tak útok s vidinou snížení.

40:01

Je za námi druhá část utkání, ve které byli domácí jasně lepším týmem. Své převahy však nedokázali využít. Naopak Kopřivnice se i s minimem šancí prosadila. Do poslední periody si tak Tatra odnáší dvoubrankový náskok.
    Třetí třetina začne přibližně v 18:29.

40:00

39:48
    Bruslaři se ještě tlačí do branky. Kopřivnice však nedala svému soupeři ani píď ledu zadarmo.

39:20
    Jakub Mach prověřil bdělost Martina Holíka, který schoval kotouč ve své výstroji.

38:28
    Nyní v obranném pásmu domácích stála zaparkovaná Tatra. Slibná kombinace však střelou neskončila.

36:57
    Luboš Voříšek měl před sebou prázdnou bránu, kterou však střelou z první minul!

36:29
    Bruslaři dostali puk do brány! Rozhodčí však těsně předtím přerušili hru. Miroslav Třetina dostal kotouč před bránu, odkud ho jeho spoluhráči dostrkali za záda Petra Hromady. Pro domácí, bohužel, až po odpískání.

36:04
    Bruslaři hráli již v plném počtu, ještě jednou na Holíka vystřelil Radim Štěpánek.

35:20
    První střelu v tomto vyloučení Holík vyrazil betony.

34:54
    Další pokažená přihrávka a Bruslaři znovu vyhazují.

34:20
    Bruslaři následně vyhazují.

34:05
    Hráči Kopřivnice kazí kombinaci, a ztracený kotouč tak pod lapačkou Martin Holík.

33:50
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Voříšek – 2 min., hákování).

33:34
    Přesilovku si zahraje i Tatra.

32:49
    Další zakázané uvolnění hostů. Bruslaři mají mnohem vyšší držení puku. Na gól však stále čekají.

32:32
    Velké zmatky před Hromadovou brankou! Bruslaři se však nezorientovali včas a ležícího gólmana neprostřelili.

31:26
    Z nenadála je tu druhá branka Kopřivnice. Ke střele z pravého kruhu se dostal JAKUB MACH. Zamířil přesně pod horní tyč a vyslal nechytatelnou ránu. Asistence: Dominik Suchý a Ivan Ďurač

31:05
    Hosté jsou znovu pod tlakem. Situaci řeší vyhozením na zakázané uvolnění.

30:10
    V situaci tři na dva těsně nedosáhli na puk Richard Cachnín a Petr Kuchta.

29:26
    Jakub Matušík trefil z ostrého úhlu boční síť.

29:19
    David Vala tečoval Semrádovu střelu. Hromada zlikvidoval i tento pokus.

28:34
    Tomáš Semrád našel rozjetého Romana Mikeše, na jehož střelu jen těsně dosáhl přesouvající se Hromada!

28:02
    Ladislav Pospíchal měl málo času, a tak zkusil co nejdříve vystřelit. Ránu však bránící hráč ztečoval mimo kluziště.

27:56
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Suchý – 2 min., hákování).

27:02
    Po delší době se také ke střele dostali hosté. Miroslav Marek však nadvakrát neprostřelil havlíčkobrodskou obranu.

25:48
    Miroslav Třetina při signalizovaném zakázaném uvolnění jako první dojel kotouč a ihned ho posouval před branku, kde se zjevil Roman Mikeš. Ten však puk přejel.

25:07
    Další střela Havlíčkova Brodu. Tentokrát to zkoušel Luboš Voříšek. Na poslední chvíli byl vyrušen a netrefil bránu.

24:12
    Z levého kruhu se zkoušel prosadit Vojtěch Holenda. Hromada je zatím neprůstřelný.

23:43
    Tomáš Ludvík rychle zavezl kotouč do útočného pásma. Před brankou hledal někoho ze svých spoluhráčů. Puk však jen projel před bránou.

