Nizozemsko – Ukrajina 0:3 (kon.) | Kazachstán – Polsko 2:3 (kon.) | Rumunsko – Estonsko 7:3 (kon.)
Chorvatsko – Litva 1:3 (kon.) | Slovinsko – Japonsko 6:2 (kon.) | Velká Británie – Maďarsko 1:4 (kon.)
Slovinsko
6:2 (0:1, 1:0, 5:1)
Japonsko
Neděle 09.02.2020, 19:00 • Arena Podmežakla, Jesenice, Slovinsko • Kvalifikace mužů na OH • Skupina G

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Příjemný sobotní duel! Slovinskou část programu třetího kola olympijské kvalifikace uzavře přímý souboj o postup mezi domácí reprezentací a Japonskem.

Slovinsko turnaj v Jesenici zatím zvládá na jedničku, v prvních dvou duelech si připsalo vysoké výhry, a na kontě má tak šest bodů. Ve čtvrtek rozstříleli Litvu před pěti sty diváky 12:2, o den později si pak smlsli na Chorvatech 7:0. Kanadské bodování týmu vede se dvěma góly a čtyřmi asistencemi Jan Urbas.

Věděli jste, že... na slovinské soupisce najdeme hned pěti hráčů, kteří okusili hokej v Čechách? Momentálně v našich soutěžích, konkrétně v extralize, působí Žiga Jeglič, Blaž Gregorc a Gasper Krošelj, dříve jsme na kluzištích vídali Žigu Pavlina a Jurije Repeho.

Výborně jsou na tom ale také Japonci, kteří rovněž dosud nepocítili hořkou pachuť porážky. Ba co víc, zatím ještě ani jednou neinkasovali! Chorvatského outsidera hravě zneškodnili 9:0 a s Litvou si poradili 4:0. Jejich nejproduktivnějším hráčem je Šogo Nakadžima, jenž ve dvou zápasech nasbíral pět asistencí.

Věděli jste, že... veterán Jutaka Fukufudži, který odchytal prvních čtyřicet minut duelu s Chorvatskem, byl prvním japonským hráčem v NHL? V sezóně 2006/07 naskočil ke třem duelům v dresu Los Angeles Kings, kteří ho draftovali v osmém kole o dva roky dříve.

Oba týmy už jsou na ledě, za chvilku začínáme!

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí Slovince.

00:51
    První nahození od Kuralta prolétlo jen těsně kolem levé tyče hostující branky.

01:32
    Další nahození tentokráte od Ograjenska opět nezamířilo mezi tři tyče.

03:02
    Slovinci do zápasu vstoupili o poznání lépe a jsou aktivnějším celkem. Japonsko se za tři minuty hry ještě nedokázalo dostat do útočného pásma.

05:00
    Průnik Takahashiho s přehledem zneškodnila domácí obrana.

05:59
    Do velké šance se po chybě domácí obrany dostal Ikeda. Střelu mu ale nesedla a tak Krošelj nemusel zasahovat.

05:59
    Ikeda byl po své šanci hnedka faulován Cimzarem, který za vysokou hůl odchází na trestnou lavici.

07:15
    Střela Hirana byla zablokována jedním z domácích obránců.

08:02
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Pěkná kombinace hostů v přesilové hře končí prvním gólem v síti Krošelje. Po krásné nahrávce Hashimota se těsně po vypršení přesilové hry prosazuje SHOGO NAKAJIMA. Asistence: Ryo Hashimoto a Yushiro Hirano
    08:02 Shogo NAKAJIMA - 0:1

09:33
    Japonci jsou po vstřelené brance jako politi živou vodou a srovnali obraz hry.

12:07
    Na ledě se v jeden moment objevilo až příliš hostujících hráčů, čehož si všimli hlavní rozhodčí a vyloučují Japonce na dvě minuty za nepovolený počet hráčů.

12:54
    Střela Saboliče na poslední chvíli zablokována Yanadorim.

13:48
    Velmi dobrou teč Verliče skvěle vyráží Fukofuji.

14:07
    Slovinci nezahráli přesilovou hru vůbec špatně, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Japonci jsou v plném počtu.

15:15
    Tvrdý souboj u mantinelu mezi Logarem a Hiranem končí vítězně pro domácího hráče, který vyváží kotouč do středního pásma.

16:22
    Další vyloučení pro hosty. Tentokrát míři na trestnou lavici Yusei Otsu.

16:55
    Dva velmi dobré zákroky Fukufujiho zabránili první slovinské brance v dnešním zápase.

17:34
    Domácí se snaží svého soupeře vykombinovat, ale chybí tomu střelba.

