Nizozemsko – Ukrajina 0:3 (kon.) | Kazachstán – Polsko 2:3 (kon.) | Rumunsko – Estonsko 7:3 (kon.)
Chorvatsko – Litva 1:3 (kon.) | Slovinsko – Japonsko 6:2 (kon.) | Velká Británie – Maďarsko 1:4 (kon.)
Slovinsko
6:2 (0:1, 1:0, 5:1)
Japonsko
Neděle 09.02.2020, 19:00 • Arena Podmežakla, Jesenice, Slovinsko • Kvalifikace mužů na OH • Skupina G

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů napočtenou! (21:13:32)

Je za námi rozhodující utkání o postup do závěrečné kvalifikace na OH 2020, které lépe dopadlo pro domácí Slovince, kteří po první třetině kterou prohráli 0:1, přebrali iniciativu a zaslouženě zvítězili 6:2. Nejvíce se o vítězství přičinili Jan Urbas (1+1) a Rok Tičar (2+0).

Nejlepší hráči utkání:
    Slovinsko: Rok Tičar
    Japonsko: Yutaka Fukufuji

59:26 Miha ZAJC - 6:2

59:26
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Po střele Čepona se k dorážce dostal MIHA ZAJC a přidává šestou branku domácích! Asistence: Mark Čepon a Miha Logar.
    58:57 Rok TIČAR - 5:2

58:57
    Japonci na nic nečekali a odvolali opět Fukufujiho. To jim nevyšlo a ROK TIČAR podruhé trefuje prázdnou klec. Asistence: Žiga Jeglič
    58:30 Shogo NAKAJIMA - 4:2

58:30
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Japonci přeci jen snižují! Tvrdá střela SHOGO NAKAJIMY prolétla až za záda Krošelje. Bez asistence

58:24
    Luka Kalan zahákoval nedovoleně svého protihráče a hlavní rozhodčí ho vylučuje.
    57:23 Rok TIČAR - 4:1

57:23
    Puku se uprostřed hřiště zmocnil ROK TIČAR a neměl problém uklidit kotouč do prázdné klece Japonska a potvrzuje tak slovinský postup! Bez asistence.

57:10
    Japonci to zkoušejí v šesti!

56:40
    Irikurimu skvěle na poslední chvílí vypíchnul kotouč Pretnar!

55:37
    Nahození Nakajimy s přehledem kryje Krošelj. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.

52:46
    Domácí jsou v plném počtu.

51:30
    Japonci mají problém usadit se v útočném pásmu, natož vytvořit si šanci ke snížení.

50:46
    Domácí Zajc zasáhl soupeře vysokou holí a odchází na trestnou lavici. Japonci tak mají jedinečnou šanci na snížení.

50:00
    Deset minut do konce zápasu a Japonci ztrácejí dvě branky. Podaří se jim ještě utkání zdramatizovat?

48:10
    Průnik Jegliče dokázala japonská obrana zastavit.
    46:47 Robert SABOLIČ - 3:1

46:47
    A domácí odskakují do dvoubrankového vedení! Po krásné individuální akci se prosazuje ROBERT SABOLIČ! Bez asistence.
    45:19 Blaž OGRAJENSEK - 2:1

45:19
    Tak přece jen se domácím podařilo přesilovou hru využít! Po rychlém přenesení Gregorce se ke střele dostal KEN OGRAJENSEK a tvrdou střelou nedal Fukufujimu šanci – 2:1. Asistence: Blaž Gregorc a Jan Urbas

43:34
    Další trest pro hosty. Na trestnou lavici odchází Sato a domácí tak mají k dispozici přesilovou hru.

42:41
    Rychlé přečíslení domácích zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:56
    Třetí třetina nám začíná velmi opatrně. Oba týmy si uvědomují vážnost situace.

40:01

Nic závažnějšího se nestalo a třetí třetina tak může začít za nerozhodného stavu 1:1!

Oba týmy už jsou na ledě! Za chvilku začneme nejprve dohrávat druhou třetinu!

Je za námi druhá část dnešního zápasu, která lépe dopadla pro domácí. Slovincům se totiž podařilo v 26. minutě využít přesilovou hru a zásluhou Jana Urbase srovnali stav utkání. Po vyrovnávací brance domácí pokračovali v náporu a zasypali Fukofujiho mnoho střelami, ale japonský brankář prozatím odolal a drží remízový stav. Těsně před koncem druhé části zápasu vhodili domácí fanoušci na ledovou plochu dýmovnici, která vytvořila dým v hale a rozhodčí se tak rozhodli přerušit druhou třetinu, která se bude dohrávat na začátku třetiny třetí, ve které se můžeme těšit jiště na zajímavou podívanou!