23:12
    Tomáš Semrád výborně napadal a v útočném pásmu vybojoval kotouč. Nic nevymýšlel a vystřelil. Hromada jeho ránu vyrazil do ochranné sítě.

22:49
    Ke střele z pravé strany se dostal Patrik Přidal. Hromada si jeho pokus pohlídal.

22:27
    Vysokým obloučkem byl Miroslav Třetina vybízen do úniku. Puk však nakonec srazil poslední obránce.

21:40
    Tatra již hraje v pěti, Bruslaři však stále útočí.

20:29
    Tomáš Semrád projel kopřivnickou obranou. Jeho střela však byla sražena.

20:05
    Bruslaři vyhráli úvodní vhazování a mohou se v přesilové hře dostat do útočného pásma.

20:01

První třetina je za námi. Hra byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Jednu z nich využil kopřivnický Dominik Suchý. Hlavně díky čtyřem ubráněným oslabením Tatra první periodu vyhrála.
    Další třetina začne přibližně v 17:41.

20:00

19:50
    Brod se v první třetině k další šanci nedostane. Minutu a třiatřicet sekund přesilové hry si tak přenese do druhé periody.

19:33
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Pěnčík.

19:20
    Ivan Ďurač vybojoval kotouč v útočném pásmu. Domácí ho však ihned napadli ve třech a puk si vzali nazpět.

18:30
    Když už se ke střele David Vala dostal, trefil prvního bránícího hráče.

18:10
    Bruslaři se již přes minutu drží v útočném pásmu. Je to ale bez střely.

17:00
    Kotouč se nyní pohybuje ve středním pásmu. Ani jeden z týmů ho nemůže posunout dál.

16:28
    Nyní se postavením mimo hru provinila Kopřivnice. Vhazování vyhráli Bruslaři.

15:35
    Petr Kuchta mohl jít do samostatného úniku. V souboji mu ale vypadla hůl z rukou a ke kotouči se dostávají hosté.

15:06
    Hosté přežili i druhé oslabení. Na kotouči jsou ale zase domácí.

14:37
    Jakub Matušík zkoušel vystřelit z ostrého úhlu – minul.

14:12
    Ofsajd kazí útočné choutky Havlíčkova Brodu.

13:40
    Tomáš Semrád se od modré čáry napřáhl a tvrdou ranou vyprášil betony Petra Hromady.

13:23
    Miroslav Třetina nahazoval od modré kotouč na bránu. Ke svému cíli však puk nedorazil.

13:02
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Gola – 2 min., sekání).

12:12
    Ondřej Sluštík se dostal při vlastním oslabení do samostatného úniku! Martin Holík ho však zkušeně vybruslil.

11:10
    Romanu Mikešovi nesedla střela z první! Zela na něj prázdná branka, kterou přestřelil.

10:46
    Havlíčkobrodská pětice zatlačila svého soupeře až těsně před branku. Střelu Ladislava Pospíchala vykryl Petr Hromada.

10:25
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (M. Mach – 2 min., podrážení).

10:06
    Bruslaři kombinují při signalizovaném vyloučení soupeře.

09:11
    Tatra se výhozem přes celé hřiště osvobozuje z havlíčkobrodského tlaku.

09:01
    Bruslaři nyní drží hosty v zámku. Ke střele se však dostat nemohou.

08:24
    Do dobré střelecké pozice se dostal Petr Kuchta! Jeho rána však gólem neskončila.

07:47
    Pokus Jakuba Matušíka končí mimo zařízení.

07:24
    Kopřivničtí hráči si špatně nahráli. Kotouč získal Semrád, jenž uklidňuje hru.

06:26
    Marek Pěnčík ujížděl na Holíka. Byl však včas dostižen a musel tak vystřelit. Jeho pokus zlikvidoval gólman lapačkou.

06:16
    Nepřehlednou situaci vyřešil Petr Hromada zalehnutím kotouče.