18:22
    Otsu na ledě, ani druhá přesilovka se domácí nepodařila využít.

18:36
    Japonci se nejprve řítili do přečíslení 2 na 1, které ale nevyřešili dobře. Do následné dorážky se dostal Takagi, ale ani na dvakrát se mu Krošelja překonat nepodařilo. Domácí brankář teď podržel svůj tým!

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Máme za sebou první třetinu dnešního rozhodujícho zápasu o postup do další fáze kvalifikace na OH 2022. Do utkání lépe vstoupil domácí Slovinci a svého soupeře dlouho drželi v jeho pásmu. Skórovat se podařilo ale jen hostům, kteří těsně po vypršení přesilové hry předvedli krásnou kombinaci a Nakajima Japonce poslal do vedení. Poté se nám hra srovnala a víc šancí měli dokonce právě Japonci. Tu největší minutu před koncem první části skvěle zneškodnil Krošelj a do kabin tak hosté odcházejí pouze s jednobrankovým náskokem!

Zajímavostí je, že tým Japonska nedostal na této kvalifikaci zatím ani jednu branku a brankáři tohoto celku tak drží už 140 minut neprůstřelnost!

20:01

20:09
    Druhá přesilovka pro Japonce. V útočném pásmu si až příliš aktivně počínal Žiga Jeglič a nešikovně podrazil svého protihráče. Rozhodčí ho za to posílají na dvě trestné minuty.

20:44
    Špatný přechod hostů do útočného pásma, rozhodčí pískají ofsajd.

21:03
    Japoncům se v této přesilové hře vůbec nedaří. Puk s přehledem kontrolují Slovinci a nedovolují soupeři dostat se do pásma.

21:17
    Šikovně to udělal Blaž Gregorc, po jeho nahrávce se ke střele dostal Rok Tičar a prostřelil hostujícího brankáře. Už předtím ale hlavní arbitr přerušil hru kvůli posunuté brance a tak tato branka platit nebude!

21:28
    Nekázeň domácích pokračuje. Na trestnou lavici odjíždí Robert Sabolič, který si zde odpočine poněkud déle. Dostává totiž za nesportovní chování trest osobní desetiminutový trest.

23:53
    Velký závar před hostující brankou. Nikdo z domácích nedokázal, ale zasunout kotouč za záda Fukufujiho.

24:33
    Prudká střela Ograjenska, Fukufuji opět skvěle zasahuje.

25:17
    Druhá vyloučení na straně hostů. Vyloučen je Hiroto Sato a domácí tak mají možnost ke srovnání stavu.

25:54
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Série Japonska prolomena! Přesilovou hru domácí využívají zásluhou JANA URBASE, který rychlou střelu nedal hostujícímu brankáři šanci. Bez asistence
    25:54 Jan URBAS - 1:1

27:33
    Slovincům dodala vstřelená branka velkou energii a jejich teď plný led!

31:01
    Velký nápor domácích končí nakonec pouze zblokovanou střelou Kalana.

32:51
    Momentálně sledujeme pasáž, ve které je spousta nepřesností a chyb.

33:42
    Nahození Kuralta nenašla před brankou žádného ze spoluhráčů.

34:47
    Žiga Jeglič padá po kontaktu s jedním z hostujících hráčů. Domácí fanoušci si žádali vyloučení, ale hlavní rozhodčí ukázal jasně, že vylučovat nebude.

35:26
    Těsně před Fukufujim se zjevil sám Jeglič. Jeho dvě dorážky střely Saboliče hostující brankář dokázal zneškodnit.

37:03
    Tvrdou střelu Hashimoto fantastickým blokem zablokoval Pretnar.

37:50
    Pavlin šikovně nastřelenou přihrávkou hledal spoluhráče před brankou. Jeho přihrávka ale nenašla adresáta.

38:20
    Verlič těsně před Fukufujim do náručí japonského brankáře!

38:20
    Slovinští fanoušci teď nepochopitelně hodili na hrací plochu dýmovnici, kterou musejí zneškodnit udržbáři stadionu v Jesenici.

38:20
    Rozhodčí se po tomto momentu rozhodli ukončit předčasně druhou část zápasu a hráči tak míří do kabin!

40:00

Je za námi druhá část dnešního zápasu, která lépe dopadla pro domácí. Slovincům se totiž podařilo v 26. minutě využít přesilovou hru a zásluhou Jana Urbase srovnali stav utkání. Po vyrovnávací brance domácí pokračovali v náporu a zasypali Fukofujiho mnoho střelami, ale japonský brankář prozatím odolal a drží remízový stav. Těsně před koncem druhé části zápasu vhodili domácí fanoušci na ledovou plochu dýmovnici, která vytvořila dým v hale a rozhodčí se tak rozhodli přerušit druhou třetinu, která se bude dohrávat na začátku třetiny třetí, ve které se můžeme těšit jiště na zajímavou podívanou!