40:00

38:20
    Rozhodčí se po tomto momentu rozhodli ukončit předčasně druhou část zápasu a hráči tak míří do kabin!

38:20
    Slovinští fanoušci teď nepochopitelně hodili na hrací plochu dýmovnici, kterou musejí zneškodnit udržbáři stadionu v Jesenici.

38:20
    Verlič těsně před Fukufujim do náručí japonského brankáře!

37:50
    Pavlin šikovně nastřelenou přihrávkou hledal spoluhráče před brankou. Jeho přihrávka ale nenašla adresáta.

37:03
    Tvrdou střelu Hashimoto fantastickým blokem zablokoval Pretnar.

35:26
    Těsně před Fukufujim se zjevil sám Jeglič. Jeho dvě dorážky střely Saboliče hostující brankář dokázal zneškodnit.

34:47
    Žiga Jeglič padá po kontaktu s jedním z hostujících hráčů. Domácí fanoušci si žádali vyloučení, ale hlavní rozhodčí ukázal jasně, že vylučovat nebude.

33:42
    Nahození Kuralta nenašla před brankou žádného ze spoluhráčů.

32:51
    Momentálně sledujeme pasáž, ve které je spousta nepřesností a chyb.

31:01
    Velký nápor domácích končí nakonec pouze zblokovanou střelou Kalana.

27:33
    Slovincům dodala vstřelená branka velkou energii a jejich teď plný led!
    25:54 Jan URBAS - 1:1

25:54
    Série Japonska prolomena! Přesilovou hru domácí využívají zásluhou JANA URBASE, který rychlou střelu nedal hostujícímu brankáři šanci. Bez asistence

25:17
    Druhá vyloučení na straně hostů. Vyloučen je Hiroto Sato a domácí tak mají možnost ke srovnání stavu.

24:33
    Prudká střela Ograjenska, Fukufuji opět skvěle zasahuje.

23:53
    Velký závar před hostující brankou. Nikdo z domácích nedokázal, ale zasunout kotouč za záda Fukufujiho.

21:28
    Nekázeň domácích pokračuje. Na trestnou lavici odjíždí Robert Sabolič, který si zde odpočine poněkud déle. Dostává totiž za nesportovní chování trest osobní desetiminutový trest.

21:17
    Šikovně to udělal Blaž Gregorc, po jeho nahrávce se ke střele dostal Rok Tičar a prostřelil hostujícího brankáře. Už předtím ale hlavní arbitr přerušil hru kvůli posunuté brance a tak tato branka platit nebude!

21:03
    Japoncům se v této přesilové hře vůbec nedaří. Puk s přehledem kontrolují Slovinci a nedovolují soupeři dostat se do pásma.

20:44
    Špatný přechod hostů do útočného pásma, rozhodčí pískají ofsajd.

20:09
    Druhá přesilovka pro Japonce. V útočném pásmu si až příliš aktivně počínal Žiga Jeglič a nešikovně podrazil svého protihráče. Rozhodčí ho za to posílají na dvě trestné minuty.

20:01

Zajímavostí je, že tým Japonska nedostal na této kvalifikaci zatím ani jednu branku a brankáři tohoto celku tak drží už 140 minut neprůstřelnost!

Máme za sebou první třetinu dnešního rozhodujícho zápasu o postup do další fáze kvalifikace na OH 2022. Do utkání lépe vstoupil domácí Slovinci a svého soupeře dlouho drželi v jeho pásmu. Skórovat se podařilo ale jen hostům, kteří těsně po vypršení přesilové hry předvedli krásnou kombinaci a Nakajima Japonce poslal do vedení. Poté se nám hra srovnala a víc šancí měli dokonce právě Japonci. Tu největší minutu před koncem první části skvěle zneškodnil Krošelj a do kabin tak hosté odcházejí pouze s jednobrankovým náskokem!

20:00

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:36
    Japonci se nejprve řítili do přečíslení 2 na 1, které ale nevyřešili dobře. Do následné dorážky se dostal Takagi, ale ani na dvakrát se mu Krošelja překonat nepodařilo. Domácí brankář teď podržel svůj tým!

18:22
    Otsu na ledě, ani druhá přesilovka se domácí nepodařila využít.

17:34
    Domácí se snaží svého soupeře vykombinovat, ale chybí tomu střelba.

16:55
    Dva velmi dobré zákroky Fukufujiho zabránili první slovinské brance v dnešním zápase.

16:22
    Další vyloučení pro hosty. Tentokrát míři na trestnou lavici Yusei Otsu.