05:15
    Patrik Gola se u mantinelu otočil s kotoučem a našel před bránou stojícího DOMINIKA SUCHÉHO, jenž prostřelil Martina Holíka mezi betony. Asistence: Patrik Gola

05:10
    Dominik Suchý nabil Patriku Golovi ke střele! Jeho pokus z první Holík vyrazil.

04:17
    Marcel Juráň vystřelil z mezikruží mimo Hromadovu branku.

03:37
    Tatra ztratila za brankou soupeře kotouč. Rozehrávají tak Bruslaři.

02:42
    Patrik Přidal se snažil dostat do dobré střelecké pozice. Kopřivnická obrana mu však nedala prostor.

02:05
    Bruslaři zakládají útok zpoza své brány.

01:17
    První velká šance pro Kopřivnice! Ondřej Sluštík se s kotoučem ocitl přímo před Holíkem. Nadvakrát se mu však nepodařilo gólmana domácích prostřelit.

00:39
    Jak Mach se cpal do bekhendového zakončení. Byl však včas zastaven.

00:05
    Úvodní vhazování dopadlo lépe pro hosty. Kotouč však jen přepustili domácím.

00:01

Mužstva se navzájem pozdravila, utkání zanedlouho začne.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Semrád, Pospíchal, Benák, Vala, Nepokoj, Kliment – Holenda, Voříšek (A), Cachnín, Juráň, Kuchta, Třetina (C), Mikeš, Matušík, Ludvík, Přidal

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Kučera) – Štěpánek, Imrich, Krzák, Šendera, Bail, T. Fojtík, Stříž (A), J. Mach (C), Ollender, Sluštík, Bochnak, F. Fojtík, M. Mach, Suchý, Pěnčík, Gola, Ďurač, Marek

Rozhodčí: Radim Slavka – Martin Hübl, Henrich Král'.

Poslední vzájemné utkání

Kopřivnice 3:5 Havlíčkův Brod
    Branky a nahrávky: 2. Marek (Šendera, Gola), 30. Sluštík (Bail), 32. Pěnčík – 11. Přidal (Třetina, Mikeš), 15. Kuchta (Vala), 19. Voříšek (Třetina), 48. Kuchta, 52. Kuchta (Kadlec).
    Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Kořistka.
    Vyloučení: 5:3.
    Bez využití. V oslabení: 0:0.
    Diváci: 1064.
    Střely na branku: 29:32 (8:9, 13:11, 8:12).
    Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:5.

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Krzak, Štěpánek, Imrich, Krutil, Šendera, Bail, T. Fojtík, Stříž (A) – Ollender, Gola, J. Mach (C), Suchý, Ďurač, M. Mach, Marek (A), F. Fojtík, Pěnčík, Tomášek, Hrubý, Sluštík

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (32. Holík) – Vála, Kulhánek, Vala, Benák, Semrád, Dudycha, Kliment – Třetina (C), Kadlec, Voříšek (A), Juráň, Holenda, Přidal, Kuchta, Cachnín, Mikeš, Matušík

Kopřivnice se nachází na sedmém místě tabulky. Zatím se jí ani jednou nepodařilo porazit tým z první pětky. Naopak v utkáních proti Moravským Budějovicím, Žďáru nad Sázavou a Novým Jičínem jsou stoprocentní. Překvapí Tatra svého soka a podaří se jí vybojovat body na ledě Kotliny?

I přes porážku z posledního kola jsou Bruslaři stále na druhé pozici s náskokem šesti bodů na třetí Valašské Meziříčí. Havlíčkobrodští hokejisté udělali z Kotliny nedobytnou pevnost! Ze semi zápasu šestkrát zvítězili a jednou prohráli po prodloužení. Do dnešního utkání tak budou vcházet z pozice favorita.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Sochor

Branky a nahrávky: 6. Suchý (Gola), 32. J. Mach (Suchý, Ďurač), 49. Marek (Suchý), 55. Sluštík (J. Mach, Pěnčík)

Rozhodčí: Radim Slavka – Martin Hübl, Henrich Král'