Oba týmy už jsou na ledě! Za chvilku začneme nejprve dohrávat druhou třetinu!

Nic závažnějšího se nestalo a třetí třetina tak může začít za nerozhodného stavu 1:1!

40:01

40:56
    Třetí třetina nám začíná velmi opatrně. Oba týmy si uvědomují vážnost situace.

42:41
    Rychlé přečíslení domácích zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:34
    Další trest pro hosty. Na trestnou lavici odchází Sato a domácí tak mají k dispozici přesilovou hru.

45:19
    Tak přece jen se domácím podařilo přesilovou hru využít! Po rychlém přenesení Gregorce se ke střele dostal KEN OGRAJENSEK a tvrdou střelou nedal Fukufujimu šanci – 2:1. Asistence: Blaž Gregorc a Jan Urbas
    45:19 Blaž OGRAJENSEK - 2:1

46:47
    A domácí odskakují do dvoubrankového vedení! Po krásné individuální akci se prosazuje ROBERT SABOLIČ! Bez asistence.
    46:47 Robert SABOLIČ - 3:1

48:10
    Průnik Jegliče dokázala japonská obrana zastavit.

50:00
    Deset minut do konce zápasu a Japonci ztrácejí dvě branky. Podaří se jim ještě utkání zdramatizovat?

50:46
    Domácí Zajc zasáhl soupeře vysokou holí a odchází na trestnou lavici. Japonci tak mají jedinečnou šanci na snížení.

51:30
    Japonci mají problém usadit se v útočném pásmu, natož vytvořit si šanci ke snížení.

52:46
    Domácí jsou v plném počtu.

55:37
    Nahození Nakajimy s přehledem kryje Krošelj. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.

56:40
    Irikurimu skvěle na poslední chvílí vypíchnul kotouč Pretnar!

57:10
    Japonci to zkoušejí v šesti!

57:23
    Puku se uprostřed hřiště zmocnil ROK TIČAR a neměl problém uklidit kotouč do prázdné klece Japonska a potvrzuje tak slovinský postup! Bez asistence.
    57:23 Rok TIČAR - 4:1

58:24
    Luka Kalan zahákoval nedovoleně svého protihráče a hlavní rozhodčí ho vylučuje.

58:30
    Japonci přeci jen snižují! Tvrdá střela SHOGO NAKAJIMY prolétla až za záda Krošelje. Bez asistence
    58:30 Shogo NAKAJIMA - 4:2

58:57
    Japonci na nic nečekali a odvolali opět Fukufujiho. To jim nevyšlo a ROK TIČAR podruhé trefuje prázdnou klec. Asistence: Žiga Jeglič
    58:57 Rok TIČAR - 5:2

59:26
    Po střele Čepona se k dorážce dostal MIHA ZAJC a přidává šestou branku domácích! Asistence: Mark Čepon a Miha Logar.
    59:26 Miha ZAJC - 6:2

Je za námi rozhodující utkání o postup do závěrečné kvalifikace na OH 2020, které lépe dopadlo pro domácí Slovince, kteří po první třetině kterou prohráli 0:1, přebrali iniciativu a zaslouženě zvítězili 6:2. Nejvíce se o vítězství přičinili Jan Urbas (1+1) a Rok Tičar (2+0).

Nejlepší hráči utkání:
    Slovinsko: Rok Tičar
    Japonsko: Yutaka Fukufuji

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů napočtenou! (21:13:32)

Adam Černý

Branky a nahrávky: 26. Urbas, 46. Ograjensek (Gregorc, Urbas), 47. Sabolič, 58. Tičar, 59. Tičar (Jeglič), 60. Zajc (Čepon, Logar) – 9. Nakajima (Hashimoto, Hirano), 59. Nakajima

Slovinsko: Krošelj (Pintarič) – Crnovic, Pretnar, Pavlin, Gregorc, Cepon, Logar, Tomazevic, Repe – Kuralt, Verlič, Urbas – Sabolič, Tičar, Jeglič – Koren, Zajc, Ograjensek – Koblar, Kalan, Cimzar
    Japonsko: Fukufuji (Narisawa) – Kawai, Yamada, Sato, Hashimoto, Yanadori, Minoshima, Otsu Y. – Ueno, Osawa, Takagi – Hirano, Echigo, Nakajima – Furuhashi, Terai, Takahashi – Irikura, Ikeda, Sato – Otsu K.