15:15
    Tvrdý souboj u mantinelu mezi Logarem a Hiranem končí vítězně pro domácího hráče, který vyváží kotouč do středního pásma.

14:07
    Slovinci nezahráli přesilovou hru vůbec špatně, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Japonci jsou v plném počtu.

13:48
    Velmi dobrou teč Verliče skvěle vyráží Fukofuji.

12:54
    Střela Saboliče na poslední chvíli zablokována Yanadorim.

12:07
    Na ledě se v jeden moment objevilo až příliš hostujících hráčů, čehož si všimli hlavní rozhodčí a vyloučují Japonce na dvě minuty za nepovolený počet hráčů.

09:33
    Japonci jsou po vstřelené brance jako politi živou vodou a srovnali obraz hry.
    08:02 Shogo NAKAJIMA - 0:1

08:02
    Pěkná kombinace hostů v přesilové hře končí prvním gólem v síti Krošelje. Po krásné nahrávce Hashimota se těsně po vypršení přesilové hry prosazuje SHOGO NAKAJIMA. Asistence: Ryo Hashimoto a Yushiro Hirano

07:15
    Střela Hirana byla zablokována jedním z domácích obránců.

05:59
    Ikeda byl po své šanci hnedka faulován Cimzarem, který za vysokou hůl odchází na trestnou lavici.

05:59
    Do velké šance se po chybě domácí obrany dostal Ikeda. Střelu mu ale nesedla a tak Krošelj nemusel zasahovat.

05:00
    Průnik Takahashiho s přehledem zneškodnila domácí obrana.

03:02
    Slovinci do zápasu vstoupili o poznání lépe a jsou aktivnějším celkem. Japonsko se za tři minuty hry ještě nedokázalo dostat do útočného pásma.

01:32
    Další nahození tentokráte od Ograjenska opět nezamířilo mezi tři tyče.

00:51
    První nahození od Kuralta prolétlo jen těsně kolem levé tyče hostující branky.

00:01
    Úvodní buly pro domácí Slovince.

00:01

Oba týmy už jsou na ledě, za chvilku začínáme!

Věděli jste, že... veterán Jutaka Fukufudži, který odchytal prvních čtyřicet minut duelu s Chorvatskem, byl prvním japonským hráčem v NHL? V sezóně 2006/07 naskočil ke třem duelům v dresu Los Angeles Kings, kteří ho draftovali v osmém kole o dva roky dříve.

Výborně jsou na tom ale také Japonci, kteří rovněž dosud nepocítili hořkou pachuť porážky. Ba co víc, zatím ještě ani jednou neinkasovali! Chorvatského outsidera hravě zneškodnili 9:0 a s Litvou si poradili 4:0. Jejich nejproduktivnějším hráčem je Šogo Nakadžima, jenž ve dvou zápasech nasbíral pět asistencí.

Věděli jste, že... na slovinské soupisce najdeme hned pěti hráčů, kteří okusili hokej v Čechách? Momentálně v našich soutěžích, konkrétně v extralize, působí Žiga Jeglič, Blaž Gregorc a Gasper Krošelj, dříve jsme na kluzištích vídali Žigu Pavlina a Jurije Repeho.

Slovinsko turnaj v Jesenici zatím zvládá na jedničku, v prvních dvou duelech si připsalo vysoké výhry, a na kontě má tak šest bodů. Ve čtvrtek rozstříleli Litvu před pěti sty diváky 12:2, o den později si pak smlsli na Chorvatech 7:0. Kanadské bodování týmu vede se dvěma góly a čtyřmi asistencemi Jan Urbas.

Příjemný sobotní duel! Slovinskou část programu třetího kola olympijské kvalifikace uzavře přímý souboj o postup mezi domácí reprezentací a Japonskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 26. Urbas, 46. Ograjensek (Gregorc, Urbas), 47. Sabolič, 58. Tičar, 59. Tičar (Jeglič), 60. Zajc (Čepon, Logar) – 9. Nakajima (Hashimoto, Hirano), 59. Nakajima

Slovinsko: Krošelj (Pintarič) – Crnovic, Pretnar, Pavlin, Gregorc, Cepon, Logar, Tomazevic, Repe – Kuralt, Verlič, Urbas – Sabolič, Tičar, Jeglič – Koren, Zajc, Ograjensek – Koblar, Kalan, Cimzar
    Japonsko: Fukufuji (Narisawa) – Kawai, Yamada, Sato, Hashimoto, Yanadori, Minoshima, Otsu Y. – Ueno, Osawa, Takagi – Hirano, Echigo, Nakajima – Furuhashi, Terai, Takahashi – Irikura, Ikeda, Sato – Otsu K.